Jak powstalo zycie ???

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
napisz ile ma lat ziemia i wg jakiej metody jest ten wiek liczony, dobra? Jestem bardzo ciekawy

Na 100 % tego wieku nie da się ustalić, ale w przybliżeniu szacuje się jej wiek na około 4,5 mld lat

Obliczaniem tego ( a dokładniej to wieku każdej skały ) zajmuje się stratygrafia. Początki tej nauki sięgają końca XVIII wieku. Obecnie wykorzystuje się w niej pierwiastki promieniotwórcze, które umożliwiają dość precyzyjne określenie okresu z którego pochodzi dana skała.
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Jeśli datowanie metodą Uran-Ołów to ja podziękuję :)
Rozrzut wtedy może wynosić od 18 miliardów lat do 4,5 mld lat... A że pasowało z innymi założeniami to zostało 4,5...
Jeśli byłby ktoś zainteresowany obszerniejszymi informacjami na ten temat to napiszcie :) Jak kiedyś znajdę czas to napisze o tej metodzie więcej. (Musze poszukać tu i ówdzie bo nie pamiętam gdzie to było dokładnie opisane)
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Jamsen, świat nie mógł powstać 4000 lat temu.

Nie świat, mój przyjacielu, tylko ludzkość...


To, że świat nie mógł powstać 4 tys. lat temu, to doskonale o tym wiem :)

A jeżeli chodzi o ludzkość, to nie 4.000 lat temu, ale ponad 6.000 lat temu, dokładnie w 4026 p.n.e.

Uwazasz ze Adam i Ewa zostali wygnani z raju bo zjedli jakies tam jablko?

Dokładnie to nie jabłko tylko owoc - nazwy nie podano. Poza tym to nie było zjedzenie owocu tylko. To była kradzież i zakwestionowanie tego, że Bóg ma prawo być władcą. Adam i Ewa przez swój czyn stali się ponadto mordercami nieliczącymi się z konsekwencjami, jakie bedzie musiało ponosić ich potomstwo.

Rzymian 5:12 podaje, że przez nich właśnie 'grzech wszedł na świat, a przez grzech - śmierć"
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Biblia podkresla, ze Jezus nie mial kobiety, tymczasem sa dowody na to, ze mial.

Dokładnie rzecz ujmując, to Biblia nic na ten temat nie mówi, nie wspominając już o podkreślaniu.
Jednakże możemy wnioskować, że Jezus nie miał żony, bo to by się kłóciło z zadaniem, jakie miał wykonać.
Poza tym, gdy umierał, to zrobił jeszcze zdumiewającą rzecz.

Jana 19:25 - "A przy palu męki Jezusa stała jego matka orza siostra jego matki; Maria, żona Klopasa i Maria Magdalena" - nie ma nic o żonie, a pewnie by była.

Jana 19:26,27 - "Jezus więc ujrzawszy swą matkę i ucznia, którego miłował, stojących w pobliżu, powiedział do Matki: "Niewiasto, oto twój syn!" Następnie powiedział do ucznia: "Oto twoja matka!" I od tejże godziny ów uczeń wziął ją do swego domu.

Jezus więc zadbał, by jego matka, która została sama miała odpowiednią opiekę. Zapewne gdyby miał żonę zadbałby o to samo.

Albo wierzymy, że Biblia jest natchniona przez Boga i w związku z tym wierzymy, że cała zawiera prawdę, albo nie wierzymy w nic.


Poza tym co z apokryfami, ktore kosciol "wyrzucil" z Biblii

Nie kościół ustalał kanon Pisma Świętego. Kanon ten był już ustalony na długo przed.
W księdze Ezdrasza czytamy, że Ezdrasz był "biegłym przepisywaczem" - Ezdrasza 7:6

M.in przez niego więc pod kierownictwem Bożym został ustalony kanon Pism Hebrajskich.
Skoro apokryfów nie ma w Piśmie Świętym, to znaczy, że Bóg nie uznał za stosowne ich tam umieścić. Zostały napisane bez Jego natchnienia.

A tak poza tym kościół uznaje apokryfy. Wystarczy sięgnąć do Biblii Tysiąclecia.

mezczyzna powstal pierwszy, a kobieta ma byc jego "sluzaca

Owszem. Mężczyzna powstał pierwszy, kobieta druga. jednakże nie jako służąca, ale towarzyszka życia.
Wprawdzie Bóg założył, że to mężczyzna ma być głową rodziny, ale to w tym celu, by był pożądek. Niejedna kobieta już powiedziała z doświadczenia, że taki układ w rodzinie jest najlepszy.


