Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
292
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Dosłownie w każdym pokoleniu byli tacy, jak Wy.^ Co to we wszystkim zagrożenie wietrzyli.
Weźmy sam XX wiek. Jak nie ,,inwazja kosmitów'' i zagłada atomowa, to Sinaga, zimna wojna, ,,pluskwa milenijna'' i co rusz nowa data końca świata, potem XXI covid i lockddown, po którym świat miał już nigdy nie wrócić do normy...
Jak ja jako14latka się z tej pluskwy śmiałam. I z tych ludzi tabunami wykupujących cukier. Już jako smarkula z podstawówki widziałam w tym ściemę i sposób na biznes. Bo co to niby miałaby być za różnica dla komputera akurat taka data?
Koniec świata z 2012 roku musiałam przespać, bo jak rano wstałam już było po wszystkim. Mało tego wszystko dziwnie stało na swoim miejscu. Moja okolica nijak się nie zmieniła. Jak pomyślę o tych, co wyprzedali dorobek życia, by udać się do jakiejś wiochy w Pirenejach, albo o Nowych Ruskich budujących luksusowe schrony na Ałtaju z tej okazji i jaką oni wszyscy musieli mieć minę, to...
Covid też nie zrobił na mnie przesadnego wrażenie. Samej choroby absolutnie nie neguję, ale chodzi mi o całą otoczkę z tym związaną. Nie miałam też przekonania, jak niektórzy, ze to już na zawsze i świat nigdy nie wróci do stanu sprzed. Ot, szaleństwo, które trzeba przeczekać.
Zawsze istniały, istnieją i prawdopodobnie istnieć będą różne zagrożenia, lecz człowiek i tak nie przewidzi, co go spotka, po co więc tracić czas na zamartwianie się tym? Takie asekuranctwo dopiero krzywdę wyrządza i z życia okrada! W dodatku człowiek to sobie robi na własne życzenie!
Prawda jest taka, że żyjemy w jednych ze spokojniejszych czasów w historii, w komforcie o jakim naszym przodkom się nie śniło, z zagrożeniami jakie zawsze były gdzieś tam na horyzoncie, ale nie stanowią istotnie większego ryzyka, niż wcześniej.
Mimo to niektórzy dalej wolą marnować życie na banie się własnego cienia, kminienie niestworzonych historii, ku uciesze jakiegoś cwaniaka, co z tego żyje, zamiast korzystać z wygody i możliwości, o jakich minione pokolenia mogły co najwyżej pomarzyć. To dopiero jest katastrofa...
Są rzeczy które można mieć w dupie i są rzeczy których w dupie mieć się nie powinno. Wydaje mi się że pewne informacje są dla Ciebie nie wiem jak to określić hmmm przerastają Cie. I na próżno tłumaczyć Ci cokolwiek bo i tak Twój mózg tego nie przyswoi. Szczerze to w dupie mam jakieś milenium covidy i inne pluskwy. Bo to jest gówno dla przygłupich mass. To wszystko o czym napisałaś to jakieś farmazony w które wierzą ludzie bez rozumu. Piszesz coś o takich jak "my" no fakt byli. Napiszę więcej - na tej planecie byli lepsi od nas :) Ale Ty tego juz nie pojmiesz. Ten świat zamieszkiwali ludzie którzy robili rzeczy których dzisiejsza nauka nie jest w stanie zrozumieć i co po nich zostało ? Jesteś osobą która wbite ma do głowy ze jest istota najmądrzejsza najlepszą najbardziej rozwinięta. Poniekąd tak. Ale mimo tej mega mądrości pomimo tego rozwoju to jako jedyna istota, stworzenie itd świadomie dąży do samozagłady :) A to juz jest głupota w tej całej swojej mądrości. Myślisz że ta nasza cywilizacja pociągnie więcej jak 100 lat ? Ludzie gorzej jak zwierzęta sie zachowują. I tego już nikt nie zatrzyma. Sami się wybijemy co do łba i Ty to nazywasz mądrością ? Ludzie są glupi a Polacy to już totalnie przodują. Ludzie mądrzy umierają a umierają bo sa starzy. Nie ma ludzi mądrych będących młodymi. Młody może być co najwyżej inteligenty i jest jednocześnie głupi. Bez życiowego doświadczenia zawsze jest się głupcem. Mądrość to nie wszechwiedza. Nie chce mi się naprawdę tego pisać bo tego nie zrozumiesz. Zyj w tej swojej bańce w której żyjesz i ciesz się nadzieja na lepsze jutro itd. Nie będę Cie z błędu wyprowadzał. Sama do tego dojdziesz tylko ze nic z tym juz nie zrobisz. Matka natura sama sobie poradzi z chorobą jaką jest ludzkość. Jak juz nie raz to robiła.


