Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Czemu? Bo nikt nie ma prawa odbierać życia nienarodzonemu dziecku. To jest okrutne i nieludzkie.

Już się wypowiadałam na ten temat... Osoby, które nie chcą mieć dzieci niech się wysterylizują i nie będzie problemu.

A tak na marginesie to gratuluję dojrzałości w takim wieku.
 

her0n

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
A teraz mam pytanie czy może mi ktoś napisać ale tak serio i w 100% prawdę dlaczego nie chcę Legalizacji Aborcji??

Bo prawo do życia (płodu) wielu stawia wyżej niż prawo wyboru (matki). Tylko tyle i aż tyle. W zasadzie mógłbym na tym zakończyć, ale dla wytrwałych mam poniżej polemikę bardziej szczegółową.

Przecież jak jest legalna nie znaczy że Ty musisz ją wykonać, a tak to jak jest nie-legalnanielegalna, i dziewczyny wykonują ją w gabinetach Ginekologicznych "domowych" (za 500-1000zł), gdzie nie ma zapewnionego żadnego standardu, i może dojść do powikłań, ale co innego taka osoba ma do wyboru jak legalnie nie ma możliwości tego wykonać.

Co z tego, że się wykonuje nielegalne aborcje?! Z faktu, że kradnie się samochody (też nielegalnie), nie wynika że należy zalegalizować "przywłaszczenie mienia"... ;)
Nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem przytaczania liczby nielegalnych aborcji jako argumentu za legalizacją aborcji na życzenie!

Zaś co do osób, które narażają w opisanych przez Ciebie warunkach własne zdrowie - po prostu jest mi ich podwójnie żal. Tylko że chyba wiedzą na co się decydują, nie...?
(Swoją drogą, takich "fachowców od zabiegów" należałoby powiesić za... no, co tam oni mają. Niestety, łatwiej jest wszystkim udawać, że nikomu to nie przeszkadza, nikt nic nie wie).

W Niemczech jest ona legalna, w Anglii też. I nie ma tam żadnego obużeniaoburzenia społecznego.

I czego to dowodzi? Każde państwo stanowi własne prawo. Mogę np. ubolewać nad prawem angielskim, ale szczęśliwie to nie mój problem...
(Poza tym, oburzenie owszem - jest. Tyle że we wspomnianych krajach pozostaje w mniejszości).

PS. W Polsce za dużo się miesza kościół do wszystkiego i on zablokował aborcje i miesza w mózgach ludzi.

Kościół katolicki, jak każda inna organizacja, ma prawo głosić swoje poglądy (podobnie jak ruchy proaborcyjne zresztą). Nawet jeśli jest faktem, że obecne przepisy zostały przeforsowane pod wpływem katolickich biskupów, to nie zapominaj, że zostały uchwalone przez polski parlament, zatwierdzone przez prezydenta, utrzymane w Trybunale Konstytucyjnym itp. Psioczenie na Kościół w niczym tu nie pomoże. Jeśli naprawdę chcesz zmiany przepisów, pomyśl na kogo zagłosować w wyborach (Ty i inni myślący podobnie do Ciebie). (Zdaje się że Hiszpania właśnie zmierza ku liberalizacji. Oczywiście, życzę sobie i innym, aby u nas do takich zmian nie doszło, dlatego sam też myślę na kogo głosuję - taki urok demokracji ;) ).

PS
Zamiast brać się za zmiany ustaw, lepiej zapewnić rzetelną edukację o ludzkiej seksualności w ogóle, a o metodach antykoncepcji w szczególności.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
taaa a wiecie jak to ulga jak się usunie niechcianą ciążę i ja mówię całkiem poważnie nie boję się już że będę miała rozstępy hehe że kasę tracić będę na dziecko na które wcale nie czekałam nie podniosę statystyk dotyczących domów dziecka Tylko Polska ma zakaz aborcji widać średniowiecze nie minęło znajdujemy się obok takich państw jak Bangladesz Korea, Arabia Saudyjska, gdzie kobiety odsłaniają jedynie oczy tak Polska co do prawa w sprawie aborcji znajduje się koło państw Afryki i państw Arabskich to naprawdę żałosne... jeżeli ktoś jest przeciw aborcji to możne sobie zrobić nawet 12 dzidziusiów można oddać do domu dziecka albo do adopcji można się męczyć, tylko dlaczego kobiety które chciałyby dokonać aborcji nie mogą tego zrobić w kraju z pozoru cywilizowanym?

Zalosne, naprawde. Ja dla swojego dziecka moglabym przezyc wszystko. A dla Ciebie wazniejsze jest zeby nie miec rozstepow niz Twoje wlasne dziecko. Jestes bardzo powierzchowna.Widac, ze jestes bez serca i za swoja glupote karasz dziecko. Czysty egoizm.

A ja jestem w 100% za Legalizacją Aborcji.