------------------------------------------------------------------------------------

A co do metody datowania (węgla aktywnego C14), to chyba nie jest ona najlepsza.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Jamsen napisał:
możemy wnioskować, że Jezus nie miał żony, bo to by się kłóciło z zadaniem, jakie miał wykonać.

Należy pamiętać, że Chrystus był wzorowym Żydem, a więc gdyby przestrzegał obyczajów swojego ludu - byłby żonaty. Rabin Eleasar Ben Asai twierdził wręcz:"Ten, kto powstrzymuje się od małżeństwa narusza prawo prokreacji i powinien być uważany za mordercę, który pomniejsza liczbę istot stworzonych na podobieństwo Boga".

Wszystkie cztery Ewangielie dokładnie odnotowują odstępstwa Jezusa od żydowskiego prawa. Dlaczego nie wspomina się o tak poważnym naruszeniu panujących zwyczajów, jak pozostawanie po trzydziestce w stanie bezżennym? Gdyby wzgardził stanem małżeńskim jego oponenci, faryzeusze, z pewnością by mu ten grzech wytknęli, a uczniowie nie omieszkaliby zapytać.

Właściwie co takiego strasznego byłoby w odkryciu, że Chrystus miał żonę? Czyżby fakt, że Syn Boży pozostawał w związku seksualnym umniejszał rangę jego posłannictwa?

Pisałem już o tym w temacie "celibat", ale ponieważ dotyczy to również tego tematu, więc powtarzam.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
A jeżeli chodzi o ludzkość, to nie 4.000 lat temu, ale ponad 6.000 lat temu, dokładnie w 4026 p.n.e.

Kurde ale byk ;) Musiałem już mocno rozkojarzony być żeby tak napisać :D Co nie zmienia faktu, że malowidła z Lascaux we Francji wydają się być jeszcze starsze :p
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Należy pamiętać, że Chrystus był wzorowym Żydem, a więc gdyby przestrzegał obyczajów swojego ludu - byłby żonaty. Rabin Eleasar Ben Asai twierdził wręcz:"Ten, kto powstrzymuje się od małżeństwa narusza prawo prokreacji i powinien być uważany za mordercę, który pomniejsza liczbę istot stworzonych na podobieństwo Boga".

Wszystkie cztery Ewangielie dokładnie odnotowują odstępstwa Jezusa od żydowskiego prawa.

Prawo rabinistyczne, to nie czyste Prawo Boże, tylko Prawo wzbogacone przepisami wynikającymi z tradycji.
Nigdzie w Prawie Bozym nie ma, że Żyd musiał ożenić się w wieku 30-tu lat. Ewangelie przedstawiają niezwykłe posłannictwo Jezusa, w który żona cokolwiek by mu przeszkadzała.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Skad sie wzia czlowiek ???
Jak powstalo zycie na ziemi???
Ktora teza jest prawdziwa???
Kto ma racje nasza religia czy uczeni ???
Religia przeciez nam mowi , ze Bog stwozyl Adama , a z jego zebra Ewe . Tak nam mowi pismo swiete.
Uczeni natomiast twierdza , ze czlowiek wywodzi sie od malpy . Ze w pewnym okresie zycia ewoluowal i nabral cech i wygladu ludzkiego.
Wiec tak naprawde jak to bylo ???
Czy ktos moze na to pytanie odpowiedziec ???
Slucham waszych twierdzen ...
Uważam że Wiara Katolicka nie wyklucza nauki!
Pisma Św. nie traktuje sie dosłownie, moja teoria jest taka " Człowiek wywodzi sie od małpy (którą stwożył Bóg ) a w pewnym stadium ewolucji tej powstały człowiekowate ( równiej Biblijni Adam i Ewa) więc jak widzisz nic sie t nie wyklucza :)

A tak na marginesie to słyszałem niedawno iż naukowy mają przypuszczenia że jedna człowiek nie wywodzi sie od małpy (chociaż ma ona zpliżone cech do naszego gatnku ) lecz pochodzi od całkiem odrębnego ( nie spokrewnionego z małpą ani żadnym innym zwierzęciem ) gatunku "CZŁOWIEKOWATYCH" ... podobno znaleziono szczątki takiego osobnika !!!