A z rzeczy w temacie to dotarla świetna informacja z Chin. Prezydent Chin ogłosił że Chiny są gotowe do interwencji militarnej w każdym miejscu na świecie a na pewno w sytuacji gdy NATO bądź USA zdecydują się zaatakować Rosję. Trzymam kciuki :)
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
-mandrake-
By the way, toż NATO i USA od samego początku tego konfliktu jawnie trzyma stronę ujarańca i jego uciskanych ukraińców,prawda?
Mało tego posyła im górę sprzętu,amunicji,zagrzewa do boju,szkoli sołdatów,leczy rannych i szprycuje tego trupa gospodarczo-finansowego,pod tytułem "państwo ukraińskie" kasą, a raczej pożyczkami,by już teraz nie padło na p....sk,pod swym własnym ciężarem...

To jeśli to ,nie jest prowadzeniem wojny z jakimś krajem(w tym układzie z ruskimi),to CO nim do cholery jest?

Mnie bajbardzie bawią piruety polityków z UE,którzy niby posyłają broń kozakom,ale jednocześnie zastrzegają,żeby jej nie używać na terytorium FR,i że niby broń Boże ruscy nie są uch wrogami,nie są w stanie wojny z nimi...
Tylko że od tej broni GINĄ ruscy żołnierze,cywile,płoną domy w rosji..oni naprawdę myślą,że na kremlu kupują te brednie?

Niestety,ruscy te straty skrupulatnie liczą,wpisują do książeczki...i nie ma się co łudzić,że będą się domagali zadośćuczynienia za przelaną krew swoich obywateli i straty materialne.

Co do samego meritum,czyli jak się rozwinie sytuacja w gułagu komika,to można założyć że już chyba w tym roku,bandzie z Kijowa skonczy się mięso armatnie...czyli podnoszą w końcu łapy do góry .albo zachód znajdzie drugiego jelenia,który pójdzie do maszynki do mięsa,na przemiał,by kontynuować wojenkę i możliwość kręcenia na tym kasy.
I tu jest poważnie brana pod uwagę Polska...jako kontynuacja polityki zachodu i USA wobec ruskich.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam.

Dzisiaj, 9 maja Rosja obchodzi Dzień Zwycięstwa nad Hitlerowskimi zbrodniarzami, podczas drugiej wojny światowej.
Odbyła się Defilada na Placu Czerwonym w Moskwie.
Ale zwycięstwo nad Zbrodniczymi Niemcami obchodziła wczoraj cała Europa.
Niech w Polsce nie zapominają, kto wyzwolił Polskę od Hitlera, podczas drugiej wojny światowej.
Na Słowacji pamiętają i wiedzą komu to zawdzięczają.
Tylko Rosjanie weszli do Polski, do Warszawy i przepędzili zbrodniarzy z Polski, a nawet dotarli do Berlina, dlatego przez cały okres komunistyczny było: wschodnie NRD, pod kontrolą ZSRR.
Ani Anglicy, ani Francuzi, ani Amerykanie nie weszli do Polski i nie wyzwolili Polaki od Trzeciej Rzeszy.
Tylko Rosjanie, którzy wyzwolili jeden z największych obozów koncentracyjnych: Auschwitz w Polsce.
No a Putin, który przemawiał na "Paradzie Zwycięstwa" powiedział wyraźnie, że "Polska potrafi fałszować historię, podobnie jak i cały Zachód", z czym się zgadzam.
Ale oni, w Polsce i na Zachodzie tylko Rosji zarzucają kłamstwa i fałszowanie historii.
Sami nie są lepsi, ale zarzucają wszystko Rosji.
A kto prowadzi: dezinformację, przekłamania, przeinaczania w kierunku Rosji, obecnie, na punkcie Ukrainy?
Prowodyrem tego jest USA, które wpływa na wszystkie media europejskie i polskie, aby w najgorszym świetle przedstawiać Rosję.
No ale to jest robione po to, aby polityk: jeden z drugim, w USA i w Europie zachodniej miał własne interesy polityczne na Ukrainie.
Takie rzeczy są robione w celu: własnych, politycznych interesów, bo to jest na pierwszym miejscu, a reszta się nie liczy albo jest mało ważna.
Ale nigdy nie dadzą rady Rosji i Putin to im przypomniał.
Rosja jest dobrze przygotowana nuklearnie i już ma rozmieszczoną broń jądrową na Białorusi.
Polska byłaby pierwszym celem uderzenia taką... bronią.
Gdyby tak sie stało, wtedy żaden: mądrala-polityk w Polsce już by tak nie śpiewał do Białorusi i Rosji, ale płakałby z tragedii.
Oni są mocni jedynie w gębie, ale nigdy nie odważą się "fiknąć" do Białorusi i Rosji.
Tak samo się zachowują na Zachodzie Europy i w USA. :( :(
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
Aj waj, po internetach pisze, że ruscy się ruszają w kierunku Charkowa.
Nawet ujaraniec zabrał głos w tym temacie, i minę miał dosyć niewesołą, lecz urzędowo obwieścił, że bohaterska armia ukrainy, zaciekle odpiera ataki wroga, i nie daje sobie w kaszę dmuchać.

No, nieżle.
Ruscy:
Rozwijają natarcie od strony Oczeretyna.
Cisną na Czasów Jar, co może poskutkować utratą Kupiańska, co za tym idzie pełną utratę kontroli nad Donbasem.
I jeszcze w międzyczasie, zorganizowali grupę uderzeniową, i od północy otwierają kolejny front. Czyli- zabierają się za Charków.
No, i byłbym zapomniał, walą tymi swoimi FABami, po wszystkim, na co mają ochotę, od elektrowni, poprzez OPL, na miejscach, gdzie hycle komika transportują nowe mięso armatnie, które udało się im złapać, na ulicach wolnej, kwitnącej, demokratycznej ,samostijnej. Lecz już ledwo dyszącej ukrainy.

Ba, nawet łapią przy okazji tych, co nagrywają na komórach takie akcje, i raz-dwa ci goście lądują na ichniej milicji, gdzie im z miejsca przylepiają paragraf i kolegium.
Wolność słowa, tam kwitnie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 497
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
No, i byłbym zapomniał, walą tymi swoimi FABami, po wszystkim, na co mają ochotę, od elektrowni, poprzez OPL,
Bez przesady z tymi FABami to bomby lotnicze które maja zasiego do 40 km a ponieważ samoloty które je zrzucają nie zblizają sie do lini frontu to zasieg tych bomb to max kilkanascie km od frontu.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
-saymon-
Powiedz to tym, co są pod ostrzałem tego typu broni, że to nic takiego.
Po mniej więcej trafieniu w cel, to niestety nie ma co zbierać.
Od 250 kg MW, do 1.5 tony.
Od linii frontu, do około 40 km w tył, praktycznie, strefa śmierci, jak wpadniesz w oko, rozpoznaniu ruskiej armii.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 497
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
-saymon-
Powiedz to tym, co są pod ostrzałem tego typu broni, że to nic takiego.
Po mniej więcej trafieniu w cel, to niestety nie ma co zbierać.
Od 250 kg MW, do 1.5 tony.
Od linii frontu, do około 40 km w tył, praktycznie, strefa śmierci, jak wpadniesz w oko, rozpoznaniu ruskiej armii.
Tylko że samoloty nie podlatują bliżej niz 20-25 km do lini frontu. Tak że rzeczywisty zasiego to max 20 km.
A elektrowni tak blisko raczej nie ma... a na pewno czynnych.
Aha piszę o samolotach z bombami. Samoloty szturmowe czasami latają nad linią frontu.... do tego zostaly zbudowane, ale one nie przenoszą tych bomb.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Sytuacja na ukrainie sie rozwinie jak zwykle sie rozwija i tak bylo od poczatku i tak bedzie do konca ..... czyli nie bedzie konca ... nooo moze jak sie Putin mocno wqrwi to bedzie prawdziwy koniec ! Piertolna bombki atomowe najpierw na zachodzie daleko od Rosji a po jaka cholere Putin czy Wladza Rosyjska ma sobie pod nosem powietrze zatruwac ? Jebniecie bedzie we Francji jak sie Niemcy nie przystosuja to tam tez bedzie jebniecie : ) i tak wlasnie o to rozwinie sie sytuacja na ukrainie ! : ) wlasnie po co zachod pcha sie na tereny Rosji ? Pazerne qrwa to bylo wiadomo od lat kolonialisci yebani i dalej to robia ? Nooo nie wiem zle skoncza ! tak mi sie wydaje ....
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
-monalisa-
Za bardzo nie rozumiem treści wypowiedzi, ale to widocznie mój problem.
Tak w sumie, po co ma niby Putin używać broni A, skoro konwencjonalnymi środkami, skutecznie anihiluje armię ukrainy?

