106 mld euro dla Polski! Problem „Patriotów”

Status
Zamknięty.

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
To tak samo jak próbować zalać dziurawe wiadro do pełna. Kiedyś się uda. Wszystko zależne od wielkości dziury (ilości złodziei) oraz od ciśnienia kranu. Napełnić - napełnimy ale i tak wycieknie puki dziury nie zakleimy! W przypadku Polski - wiadro dna już nie ma :D więc ile wlejemy - tyle wycieknie
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Powinniśmy, Herbatniczku, brać pieniądze na to, co możemy sami zrobić i co NAM przyniesie pożytek,
Na przykład najpierw na materiały i maszyny budowlane (wytwórnie), na rozwój Cegielskiego, by silniki do nowoczesnych trawlerow i statków przetwórni na eksport produkował, na przekształcenie stoczni, by produkowały platformy, wydobywające gaz i badały dno Bałtyku (i pod dnem)

Hasłem wyborczym PO było 9 km autostrad PiS.
Ile będzie w tym roku nowych?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a jak już zbudujemy te maszyny budowlane, zwiększymy moce przerobowe Cegielskiego to kto kupi te produkty ? Kto będzie finansował te statki i badanie oraz wydobycie gazu ? Swoją drogą o jakich złożach piszesz ?
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
o jakim Cegielskim piszecie? A po co jemu kasa? Nim coś wyprodukuje i sprzeda to Urząd Skarbowy go zamknie! :D
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@ernest, piszesz, że wioski w Niemczech są piękne, cacy i w ogóle. Bardzo dużo zależy od ludzi, którzy w nich mieszkają. Każdy ma prawo odmalować sobie domek, skosić trawnik i postawić altankę. To wszystko kosztuje 2500 zł. Chodniki są w większości polskich miejscowości, szkoły chyba w każdej gminie.

Ja znam Jarosławiec i okolice. Niedaleko z czasów PRL jest tam lądowisko na poszerzonej drodze (dla MiG-Ow i SU). Ale drogi koło Rusinowa nadal są brukiem od czasów Nikemca.
Przetwórnia ryb popzostała z czasów PRL-u.

Okolice, nawet Darłowo i Bukowo Morskie, mają profity z turystów - coraz mniejsze, Ernest pokazał różnicę z takim nmiejscowościami w Niemczech.
Tak szybciutko bo to offtop. Lotnisko jest z czasów II WŚ. Drogi brukowe są w Łącku i Rusinowie, nie można ich wyremontować, bo to zabytek. Przetwórnia ryb powstała na początku lat '90 (http://www.forbes.pl/tagi/8745/morpol/1). A liczba turystów zarówno w Darłowie jak i Jarosławcu (szczegółów o Bukowie nie znam) rok rocznie rośnie. Przybywa również hoteli w obu miejscowościach - w trakcie budowy są np. Marina dla jachtów i hotel Nord w Darłowie czy ukończony ostatnio hotel Plaza w Jarosławcu.

Łatwo mi się pisze, bo mieszkam w dobrym regionie. Jest praca, są turyści, do morza kilka metrów, a i za minimalną krajową nie żyję. Ale zawsze będę zdania, że najwięcej zależy od samych ludzi. Także @ernest, nie oczekuj, że rząd da, poprawi, zrobi. Zapewniam cię, że nie jestem spokrewniony z żadnym posłem, senatorem, wójtem czy premierem, a naprawdę żyje mi się dobrze. Z dotacjami lub bez nich.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Max szacun za rzetelne wykazanie bajek wilka
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Patrz :D nie popuścili sobie :D (wilk i ciastko)

Max, Ja o tym wiem. Leserów mi nie szkoda tylko ludzi którzy by chcieli a nie mogą. Zauważ że większość emerytowanych Niemców ma w granicach 1100-1500 euro emerytury... U Nas jest tak, że pracujesz 20lat na stanowisku kierowcy autobusu, zarabiasz 3500, zabierają Ci połowę a na rencinie oddadzą, lecz 50% tego co zabrali i wtedy skąd na te farbę i resztę?

Fakt, faktem... Mamy w Polsce też i syfiarzy bo zamiatanie i grabienie nie kosztuje... Nic z tm jednak nie zrobimy. Był byś w stanie sprzątać ogród po codziennej flaszce? :D pod monopolowym
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Biedny Herbatniczku, słusznie narzekasz jako wybitny znawca wszystkiego. Może Cię nawet bez trumny pochowają, bo UE na to nie daje dopłat.
Max, skąd wiesz, że ta droga z Rusinowa do Wicia jest zabytkiem?

