zaskórniki

ines91

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
mam duży problem z zaskórnikami, pojawiają się na całym nosie, czole, brodzie i części policzków od strony nosa, próbowałam różnych rzeczy: żeli antybakteryjnych głęboko oczyszczających, toników, ale brak większych efektów, może stosuję żele za krótko nie wiem, byłam nawet kiedyś u kosmetyczki, ale efekt był marny, a twarz była zmasakrowana od wyciskania wągrów, dodam, że nie używam żadnych pudrów i tym podobnych, które mogłyby zanieczyścić mi skóre, poradźcie coś!
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Dobra kosmetyczka powinna sobie poradzić z zaskórniakami, to normalne, że skóra po oczyszczaniu kiepsko wygląda. Zaskórniaki to brutalnie mówiąc brud osadzający się w porach, ma je praktycznie każdy, tylko niektorzy bardziej widoczne. Czytałam niedawno, że pomaga przemywanie newralgicznych miejsc zwykłym mlekiem - na efekty trochę się czeka, ale podobno pomaga, wyciaga zaskórniaki. Sa też jakieś maści, ktore też systematycznie stosowane likwidują trochę problem, ale to najlepiej zapytaj w aptece.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Peeling – 1 lub 2 razy w tygodniu złuszczy naskórek i pomoże zapobiegać zatykaniu się porów. Nie należy go robić zbyt często, ponieważ może podrażnić skórę;
Codzienne oczyszczanie skóry twarzy – mydło antybakteryjne i tonik doskonale radzą sobie z usunięciem tłustej warstwy skóry;
Krem nawilżający – po każdym myciu twarzy, należy ją potem nawilżyć, aby skóra nie musiała produkować większej ilości sebum w celu samoistnego natłuszczenia. Krem powinien być lekki i nie zatykać porów.
Demakijaż – absolutnie konieczny przed pójściem spać. W tym celu należy użyć mleczka do demakijażu lub wody micelarnej oraz toniku oczyszczającego. Oczyszczona na noc skóra będzie lepiej oddychać i zapobiegnie to nadprodukcji łoju.
Słodycze i ostre przyprawy – powinno się je znacznie ograniczyć, ponieważ mogą one powodować pogorszenie stanu skóry.

Jest możliwość także ratowania się u kosmetyczki i dermatologa. Ja osobiście polecam dermatologa, bo to bardziej fachowe spojrzenie na sytuacje.
więcej: http://laserowezabiegi.pl/laserowe-usuwanie-zaskornikow/
 

zoojka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Z zaskórnikami radzę sobie zimą peelingując skórę kremami / preparatami z kwasami AHA lub BHA (nie tylko ze względu na zaskórniki co chcąc przywrócić skórze "blask"). Latem nakładam maseczki oczyszczające np dermaglinu jak uda mi się dostać, albo inne maski z alg czy glinek.
 

marlena005

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
ja stosuję peelingi i toniki Vichy i to mi zawsze wystarczyło, żeby oczyścić skórę z zaskórników :)
 

kmklove

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Peeling – 1 lub 2 razy w tygodniu złuszczy naskórek i pomoże zapobiegać zatykaniu się porów. Nie należy go robić zbyt często, ponieważ może podrażnić skórę;
Codzienne oczyszczanie skóry twarzy – mydło antybakteryjne i tonik doskonale radzą sobie z usunięciem tłustej warstwy skóry;
Krem nawilżający – po każdym myciu twarzy, należy ją potem nawilżyć, aby skóra nie musiała produkować większej ilości sebum w celu samoistnego natłuszczenia. Krem powinien być lekki i nie zatykać porów.
Demakijaż – absolutnie konieczny przed pójściem spać. W tym celu należy użyć mleczka do demakijażu lub wody micelarnej oraz toniku oczyszczającego. Oczyszczona na noc skóra będzie lepiej oddychać i zapobiegnie to nadprodukcji łoju.
Słodycze i ostre przyprawy – powinno się je znacznie ograniczyć, ponieważ mogą one powodować pogorszenie stanu skóry.

Jest możliwość także ratowania się u kosmetyczki i dermatologa. Ja osobiście polecam dermatologa, bo to bardziej fachowe spojrzenie na sytuacje.
więcej: http://laserowezabie...ie-zaskornikow/
Ja właśnie tak zaczełam robić i moja skóra wygląda o niebo lepiej
 

ggosiaczek

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
W walce z wągrami i zaskórnikami pomogły mi plastry marki Beauty Formulas. Są naprawde świetne! Wystarczy zwilżyć nos, czoło albo brodę (w zależności gdzie chcecie skórę oczyścic) i przykleić plaster, dokładnie dociskając. Po ok.10-15min plaster zasycha i wtedy go odrywasz, a on wyciąga wszystkie syfy i wągry! Wszystko oczyszczone, bez żadnego wyciskania ;))
Szukałam ich na początku w różnych aptekach i drogeriach, lecz nigdzie ich nie mogłam dostać - ostatecznie polecam Allegro - tam są dostępne bez problemu i są naprawde niedrogie. Mam nadzieje że komuś też posłużą tak dobrze, jak mi ;))
 

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Ja mogę polecić kosmetyki z serii Accos- mydło, tonik, krem, wraz z pojawiającymi się zaskórnikami, dochodzi także do przetłuszczania się skóry w tych miejscach, mydło i tonik bardzo dobrze oczyszczają, natomiast krem idealnie nawilża, przy okazji matując skórę, sam używam i z czystym sercem mogę polecić go tobie
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Ja napiszę o 2 sposobach, o których czytałam, że "wyciągają" zaskórniaki:
- pasta cynkowa, do kupienia w aptece,
- przecieranie miejsc z zaskórniakami mlekiem, które może ściągać skórę.
Efekty nie pojawią się od razu, ale po jakimś czasie.
 

Darszi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja kiedyś miałam podobny problem i porządny peeling to dobry pomysł, ewentualnie zawsze można skonsultować się z lekarzem i zrobić piling lekarski na początek.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Są też taie plastry, tóre nakleja się na nos i po paru minutach ściąga razem z wągrami, ale to nie jest dok ładne oczyszczenie niestety.
 
Do góry