Sam miałem taki przypadek że dziewczyna moja nie dostawała okresu przez dłuższy czas a mnie zjadały nerwy, choć się zabezpieczyliśmy cały czas to i tak jest możliwość wpadki, i ona się nam przytrafiła, na szczęście wszystko skończyło się poronieniem. Ale już rozważaliśmy sposoby jak się "GO" pozbyć.... Bo w naszym wieku (22,25) nie chcieliśmy mieć jeszcze dziecka.

A teraz mam pytanie czy może mi ktoś napisać ale tak serio i w 100% prawdę dlaczego nie chcę Legalizacji Aborcji??
Przecież jak jest legalna nie znaczy że Ty musisz ją wykonać, a tak to jak jest nie-legalna, i dziewczyny wykonują ją w gabinetach Ginekologicznych "domowych" (za 500-1000zł), gdzie nie ma zapewnionego żadnego standardu, i może dojść do powikłań, ale co innego taka osoba ma do wyboru jak legalnie nie ma możliwości tego wykonać.
W Niemczech jest ona legalna, w Anglii też. I nie ma tam żadnego obużenia społecznego.
Po prostu to jest twoja decyzja co zrobisz, ale nie możesz przez swój zdanie zabierać możliwość, wykonania tego zabiegu innym którzy chcą tego.

PS. W Polsce za dużo się miesza kościół do wszystkiego i on zablokował aborcje i miesza w mózgach ludzi.



nie wiem gdzie tu robi sie aborcje... o boze ja to bym sie zalamala troszke na poczatku jakbym zaszla w ciaze w wieku 15 lat.. ale w wieku 22 czy 25? watpie.. W tym wieku juz chyba powinno sie byc dojrzalszym

Czemu? Bo nikt nie ma prawa odbierać życia nienarodzonemu dziecku. To jest okrutne i nieludzkie.

Już się wypowiadałam na ten temat... Osoby, które nie chcą mieć dzieci niech się wysterylizują i nie będzie problemu.

A tak na marginesie to gratuluję dojrzałości w takim wieku.


Dokladnie.. niech sie wysterylizuja i po klopocie..
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Zdjęcie usunięte.
Na forum wchodzą również i dzieci więc proszę nie wklejaj na forum takich zdjęć.




Czy wg Was na zdjęciu nadal nie jest człowiek, tylko "zlepek komórek"? :mruga:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Althaea, proszę Cię, nie wygłupiaj się :)
Ty mnie zakazujesz wklejania takich zdjęć na forum, a co w takim razie powiesz o organizatorach wystawy pod hasłem "Wybierz życie!" w Bielsku-Białej? http://w4.stopaborcj...x.php?q=node/48Tam na ulicy ustawiono cały rząd takich drastycznych zdjęć - dzieci też to widziały - to mogło bulwersować, ale nie sądzę, by tutaj kilkulatki wchodziły w temat o aborcji, no proszę Cię... Chyba,ze uważasz, że te zdjęcia były za ostre dla nastolatków, co -wybacz- dla mnie jest już śmiesznością po tym, co tutaj nieraz 12-14 latki wypisują.
Szkoda,że usunęłaś te zdjęcia, bo moim zdaniem były całkiem na miejscu.
Z uszanowaniem ;)


@EDIT:
Dziękuję za kolejne minusy za delikatne zwrócenie uwagi :lol: :lol:
 

Cyceron

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Police city
Minczka, szkoda że Twoja mama nie zakończyła poronieniem będąc z Tobą w ciąży. Nie chcesz dziecka, a zabezpieczenie jest według Ciebie i tak ryzykowne? To masz dwa, a właściwie trzy wyjścia: nieuprawianie seksu, podwiązanie sobie jaj, albo podwiązanie partnerce jajników (or whatever they f :bag: g call it this days).

Oczywiście, jestem przeciwny aborcji, nic nie tłumaczy mordu na niewinnej istocie ludzkiej. Każdemu, kto jest jej zwolennikiem, powinien strzelić sobie w łeb. Gdyby zapukał do waszych drzwi człowiek, któremu byście otworzyli i zobaczyli broń wycelowaną w was, a on zadałby wam pytanie: Chcesz żyć? To co byście odpowiedzieli? Zapewne większość z was, że tak, wtedy on by was zapytał: Dlaczego miałbym Ciebie oszczędzić? I nie interesuje Mnie Twoje życie prywatne. Jestem pewien, że pozostała większość odpowiedziałaby na to tak: Ponieważ każda istota ludzka, ma prawo do życia.
Dlaczego więc chcecie to prawo odbierać ludzkim płodom? To jest jak:
http://seeingredradio.podbean.com/wp-content/blogs6/119447/uploads/400_0___10000000_0_0_0_0_0_israeli_soldier_points_his_gun_at_a_palestinian_child_in_hebron_city_2007.jpg
 