Ot, ciekawy filmik z Wołczańska, czyli tam, gdzie obecnie kierują się ruscy, na czołgu.
Wojenna "rzeczywistość', w pigułce.
Ukraińskie władze już zwiały, milicja też,ludzie zostali pozostawieni sami sobie, i radzą sobie jak mogą.
Co im wpadnie w łapy, zabierają do siebie...
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
-saymon-
Najzabawniejsze jest, że to sławetne FABy, czy KABy,jeśli stosować ruską terminologię, to NIE JEST żadna wuderwaffe...
To po prostu bomba, opracowana już bodaj w latach 70-tych, czyli za Breżniewa ( sic ), ruscy do tego obecnie tylko domontowali takie mikro skrzydełka, i moduł korygujący lot takiego czegoś, by to w miarę celnie trafiło tam, gdzie to ma trafić.
Mają tego pełne magazyny, a nawet produkują nowe, bo to się sprawdza.
I taki to właśnie sprzęt, sprawia niesamowite problemy, wyposażonej w zachodni,nowoczesny sprzęt armii ukrainy,coś pięknego.
Tak na dobrą sprawę, to ruscy praktycznie czyszczą ZN-y, z tego, co tam naprodukowali przez czasy zimnowojenne, a mają tego sporo, i UTYLIZUJĄ to na głowach kozaków...do tego dodajmy bieżącą produkcję już NOWSZYCH wersji uzbrojenia, i dodać dwa,plus dwa. Tak, komik, ma przechlapane.
Zasięg niby mikry, bo circa 20-40 km,( FABów), od linii frontu, ale to naprawdę czyni SPORE szkody kozakom.

Od samej amunicji do możdzierzy, po istne góry ładunków do RPG, kótre przyklejają taśmą do dronów, i granatów, kótre spełniają podobną rolę.
No, docelowo, to praktycznie CAŁY świat, spuszcza tam złom, za dobrą kasę, by się go pozbyć, kozacy biorą wszystko, i każdą ilość.
WIECIE, ile by kosztowała LEGALNA utylizacja tego barachła, u siebie?!

Wojenka na UA, powtarzam to po raz kolejny, nie ostatni, to wręcz WSPANIAŁY teren, obszar, do zarobienia kasy, przez tego, kto tam chce zarabiać.
Tak że, kozacy lejcie krew na tryby machiny, która się kręci i generuje zyski...
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
-monalisa-
Za bardzo nie rozumiem treści wypowiedzi, ale to widocznie mój problem.
Tak w sumie, po co ma niby Putin używać broni A, skoro konwencjonalnymi środkami, skutecznie anihiluje armię ukrainy?

Ot, ciekawy filmik z Wołczańska, czyli tam, gdzie obecnie kierują się ruscy, na czołgu.
Wojenna "rzeczywistość', w pigułce.
Ukraińskie władze już zwiały, milicja też,ludzie zostali pozostawieni sami sobie, i radzą sobie jak mogą.
Co im wpadnie w łapy, zabierają do siebie...
Putin nie walczy z Ukraina tylko z zachodem to pazerna mentalnosc kolonialisci najlepiej dla nich byloby gdyby nie tylko Ukraina ale i cala Rosja nalezaly do nich .
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
-monalisa-
Poważnie?
To ten zachód, cały stoi za bohaterską UA, która stanowi tylko PRETEKST, by podporządkować sobie ruskich?
No, ciekawe, nie powiem ciekawe.
Toż UA, nie jest w NATO, nie jest w UE, prawda?
To jakim to niby cudem wszyscy wypruwają sobie żyły na zachodzie, by nie dość, przelewać krew za ukraińców, co dodatkowo, a nawet przede wszystkim, załapać się na bycie kolonizatorem wschodnich ziem, bezkresu Rosji?
Ktoś to już uświadomił przeciętnemu zjadaczowi chleba w UE, że walczy z ruskimi o Lebensraum dla siebie?

