Jaki dyktafon? Olympus / Panasonic?

A

Alternative Trippin

Guest
Witam, poszukuję bardzo czułego dyktafonu. Jestem studentem i zależy mi na tym, żeby nagrywać wykładowców nawet z odległości kilku metrów. Zależy mi przede wszystkim na jakości nagrania. Słyszałem dużo dobrego o marce Olympus (zwłaszcza model WS-331 M). Z drugiej strony Panasonic produkuje dyktafony dużo tańsze. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z forumowiczów mógł mi doradzić.
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jeśli bierzesz pod uwagę Panasonic tylko ze względu na cenę, to popatrz sobie na x-kom.pl. Mają w ofercie dyktafony Olympusa w jak dla mnie naprawdę niskich cenach :) a ponieważ jest ich tam w ofercie dość sporo, myślę, że znajdziesz coś w sam raz dla siebie- tym bardziej, że jak sam napisałeś, są one naprawdę wysokiej jakości :) Powodzenia!
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
wbrew pozorom te bardzo czułe nie będą dobre do takiego celu jak nagrywanie wykładów, bo będzie Ci zbierał dzwięk z całej sali, czyli wszystkie szepty, przewracanie kartek itd, co podczas odsłuchiwania może Cię bardzo denerwować, bardzo dobrym dyktafonem jest olympus VN-4100PC ponieważ jest razem z eliminującym zakłócenia mikrofonem, i nawet jak na taką jakość to nie jest za drogi
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Koleżanka z radia ma dyktafon sony, który nieźle się spisywał, niestety nie pamiętam jaki model. Myślę, że na wykładach sprawdziłby się, na konferencjach prasowych dawał radę ;)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Kolego albo tani albo dobry. Tańsze nigdy nie będą dobre. Określ swoje wymagania przede wszystkim. Dyktafony typowe dziennikarskie są nawet za kilka tysięcy. Lepiej dorzucić coś więcej gotówki i mieć konkretny np. Safa cyfrowafajnie się prezentuje, aktywacja dźwiękiem z wbudowaną pamięcią wewnętrzną i zewnętrzną. Znajoma posiada, bawiłem się, jest ok
 

chicharrica

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
46
ilkas napisał:
Kolego albo tani albo dobry. Tańsze nigdy nie będą dobre. Określ swoje wymagania przede wszystkim. Dyktafony typowe dziennikarskie są nawet za kilka tysięcy. Lepiej dorzucić coś więcej gotówki i mieć konkretny np. ]Safa cyfrowa[/url]fajnie się prezentuje, aktywacja dźwiękiem z wbudowaną pamięcią wewnętrzną i zewnętrzną. Znajoma posiada, bawiłem się, jest ok
bez przesady. nie trzeba wydawac kilku tysiecy na na prawde dobry dyktafon. zerknij np. na ofertę media expert i model OLYMPUS VN-713PC
w promocji cena bardzo niska jak na ten model i darmowad dostawa do tego. Olympus to bardzo dobra marka i z ich sprzętem nie miałam nigdy problemów.
 
Do góry