Kupno aparatu.

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
proszę o doradzenie w wyborze aparatu, konkretnie chodzi o lustrzankę, na ten czas posiadam Canona PowerShot'a A610.

Co prawda mam kilka aparatów na oku, lecz są tak tak zwane popularne wybory typu Olympus E500 czy Nikon 40D,

za aparat będę miał ok 2000zł, słyszałem że jeśli przyszłościowo myśli się o fotografii bardzo dobrym Systemem są Pentaxy, ale niestety nic o nich nie wiem, mógłby ktoś doradzić ?
 

zg3rni

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Olympusy i Sony Alphy odpadają :)

Proponuje Canony albo Nikony !

Canon 400D może?

Ja posiadam taki z kitem i zdjęcia całkiem dobre wychodzą :)

www.digart.pl

poszukaj tam na pewno znajdziesz informacje odnośnie lustrzanki dla amatora!!

w razie problemów pisz!!
 
I

impresja_switu

Guest
Możesz też zajrzeć na stronę: http://www.winmar.pl/. Mają bardzo dużo sprzętów i akcesoriów fotograficznych. Pod względem ceny nie jest źle;) Zawsze możesz spokojnie skontaktować się z obsługą, aby wypytać o konkretne modele. Udzielą ci szybkiej i szczegółowej porady.

Pozdrawiam!
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Wstrzymaj się z zakupem. Za 2 tys nic porządnego nie kupisz. Za 3 masz już Canona 500D ewentualnie Nikona D5000.
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Hm, ja ostatnio miałam możliwość strzelania fotek na Olympusie właśnie i wyszły super, jak dla mnie naprawdę fajny aparat, ale to już zależy w dużej mierze od personalnych upodobań :)
Bardzo rozbudowana oferta jeśli chodzi o aparaty fotograficzne jest na tej stronce, jeśli chcesz, to popatrz, myślę, że spokojnie znajdziesz tam coś dla siebie :)
 
K

katatonia

Guest
Z tych co podałeś, to proponuję Nikona. Olek ma drogie szkła, więc z czasem będziesz mieć problem z jego utrzymaniem. Jeśli masz możliwość to proponuję zakup używanego body (z jak najmniejszym licznikiem zdjęć) i zakup jakiegoś jasnego szkła. Zależy oczywiście do czego potrzebujesz tego aparatu, jakie zdjęcia będziesz chcieć robić, wtedy dobierasz sobie obiektyw.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
nie wiem czemu niektórzy wieszają psy na Olympusach ja mam i mogę potwierdzić, że to solidna marka. jeśli jesteś profesjonalistą polecam Canon albo Nikon ale to półka powyżej 4 tyś natomiast jeśli jesteś amatorem to polecam Olympus E 420 albo E520 bardzo dobre modele. Jedna rzecz najtaniej i najlepiej kupować aparaty jakieś 3 tygodnie po targach Photokina w Niemczech gdyż wtedy wszystkie stare modele tanieją.
 
K

katatonia

Guest
nie wiem czemu niektórzy wieszają psy na Olympusach ja mam i mogę potwierdzić, że to solidna marka. jeśli jesteś profesjonalistą polecam Canon albo Nikon ale to półka powyżej 4 tyś natomiast jeśli jesteś amatorem to polecam Olympus E 420 albo E520 bardzo dobre modele. Jedna rzecz najtaniej i najlepiej kupować aparaty jakieś 3 tygodnie po targach Photokina w Niemczech gdyż wtedy wszystkie stare modele tanieją.

Nie mówię, że Olek to zła marka, tylko że mają drogie szkła, więc dla amatora akurat nie jest to dobre rozwiązanie, bo chcąc kupić np. dwa obiektywy - już będzie problem. A co do Canona lub Nikona - całkiem dobry sprzęt można mieć już za 2-3k, przykładowo:
1) Nikon D5000 + AF-S DX 18-55 mm VR + Torba + SD 4GB (http://www.winmar.pl/p5576,Nikon_D5000__AF-S_DX_18-55_mm_VR__Torba__SD_4GB.html )
2) D3000 18-55 55-200 kit - niby kit, ale zawsze dwa obiektywy (http://www.winmar.pl/p5585,D3000_18-55_55-200_kit.html)

Uważam, że oba sprzęty są niezłe. Seria Dxxxx jest nowa, ale już sprawdzona i pochwalona. W pierwszym przypadku VR to bardzo dobry wybór, natomiast w drugim - gorsze szkła, jednak dwa.