No, zobaczymy jak w realu będzie wyglądało to przelewanie krwi, przez obywateli UE, bo chyba kowboje nie wyślą swojej armii, by tłukła się z ruskimi.
Ba, jak to zauważył -mandrake-, w Pekinie powiedzieli, że jakby co, to kitajce stają po stronie ruskich, w takim potencjalnym konflikcie, na serio.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Nie wiem ja mam teraz cos innego na glowie niz Ukraine .... sorry napisze wiecej innym razem : ) Pozdrawiam
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Na froncie ci żołnierze ukraińscy, którzy nie zginą, to zostaną ranni w różnym stopniu, wraz z trwałym kalectwem na całe życie.
Tacy ludzie nie tylko już się nie będą nadawali do dalszej walki w armii, ale przez całe życie będą kalekami, z rentą wojskową, niezdolni do żadnej pracy.
Tak było z tysiącami amerykańskich żołnierzy, którzy powracali do USA z Wietnamu, z różnymi kalectwami.
Oczywiście ci, którzy przeżyli i na całe życie już zostali kalekami.
Niektórzy bez nogi, ręki, ślepi i głusi.
No a nie zawsze miło ich witał ich własny kraj.
Bywało tak, i to dość często, że ci, którzy wrócili z Wietnamu do USA, stawali się tam bezdomni, bo nikt na nich w USA nie czekał.
Ilu byłych żołnierzy amerykańskich w tamtych latach zmarnowała wojna wietnamska?
To było największym błędem USA, poświęcać własnych ludzi, jako: "mięso armatnie" Wietnamczyków i dla interesów politycznych USA.
Bo amerykańscy prezydenci oraz inni politycy nie martwili się potem losem żołnierzy amerykańskich, którzy przegrali i oni często byli we własnym kraju, na własnej ziemi pozostawieni sami sobie.
I to pokazuję: czysty egoizm USA, dla którego liczyły się zawsze i dalej licza się własne interesy polityczne.
Państwo przestępcze, podłe i bandyckie!
Przez: wojnę wietnamską, którą i tak, okrutnie przegrało USA, szerzyła się w USA narkomania, choroby psychiczne oraz przestępczość.
Do tego tam doprowadził egoizm polityczny tego państwa.
Ale jak widać nic dalej to tego państwa nie nauczyło...
Oni dalej się wtrącają do cudzych konfliktów i chcą chyba powtórzenia tragedii z Wietnamu?
Nie jest mi żal tego, podłego państwa, który poświęca własnych żołnierzy dla egoistycznych interesów w Białym Domu.
Oni mają już taką mentalność, że lubią: kasę, dobrobyt, a reszte mają głeboko gdzieś, co się dzieję w ich kraju.
No ale to nie za bardzo o tym temat.

Ilu już żołnierzy ukraińskich straciło rękę, nogę, zostali ślepi i teraz do końca życia będą mieli taki los?
A ile to będzie środków finansowych na to potrzeba, żeby każdemu, "kalekiemu", byłemu żołnierzowi, który nie będzie się nadawał do żadnej pracy, dać do końca życia rente, by miał za co żyć?
Ale przypuszczam, że to Unia Europejska, razem z Polską i z USA będą wypłacały renty wojskowe, kosztem podatników europejskich, bo to przeciez dla Ukrainy jest: "dobry wujek".
Ukraina ma sponsora od podatników europejskich i amerykańskich.
Wojna bardzo dużo kosztuje i to są potężne środki, bo potem trzeba też finansować skutki wojenne, wraz z odbudową kraju po wojnie.