Wszystko zależy od ludzi! W rządzie też są ludzie, ale oni nie poczuwają się do obowiązku dbania o rozwój Polski. Uważają, że nazwa rząd dotyczy tylko pionowych elementów w kolumnie. (zróbmy rząd i idźmy stąd)

A kto ma rządzić Polską? Jeśli nie rząd, jeśli nawet dobrego prawa nike umie przygotowawać i wprowadzić, tylko czeka na dyrektywy z UE, to może niech naśladuje Ernesta i wio do Angeli.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Lądowisko na drodze (zwykła droga tylko poszerzona) jest z czasów niemieckich? O jakim lotnisku Max piszesz?
Przetwórna ryb z lat 90-tych... Za pieniadze unijne? Kiedy to Polska do UE wstąpiła?
Wyboista, gruntowa droga z kawałkiem bruku jest zabytkiem?

To co w tamtej okolikcy za unijne pieniądze powstało? Chodniki, jezdnie wyremontowano, tablice o dobroci UE postawiono?

Herb, Ty uważnie czytasz - co się pisze? Tusk chce (podobno) atomówkę koło Wicia (Kopań) zrobić i przegnać stamtąd turystów. Kiedy Jarosławiec tracił rybaków, to RTusk już działał, ale wcześniej go nie było.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Wilk_LancaSter, w Jarosławcu jest jedno (nieczynne) lotnisko, a w zasadzie DOL (drogowy odcinek lotniskowy) i z tego co mi wiadomo (przeczytałem w książce o historii powiatu sławieńskiego) ten DOL pochodzi z czasów II WŚ.

Przetwórnia ryb Morpol - zalinkowałem ci do szeregu artykułów Forbes'a, po co mam się rozpisywać skoro tam wszystko jest. Właścicielem jest Jerzy Malek, który założył ten zakład na początku lat '90, odkupiwszy tereny wojskowe. I nie pisałem nigdzie, że za pieniądze unijne.

A i owszem, wyboista droga z kocich łbów jest zabytkiem tak w Rusinowie jak i Łącku. W tej drugiej miejscowości znajduje się równie XVI-wieczny kościół, dom w którym mieszkał książę Bogusław X oraz wiele innych elementów zabudowy szachulcowej - tzw. "kraina w kratę". Bardzo zabytkowa miejscowość :)

Sprawa elektrowni atomowej w Kopaniu jest dawno rozwiązana. Elektrownia nie powstanie, bo budowa infrastruktury do odbioru energii jest całkowicie nieopłacalna.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie przejmuj się Max i tak ogłoszą cię kłamcą a tak w ogóle to pachołkiem Tuska. Wszystko co niezgodne ze słusznym kierunkiem, jedynej polsko-patriotycznej partii to kłamstwo.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie sierdź się Max, bo to nie o mnie chodzi, chociaż nie o tym samym kawałku bruku piszemy.
Chodzi o jednego leminga, który uwielbia tego Kaszebe - Tuska, a to leń piekielny i o Polskę mało dba.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to w końcu kto napisał prawdę Wilk czy Max ?
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Pewnie, że ja :p @Wilk, nikt się tu nie sierdzi ;-) Mieszkam 5 km od tej miejscowości, dlatego odpowiadam na twoje posty.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ty se, H. przeczytaj uważnie posty Maxa i pomyśl o wymiarze sukcesu swoich ulubieńców.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
zgłupiałem...
Herbatniku, za kim ty jesteś?
za PIS tak?
to jeśli PIS jest przeciw PO a ... przeciw PO jest 99% forum to o co kaman bo nie wiem?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz erneście, czasami tak się zakotłujemy że gubimy wątek. Co do antypatii politycznych to jest sprawa jasna. PO to typowy szkodnik, wiadomo że opowiada dyrdymały o Europie i Polsce w tej Europie. To zwykły PR, który ma ukryć chęć sprawowania władzy bez żadnej idei - typowa partia stołków. Dokładnie tak samo pojmuję PIS. Tyle ze ta druga sprzedaje PR patriotyczno-solidarny. Jedna i druga partia nauczyła się formułek i sprzedaje te formułki za słupki poparcia. Każda ma też swój żelazny elektorat, któremu nawet jak srają na głowy to ten mówi że pada grad, bądź deszcz ze śniegiem (zależnie od diety). I to jest niestety żałosny wybór między dżumą i cholerą
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
No prawda... przyznam...
POPARCIOdawcy mają wkutą w łepetynę żelazną formułkę treści "Tak musi być..."
Jak widać... na przykładzie choć by ERNESTA
że ... wcale tak być nie musi... bo chol-ernie łatwo jest odmienić los...
Wystarczy tylko przestać ICH słuchać i ...
nie wierzyć w niewiarygodne
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak erneście można powiedzieć ch. z wami. Jest jednak wielu, którzy nie przeniosą się do innego kraju i musi podjąć grę. Grę "jaka to melodia". Reguły są proste. Chcę zdobyć pracę, widzę stanowisko i rozmyślam kto ma wpływ na obsadę. Są dwie możliwości podstawowe PO i PIS. I teraz zależnie od rodzaju partyjniaka rozdającego nominację należy poznać odpowiednią melodię na pamięć. Jeśli stanowisko zależy od PO to konieczne jest wykucie na blaszkę "Prowadź Tusku do Europy, wybierzmy nowoczesność, precz z moherami itp" Nauczanie tego zajmie chwilę i już można pokazać się z jak najlepszej strony jako osoba godna zaufania. Jeśli jednak stanowisko jest z klucza PIS to wybieramy inną melodię. Tu trzeba wykuć "Zbrodnia smoleńska, kościół katolicki to Rydzyk i na odwrót, media niszczą prawdziwych patriotów"

