106 mld euro dla Polski! Problem „Patriotów”

Status
Zamknięty.

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo roboty nie można zrobić a trzeba ją szanować
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Polskiej roboty? :D Nie da się ani zrobić ani szanować.
Można to wytłumaczyć na przełomie ostatniego roku... na przykładzie mechanika samochodowego...


marzec - 2710zł
kwiecień - 2400zł
maj - 2890zł
czerwiec - 2200zł
lipiec - 1800zł
sierpień - 1800zł

Razem 13800zł
i dalej...

wrzesień - 894euro
październik - 2110euro
listopad - 2441euro
grudzień - 2850euro
styczeń - 2671euro
luty - 2382euro

razem 13348euro x 4.05 = 54059zł
a .... wydatki te same!
Jak tu szanować te polską pracę gdy płacą 4x mniej za to samo przy czym 2x więcej wymagają?
 

spocony

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
61
Punkty reakcji
1
http://wpolityce.pl/artykuly/48041-ekonomiczna-wojna-z-wlasnym-narodem-wladza-chce-nam-za-wszelka-cene-obrzydzic-zycie-w-polsce
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Nie można umilać czegoś - czego nie ma. Polak nie ma życia bo... ciężko jest nazwać harówkę od 5 do 20 życiem. Piszę od 5 bo... nie jeden z Nas musi z wyra wysiadać o 5 by na 7 do roboty dojechać. Tak samo po pracy. Kończysz o 18 a w domu po 19! Poświęcamy całe życie - pracodawcy a On, co poświęca Nam? 10zł na godzinę? 2 euro 30 centów przy cenach na poziomie Francji i Niemiec? Dzieciaki na truskawkach pod Hamburgiem mieli płacone w ub. roku 3.30 euro za kobiałkę. Dzieciak na wakacjach wyrabiał 30kobiałek w czasie do 5,6 godzin. Dorośli zamykali się w przedziale 50-70. 50 kobiałek x 3.30 euro = 165 euro x 4,15 = 684zł dziennie x 28dni (sezon) = 19173zł po miesiącu! Byli też tacy co uparcie zapindalali cały miesiąc i zbierali po 100 kobiałek dziennie! I teraz - odjąć miesiąc wakacji - odjąć miesiąc pracy i zostaje nam 10 miesięcy w roku. 19173zł dzielimy na 10miesięcy i wychodzi nam 1917,30zł czyli nie opłaca się zapier.d....ć w Polsce bo to bez sensu...

To samo w Italii. Ktoś mówi - KRYZYS! Gdzie? Niech powie gdzie?
Pod Milano plantacja pomidorów. Za skrzynkę 1.20euro. Średnio zbierałem około 65-75 skrzynek w czasie 6,7 godzin i wcale nie zapindalałem.
70 skrzynek x 1.20 euro = 84 euro. Sezon trwa od czerwca do połowy września. Powiedzmy że pełne 80 dni roboczych. 80 x 84euro = 6720 euro po sezonie. G...no mnie obchodzi że włoch sprzedaje skrzynkę do hurtu za 19euro (35kg). Ja swoje mam. Mam też pokój 2 osobowy w dobrym standarcie, śniadanie i obiad. Powiedzmy że wydam jeszcze 500 euro na żarcie i resztę. Więcej nie trzeba. Do Polski zwiozę po 3 miesiącach 6220 euro. Miesięcznie Z całego roku zostaje mi 9 miesięcy. 6220 euro x 4.15 = 25813zł. Koszt wyjazdu i powrotu to 2000zł. Zostaje mi 23813zł. Dzielę na 9 miesięcy i wychodzi mi 2645zł miesięcznie i mogę biwakować z pivkiem w lewym łapsku a pilotem w prawym - cały rok! Tymczasem TUSK i banda chce mi wcisnąć kit że PRACA POPŁACA. Taaak... Popłaca ale nie w tym cyrku!

Polską minimalną - miesięczną średnią krajową to Ja wydaję miesięcznie w Niemczech na same czekoladki :D
Niech sobie wsadzą te 1300zł we własne portfele i zobaczymy jak będą kwiczeć! Żenada dosłowna!
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Ernest, pokazałeś głównie kto i jak nie szanuje polskiej pracy i polskiego pracownika. Pokazałeś także - jak gdzie indziej polska robota i polski pracownik jest oceniany.
To zestawienie mnie przekonuje, że mamy DOBRYCH pracowników i ZŁYCH taksujących.

To może być spowodowane brakami wykształcenia. Nie wiem jak inni, ale Vincent i Radek są po szkole, u nas nazywanej kolegium.
Ona daje stopień u nas licencjata. A gdzie indziej bakalaureat (bakałarza)
Bakałarz jest uprawniony do nauczania w szkole, zwanej trywialną - uczy mówić, pisać i rozumować na popziomie podstawowym.
No, może taki wykształcony w kolegium odpowiada stanowisku "technik normowania", ale nie inspektor oceniający.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Niech sobie Rząd robi co chce! Ja już tu nigdy w życiu nie wrócę! Nawet gdy drogi będą w szmaragdach i diamentach. Zbyt mało życia mi zostało by się użerać. Codziennie coś nowego. Przed wjazdem do Polski powinny stać takie tablice:
Pokaż załącznik: 44914
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Tylko ze to EUCCP troche nie pasuje bo to wlasnie mozliwosc emigracji do EU ratuje tobie skóre :>
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
A dziwne, piszesz z Polski. Pewnie przejazdem jesteś :)

A co w tym dziwnego ? Widzisz jestem na tym forum dość długo, pewnie kilka lat, napisałem ok 1000 postów i nie chce mi się powtarzać - wszyscy tu wiedzą , że jak jestem w Polsce to tu wchodzę w tym i ernestdebeściak :) a co niektórzy z forum mieli okazję mnie nawet odwiedzić - Można wpadać do polski jak się ma takowe korzenie, zwłaszcza jak ma się tu też dom - zapewne większość nawet tu rozmawiających wie, że podróże są niczym nadzwyczajnym.
Sądzę, że Brave wie na ten temat więcej


I kolejne sądzę , że ten post był raczej na off
 

spocony

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2013
Posty
61
Punkty reakcji
1
[background=transparent]Robert Górski Kabaret Łowcy.B - Rozdział środków unijnych[/background]

[background=transparent]http://www.youtube.com/watch?v=N-C5kzicKF0&feature=player_embedded[/background]
 
Status
Zamknięty.
Do góry