Zdjęcia użytkownika echo.sz

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
Odwołując się do dyskusji w temacie o Fotografii ślubnej służę pomocy i zakładam temat za echo.sz aby tam nie robić offtopu :)

09%20najlepsze%20zdj%C4%99cia%20%C5%9Blubne%20fotograf%20%C5%9Blub%20fotografia%20%C5%9Blubna%20pozna%C5%84%20%C5%9Blubny.jpg


No to do rzeczy :)
Pierwsze, co rzuca się w oczy jest przeogromna, czarna winieta tworząca nibyramkę wokół zdjęcia. Zupełnie nie rozumiem celu, w jakim została ona użyta. Sama lubię czasami sobie ją zastosować ale na kryciu max. 20%, nie 100%. W dodatku przez nią niemal całkowicie zanika jedna z dłoni pana młodego, a druga jest zaciemniona (a nie powinna).

Pierwszy plan:
-suknia panny młodej jest przepalona. Z tego, co widzę całkowicie zanikły szczegóły na dole sukni. Widać tutaj także brak panowania nad światłem. Suknia przepalona, a twarz pana młodego zdecydowanie niedoświetlona (już nie wspomnę o dłoni ale wiadomo - winieta). Wystarczyło wspomóc się blendą, która ładnie odbiłaby światło słoneczne i oświetliła twarz modela.
-zarówno panna młoda, jak i pan młody mają czerwoną twarz... pozbycie się tego zabarwienia to 3 minuty w photoshopie
-nieostry pan młody (tak, rozumiem. ruch i te sprawy ale można było dać krótszy czas i iść do lepiej oświetlonego miejsca)

Drugi plan odwraca uwagę od modeli na pierwszym planie. Za dużo się tam dzieje. Pierwsze, co widzę jak patrzę na to zdjęcie, to żółte liście za panem młodym ;)

U mnie to zdjęcie jest nieco za ciemne no i płaskie strasznie. Brak szczegółów w ciemnych partiach (spodnie i marynarka pana młodego), a jasne przepalone (sukienka panny młodej). Bałagan w kadrze, źle postawione akcenty na zdjęciu (drzewo bardziej widoczne oraz tył lepiej oświetlony niż główne postacie).

Coś jeszcze? :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
dzięki bardzo za rzeczowy komentarz.
Jakie tematy mam tu wrzucać?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
Jakie tylko masz ochotę. To tak naprawdę Twój wątek i możesz do niego wrzucać wszystkie zdjęcia swojego autorstwa, które chcesz żeby były ocenione/skomentowane :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
To może ocenię-nie podoba mi się-oczywiście ja na fotografii się nie znam,ale nie chciałabym takiego zdjęcia ślubnego.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
To może ocenię-nie podoba mi się-oczywiście ja na fotografii się nie znam,ale nie chciałabym takiego zdjęcia ślubnego.
a jakie byś chciała mieć?
jeszcze nie zrobiono zdjęcia ślubnego, które podoba się wszystkim
gust to jedno, a inna sprawa, że nawet "fachowcy" oceniają dane zdjęcie bardzo różnie. Wiele razy byłem obecny na konkursach fotograficznych, na których jurorzy publicznie oceniali zdjęcia i gdy jeden przyznawał nagrodę, inny uważał, że zdjęcie jest kiepskie.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Wiem,że są różne gusta-ja nie lubię zdjęć pozowanych-teraz przy drzewku,a teraz buzi ,a teraz podskoczcie i będziecie idiotycznie wyglądać.Za taką sesję dziękuję.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
echo.sz napisał:
gdy jeden przyznawał nagrodę, inny uważał, że zdjęcie jest kiepskie
Tak jest na wielu płaszczyznach. Fotografia nie stanowi wyjątku.