Ważne jest po prostu aby nauczyć się formułek i nie pogubić się w deklamowaniu. Co z tego że taki nominant na rozmowie kwalifikacyjnej pokazuje jak bezgranicznie wierzy bądź w Tuska bądź w Kaczyńskiego. jak po robocie pójdzie do domu to tylko się śmieje jak zrobił w trąbę kacyków partyjnych. Miał zdobyć posadę i zdobył, jaki kosztem "e tam tylko nauczyłem się paru bzdur na pamięć i odegrałem teatrzyk" Ale stała pensja co miesiąc jest na koncie. I nie przeszkadza to np. słuchaczowi Radia Maryja dostać posadę w Urzędzie opanowanym przez PO, czy gejowi zdobyć posadkę w Urzędzie opanowanym przez PIS. Wystarczy trochę mistyfikacji, jakie to proste. A później kacykowie partyjni się podniecają że mają takie poparcie. A to g. nie poparcie. Ci wielcy kacykowie, baronowie PO czy PIS są po prostu dymani przez prostych ludzi, którzy wierzą że aby coś zdobyć to trzeba po prostu kłamać, że ma się orgazm na widok partyjnego szefa, że jest się przesiąkniętym którąś z idei, europejskiej czy też patriotycznej.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
A co mają zrobić ludzie w nadmiarze uczciwi?
Tacy którzy ... kłamać raczej nie potrafią i ... szybko się tego nie nauczą? Szybko albo i wcale.
Wtedy to właśnie tacy są dymani przez tych którzy dymają rząd i resztę. Być potrójnie dymanym to już zbyt wiele dla samego dymanego.
Rozdymali mnie no i przyszła pora na ch...wam w d... Teraz Ja ich wydymam oddając szmal do Finanzamtu zamiast US :D

Widziałeś Herbatniku co się dzieje na dworcu Zachodnim? przy stanowiskach międzynarodowych?
Spaceruję w okolicy i widzę dosłownie pełne autobusy na linii Warszawa > London :D :D
Bilety po 250zł brutto!!!!
Autobusiki po 3,4 pełniuteńkie!
Więc, jak widać - inni też już nie chcą być DYMANI... Jadą podymać sami ...

PS. Scania Irizar HD+ ma 70miejsc!! 3 autobusy = 210 osób i tak od poniedziałku!
Na szczęście urlopcio kończę jutro i w Niedzielę śmigam i Ja...

PS.2 W trakcie mojego ostatniego pobytu (styczeń) pod domem łatali ulicę... Dziś łatają ją raz jeszcze... Te same miejsca rozpindalają i zalewają raz jeszcze choć nie widziałem tam dziur... Tak się właśnie w Polsce szmal konsumuje!
 
Status
Zamknięty.
Do góry