ceny na Allegro i głupota kupujących...

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Od bardzo dawna jestem użytkownikiem Allegro. Z zamiłowania jestem elektronikiem i zajmuje się też hobbystycznie informatyką. Bardzo często odwiedzam Allegro.
Przeglądając aukcje - nie moge zrozumieć jednej rzeczy.

Nazwę to po swojemu - głupoty kupujących....

Wiem, że... zaraz znajdzie się setki osób którzy stwierdzą że, Polska to wolny kraj...
lecz nie o tym chcę rozmawiać...

Zastanawia mnie też... czy popełniane błędy na aukcjach podczas zakupu to:
-choroba?
-niewiedza?
-czy jednak głupota?

Mam tu na myśli zarówno sprzedających jak i kupujących...

Przykładów jest tysiące a oprę się na kilku z nich.

1. RÓŻNICA W KUP-TERAZ A W LICYTACJI

Tu stawiam na idiotyzm i głupotę. Większość użytkowników licytuje - bo...
No właśnie - bo??? choroba?
Dyski do komputera - nowe - na gwarancji - pojemność 500GB, 750GB w cenach opd 180 do 250zł kupTeraz itp. itd. Ten sam model i typ, często używany - w licytacji osiąga cenę kupTeraz nowego dysku lub... często ją przekracza....

O co tu chodzi???


2. RÓŻNICA CENOWA

Jak ocenić faktyczną wartość przedmiotu, gdy...
na 30 aukcjach produkt kosztuje 20zł - a na kolejnych 30 już 50zł kupTeraz a ...
"debilki" licytują od złotówki w górę i cena przedmiotu kończy się na 70zł??

Niby mamy kryzys... a do roz.pi.erd..... pieniędzy jesteśmy pierwsi....

3. RYNEK MOTORYZACYJNY

Części używane
w 90% przypadków - w cenie nowych części ze sklepu...
Mam tu na myśli sprzedających - którzy - moim zdaniem poprostu szukają jeleni.
Zastanawia mnie tylko to - jak dużo mamy w Polsce "idio...t..ów" którzy kupują np.
używaną lampę do auta za 90zł gdy ta sama lampa (często oryginał Hella) kosztuje
w sklepie 99zł?? Wiem to na przykładzie Nissana ponieważ szukałem ostatnio lampy którą zbito mi na parkingu. Ceny używek w aukcjach od 90 do 150zł gdy za nową w Nissanie zapłaciłem 108zł! Bardzo często zapominamy o takich czynnikach jak:
-koszt telefonowania w celu sprawdzenia czy produkt jeszcze jest
-koszt przesyłki który w 95% przypadków jest wyższy jak faktyczna cena na poczcie czy u kuriera
-koszt wpłaty lub przekazu

W efekcie końcowym wychodzi że używana lampa kosztuje nie 90zł tylko 140... więc przepłacamy .... O co tu chodzi??

pojazdy
Nie rozumiem - skąd biorą się ceny uzywanych samochodów ...
Nadal stawiam na to, że... mamy leniwe i tępe społeczeństwo...

Można to wytłumaczyć na setkach przykładów!! Nie rozumiem, jak mozna dać za 3 letnią Astrę w licytacji 38000zł gdy za 44000zł z rabatami mamy nową...
Nie rozumiem - jak mozna zapłacić za używane Audi A4 z roku 1996 ponad 9000zł gdy...
ten samochód na giełdach w EU nie przekracza kwoty 1000euro!!!
Po co Nam internet?
Czy kupujący nie widzi - że ... dorabia komis lub handlarza?
Czy w 21 wieku naprawdę jest bardzo ciężko znaleźć kogoś kto by pomógł przy wyjeździe na zachód po samochód? Przecież to trwa kilkanaście godzin a koszt sprowadzenia auta zamyka się w kwocie 1200-1300zł (tablice, ubezpieczenie, paliwo).
Licytujemy auto za 2000euro gdy... tydzień temu handlarz zapłacił za nie gdzieś w dojczlandii 800euro... Wychodzi na to - że jesteśmy naprawdę głupim narodem...

Dlaczego tak sądzę? Wystarczy porównac ceny samochodów za granicą z cenami u Nas.
W 90% przypadków cena jest wyższa o 120-150%!!
Jak długo będziemy robić samych siebie w ch...?