Co do zdjęcia - tematyce mówię nie. Zresztą dobry fotograf od razu dostrzeże, że nie pasowałaby do mojej osoby. W ogóle uważam, iż przy wykonywaniu zdjęcia liczą się nie tylko umiejętności techniczne, które w tym przypadku już gołym okiem widać, że są na dość wysokim poziomie, ale przede wszystkim tzw. oko. Uchwycenie nie tylko chwili, ale dopasowanie do niej "obiektu". Wszystko musi być zgrane. Ujęcie mnie w tej perspektywie byłoby totalna porażką.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Wiem,że są różne gusta-ja nie lubię zdjęć pozowanych-teraz przy drzewku,a teraz buzi ,a teraz podskoczcie i będziecie idiotycznie wyglądać.Za taką sesję dziękuję.
myślałem, że masz uwagi dotyczące tego zdjęcia...tymczasem nie lubisz sesji ślubnych. Każda sesje ślubna w plenerze jest pozowana. Jak sobie wyobrażasz sesję niepozowaną???
Jeśli nie ustawię "młodych", to na każdym zdjęciu będą stać na baczność i patrzeć w obiektyw. Regułą jest, że pokazuję im co zrobić z rękoma, jak ustawić nogi i gdzie patrzeć. Problemem jest zrobić to wszystko tak, aby nie było sztywno. Ale bez ustawiania? Czyli jak? Idą sobie przez park a ja ich fotografuję? Ile zdjęć można tak zrobić?
Często proszę Parę Młodą, by poszła gdzieś dalej i zajęła się sobą. Robię im z daleka zdjęcia teleobiektywem, ale nie wyobrażam sobie, bym miał tak zrobić całą sesję.

I sprawa najważniejsza. Czasami uda się zrobić ciekawe zdjęcie niepozowane. Zaprezentowana fotografia ze skaczącym Panem Młodym jest tego przykładam. Oczywiście, pisząc "ciekawe" mam na myśli swoją ocenę. Szedłem z tą parą i nagle "młody" postanowił odbić się od czegoś. Zrobiłem zdjęcie...i jest...jedno z niewielu zdjęć ślubnych niepozowanych.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jesli mam już wybierać to wystarczy mi reportaż ze ślubu-sztucznch zdjęć nie chcę .
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
teraz muszę gdzieś poczytać jak po nowemu wrzuca się zdjęcia :((
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
wrcając do problemu....wrzuciłem na to forum już mnóstwo zdjęć, ale ostatnio nie wiem jak to się robi. Możecie mi pomóc? :(
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
Możesz wrzucić linki do zdjęć, każdy potrafi je sobie otworzyć. Byle je tylko numerować, bo wtedy łatwiej odnosić się do poszczególnych fotek
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
Kapciuszek napisał:
no to zapraszam na
FOTKA 1, FOTOGRAFIA POZNAŃ
zdjęcie wykonane: Poznań Stare Miasto, ulica Długa i Strzałowa
w piątek zajrzę co napisaliście
okropna obróbka, która totalnie psuje w miarę przyzwoity kadr
no tak, ale ja lubię własnie taką obróbkę...nienaturalne kolory i mocny kontrast. To trochę tak, jakbym Ci napisał, że się okropnie ubrałaś. Ubieramy się tak jak lubimy i z fotografowaniem jest podobnie.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
niezupełnie, bo ja nie stanęłam przed Tobą i nie prosiłam o ocenę mojego ubrania ;) zresztą, jak dla mnie to zdjęcie wygląda jakby ktoś po prostu przesunął suwak w kontraście na maxa w prawo i tyle.

oo, to jest dobre
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
nie pamiętam co robiłem z którymi suwakami, może było na max w prawo...Napisałaś w innym poście o moich zdjęciach z FOTOGRAF ŚLUB POZNAŃ , że nie mam techniki więc zapytałem co dokładnie masz na myśli i stąd teraz Twoje oceny. Zdjęcie jest obrobione tak jak mi się podobało...taki mam gust, a o tym podobno się nie dyskutuje.

Tak bardzo chciałaś oceniać, to może teraz
FOTKA 2: FOTOGRAFIA TATRY
(zdjęcie ma winietkę, która pewnie Ci się nie spodoba, ale taki mam gust)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
linki do moich zdjęć ze strony fotograf ślub poznań przestały działać z jakiegoś nieznanego mi powodu a koleżanka Kopciuszek nie zdążyła napisać o moim braku techniki.
Może więc łatwiej będzie o tym zdjęciu...i może link zadziała...

FOTKA 3: WIERZBY
 
Do góry