Wi-Fi program do dzielenia prędkości.

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Witam.

Szukam programu którym będę mógł udostępniać swój internet innym przez Wi-Fi i żebym mógł ustawić prędkość z jaką dana osoba może korzystać ponieważ mam 15gb miesięcznie na pobieranie
i nie chce by ktoś z rodziny coś pobierał u siebie na telefonie gdy jest połączony.

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

Dziabong

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
41
Punkty reakcji
13
Wiek
31
Takie rzeczy powinieneś mieć w routerze, a dokładnie nazywa się to QoS. Jeżeli jednak chcesz bawić się dodatkowym oprogramowaniem to te programy powinny zdać egzamin (powinny bo ich osobiście nie testowałem) : NetLimiter, Traffic Shaper, WinGate, WinRoute, WinProxy, Sygate Office Network, Sygate Home Work.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Możesz w routerze ustawić przyznawanie ciągle tego samego adresu IP na podstawie MAC i potem dla tego IP ustawić limit prędkości. Tak zrobisz dla każdego z osobna, albo prościej - sobie ustawisz przyznawanie stałego adresu, a dla reszty puli limit prędkości. Nie myl z wpisaniem IP w Windows na sztywno. Ono dalej będzie przyznawane po DHCP, ale ciągle to samo dla danego MAC. Najlepiej podaj co to konkretnie za router, to będę w stanie coś więcej powiedzieć.
 

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Dzięki wam.

Wysłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry