Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
To jest bez sensu. Tusk albo zwariował, albo nie chce wygrać tych wyborów. AU to są płotki, mogą dać jakieś promile. No i jak już zauważono, część ich elektoratu KO nie poprze.
Ale jest też druga strona. Kołodziejczak spłoszy jakąś część elektoratu KO. Ci ludzie będą uciekać do KWiN, TD, NL. A sądzę że będzie tego sporo.
Gość miał rację!

Rolnicy, którzy do tej pory wspierali Michała Kołodziejczaka i AgroUnię nie mają wątpliwości, że zostali zdradzeni. W sieci pojawiają się nagrania, na których wprost podkreślają, że czują się oszukani, a Kołodziejczak porzucił rolników na rzecz „koryta” i „układu, który sam tępił”.

A tu bardziej dosadnie:

Cóż mogę powiedzieć? Michał, tutaj słowa dla ciebie: jesteś Judaszem polskiej wsi. Sprzedałeś nas, sprzedałeś polską wieś, sprzedałeś rolników. Wykorzystałeś nas jako drabinkę, żeby się dostać do koryta. Wszedłeś w układ, który sam tępiłeś. Sam mówiłeś, że niedopuszczalne jest, żeby z nimi w ogóle rozmawiać, a ty z nimi poszedłeś na wybory. Wyśmiewałeś, a sam się sprzedałeś. Sprzedałeś wartości, sprzedałeś to – ludzi na dole, którzy działali z tobą i byli za tobą. Zrobiłeś z nimi dosłownie to

– powiedział działacz AgroUnii, wyrzucając flagę organizacji do kosza na śmieci.

W naszych okolicach struktur już nie masz, nikt cię nie popiera

– podkreślił rolnik.



To nie moja sprawa ale uważam że Tusk na bardzo drobne się rozmienił.
10 lat temu takiej "wtopy" by nie zrobił.
Pytanie ile na tym transferze głosów stracą bo że stracą to jestem pewien.


Stalowy jakieś...przemyślenia ale w sensownych dwóch zdaniach?
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
180
Punkty reakcji
19
Tu zgadzam się z Kibicem w 100%
Platforma a szerzej KO bierze na pokład osoby które rozdrabniają tę formację, a wręcz ośmieszają!
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
Spotkali się na Marszu 4 czerwca w Warszawie, nawiązali kontakt, a potem wszystko poszło błyskawicznie. Marek Materek, prezydent Starachowic i lider Nowej Demokracji TAK, zaprosił szefa Agrounii do swojego miasta. Szybko zaczęły padać wielkie słowa i deklaracje, a na mapie politycznej Polski pojawił się Ruch Społeczny AgroUnia TAK.

W weekend ruszyli ze zbiórką podpisów, a w poniedziałek 14 sierpnia Kołodziejczak ogłaszał w Warszawie, że mają już pierwszy tysiąc: – Dla nas wszystkich to niesamowite przeżycie. Wychodzimy do ludzi i widzimy bardzo dobre, pozytywne nastawienie ludzi do AgroUnia TAK. Podpisy w dobrym tempie zbierzemy. Zapewniam, że to się uda.

W ciągu dwóch miesięcy ich współpraca rozwinęła się tak, że Marek Materek przyznaje dziś – w najczarniejszych snach nie brał pod uwagę scenariusza, który zadział się 16 sierpnia i wstrząsnął polską sceną polityczną



To jest przykład polskiej polityki i polskiego polityka.
Zdarzało się że ktoś z PiS przechodził do PO
czy też odwrotnie.
Ale jakoś to można było wytłumaczyć
(no może z wyjątkiem Gowina).
Ale nie budziło to takiej niechęci jak w tym przypadku.
No bo kto teraz zaufa komuś kto swoich współpracowników tak "wykręcił"?
Kto na niego będzie głosował skoro jego dotychczasowi zwolennicy
Judaszem go teraz nazywają?

Z jednej strony mamy Kołodziejczaka który nie ma godności
honoru czy przyzwoitości.
Którego nie jest stać powiedzieć:" Panowie to nie tak miało być.
Muszę od Was odejść jeśli coś mam osiągnąć".

Z drugiej strony mamy Tuska
który przyjmuje do siebie jakiegoś "sprzedawczyka"
który pewnie go porzuci gdy na horyzoncie pojawi się
"lepsze stanowisko".
Porzuci tak jak w 2014 Tusk porzucił stanowisko premiera.
Tylko że "ucieczka do Brukseli" przy całej swojej naganności
była jednak dla Tuska opłacalna z finansowego punktu widzenia.

Co jednak zyska Tusk na przyjęciu Kołodziejczaka którego teraz Judaszem
byli współpracownicy nazywają?
Dlaczego ktoś miałby zagłosować na takie dziadostwo?
To już pozyskanie "Konia" zwanego Giertychem wydaje się mieć większy sens.


Stalowy możesz to jakoś wyjaśnić?
Ale zrozumiale...a nie tak jak zwykle.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
mamy Kołodziejczaka który nie ma godności
honoru czy przyzwoitości.
Czyli wprost idealny materiał na polityka🤣:cool:

,,Głosujemy wszyscy na najlepszego kłamcę''- ''Głośni i wściekli... O co chodzi populistom''
(Polecam wszystkim ten belgijski dokument)
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
Marek Sawicki podkreśla, że nie był "zszokowany" sojuszem Michała Kołodziejczaka i Donalda Tuska. – Pierwsza rozmowa jaka była i kiedy Michał Kołodziejczak przyszedł i negocjował z nami ewentualne warunki udziału w koalicji Trzecia Droga, wtedy pytał czy jest możliwość powrotu do jednej listy. Jasno mu wtedy odpowiedziałem, że nie ma takiej możliwości, że temat jednej listy został zamknięty w styczniu tego roku – powiedział Marek Sawicki w Polskim Radiu 24.

Sawicki podkreśla, że Kołodziejczak reprezentuje obecnie siebie, bo do KO nie poszedł jako lider całej Agrounii, w której ma panować obecnie głęboki spór. – On poszedł sam i chyba 5, czy 6 jego współpracowników jeszcze gdzieś tam na listach KO się znajdzie – dodał.




Wrócę jeszcze raz do Kołodziejczaka.
Z wcześniejszego artykułu wydaje mi się że Kołodziejczak
już od jakiegoś czasu był "ugadany" z PO.
W weekend ruszyli ze zbiórką podpisów, a w poniedziałek 14 sierpnia Kołodziejczak ogłaszał w Warszawie, że mają już pierwszy tysiąc: – Dla nas wszystkich to niesamowite przeżycie. Wychodzimy do ludzi i widzimy bardzo dobre, pozytywne nastawienie ludzi do AgroUnia TAK. Podpisy w dobrym tempie zbierzemy. Zapewniam, że to się uda.
Z tego mi wychodzi że pracował dla Agrounii jeszcze 14 sierpnia
a już 16 sierpnia ogłoszono dogadanie z Tuskiem.
CZYLI CO?
15 sierpnia "nagle" się dogadali?

Ale dajmy spokój już Kołodziejczakowi!
Dlaczego nie ma jednej wspólnej listy opozycji?
Moim zdaniem powody są dwa
- Polska nie stoi tak źle ekonomicznie politycznie czy gospodarczo
jak to różnej maści Stalowi twierdzą.
Dlatego przypuszczam że politycy opozycji choć może nie najbardziej uczciwi
to jednak zaraz po swojej prywacie gdyby tak źle z krajem było
to choćby częściowo to jednak z PO wspólna listę by stworzyli.
To że różnej maści politykierzy wciskają nam że te wybory będą przełomowe
czy decydujące na wiele następnych lat raczej poważnie nie traktuje.
W sumie co cztery lata coś takiego słyszymy tylko z mniejszą częstotliwością.
- bo uważają że Tusk by ich oszukał czy to z listami czy potem ze stanowiskami.
Osobiście uważam tak samo ale te ewentualne oszustwo Tuska
widzę jednak jako zachowanie dużo uczciwsze niż takiego Kołodziejczaka.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
21.08 spotkałem się na kawie z nowo poznaną badoowiczką w Grodzisku Mazowieckim.
Wracając na dworzec PKP zostałem zaczepiony przez faceta zbierającego podpisy poparcia dla
Polska 2050.
Zbyłem go twierdząc ze się śpieszę lecz jego wygląd i jego głos sprawiły wrażenie jakbym go znał.
Dlatego pięć minut później już z peronu zacząłem mu się przyglądać.
Dość szybko się przekonałem że nie mam urojeń.

Paweł Zalewski czy mogę pani zabrać chwilkę? powiedział zaczepiając tym razem kobietę.

Zalewski do 2007 roku był w PiS.
O ile pamiętam to on wtedy zadrwił sobie z Fotygi pytając ją
co Polsce dały jej tańce na szczycie w Lizbonie?
Potem do 2021 roku był w PO teraz zaś jest u Hołowni.

NO DOBRA ALE CO W TYM CIEKAWEGO? ktoś zapyta.

Nie przepadam za Platformą ale ten gość wydawał mi się
na tyle inteligentny że gdyby cała PO taka była
to pewnie PiS do władzy by nie wrócił.

Jednak dla mnie jest tu coś innego co mnie bulwersuje.


Facet przez cztery kadencje był posłem do Sejmu
i on teraz zasuwa na Hołownie który posłem nigdy nie był?
Moim zdaniem powinno być dokładnie odwrotnie.
To niedoświadczony Hołownia powinien wystawać na dworcu.

No i zwróćmy uwagę że oni występują jako Polska 2050
a nie jako Trzecia Droga.
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
180
Punkty reakcji
19
A mam pytanie czy kiedyś pytali Was odnośnie sondaży politycznych w jakieś ankiecie?
Publikują co chwila nowe badania preferencji wyborczych, tylko nigdy ja ani nikt ze znajomych czy rodziny nie miał przyjemności brać udziału w czymś takim...
Wydaje się że jest to wielce naciągane, w zależności kto zamówi i ile za to zapłaci ;)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Polska scena polityczna jest mocno żenująca. Najlepszy przykład, to lekceważenie woli narodu w sprawie debaty. Co to znaczy, że polityk reprezentujący naród i opłacany z jego podatków, startując w wyborach odmawia udziału w debacie? Ja tego nie rozumiem. Jest to dla mnie kpina ze mnie- wyborcy. Nie przyjmuję argumentów- a to nie taka telewizja, a to nie takie miejsce i tym podobne bzdety. To są tylko wymówki.
Niech zrobią debatę na żywo transmitowaną we wszystkich głównych stacjach. Co im stoi na przeszkodzie? W sumie można sobie samemu na to pytanie odpowiedzieć i ta odpowiedź powinna dać sporo do myślenia.
Kogoś trzeba niestety wybrać.
I teraz jak widzę argumenty typu- ,,Gość wydał mi się inteligentny'' to ,,3kropki, kropki 3'' jak śpiewała pewna wokalistka, która kiedyś była całkiem spoko, a teraz może menopauzę źle znosi, bo coś złego się z nią dzieje. Np. atakuje młodsze i ładniejsze ,,koleżanki'' z mediów. Słabe to jest.
Ale dość już dygresji.
Bo który z nich nie jest inteligentny(czyt, cwany)? Ważne jak tą inteligencję wykorzystują i dla kogo. Czy to jest uczciwe i konstruktywne dla narodu? Czy robią to co mówią, czy pięknie kłamią?
Przejdźmy do wielkich orędowników demokracji, którzy to nie raczyli się stawić na zaprzysiężenie demokratycznie wybranego rządu. Olewając demokratyczną decyzję Polaków.
Zawsze wydawało mi się, ze w normalnych demokracjach jest i owszem- ostre starcie. Lecz potem, po wyborach następuję uszanowanie woli wyborców i wzajemne podanie sobie ręki- choćby czysto kurtuazyjne.
Gdzie indziej główny przedstawiciel tychże obrońców demokracji i bojownik przeciw ,,szczujni'', właśnie szczuje i to nie na oponentów politycznych, tylko na PREZYDENTA WŁASNEGO KRAJU- WYBRANEGO PRZEZ NARÓD W DEMOKRACJI! I tak padła jakaś sugestia(nie pamiętam dokładnie- proszę mnie w razie czego doprecyzować/wyprowadzić z błędu), że Andrzej Duda powinien się powiesić(?!) Przyznam szczena mi opadła, bo to grubsze przegięcie, dla mnie podpadające pod kryminał/sprawę karną. Ja nie chcę, żeby Polska była drugą Rosją, gdzie na prezydenta bezpiecznie krzywo spojrzeć nie można, ale bez przesady! Są jakieś granice...
