Defragmentacja :(

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Chcialam zrobic defragmentacje ale niestety nie moge, ciagle mi wyskakuje wiadomosc ze nie jest to mozliwe przez Thumbs.db , to cos zaleglo mi sie jakim cudem tam gdzie mam zdjecia---chcialam to usunac odkurzaczem ale nie idzie--pomozcie co mam zrobic albo jaki program wgrac byle sie tego pozbyc :(
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
spróbuj w trybie awaryjnym.......
wiesz jak go właczyć?
włączasz komputer i albo naciskasz F5(właczy sie odrazu tryb awaryjny) albo F8 i wtedy wybierasz uruchom w trybie awaryjnym i usuwasz ten plik
 

-=Tomi=-

tutaj o nic nie chodzi.. :| lecz ludzi prawdziwych
Dołączył
22 Lipiec 2005
Posty
1 151
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
N50°19’ E18°50’
Thumbs.db zawierają buforowane miniaturki plików znajdujących się w danym folderze wraz z nazwami tychże plików. Plik ten traktowany jest jako chroniony plik systemu, dlatego też w domyślnej konfiguracji nie będzie on widoczny na liście plików.

Aby włączyć wyświetlanie chronionych plików albo po prostu wyłączyć buforowanie miniaturek. W tym celu wykonujemy następujące polecenia:

Przechodzimy do konsoli konfiguracji "Zasady grupy" - Start > Uruchom, wpisujemy "gpedit.msc" i akceptujemy poprzez kliknięcie na przycisku Ok.
W wyświetlonym okienku przechodzimy do "Konfiguracja użytkownika" > "Szablony administracyjne" > "Składniki systemu Windows" > "Eksplorator Windows".
Pozycja, którą musimy zmienić to "Wyłącz buforowanie miniatur". Ustawiamy jej wartość na "Włączone".
Możemy również dokonać tej zmiany posługując się "Opcjami folderów" (Panel sterowania > Opcje folderów).

W ten sposób wyłączyliśmy funkcję buforowania miniaturek, co za tym idzie nie będą tworzone pliki Thumbs.db.
 
Do góry