Przykładów na aukcjach jest tysiące. Wystawiamy śmieci w cenach nowych podzespołów! Nie liczymy się z tym... że śmieć ten (w przypadku) setek firm będzie widniał na aukcji nawet kilka miesięcy. Czy ktoś z Was wie, jakim szmalem dysponuje Allegro?
Proszę sobie policzyć ilość wystawionych aukcji a jest ich około 3.000.000 i pomnożyć to przez minimum 1zł za wystawienie aukcji (średnia) i pomnożyć przez 14dni bo na tyle wystawiamy aukcje.

Wiem.. Wiem..
Sytuacja taka będzie miała miejsce tak długo - jak będzie zainteresowanie....
Zainteresowanie jest , bo...
naród jest ....

no właśnie...

jaki??

Przykład telefonów
czyli masowe oszustwa!
Jak można nazwać telefon NOWYM gdy jego premiera miała miejsce w latach 2001,2002???
Sprzedawca pisze:
Gwarancja serwisowa, NOWY
Dotyczy przykładu np. Nokia 6310 w cenie 599, 799 czy nawet 1000zł....
Kupujących oczywiście po uszy....

Czy Wy naprawdę nie wiecie, że... to oszustwo??
Telefony kąpane w ultradźwiękach, wymieniane obudowy...
i ... jak to ostatnio modne "z gwarancją serwisową"
czyli szmelc wylicytowany za 150zł po tuningu, którego ktoś używał dobre 5-8lat!

Jeśli produkt jest nowy, to... dlaczego NOKIA nie podbija gwarancji?????????
Dlaczego gwarancji nie ma na 24 miesiące tylko na miesiąc, dwa lub trzy?
Dlaczego na gwarancji nigdy nie wpiszą IMEI?

SPRAWNY Z MAŁYM ALE...
KOMPLET...
SPRAWNY 100%

Opis z aukcji z komputerami: Laptop 100% sprawny, matryca ma maluteńką plamkę która nie przeszkadza w normalny uzytkowaniu.

Kolejna: sprawny 100% - matryca ma kilka białych punktów lecz nie widać tego przy włączonym ekranie.

Kolejna: super laptop - okazja! komplet! - a na dole: brak dysku i ramki

Kolejna: super opis, wszystko BDB, na dole dopisane: laptop nie włącza się - oczywiście nie jest w dziale uszkodzone

Kolejna: wystarczy dokupić dysk i ramkę i będzie działał...

Opisów takich jest miliony! Polak to kawał s.....
Niestety! Jak mamy szanować się nawzajem gdy ... codziennie robimy sobie takie wały??
Wszystko - by tylko SPRZEDAĆ! Kosztem uczciwości - rzetelności i odpowiedzialności
Celowo - niby nieświadomie - wprowadzić w błąd!!

Jak można napisąc: 100% sprawny gdy matryca się sypie??
Widoczne szlaczki, paski, znaczki na ekranie w laptopie to wysypane pamięci karty graficznej!
Sprawa nie do naprawienia!!!

Jak można napisać że to jest sprawne???????????

A nóż.. Debi...il się znajdzie...
a jak już się znajdzie to - zawsze GŁUPIEGO stroimy....

W innych wątkach jest POST pt. "Kto Nas wszystkich skłócił?"
A może My sami???

Przykład
Rozmawiasz przez telefon z człowiekiem na temat samochodu. Masz do przejechania 150km.
Pytasz o to czy tamto... Oglądasz zdjęcia...
No i w końcu jedziesz by...
- na miejscu się przeżegnać!

Oczywiście - standardowa śpiewka:
-to już tak było ( w przypadku facetów)
-a to tak ma być??? (w przypadku kobiet)
-a Ja nie wiedziałem, nie znam się (w przypadku obu płci)

Dlaczego Polak zawsze sądzi że znajdzie głupszego od siebie?
Dlaczego podrabiamy (tuningujemy) zdjęcia wystawianych przedmiotów?

Na 3.000.000 wystawionych aukcji - gdyby tak naprawdę - chciał człowiek oskarżyć wszystkich o nieuczciwość i oszustwo - było by 2.500.000 spraw w sądach....