Oba polecam - w zależności od zasobności portfela.
 

danio92

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
221
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Canona 400d nie kupuj, jak coś to 450d, jest to poprzednik 500d, ale różni się chyba tylko mniejszą rozdzielczością (jakos 11Mpx) i nie ma możliwości kręcenia filmów - zbędne w lustrzance.
Nikona d5000 i d3000 nie kupuj :)
Olimpusów, Pentaxów, Sony Alfa nie kupuj - gorzej z serwisem, częściami wymiennymi, bateriami, obiektywami...
 

drzej

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Proponuję wybrać jakiegoś Nikona w tym sklepie magicznaplaneta.pl, bo mają bardzo tanie i spory wybór. Ewentualnie jakiś Canon. Ja kupiłem tam CANON 1000D i nie narzekam na jakość zdjęć. Oczywiście możesz kupić dużo lepszy aparat ale jeśli dopiero zaczynasz robić zdjęcia to nie ma to wielkiego sensu.
 
H

Haan

Guest
O przepraszam, ja mam Canon PowerShot i jestem z niego zadowolona!;P Choć zdaję sobie sprawę, że są lepsze aparaty. Mnie ten Canon wystarcza,jednak profesjonalistką bynajmniej nie jestem. Jedyna sprawa, która mnie w tym aparacie irytuje, a właściwie irytowała, to szybkość, z jaką zżerał baterie;) Na najtańszych w ogóle się nie włączył:/ Dlatego musiałam zainwestować w akumulatorki Sanyo Eneloop i mam teraz spokój, wystarczają na jednorazowe wypełnienie pamięci aparatu;) Ładowarka i akumulatorki to już chyba standard przy kupnie aparatu
 

Agatka87

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Mój kolega,który również pasjonuje się fotografiką, postanowił zająć się tym profesjonalnie. Zakupił również Nikona ( na początek), pytałam co to za model i podesłała mi tego linka http://www.1komp.pl/produkt 24-108-252-38567,lustrzanki_cyfrowe_aparat_nikon_d3000+obiektyw_18_105mmf_3_5_5_6g_ed_af_s_vr_dx.htm Tomek jest zachwycone przede wszystkim jakością zdjęć, a ja mam obiecaną sesję jesienną:)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
D3000 dla kogoś kto chce się zajmować foto profesjonalnie? Lekki fail. Sam w sobie nie jest może zły, ale dla kogos kto chce zajmować się tym profesjonalnie odpada. Największą wadą jest brak silniczka w body. Podobnie jak d5000, ale ten już ma lepszą matryce, live view i ogólnie jest lepszy.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Na początki "współpracy" z lustrzanką może weź coś dla amatorów cokolwiek wiedzących o fotografii... Ja bym się skłaniała ku Canonowi 450D, osobiście polecam model 350D, który sama mam, ale wiem, że już go nie produkują i pewnie trzebaby dość intensywnie poczarować by gdzieś znaleźć nówkę ;)
 

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Ja wzięłabym Nikona z kilku powodów. Po pierwsze ta firma działa na rynku do wielu lat i zajmuje się tylko fotografią o drugie, z reguły jest łatwy dostęp po pozostałych akcesoriów (mam na myśli obiektyw, statyw itp). Aparat to dość drogi sprzęt, wiec warto pomyśleć przyszłościowo, tak aby nie trzeba było go zmieniać, w momencie kiedy rozwiniesz swoje zdolności.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
ehhhh . . . Zakupiłem Pentaxa, a właściwie dostałem używany bo używany ale to już lustro. narazie interesuję się fotografią ogólnie. Czyli cykam wszystko i wszędzie. http://www.photoblog.pl/filozof90 <-- tutaj można zobaczyć już kilkadziesiąt zdjęć z pentaxa i powiem że jestem zadowolony z zakupu, za 1100 zł dostałem body z kitem na gwarancji 4gb SDHC i torbę, jak dla mnie bomba :)
 
M

Mushkin

Guest
Ja wzięłabym Nikona z kilku powodów. Po pierwsze ta firma działa na rynku do wielu lat i zajmuje się tylko fotografią o drugie, z reguły jest łatwy dostęp po pozostałych akcesoriów (mam na myśli obiektyw, statyw itp). Aparat to dość drogi sprzęt, wiec warto pomyśleć przyszłościowo, tak aby nie trzeba było go zmieniać, w momencie kiedy rozwiniesz swoje zdolności.

Sama sobie zaprzeczasz. Nikon D3000 i D5000 nie mają wbudowanych silniczków - więc trzeba obiektywy z silniczkiem - a takich jest bardzo mało i są bardzo drogie. Żadna mi przyszłość. Z tego też faktu albo brać Nikona D90 (3200 zł z kitem 18-105) albo wybierać z kolekcji Canona.
 
Do góry