Ale ja mógłby bardzo długo pisać na ten temat :) .... a chyba zaczołem odbiegać od tego tematu :)
Pozdro :D
 

dzolusia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Belgia/ale Polka
Pisma Św. nie traktuje sie dosłownie, moja teoria jest taka " Człowiek wywodzi sie od małpy (którą stwożył Bóg )

pytanie
poco Bog mialby najpierw stwarzac malpe zeby potem powstal czlowiek?? nie rozumiem
jezeli Bog jest w stanie stworzyc malpe to tym bardziej czlowieka i tak uczynil .Biblia jasno mowi w ksiedze Rodzaju ze Bpog przystal do stwarzania pierwszej pary ludzkiej ( najpierw meszczyzny potem kobiety) nic dodac nic ujac .
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Moze po to zeby byla roznorodnosc gatunkow? :p
 

dzolusia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Belgia/ale Polka
w swiecie jest tyle roznorodnych gatunkow zwierzecych plazow gadow ptactwa ze takie krzyzowki(z malpy czlowiek) jest naprawde bezsensu
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Atiras napisał:
snaut, ponury_murzyn to skoro ewolucja jest taka oczywista, to oświećcie mnie, dlaczego jest to od tak długiego czasu TEORIA ewolucji
A Atiras wiesz co to jest teoria? Mam cytat z Multimedialnej Encyklopedii Powszechnej:
Teoria, system podstawowych, dobrze uzasadnionych twierdzeń odnoszących się do ściśle określonego obszaru rzeczywistości. Teoria różni się od hipotezy tym, że twierdzenia tworzące hipotezę nie są jeszcze dobrze uzasadnione. Głównymi funkcjami teorii naukowych są: wyjaśnianie, przewidywanie i systematyzacja wiedzy.
Atiras napisał:
Logika: (implikacja dokładnie) założenia fałszywe => wynik prawdziwy - wartość logiczna (1). Nie wiem dokładnie jak to przewidywał ale logiczne jest że mógł wyjść z założeń fałszywych
Nauka nie dostarcza sądów konkluzywnych, więc jak się będziesz upierać przy tym że TE jest fałszywa to Twoja sprawa, ale jest wiele argumentów przeciwko Twojemu rozumowaniu.
Jamsen napisał:
A przecież teoria ewolucji nie wyjaśnia, po co człowiekowi kubki smakowe, po co widzenie w kolorach, po co mózg umiejący myśleć abstrakcyjnie i dzieki temu na przykłąd podziwiać zachody słońca, po co zmysł dotyku...
To wszystko nie jest nam potrzebne do życia
Czy aby napewno? Podobno są jednostki które są w stanie sprawdzić czy dany grzyb jest trujący poprzez polizanie go, podejrzewam że to nie jest jedyny przypadek w którym posiadanie kubków smakowych może decydować o przeżyciu. Po co widzenie w kolorach? Jadowitego węża rozpoznasz po barwie jego skóry. Tutaj pewnie też ktoś lepszy ode mnie z biologi znalazłby więcej przykładów. Po co mózg? Kto ma większe szanse przetrwać osobnik z możliwością abstrakcyjnego myślenia czy ten bez. Działają tutaj prawa doboru naturalnego. Po co zmysł dotyku? Jest ewolucyjnie konieczny, choćby żeby poczuć czy tym nożem możemy się skaleczyć.
Oczywiście my nasze zmysły czy mózg wykorzystujemy także w innych celach, choćby po to aby się życiem cieszyć i bardzo dobrze, sam z tego korzystam. Poza tym Jamsen TE służy niektórym nie tylko do tłumaczenia zasadności posiadania danych organów, ale nawet do wyjaśnienia procesów społecznych (socjobiologia), jedna z teorii tłumaczy nawet zasadność istnienia religii.
dzolusia napisał:
poco Bog mialby najpierw stwarzac malpe zeby potem powstal czlowiek?
A może nie ma Boga?
dzolusia napisał:
jest naprawde bezsensu
A czy wszystko musi mieć sens? Najprawdopodobniej 97% naszego kodu genetycznego nie służy niczemu, nie ma żadnego sensu czy celu, nie koduje żadnego białka. I człowiek nie jest krzyżówką !!!
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
pytanie
poco Bog mialby najpierw stwarzac malpe zeby potem powstal czlowiek?? nie rozumiem
jezeli Bog jest w stanie stworzyc malpe to tym bardziej czlowieka i tak uczynil .Biblia jasno mowi w ksiedze Rodzaju ze Bpog przystal do stwarzania pierwszej pary ludzkiej ( najpierw meszczyzny potem kobiety) nic dodac nic ujac .
To jest jedna z teorii :) , ale na pewno nie było tak że nagle powstali "Adam i Ewa" i mili dużo dzieci !!!
Jak miałbyś brać dosłownie Pismo Św. To tam pisze że "Bóg stworzył świat w 7 dni " lecz dal Boga czas jest pojęciem względnym (nie istnieje) więc te "7 dni" mogło trwać tysiącami a nawet milionami la i w tym miejscu znów Wiara nie wyklucza nauki !!! I dosłownie niczego nie możesz brać !!!

