Zdarte szkliwo.. Kur..w... Kurde!

RocKAlone

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
A więc mniejwięcej od roku mam zdarte szkliwo na bodajże jedynce. Na początku mi to w sumie nie przeszkadzało (gdyż nie było to widoczne) teraz szkliwo zdarło się jeszcze bardziej i już jest to widoczne. W dodatku czuję że ono się cały czas zdziera. Dentyści jak narazie mówili że jest niemożliwa odbudowa. Ale do ch*ja mam czekać aż mi się z całego zęba zedrze? Tak więc mam pytanie - Czy na to zdarte szkliwo mogę założyć licówkę? Czy cokolwiek mogę założyć? Nie piszczie mi o żadnych pastach bo one nic nie dają. Nie czuję się komfortowo i pewnie gdy czuję jak ktoś patrzy mi właśnie w to miejsce... I również nie chce stracić zęba a jak na razie na to się zapowiada. Proszę aby doradził mi ktoś kto naprawdę się na tym zna. Prosze !
 

veroni

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zajrzyj na http://www.evdent.pl, powinieneś znaleźć rozwiązanie.
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Jeśli chcesz założyć licówkę, to ząb będzie jeszcze bardziej zszlifowany.
Jednakże, jeśli stomatolodzy mówią, że na chwilę obecną nie jest możliwa odbudowa, to może nie ma sensu niszczyć zęba jeszcze bardziej przygotowując go do odbudowy.
Proponuję się wybrać prywatnie, tam potwierdzą w/w opinię lub zaproponują Ci konkretne działania (dla nich to zysk).
Za darmo to spoglądają i zwykle jeśli nie ma pilnej potrzeby to wiesz..
Ciężko cokolwiek mi napisać, bo nie widzę tego zęba.
Pozdrawiam.
 

RocKAlone

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jeśli chcesz założyć licówkę, to ząb będzie jeszcze bardziej zszlifowany.
Jednakże, jeśli stomatolodzy mówią, że na chwilę obecną nie jest możliwa odbudowa, to może nie ma sensu niszczyć zęba jeszcze bardziej przygotowując go do odbudowy.
Proponuję się wybrać prywatnie, tam potwierdzą w/w opinię lub zaproponują Ci konkretne działania (dla nich to zysk).
Za darmo to spoglądają i zwykle jeśli nie ma pilnej potrzeby to wiesz..
Ciężko cokolwiek mi napisać, bo nie widzę tego zęba.
Pozdrawiam.
O. Nawet nie wiedziałam że ktokolwiek odpowiedział :) Ostatnio byłam u dentysty.. prywatnego. On powiedział że nie widzi zdarcia ja mu że przecież jest. Przejechał mi czymś tam i powiedział ,,no faktycznie'' Ale jedyne co zrobił to fluoryzację. I powiedział że szkliwo zdarte z powodu złego zgryzu. Że mam tam jakiś nacisk właśnie na przednie zęby. I że nie ma sensu teraz nic z tym robić tylko najlepszym rozwiązaniem jest założenie aparatu stałego. Tylko że taki aparat bym musiała trochę ponosić... Tak w ogóle od pewnego czasu ten ząb zaczyna mnie cały boleć. I ja już nie mam pojęcia co robić :(
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Lepiej ponosić aparat i wyprostować sobie ząbki na całe życie, niż całe życie cierpieć.
Istnieje takie coś jak malowanie zębów, może jak ci go przemalują to na jakiś czas pomoże.

Radzę poszukać sobie naprawdę dobrego dentystę. Nie każdy prywatny dentysta to dobry dentysta.
 

RocKAlone

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Lepiej ponosić aparat i wyprostować sobie ząbki na całe życie, niż całe życie cierpieć.
Istnieje takie coś jak malowanie zębów, może jak ci go przemalują to na jakiś czas pomoże.

Radzę poszukać sobie naprawdę dobrego dentystę. Nie każdy prywatny dentysta to dobry dentysta.
Znaczy z tym aparatem chodzi głównie o to że mam zbyt duże przerwy między zębami-podobno :) (i to tak może tylko przy 4 zębach). Pytałam czy może być aparat ruchomy. Ale nie.. Bo w moim wieku nic to nie da.Ja nie odczuwam tych przerw bo jak dla mnie są naprawdę niewielkie. Tylko że podobno właśnie na starość to odczuję :( Nigdy nie słyszałam o malowaniu zębów. Jakiś artykuł czy coś ktoś ma? Myślę że dentysta jest dobry i zna się na rzeczy.
 

Agatka777

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zapewne obniża Ci się wysokość zwarcia, ale zapytaj jeszcze dentystę. On oceni czy przyczną nie są braki zębów bocznych.
Mój ojciec miał podobnie i leczył się u tego dentysta Gliwice, teraz ma śliczne porcelanowe ząbki i nic się już nie ściera.
 
Do góry