Kolejna sprawa to - nierejestrowanie samochodów! Kupujesz auto a Ono ma 15 umów kupna/sprzdaży i widnieje z dowodem pierwszego właściciela....
Kiedy to się skończy??

Szukając samochodu na Allegro można skończyć na zawał!!!
Najgorsze jest właśnie to - że 99% sprzedających to oszuści!!!
 
0

03092010

Guest
w czym Twoje zale maja Ci pomoc? bo dobrze wiemy, ze temat niczego nie zmieni, a jedynie obsmarujemy tylek kupujacym i sprzedajacym. grunt to zebys Ty sie nie dawal nabierac. a w najlepszym razie zrezygnuj z allegro. o innych sie nie martw. wielkoduszny.

'znam' Cie z innego watku w ktorym tak namietnie liczysz kazda zlotowke. Twoje zycie opiera sie tylko na pieniadzu odnosze wrazenie. nie wiem jak mozna skupiac sie na takich pierdołach jak :

Bardzo często zapominamy o takich czynnikach jak:
-koszt telefonowania w celu sprawdzenia czy produkt jeszcze jest
-koszt przesyłki który w 95% przypadków jest wyższy jak faktyczna cena na poczcie czy u kuriera
-koszt wpłaty lub przekazu
ale moze problem tkwi we mnie. nie umiem dusic grosza.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ogólnie zgadzam się z tobą Ernest (np. w przypadku tych lamp używek, kosztujących tyle co nowe), ale czasem też trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć stop. To jasne, że autokomis / handlarz zarabia bo ... musi zarobić. Czesto jest tak, że prywatna osoba wystawia auto, ono szybko znika i dzien , dwa później jest ponownie wystawione, tylko, że np. 1500 zł drożej i juz autokomisu. Tak po prostu jest. Produkt jest wart tyle ile kupujący zapłaci. Z autami zza granicy wcale nie jest tak różowo. Ja raz jechałem 900 km w jedną i godzinę później 900 km w drugą stronę bo okazało się, że to co miało być coś warte, było totalnym szrotem (opis auta, zdjęcia, telefon niewiele w tym wypadku dało - na zdjęciach każde auto może w miarę normalnie wyglądać). Więc jak ktoś sie nie zna no to ... płaci.

Wiesz, idąc kosztem ... produkcji to pewnie niczego bym nie kupił. Kawa w jakimś columbus czy innym coffee heaven to chyba 12-13 zł, droższa niż we Włoszech, tyle samo co w Niemczech i każdy dobrze wie, że składniki w takim kubeczku zawarte to max 2-3 zł. No ale najwyraźniej ludzie to kupują bo firmy te nie padają. Sam też, rzadko bo rzadko, ale kupię choć wiem, że przepłacam. Z drugiej strony mam akurat ochotę tu i teraz na kawę to kupuję. I średnio mnie nawet w takim momencie interesuje to, że w domu bym sobie zrobił nie gorszą, w dwie minuty, za ułamek ceny.

w sumie do pieniędzy podchodzę lekko - jak mam ochotę to wydaję. jak nie mam to nie wydaję. jeśli zaczyna mi pieniędzy brakować to dbam o to, aby zaczęło ich wpływać więcej. Jasne, w jakimś stopniu moge ograniczać wydatki, ale nie lubię przeświadczenia, że pieniądze rządzą mną. Jak potrzebuje więcej pieniędzy to musze coś ze sobą zrobić, abym ich po prostu więcej miał.

ps. Inna sprawa, że jak najbardziej zgadzam się z wokalistą zespołu Strachy na Lachy (i tak naprawdę pośrednio z tobą) śpiewającego w pewnej piosence: "żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja". Ilekroć jestem w Niemczech tak mam wrażenie, że tam wszystko jest ... normalne. Jeden zarabia, drugi wydaje - nikt z nikogo jakoś strasznie nie zdziera. A u nas to jest tak, aby jak najszybciej i jak najwięcej zedrzeć jeden z drugiego... Nie wiem, czy to taka polska mentalność, czy może ta ziemia jest jakaś spaczona.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
w czym Twoje zale maja Ci pomoc? bo dobrze wiemy, ze temat niczego nie zmieni, a jedynie obsmarujemy tylek kupujacym i sprzedajacym. grunt to zebys Ty sie nie dawal nabierac. a w najlepszym razie zrezygnuj z allegro. o innych sie nie martw. wielkoduszny. 'znam' Cie z innego watku w ktorym tak namietnie liczysz kazda zlotowke. Twoje zycie opiera sie tylko na pieniadzu odnosze wrazenie. nie wiem jak mozna skupiac sie na takich pierdołach jak : Wyświetl postUżytkownik ernest_debesciak dnia 07 październik 2012 - 11:54 napisał Bardzo często zapominamy o takich czynnikach jak: -koszt telefonowania w celu sprawdzenia czy produkt jeszcze jest -koszt przesyłki który w 95% przypadków jest wyższy jak faktyczna cena na poczcie czy u kuriera -koszt wpłaty lub przekazu ale moze problem tkwi we mnie. nie umiem dusic grosza.



Gul skoczył?
Skoczył, skoczył...
Obrońca KRĘTACZY i CWANIAKÓW się znalazł...

Ile masz komentarzy na Allegro?
10.000 / 20.000 czy juz 50.000???

Wiem że temat boli! Boli... ale tylko tych którzy z niego żyją...
Trafiłem?
Pewnie tak...

Nie musisz duśić grosza?
To po co sie udzielasz, gdy Ciebie nie dotyczy ten temat?
co?
 
0

03092010

Guest
Gul skoczył?
Skoczył, skoczył...
Obrońca KRĘTACZY i CWANIAKÓW się znalazł...

Ile masz komentarzy na Allegro?
10.000 / 20.000 czy juz 50.000???

Wiem że temat boli! Boli... ale tylko tych którzy z niego żyją...
Trafiłem?
Pewnie tak...
jaki gul? skad te nerwy? skad to wszystko ? moze powinienes sie leczyc. albo conajmniej melise zazywac.


nie mam konta na tym badziewnym portalu jakim jest allegro.


Nie musisz duśić grosza?To po co sie udzielasz, gdy Ciebie nie dotyczy ten temat?
ponoc ty dobrze zyjesz, z tego co pisales w innym watku. wiec o co chodzi. pewnie sam nie wiesz.




nerwowy materialista. taki jest ernest debesciak.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Wszystko ma swój cel! Ot by wszystkie posty napisane przez NERWOWEGO ERNESTA DEBEŚCIAKA, jak to ująłeś...
ERNEST potrzebuje tylko jednego!!
I sam sobie to właśnie gotuje!!

A tym czymś jest OSTRY - KONKRETNY KOP W D....
tak, by zapamientac POLSKĄ społeczność (ot by Ciebie) i po wyjeździe - już nie tęsknić!!

Tego mi brakowało w 2 poprzednich wyjazdach.
Tym razem chciał bym przyszykować się EMOCJONALNIE by nie tęsknić do DEB-ILIZMU

Dlaczego tak mocno to ująłem???

nie mam konta na tym badziewnym portalu jakim jest allegro

Nie jadłes marcepana a mówisz że nie smakuje??
Nie piłeś mleka a mówisz że masz po nim biegunkę?

Coś jest z Tobą chyba ostro nie halo - i to bardziej jak z moją nerwicą???

Jakim prawem wypowiadasz się o czymś - w czym nie uczestniczysz???

No i druga sprawa....

badziewnym portalu

Przytakujesz mi? bo - badziewny - skąd wiesz że badziewny??

Przecież mój cały POST właśnie o tym MÓWI....

Nie znoszę ludzi - którzy palną byle co - ot tak, byle palnąć...
 
0

03092010

Guest
Przytakujesz mi? bo - badziewny - skąd wiesz że badziewny??
Nie znoszę ludzi - którzy palną byle co - ot tak, byle palnąć...
a ja nie znosze troche ograniczonego, osadzajacego z gory 'debesciarskiego ernescika'. dlatego nie mam konta na allegro, bo kiedys bylam uzytkownikiem i..wyrobilam sobie zdanie. i nie dopisuj po swojemu dlaczego zrezygnowalam.


Coś jest z Tobą chyba ostro nie halo - i to bardziej jak z moją nerwicą???
uspokoj sie znerwicowana istoto. nie pozwol zeby kierowaly toba emocje.


poza tym, po co ten watek? ktos cie zrobil w kijka ? bo jesli nie, to po co oburzasz sie 'za innych' ? jak pisalam - grunt, ze sie nie dajesz (jesli rzeczywiscie tak jest). a reszta, to naprawde by mnie nie obchodzila.

twoja nerwica sie udziela. zniechecasz.
 

szawi69

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
207
Punkty reakcji
8
Wiek
37
Miasto
strzelin
ernest, tylko Ty potrafisz spojrzec na to chlodnym okiem, bo jestes debesciakiem. ekhm... ale skonczmy jaja robic. moim zdaniem, jesli masz do dyspozycji wlasne plny, to rob z nimi co chcesz. jesli sie nadziejesz, to dostaniesz nauczke na przyszlosc. jesli masz ochote kupic dywan, na ktorym tesciowa kupe strzelila - ok, kazdy ma prawo. raczej watpie, aby ludzie dla funu kupowali rozne rzeczy. tudziez totalnie nie mysleli. zatem Twe teorie traktuje jak doniesienia o zamachu i laserze rosyjskim w Smolensku.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Przeczytajcie pierwszy post raz jeszcze, a jak juz przeczytacie... przeczytajcie go jeszcze 100 razy...
a jak juz znajdziecie w nim PYTANIA...
wtedy proszę o wypowiedzi...
bo jak narazie to offa robicie nie na temat...

Czytać nie umiecie??
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zamiast skorzystać z informacji Ernesta, z punktu wieszacie na nim psy i to bez uzasadnienia.
Wezmę pod uwagę szczegóły, które podałeś, Ernest.
Natomiast co do licytacji ... Licytują (bez udziału myślenia i bez znajomości rynku)) hazardziści. To uzależnienie.
Korzystają z płatnych gier (bez nagrody) ludzie tego samego pokroju.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Sam kupuje elektronike a czasami czesci samochodowe na internecie. Na ogol na EBay ale nie tylko. Nie znam Alllegro ale sadzac po wymienionych cenach hard drives to sa prawie dwa razy wyzsze niz w USA czy Australii. 500GB nowy wewnetrzny kosztuje od $30 do $50 (w Au do $70) czyli od 100zl do 150-180zl. Do A$1000 nie ma cla ani GST. Nowy 1TB WD Green Caviar 64MB cache kosztuje A$89 z Australii a przesylka za darmo. Drogo w Polsce.

pozdrawiam,
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Właśnie pierwszy raz w życiu kupiłem przez internet poza EU... Powiem szczerze - przez 14 dni siedziałem jak na szpilkach (płatność Visą). Po 14 dniach otwieram pudełko - a tam sliczniutki, nowiutki Samsung U155UI (1.5TB, 7200, Sata3, 32MBcache). Dostawa 9,90USD a sam dysk 79,90... Jestem chol-er--nie zadowolony. Rzecz jasna - tak samo jak w 1999r z dysku 40GB /7200/2MB/ATA100 :)
 
L

lopez73

Guest
Okazało się iż jegomość "ebxcx" jest gorszym kombinatorem niż użytkownicy przez niego opisywani !
Brak słów , powinno się takich kastrować . On jest chyba chory psychicznie .
Poszukajcie w allegro użytkownika :
erst_debesciak










ebxcx napisał:
Właśnie pierwszy raz w życiu kupiłem przez internet poza EU... Powiem szczerze - przez 14 dni siedziałem jak na szpilkach (płatność Visą). Po 14 dniach otwieram pudełko - a tam sliczniutki, nowiutki Samsung U155UI (1.5TB, 7200, Sata3, 32MBcache). Dostawa 9,90USD a sam dysk 79,90... Jestem chol-er--nie zadowolony. Rzecz jasna - tak samo jak w 1999r z dysku 40GB /7200/2MB/ATA100 :)
A potem, sprzedał jako nowy … z przebiegiem 11.000 tys godzin :) próżnej już jako używany !
Twierdził że go oszukano za prawdę zle jest z tym człowiekiem .. :angry:
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
vik123 napisał:
500GB nowy wewnetrzny kosztuje od $30 do $50 (w Au do $70) czyli od 100zl do 150-180zl. Do A$1000 nie ma cla ani GST. Nowy 1TB WD Green Caviar 64MB cache kosztuje A$89 z Australii a przesylka za darmo. Drogo w Polsce.
Na allegro taniej.
http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-500gb-sata-nowy-kabel-gwar-fv-i3444278795.html
http://allegro.pl/wd-caviar-green-1tb-wd10ezrx-64mb-sata3-w-wa-i3437746158.html