Ta sama partia kiedyś sugerowała ,,zza woalki'', że Polacy(jeden z bardziej pracowitych narodów, który właśnie dźwiga i rozwija ten kraj, mimo nie najlepszej polityki) to banda nierobów, ,,500 plusów'' i patologii. Szczując jednych Polaków na drugich właśnie dzieląc ludzi za pomocą swoich mediów.
Widząc tę żenadę i brak jakichkolwiek sensownych pomysłów- większość to przerobione kalki, okraszone właśnie szczuciem i grą na emocjach- niskich emocjach. To ja nie wiem czy w tej sytuacji nie lepiej zagłosować na partię rządzącą i nie bojkotować tego referendum? Mądre to co prawda nie jest, ale skoro zostało zapłacone z naszych pieniędzy, może niech się na coś przyda? Ale tu znowu pojawia się myśl, czy nie będą próbowali wyników tego referendum wyciągać, jako alibi do swoich przyszłych porażek. Np.- wyższe ceny, mniej pieniędzy w budżecie- ,,ale przecież to Polaków decyzja- nie zgodzili się na sprzedaż nierentownych spółek, itp'' Więc może jednak lepiej to bojkotować? Bo jakieś takie insynuacje, że udział, bądź odmowa udziału będzie się wiązało z jakimiś następstwami, są dla mnie śmieszne. Ja nie nie będę miała żadnych oporów tego typu przed komisją, żeby pobrać, czy odmówić takiej kartki.
I bądź tu Polaku mądry i weź z tego wybieraj. Bo na inne partie, to szkoda czasu, się wypowiadać. To to samo, tylko jeszcze nie zdążyło się pokazać. To znaczy, jeden nawet zdążył- wielki wywrotowiec i bojownik z systemem z Agrounii, już znalazł sobie ciepłą posadkę. Pokazując czym jest polityka i jak nie warto wchodzić w nią emocjonalnie. To w końcu ,,z jednej babki wnuki'', które w razie czego dokonają dziwnych roszad stadnych, bądź zmienią szyld dla niepoznaki...
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
A mam pytanie czy kiedyś pytali Was odnośnie sondaży politycznych w jakieś ankiecie?
Publikują co chwila nowe badania preferencji wyborczych, tylko nigdy ja ani nikt ze znajomych czy rodziny nie miał przyjemności brać udziału w czymś takim...
Wydaje się że jest to wielce naciągane, w zależności kto zamówi i ile za to zapłaci ;)
Tak. Odmówiałam udziału.
Też na te sondaże patrzę z przymrużeniem oka. Choć w przybliżeniu się zazwyczaj sprawdzają. Nie wiem na jakiej zasadzie oni je robią. Może opierają się na czymś jeszcze?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wybory parlamentarne pokazują
Że większość to mentalny
Niewolnik i spora część ma
Uszkodzony mózg od pijaństwa i
Narkotyków a tej grupy najbardziej
Wyróżniają się osoby którym nie odpowiada
Żadna partia i spora część pomimo
Tego głosuje na rząd pomimo że
Nie popiera nikogo.
Tego powodu najwieksza patologia
To osoby głosuje na partie sejmowe
Które zrujnowały kraj.
1 SLD i ekipa - jak może istnieć
Partia która sama zabrała sobie
Wejście do Sejmu , wyborach
Prezydenckich dali lalkę a
Następnych prawie lalkę Biedronia.
Zaburzenia seksualne których nie
Ma i bajki o mieszkaniu które jest
Prawym a rzeczywistości sami mają
Nadmiar mieszkań i odpowiadają
Za prawo które pozwala okupować nie
Swoje mieszkanie i go dewastować .
Odpowiadają za rozwody które
Są dla kobiet i swobodę testów
Genetycznych.
2 Hołownia cyrk zmienianiem poglądów
I prawdopodobnie zabrał sobie wejście
Do Sejmu.
3 Tusk udaje partię lewicową i
Liberalną a rzeczywistości nie
Ma poglądów i traktuje partie
Jak śmietnik.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
Ciekawa sprawa!

Prawo i Sprawiedliwość rośnie o 5 pkt proc., co dawałoby ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego trzecią kadencję samodzielnych rządów — wynika z najnowszego sondażu Kantar Public opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą".

Prawo i Sprawiedliwość — 38 proc.; Koalicja Obywatelska — 30 proc.; Lewica — 8 proc.; Konfederacja — 6 proc.; Trzecia Droga — 6 proc. Odpowiedzi "nie wiem" udzieliło 12 proc. badanych.

W porównaniu do lipcowego pomiaru PiS zyskuje aż 5 pkt proc., natomiast KO traci 2 pkt proc. Ostatni raz tak dużą przewagę partia rządząca miała na wiosnę br. — zaznacza "GW".


To jeszcze nie wyniki wyborów ale takiej przewagi PiS się nie spodziewałem.
Co jest źródłem tak słabego poparcia(zakładam że sondaż jest wiarygodny ale z nimi różnie chyba bywa) dla PO?
Czy może to że są "anty-PiS" i nic prócz tego?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 416
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam sympatycznie i fajnie.

Wygrywa Platforma z PiS i gdyby wybory odbyły się dzisiaj, to wygrałaby Platforma oraz inne partie polityczne.
Także, PiS musi się już szykować na przegraną, i to już na zawsze.
A Donald Tusk zrobi wszystko co w jego mocy, aby przegonić złodzieja i oszusta, Kaczyńskiego i jego złodziei w grupie.
Już raz, Platforma wywaliła Kaczyńskiego i PiS w 2007 roku, kiedy Kaczyński rządził pierwszy raz i tylko przez dwa lata.
W PiS się boją jak cholera!
Teraz wytykają Tuskowi, bezczelnie, że za rządów Tuska było w Polsce bezrobocie, a za PiS nie ma bezrobocia.
Nie jest to tak całkiem prawda.
Bo wprawdzie bezrobocie za rządów PO było trochę większe w Polsce, ale nie było tragicznie.
Wiadomo, że nie było takiej pensji minimalnej i takiej stawki w miejscach pracy, jakie są teraz.
Ale gdyby to Platforma do teraz, zamiast PiS rządziła, to i za Platformy by rosła pensja minimalna i staka za pracę byłaby wyższa.
To nie ma znaczenia jakie by rządziły rządy.
Za każdego rządu pensja minimalna musi rosnąć, bo jest to w przepisach o pensji minimalnej.
Także, w PiS bezczelnie wytykają Platformie takie rzeczy, ale chcą widzieć, co oni zrobili z Polską przez 8 lat.
Doprowadzili do złamania, nie jedyny raz Konstytucji i robił to też ich prezydent, Duda.
Upolitycznili wszystkie albo większość instytucji państwowych, na czele z Trybunałem Konstytucyjnym i Sądem Najwyższym.
Okradają budżet. Robią przekręty. Zablokowali środki unijne dla Polski.
PiS się szczyci fałszywie, że teraz jest w Polsce, niby niskie bezrobocie... tylko co z tego, jak brakuje wielu rąk do pracy? Niektórzy z Polski wyjeżdżają do innych krajów, bo nie chca być we własnym kraju okradani.
Powiększyła się "szara strefa", do której też uciekają niektórzy przedsiębiorcy, bo nie widzą wyjścia.
Ok.
Za Platformy też taka sytuacja była, ale za to Polska miała przyznawane wszystkie środki unijne, bo była jako taka praworządność i nie było upolitycznionych instytucji państwowych.
Można było sobie normalnie oglądać media państwowe i nie było tam propagandy i szczucia na innych.
Nie ma rządów idealnych nigdzie na świecie i nie będzie i trzeba to zapamiętać.
Nawet za najlepszych rządów są jakieś wady i problemy. Tylko trzeba chcieć naprawiać problemy, jeżeli występują i od tego są rządy.
Natomiast, Polska nigdy nie była tak bogatym krajem, jak Niemcy, Austria i Szwecja.
Polska była najbardziej wyniszczona przez drugą wojnę światową i rozkradziona ze wszystkiego i do teraz to się odczuwa.
Więc, Polska nie może się równać z większością krajów Europy zachodniej.
W tamtych krajach były małe straty wojenne, a w kilku krajach nie było prawie żadnych strat i zniszczeń.
Nie było łatwo w Polsce odbudować, nawet przez lata dobrobytu.
Chociaż i tak Polska się dobrze podnosiła, dzięki dużym środkom unijnym, ale wiadomo, że potrzeb w Polsce jest zawsze dużo więcej niż środków unijnych i krajowych.
Pieniędzy zawsze w takim kraju będzie brakowało.
Polska nie była i nie jest: Niemcami, Szwecją i Szwajcarią.
Wracając do rządów w Polsce, to PiS zarzuca Platformie: bezrobocie, ale to nie jest tak, że wtedy w Polsce nie było nigdzie pracy.
Praca gdzieś tam zawsze była, a tylko jakiś procent w Polsce było bezrobocia.
Obecnie też jest jakiś procent bezrobocia, ale trochę mniejszy niż w latach poprzednich.
Poza tym, w PiS nie chcą zauważyć tego, że teraz inflacja jest jedna z najwyższych w Europie.
Do tego też się przyczynili w PiS i nie potrafią się, jak ludzie przyznać do tego.
Brakuje w wielu miejsca rąk do pracy i sytuacja jest już taka, że trzeba ściągać do Polski imigrantów zarobkowych z różnych krajów Europy wschodniej i nie tylko z Ukrainy, aby ci ludzie pracowali w polskich miejscach pracy, za niektórych Polaków.
Rodzi się coraz mniej dzieci w Polsce i jest niż demograficzny.
I to wszystko dzieje się nie za rządów PO, a za rządów PiS.
Tylko w PiS się do tego nie przyznają. Oni będą zakłamywali rzeczywistość i opowiadali bzdury różne, dla naiwnych i głupich.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
Rodzi się coraz mniej dzieci w Polsce i jest niż demograficzny.
Niż demograficzny?
A ile dzieci sam masz?
Naprawdę nie jest ci wstyd takie rzeczy pisać
skoro sam chwalisz się że nie masz partnerki?

TAKICH JAK TY POWINNO SIĘ OBCIĄŻAĆ BYKOWYM!
Chociaż raz jakiś pożytek z was będzie.

A może ty po prostu "kochasz inaczej"?
No to przyznaję...wtedy masz alibi od bykowego!
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
o_O??!^ Ty byłeś wczoraj pod wpływem(%)? Skąd w Tobie tyle agresji i hejtu na kulturalną wypowiedź?
Nie zgadzam się ze Stalowym w wielu rzeczach, ale tu ma mój szacunek, że nie odpowiedział na tak chamski, personalny atak...

Stalowy, rynku pracy za PO do tego za PiSu, dla szeregowego pracownika, nawet nie ma co porównywać. Że małe bezrobocie teraz to raz. Dwa, to przepisy, które korzystnie się zmieniły. Warunki zatrudnienia są dużo lepsze.
Piszesz dużo o ,,praworządności''. To ja Ciebie pytam, co to za praworządność, która pozwalała na dowalanie bandyckich czynszów, by wyrzucić ludzi na bruk? Sama takich ludzi spotykałam, jak pracowałam w Warszawce. Dawałam im parę groszy, bo powiem Ci- ruszało mnie to. Starsze małżeństwo, nie żadne dziadostwo/pijaństwo. Spali na walizkach w pobliżu dworca. Wyrzucono ich z kamienicy, w której mieszkali pół życia o płacili czynsz. Dopóki był normalny i dawali radę to robić...
Brat mojej kosmetyczki wygrał proces z nieuczciwym właścicielem dopiero za PiSu. Typ podniósł mu czynsz 700 zł do 2000! To są prawdziwi, namacalni dla mnie ludzie. Nie jakiś temat z tv.
Zapytam Cię jeszcze, co to za postawa obywatelska, kiedy ludziom, którzy właśnie stracili dorobek życia w powodzi, odpowiada się- ,,To trzeba było się ubezpieczyć''...
I wreszcie- co to za demokracja, co demokratycznych wyborów nie szanuje? Nie przychodzi na zaprzysiężenie wybranego przez większość społeczeństwa ugrupowania, pokazując totalną pogardę dla tych ludzi, co na nich głosowali. Jak to wypada zestawione z ich zapewnieniami, że oni będą godzić i szanować wszystkich Polaków? Przecież to wzajemnie się wyklucza. Coś co jest logicznie sprzeczne nie może być prawdą. Jak się nazywa kogoś kto mówi nieprawdę? A jak nazywa się ktoś, kto mówi nieprawdę, by dorwać się do koryta?

Szanuję Twoje poglądy polityczne i nie zamierzam ich zmieniać.
Ale tylko Ci tak od siebie dodam- Napisałeś, że każda władza ma wady. Więc jeśli główną wadą tej ma być kiepska telewizja i niepopularność wśród celebrytów, to jestem w stanie to przełknąć. Ponieważ za tej władzy nie widzę takich dramatów i cynizmu, jakie wymieniłam wyżej.
Na jakiej podstawie mam zakładać, że oni zmienili się w kogoś innego i teraz będą inaczej rządzić, niż 10 lat temu?
A afer, wyprowadzania pieniędzy za ich czasów nie brakowało.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Prezydenckich dali lalkę
Panie k, krążą pogłoski, że ta ,,lalka'' może reprezentować PiS w następnych wyborach.
Ja bym na nią głosowała. Inteligentna i jaka piękną. Myślę, że godnie by nas reprezentowała. I wreszcie kobieta, bo jesteśmy w tyle do innych państw w tej kwestii.
Im więcej kobiet w polityce, tym lepiej. No... może niekoniecznie takich, jak Sylwia Spurek...
Jednak patrząc na męską stronę i takie postacie, jak Korwin, robiące nam wstyd na całą Europę, to nawet ta Sylwia nie wypada przy tym aż tak źle...
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 416
Punkty reakcji
95
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja dlatego nie zwracam uwagi na posty forumowicza: Kibic Polski i po prostu nie odnoszę się do jego postów, ani nie cytuję najczęściej jego postów.
Na takie posty nie ma co zwracać uwagi.

To tak poza tematem.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
Ty byłeś wczoraj pod wpływem(%)?
Nazwałem go po imieniu kłamcą forumowym i tej nazwy będę się trzymał.
Największy forumowy idiota pewnie by wiedział że takie tezy należy udowodnić
bo to nie blog gdzie można każdą swoją głupotę zamieścić.
Ale do forumowego kłamcy jeszcze to nie dotarło.

Sprawdźmy jednak kto pisze prawdę czyli ja podając link
do odpowiedniego sondaży czy forumowy kłamca
który nawet linka zamieścić nie potrafi.

A może forum te jest dla idiotów dlatego niczego nie trzeba dowodzić i w każdą bzdurę napisaną tu wierzyć?
Jak myśli Pyskata?"
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Dobrze wiesz, że nie o ten post mi chodziło.

Do mnie też piszesz pyskata zamiast po nicku. Czy ja powinnam robić to samo i np. nazywać Cię K- bucem? Swoją drogą ,,kibuc'' ciekawie brzmi😄

Masz jakąś taką manierę, że lubisz bezinteresownie obrażać innych i to jest rażące.
 

wwwatujest

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2023
Posty
70
Punkty reakcji
8
Nasza polityka stała się szambem. Ten kto przejmie władzę po pis, będzie miał przechlapane. Budżet zadłużony, kredyty do spłacenia, np. ten z Korei. Trzeba będzie sprzątać, a to odbije się na ludziach. Jedynym plusem będzie powrót do normalności w życiu społecznym, pozbycie się ideologicznych ustaw, itd. Czy pójdzie ktoś siedzieć za te wszystkie przekręty? Wątpię.
 
Do góry