Jak tanio podróżować? (pomysł na transport)

kasparhauser

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Oczywiście samolotem. To najtańszy środek transportu w przeliczeniu na kilometr trasy. Dodatkowo w necie znaleźć można mnóstwo atrakcyjnych ofert zaczynających się już od złotówki za bilet. Nawet jeśli odlot zaplanowano z innego miasta niż Twoja okolica, to przecież do portu lotniczego dojechać można autem, po czym zostawić je na uprzednio zarezerwowanym poprzez http://www.parkinglotnisko24.pl/ miejscu niedaleko lotniska.
 

Mati_92

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Również uważam ze samolot to najszybsza i dość tania opcja jeśli chodzi o dalekie trasy dla pojedynczej osoby, w przypadku rodziny 5-cio osobowej już koszta mogą być dość spore i może samochód byłby tańszym rozwiązaniem ;p
 

brytfanna

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Również uważam ze samolot to najszybsza i dość tania opcja jeśli chodzi o dalekie trasy dla pojedynczej osoby, w przypadku rodziny 5-cio osobowej już koszta mogą być dość spore i może samochód byłby tańszym rozwiązaniem ;p

Warto spojrzeć jakie dana linia ma zniżki dla dzieci i młodzieży, bo np w eurolocie do 18 roku życia płaci się tylko połowę, więc gdy bilet kosztuje 99 zł to za dziecko zapłacimy tylko 49,5 zł i już robi się znacznie taniej :)
warto też wybierać linie w których nie ma różnych dodatkowych opłat :)
 

malaczarna189

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
to brzmi bardzo ciekawie:p ale myslicie, ze nie ma strachu? w sumie niewiadomo na kogo mozna trafic.. ja jakos bojac sie samolotow, jezdze sobie autokarami z funclubem, sa bardzo dobrze wyposazone, wiec mysle, ze to tez jest godna polecenia forma tanszego transportu.. no i duzo mniej strachu:)
 

Wersacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie AUTOSTOP :). Przejechałem prawie całą Finlandię tym sposobem. Z płn. na płd. A noclegi to Coach serfing. I wtedy wszystko jest bardzo tanio (za darmo ;).
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
41
Miasto
nie z tej ziemi
Ja jednak stawiam na samolot, leciałam na urlop OLT z Katowic do Gdańska i z powrotem i dzięki temu, że rezerwowałam wcześniej za bilety zapłaciłam tylko 99 zł, w OLT nie ma żadnych dodatkowych opłat (tak jak w innych tanich liniach dopłaca się dosłownie za wszystko) tu wszystko mieści się w cenie biletu :)
za pociąg czy PKS zapłaciła bym dwa razy tyle a telepała bym sie cały dzień , więc dwa dni z urlopu zeszły by mi na podróż a tak samolotem szybko i wygodnie :)
 

ventura

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
to faktycznie tanio ale jest jeszcze taniej teraz bo jest promocja dla rodzin 79zł rodzic i 39 dziecko, ja też coraz częściej wybieram samolot mimo mojego lęku, powoli się przyzwyczajam do wysokości, przeważnie zasypiam żeby jakoś przetrwać lot :) ot mój sposób heh a z innych środków transportu to najwygodniej autem tylko że na dłuższą trasę drogo no i trzeba mieć sprawne auto a to nie zawsze jest takie proste jakby sie wydawało...
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Samolot na pewno najszybszy i komfortowy z cenami to różnie bywa ale wiadomo że nie ma nic za darmo. Nigdy jeszcze nie leciałem tym środkiem transportu ale jak obejrzałem ten filmik to chcę to zrobić jak najszybciej :) http://www.youtube.com/watch?v=mhdE53aX-2Q&feature=youtu.be
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
A noclegi to Coach serfing. I wtedy wszystko jest bardzo tanio (za darmo. />.

Coś nie widzi mi się, że korzystasz z tej społeczności skoro nawet nie wiesz jak się poprawnie pisze. :) Coś usłyszy niedosłyszy i podaje dalej.Tanie latanie - tak i nie ma różnicy czy lecisz sam czy w grupie 3-5 osób, liczy się zdecydowanie i szybkość podejmowania decyzji. Autokar? Ok, tylko po co jakiś funclub skoro są inne linie rejsowe gdzie masz promocje???
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ja zawsze uwielbiałem podróże pociągiem. Całkiem fajną opcją są bilety EuroTrail, tylko trzeba dobrze o nich poczytać I zaopatrzyć się na podróż w długopis, który można wymazywać ;)
 
Do góry