Które wynalazki wg. najbardziej wpłynęły na rozwój ludzkości

qboll

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
wlkp
bomba atomowa może nie tyle wpłynęła na rozwój co być może kiedyś wpłynie na upadek.
 

izaxx

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Zduńska Wola
Każdy wynalazek ma swoje dobre i złe strony , ale wydaje mi się że elektryczność jest najbardziej pożytecznym wynalazkiem bo jak by nie on nie pisalibyśmy teraz ze sobą i w ogóle by było jakoś głupio :D Pozdrawiam
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Krzesło elektryczne, koło, żarówka,edison(można go uznać za wynalazek), wahadłowiec kosmiczny
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Radio, telefon, telefon komórkowy, nośniki danych - No i chyba wszystko co mi w tej chwili do głowy wpadło.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czajniki ! bez tego herbatę byśmy parzyli 100lat.

broń - bez tego pierwsi ludzie nie zaczęli by jeść mięsa innego niż padlina.
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
gdyby nie wynalezienie druku przez Gutenberga nie mielibyśmy książek ani gazet a bez nich ciężko by było zachowywać wiedzę nie zbudowalibyśmy na pewno komputerów bo nie wynalazł ich jeden człowiek a każdy projektant bazował na doświadczeniach swoich poprzedników; o bombie atomowej to już nawet nie wpomnę jeśli ktoś się orientuje ile testów, prób i doświadczeń trzeba było wykonać i opisać i ile było etapów badań to pewnie mnie rozumie ;)
 

adax 01

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rybnik
Według mnie amigo88, najważniejszym wynalazkiem było koło i elektryczność. Bez elektryczności byłoby nudno :D . Nie można by było nawet słuchać muzyki, oglądać telewizji i siedzielibyśmy przy świeczkach.
 
Do góry