Nusia1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Serce ukochanego
Ja wiem ze duzo nawet bardzo duzo osob jest przeciw...ja natomiast jestem za,nie zebym ja usunela bo nawet gdybym wpadla to bym urodzila ale trzeba zrozumiec to. Niby zyjemy w wolnym kraju i mozna powiedziec niezle rozwinietym.Przeciec po to wymyslili aborcje by matki ktore nie chca z jakiegos powodu nie moga bo np nie czuja sie na silach mogly usunac....kiedys powiedzialabym plod...To ze istnieje i bylo by dozwolone to nic zlego...lepiej zeby matki wyrzucaly noworodki do kosza na smieci:> mordowaly i trzymaly w beczkach? :mruga: Jak ktos nie chce usuwac to nikt go nie zmusi...a jesli chce to zrobi wszystko nawet kosztem wlasnego zycia...a aborcja nie jest super wyjsciem bo sa prezerwatywy tabletki spirale itp wiec jak ktos nie mysli przed to musi marnowac zycie i swoja psychike skoro tego dziecka nie chce?
 

her0n

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Jak ktos nie chce usuwac to nikt go nie zmusi...
Chyba że mieszkasz w Chinach...

jak ktos nie mysli przed to musi marnowac zycie i swoja psychike skoro tego dziecka nie chce?
A dlaczego za to, że ktoś nie myśli przed ma płacić swoim życiem płód (czy jak tam chcecie to nazywać)?! Wysoka to cena za bezmyślność mamusi i tatusia.

Nie wchodząc w szczegółową polemikę, powiem tylko, że cała ta gadanina o aborcji służy tylko jednemu: ucieczce przed odpowiedzialnością. Takie jest moje zdanie o większości argumentów "pro choice" (z całym szacunkiem dla tychże).
 

Nusia1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Serce ukochanego
Nie wchodząc w szczegółową polemikę, powiem tylko, że cała ta gadanina o aborcji służy tylko jednemu: ucieczce przed odpowiedzialnością.

Tu masz racje. Zgodze sie ale przeciez kurcze zyjemy w takich czasach gdzie kazdy powinien miec wybor;)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Każdy powinien mieć wybór? Moim zdaniem wybór został dokonany w momencie kiedy ktoś decyduje się na współżycie bez zabezpieczenia. Niestety trzeba liczyć się z konsekwencjami. Dlaczego mówimy o prawie kobiet to aborcji? a co z prawem płodu do życia??

W takich czasach żyjemy... no tak... cywilizacja śmierci.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
W takich czasach żyjemy... no tak...
Chciało by się westchnąć "o tempora! o mores!", ale zastanawia mnie przy okazji jeden fakt, mianowicie - do jakiego stopnia trzeba być wyjałowionym i zezwierzęconym, żeby swój egoizm i wygodnictwo usprawiedliwiać krótkim:
nusia napisał:
ale przeciez kurcze zyjemy w takich czasach
"Czasy" są takie, jacy są ludzie. Nie "czasy" generują zło w człowieku, ale to człowiek w tych "czasach" staje się coraz bardziej podły.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Aborcja w ogóle jest chora sama w sobie. Nie wiem jak lekarze dają radę jej w ogóle dokonać. Widząc to wszystko, robiąc. Rozumiem sytuację, gdy płód zagraża życiu matki i decyduje się ona na jego usunięcie. Co do gwałtów to się nie wypowiadam. Ale wiem, że gdyby moja kobieta miała dziecko z gwałcicielem to bym go nie zaakceptował. Po prostu bym nie potrafił. A tak to jestem do aborcji nastawiony na nie. A legalizacja byłaby końcem świata. Nastolatki, które po wpadce (nieodpowiedzialne) decydowałaby się na aborcję, bo tak łatwiej.
 

Cyceron

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
21
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Police city
Tu masz racje. Zgodze sie ale przeciez kurcze zyjemy w takich czasach gdzie kazdy powinien miec wybor;)
Hm...

Gdyby zapukał do waszych drzwi człowiek, któremu byście otworzyli i zobaczyli broń wycelowaną w was, a on zadałby wam pytanie: Chcesz żyć? To co byście odpowiedzieli? Zapewne większość z was, że tak, wtedy on by was zapytał: Dlaczego miałbym Ciebie oszczędzić? I nie interesuje Mnie Twoje życie prywatne. Jestem pewien, że pozostała większość odpowiedziałaby na to tak: Ponieważ każda istota ludzka, ma prawo do życia.
Dlaczego więc chcecie to prawo odbierać ludzkim płodom? To jest jak:
http://seeingredradi...n_city_2007.jpg
Gdy zerkniesz w link, to zobaczysz, że ten człowiek też ma wybór: może nacisnąć spust lub nie.

Gdy widzę ludzi popierających prawo do aborcji coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ta cywilizacja upada...
 

Nusia1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Serce ukochanego
"Czasy" są takie, jacy są ludzie. Nie "czasy" generują zło w człowieku, ale to człowiek w tych "czasach" staje się coraz bardziej podły.
[/quote]
ja wiem,ze w tym momencie plod nie ma wyboru...nie zrozumcie zle tego ale popatrzcie jak bardzo zle sa traktowane niektore dzieci..w jakich rodzinach sie znajduja...albo jaka smierc ponosza,kiedy to juz sa na swiecie...osobiscie nigdy bym nie usunela chociaz kiedys twierdzilam inaczej. To prawda ludzie sa coraz bardziej podli zawistni i czasem nie mysla.
 
Do góry