Jak myślicie, czy to sama, Ukraina sobie to wszystko, z własnych środków sfinansuję?
Aż tak jest bogate to państwo, którego stać na własną wojnę i zniszczenia?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 364
Punkty reakcji
205
Profesor Góralczyk twierdzi że po wizycie w Moskwie szefa chińskiej bezpieki niebawem Putin poleci do Chin.
W dniach 15-16 czerwca w Szwajcarii ma się odbyć konferencja pokojowa(pierwsza lecz być może wcale nie ostatnia) związana z wojną w Ukrainie.
W tej konferencji mają brać udział Chińczycy i wydaje mi się że Góralczyk sugeruje jakoby Chiny chciały
w związku z tym coś wymóc na Rosji.
Moim zdaniem a raczej chyba zdaniem Góralczyka które sobie przywłaszczyłem Chiny są przeciwne
konfliktowi z Zachodem i być może chcą wykorzystać rozdźwięk między Europą Zachodnią a USA.
Jest to taki moment gdzie Rosja teoretycznie może dokonać dalszego podboju Ukrainy
a że teoretycznie Chiny znów popierają Rosję to może im popsuć kontakty z Zachodem.
Dlatego być może Chiny wymogą na Rosji zakończenie wojny przy zachowaniu przez Rosję zdobytych ziem.
Dlatego będą chciały poprawić kontakty z Zachodem i popieranie wojennych zapędów Rosji nie jest im na rękę.

Przypominam też sobie słowa Witolda Jurasza:
"koniec wojny na Ukrainie jest bliższy niż nam się wydaje"
wypowiedziane jakoś miesiąc temu.
Wtedy mu nie wierzyłem ale teraz może to wszystko ma sens.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 497
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
W dniach 15-16 czerwca w Szwajcarii ma się odbyć konferencja pokojowa(pierwsza lecz być może wcale nie ostatnia) związana z wojną w Ukrainie.
To nieprawda, takie konferencje są praktycznie co roku. ukraina robi konferencje pokojowe.... bez Rosji. To ciekawy pomysł, prowadzic rozmowy pokojowe bez jednej ze stron konfliktu.

A tutaj link do poprzednich konferencji pokojowych w sprawie ukrainy,,,,, chodzilo o wyciągniecie kasy.Bo przecież nikt poważne nie pomysli że można zrobic konferencje pokojową bez obydwu stron konfliktu. Z kim Zelenski chce pokoju? Z Polską?
Ogólnie chodzi o wyciągniecie kasy od darczyńców. Zeleński chce diengi..diengi, forsy....

A Chiny nie zrobią nic przeciwko Rosji, bo wiedzą że po Rosji będą one.
Dopóki Rosja walczy z ukraina którą wspiera NATO to Chiny są bezpieczne. I jesli Rosja nie przegra to USA nie zaatakują Chin.... to jest dla Chin ważne.
Ogólnie sytuacja jest skomplikowana bo Chiny tak naprawdę nie chcą przegranej Rosji ,tylko że wygrana Rosji też nie jest dla Chin idealna.
Bo Chiny chcą być tym ważniejszym panstwem w sojuszu z Rosją. A Rosja chciała by być co najmniej równym. Rosja na dzisiaj jest silniejsza militarnie od Chin ale dużo słabsza gospodarczo. Ale i Rosja i Chiny same są za słabe w stosunku do NATO. Tylko wspolnie w sojuszu mają szanse.
Ale kto będzie tym ważniejszym w sojuszu.... tu jest problem.
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
292
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Kim jest ten Goralczyk że się wypowiada o Rosji czy tym co Rosja zrobi ? Niech sie może zajmie swoim podwórkiem ;)
Cala Polska zainteresowana tym co zrobi Rosja co zrobi Ukraina a na naszym podwórku co ? Ano nie ma juz naszego podwórka. Macie swój zachód swoją unie i swojego premiera. Stalo się i parlament europejski to potwierdził. Rząd Polski uznał wyższość prawa unijnego nad prawem krajowym. :)

Wicie co to znaczy ? Pewnie nie. A to jest równoznaczne z tym że Polski praktycznie juz nie ma. Polacy zostali oddani w ręce obcokrajowców i juz nikt Polakom w niczym nie pomoże. Nikt się nie odezwał ;)
Kolejny rozbiór Polski tylko troche bardziej przyjazny hehe