ebxcx napisał:
Od bardzo dawna jestem użytkownikiem Allegro. Z zamiłowania jestem elektronikiem i zajmuje się też hobbystycznie informatyką. Bardzo często odwiedzam Allegro.
Przeglądając aukcje - nie moge zrozumieć jednej rzeczy.

Nazwę to po swojemu - głupoty kupujących....
Wolny rynek nie tylko kieruje się ceną. Robisz podstawowy błąd logiczny.
Cena to nie wszystko. Samochody używane są w różnym stanie i tu logiki cenowej trudno się dopatrzeć. Za granicą są droższe bo z realnym przebiegiem. To samo części używane. Części na rynku wiele od chińskich, po oryginały...w różnym stanie używki itd.
Nie każdy przy zakupie kieruje się ceną. Ludzie na różne rzeczy zwracają uwagę...szybkość dostawy, czy sprzedawca wystawia fakturę itd...
Zupełnie tego nie bierzesz pod uwagę.
Poza tym ludzie nie mają często czasu szukać "najtańszego" towaru w Polsce.
Ja jak chodzę do kawiarni i płacę za kawę 10zł to mógłby ktoś przyjść do mnie do stolika i powiedzieć: "Ty...naiwniaku!....dwie kamienice dalej jest kawiarnia gdzie kawa jest po 8zł". Tylko, że ja mam ochotę na tą kawę, w tym miejscu i podaną przez tą kelnerkę.
Tak samo ludzie dokonują zakupu poprzez ok...cenę...ale też jak ktoś ma lepszy opis przedmiotu, lepsze zdjęcia, bardziej profesjonalnie zrobioną stronę, daje paragony/fakturę...to może mieć cenę 10% wyższą i będzie miał wielu kupujących.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Polacy maja obsesje na punkcie kombinowania i tzw "załatwiania" w inny niestandardowy sposób różnych rzeczy. Dlatego uporczywie doszukują się okazji a nie sprawdzą ile kosztuje nowe. Spytaj każdego mechanika czy kupować części u dealerów samochodowych. Od razu postuka ci się w głowę. A tam są czasem w tej samej cenie co zamienniki (czasy już się zmieniły), nie wspomnę o używanych. Ktoś kto wylicytował dysk na aukcji za 70 zł ma poczucie, że wywalczył to i jest zadowolony, a nie sprawdzi po ile są nowe bo, nowe to drogie.

W dużej mierze zgadzam się z Tobą, Polacy tak postępują bo jest dużo naiwności w narodzie. A popatrz na to ile Polacy biorą pożyczek chwilówek, albo kredytów na telewizor czy pralkę. Warunki tych umów to samobójstwo i niewola i Polacy sami się w ta niewole wpędzają. Ja osobiście raz chciałem wziąć sprzęt sportowy na raty (było napisane że 0%) po przeczytaniu umowy podziękowałem. Umowa francuskiego banku, obligowała mnie do dodatkowych opłat, ubezpieczenia, założenia konta w tym banku i wzięcia karty płatniczej na to konto i jej opłacanie. Myślicie, że ludzie to czytają? Nie! Płacą, maja problemy, a potem mówią, że Tusk im zabrał.

Jedyne co, to nie zgodzę się z przykładem samochodów ściąganych z zagranicy. Po pierwsze to gdyby każdy ściągał auto z zagranicy nigdy by go nie sprzedał potem w Polsce. A druga sprawa, to czasem lepiej zapłacić trochę więcej za samochód krajowy niż szarpać się z urzędnikami przy przerejestrowaniu. Jestem za tym, aby ludzie kupowali auta skromniejsze, ale nowe. Dosyć z tym złomem z zachodu.
 

ep41115

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
1
Ja na Twoim miejscu zamiast się żalić na forum to po prostu bym interes rozkręcał wykorzystując swoje spostrzeżenia.
 
Do góry