A może nie ma Boga?
Jak by Go nie było to Ciebie również :)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
w swiecie jest tyle roznorodnych gatunkow zwierzecych plazow gadow ptactwa ze takie krzyzowki(z malpy czlowiek) jest naprawde bezsensu

I do tej pory powstaja nowe gatunki. Uwazasz, ze tez sa niepotrzebne? Tak jak malpa przed czlowiekiem? Trzeba by zapytac malpe co sadzi o Twojej ignorancji jej istoty :p :lol:
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
A czy wszystko musi mieć sens?
Na siłe starasz się nam udowodnić że wiara w Boga nie ma sensu... :p

A z Teorią mówiłem apropo lekcji z biologii i chodziło mi czemu TE nie stała się Prawem ewolucji. Nieważne :p

Najprawdopodobniej 97% naszego kodu genetycznego nie służy niczemu, nie ma żadnego sensu czy celu, nie koduje żadnego białka.

Nio właśnie... Nie mówie że tak nie jest, oglądałem ostatnio jakiś program gdzie też mówili że "prawdopodobnie" tak jest. Ale to jest prawdopodobnie, a nie na pewno.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Taboretix napisał:
Jak by Go nie było to Ciebie również
I znikłem....:D
Atiras napisał:
Na siłe starasz się nam udowodnić że wiara w Boga nie ma sensu...
Nie, korzystając z danego przykadu, który jest prawdopodobny, bardziej niż to że istnienie tej części kodu ma sens chcę udowodnić że może nie wszystko musi mieć sens, jak uważa ogromna liczba wierzących i mam jak najbardziej podstawy tak twierdzić i są one lepsze niż twierdzenie że wszystko ma sens, bo zgodne z rzeczywistością a nie z czyjąś subiektywną wolą. Jak chcesz Atiras opierać swoje życie na tym niewielkim prawdopodobieństwie to jak najbardziej Twoja sprawa i dla Ciebie wiara w Boga będzie miała sens. Rozumiem jak najbardzie tych którzy w Boga wierzą, nie twierdze że mają racje ani też nie twierdzę że tej racji nie mają. A jeżeli chodzi o teorie to kłócimy się tylko o słowa, w skład tej teorii wchodzą również rożne prawa jak np. prawa doboru naturalnego.
 

dzolusia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Belgia/ale Polka
I do tej pory powstaja nowe gatunki. Uwazasz, ze tez sa niepotrzebne? Tak jak malpa przed czlowiekiem?


alez ja nie podwazam faktu ze zwierze zostalo stworzone przed czlowiekiem gdyz Bog najpierw stworzyl zwierzeta w dniu 6 Rodzaju 1:24 I przemówił Bóg: "Niech ziemia wyda żyjące dusze według ich rodzajów, zwierzę domowe i inne poruszające się zwierzę oraz dzikie zwierzę ziemi według jego rodzaju". I tak się stało.[/b] a po zwierzetach tego samego snia stworzyl 1 pare ludzka Rodzaju 1:25 I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi". czyli z tego wniosek jest taki ze malpa byla przed czlowiekiem i to czlowiek mial sobie podporzadkowac zwierzeta .

zwierzeta sa potrzemne umilaja nam czas swym pieknym wygladem przynajmniej ja jestem pelna podziwu dla stworzen Boskich.A to ze powstaja nowe gatunki w dalszym ciagu potwierdza moc Boza ..

ale czys bys sugerowal ze te nowe powstajace gatunki sa krzyzowka czlowieka z czyms lub zwierzeciem?? bo ja o takim experymecie jeszcze nie slyszalam

a jezeli sie twierdzi ze czlowiek powstal z malpy czy z czegos innego to czemu w naszych czasach juz nic takiego sie nie dzieje czemu teraz malpy czy goryle prez te stulecia sie nie przeksztalcaja tak jak wczesniej??
moze ja odpowiem nie przekrztalcaja sie bo nigdy sie nie przeksztalcaly dlatego nie ma takiej reakcji teraz czlowieka poprostu stworzyl Bog tak samo jak Bog stworzyl odrebna rase jakimi sa zwierzeta w tym malpe .
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Moglo powstac po prostu kilka zmutowanych goryli, poprzez ktore powstal gatunek ludzki. Potem one wyginely, a wiecej zmutowanych goryli nie bylo :p
 
Do góry