Wiecie ze w całej historii świata nie było nie ma i na pewno nie będzie drugiego takiego głupiego wrecz kraju jak Polska który to uznal uznaje badz uzna w przyszłości wyzszosc jakiegokolwiek prawa nad swoim własnym ???
Polska jest pierwsza i ostatnia na świecie która unala wyzszosc prawa unii nad własnym.
Oznacza to ze Konstytucja Polska przestała mieć jakąkolwiek wartość skoro prawo Unii jest nad prawem krajowym. To jest śmiech na sali i wstyd na caly świat.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
314
Punkty reakcji
42
-saymon-
Problem jest tego rodzaju, że ruscy za bardzo nie chcą na chwilę obecną rozwiązać tego konfliktu, przy stole rokowań.
Bo nie mają z kim, komika, i coraz więcej jego pomagierów, wciągają na swoją listę, jako ściganych ich prawem przestępców, już mniejsza o co ich tam oskarżają, to już naprawdę "małe piwko".
Tylko, o co chodzi.
Czy Kreml będzie w takim układzie siadał do stołu rokowań z przestępcami? Tu jest clou zagadnienia.

Same przebąkiwanie o rozmowach pokojowych, to pewnie balon próbny zachodu, bo oni już CZUJĄ, że sytuacja na froncie wygląda moze nie tragicznie, ale BARDZO, ale to BARDZO nieciekawie dla kliki komika.
Ludzie na samej UA, mają już POWYŻEJ uszu tej wojny, mobilizacja choć coraz ostrzejsza, nie przynosi rezultatów, ponoć od 20 któregoś dnia maja( tego roku), mają wejść dopiero OSTRE przepisy w tym zakresie, i naprawdę będą siłowo łapać wszystko, co im wpadnie w łapy,hycle komika, ba, będą mieli na to podparcie prawne, bo takie właśnie przepisy wprowadzą, choć już i tak tam mają ukraińce przechlapane jak nie nie wiem co.

Konkludując, zachód kombinuje by jakoś w razie czego zabezpieczyć swoje interesy, czyli zrobić tak, by im to pasowało.
Nie wiem-zamrożić konfikt na jakiś czas, w międzyczasie dozbrajając kozaków, do dalszej walki, w przyszłości.
Oddania ruskim pod kontrolę, tych ziem, które tam chcą niby mieć pod kontrolą.By niby zapewnić pokój-czytaj, by ruscy zbastowali z anihilacją ukraińców( jak by to, ile niby pogineło ukraińców, KOGOKOLWIEK na zachodzie obchodziło..)i zatrzymali armię.
Jakoś w miarę odblokować handel, interesy z ruskimi, bo te sankcje, TEŻ,nie wiedzieć czemu ,walneły w gospodarki UE.
No, najwazniejsze, SKĄD w sumie wytrzasnąć kasę na dalsze supportowanie kozaków, by walczyli, a zachód ma de facto na utrzymaniu CAŁY ten kraj, jak zatrzymają strumień kasy, to się to ZAWALI raz-dwa.
Ba, niedługo im i prąd trzeba będzie posyłać, bo ruscy im wyłączają elektrownie...
Na chwilę obecną kombinują, by ukraść ruskie aktywa zamrożone w zachodnich bankach, i po potrąceniu własnej prowizji za tą zuchwałą kradzież, supportować tą kasą kozaków, by mieli co do gara włożyć, i czym załadować kałasza.

-madrake-
Tylko skończony i diota mógł się spodziewać czegoś DOBREGO dla Polski, Polaków, po "działalności" ośmiogwiazdowego Donka, i jego spalikociałej chamerii, obecnie u steru.
A to nie ich ostatnie słowo.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 497
Punkty reakcji
174
Miasto
Polska
Profesor Góralczyk twierdzi że po wizycie w Moskwie szefa chińskiej bezpieki niebawem Putin poleci do Chin.
Wiadomo było że Putin niedlugo poleci do Chin. Chiny i Rosja mają taką tradycję że po wyborze nowego przywódcy pierwszą zagraniczną wizytą jest wizyta w Moskwie lub w Pekinie.
W 2023 po reelekcji przywódca Chin w pierwszą zagraniczną podróz pojechał do Rosji, teraz kolej dla Putina. Też wygral wybory i jedzie do Chin.
Zresztą dla Rosji Chiny to najważniejszy parntner.

Obroty handlowe Chin i Rosji to około 250 miliardów dolarów. Teraz Rosjanie kupują samochody, sprzet elektroniczny itd przeważnie z Chin a kto stacil na tym ? Ano straciliśmy MY straciła Europa. Wczesniej głównym partnerem gospodarczym Rosji była UE. Unia Europejska straciła rocznie setki miliardy euro wprowadzając sankcje na Rosje. Amerykanom przyszlo to dużo taniej, im się opłacalo bo teraz UE kupuje gaz itd od USA.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 405
Punkty reakcji
94
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Wiadomo było że Putin niedlugo poleci do Chin. Chiny i Rosja mają taką tradycję że po wyborze nowego przywódcy pierwszą zagraniczną wizytą jest wizyta w Moskwie lub w Pekinie.
W 2023 po reelekcji przywódca Chin w pierwszą zagraniczną podróz pojechał do Rosji, teraz kolej dla Putina. Też wygral wybory i jedzie do Chin.
Zresztą dla Rosji Chiny to najważniejszy parntner.

Obroty handlowe Chin i Rosji to około 250 miliardów dolarów. Teraz Rosjanie kupują samochody, sprzet elektroniczny itd przeważnie z Chin a kto stacil na tym ? Ano straciliśmy MY straciła Europa. Wczesniej głównym partnerem gospodarczym Rosji była UE. Unia Europejska straciła rocznie setki miliardy euro wprowadzając sankcje na Rosje. Amerykanom przyszlo to dużo taniej, im się opłacalo bo teraz UE kupuje gaz itd od USA.
A co do tego doprowadziło, że tak jest teraz? Sam, Zachód jest temu winien, Ukraina, Polska, a przede wszystkim egoistyczne USA jest najbardziej tej sytuacji winne.
Przed wojną ukraińską nie było żadnego problemu i cała niemal Unia, wraz z Polską współpracowała z Rosją i z Chinami.
Chiny będą "murem" stały za Rosją, bo Rosja to nie tylko jeden z największych Sojuszników Chin na świecie, ale to jest właśnie najlepszy partner handlowy i gospodarczy.
I Chiny nigdy nikomu nie pozwolą na to, aby coś zaszkodziło relacji: Rosja-Chiny.
To widzą w Polsce, w Unii i w USA i się... wściekają...
Ale nic na to nie są w stanie poradzić.
Z Chinami nie wygrają, ani z Rosją. USA też zaczyna bać, egoista zły! Bo widzą, jak rosną Chiny, nie tylko gospodarczo i to może być przewaga nad USA i całym Zachodem.
A polityk amerykański mieszka w bandyckim kraju i jest zdolny do różnych rzeczy, aby osiągnąć korzyść polityczną.
Widzimy to, jak się od ponad dwóch lat zachowują w stosunku do Rosji.
Jak Chiny całkowicie zerwą relacje z Zachodem i Polską i zaprzestaną wysyłania towarów do Europy zachodniej, to wtedy może da coś to do myślenia politykom unijnym i zachodnim...
Bo nie oszukujmy się, ale brak towarów, różnego rodzaju z Chiny, to jest... bieda dla Polski i Europy.
To jest brak produktów, różnego rodzaju z Chin w sklepach i w magazynach.

Ale to jest wina polityków i rządów zachodnich i polskich, którzy tak się zachowują, bo też "ryczą" na Chiny i na tym już straciła cała Unia i Europa.
Tylko polityk unijny powinien wiedzieć i mieć świadomość, że on nie robi krzywdy samemu sobie, a robi krzywdę całemu społeczeństwu, we wszystkich krajach unijnych.
Jeżeli oni mają w swojej głowie problem z Rosją i mają na tym punkcie "hopla", to niech pójdą na jakąś: terapię polityczną - psychologiczną i tam niech sobie pomoga psychicznie.
Bo oskarżają we wszystkim Rosję i nakazują tak robić też mediom, ale to USA przede wszystkim rządzi całą Europą zachodnią i to jest: prowodyr... , jak... "nakręceni... ".
I to trwa codziennie: dzień i w nocy, od ponad dwóch lat.

Od tego już głowa boli, bo ileż można tego wysłuchiwać w mediach i w Internecie??
 
Do góry