Ulubiony okres dla muzyki

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
"Dla mnie największym albumem metalowym lat 90 był Painkiller - Judas Priest."

I za to lata 90 majá duzy + ;]

Ja najbardziej lubie jednak lata 60,70 i 80 ;]

A moze mi ktos podac jaki kolwiek dobry heavy metalowy zespol ktory powstal po 2000 roku ?

No właśnie żaden zespól na myśl mi nie przychodzi :niepewny:

Ostatnimi czasy wyszło sporo dobrego materiału, ale wszystko od zespołów już wiekowych. Ich następców raczej nie widać, co jest smutne. Wszędzie rządzi kicz i komercha :/

Ogólnie lata 80 i początek 90, były najlepsze dla rocka/metalu. Nawet w telewizji było pełno porządnej muzyki. A co mamy teraz chyba każdy wie :(
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
Ogólnie nowoczesną, nie trawię czegoś takiego jaka lata 90, 80 czy niżej...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja to preferuję trochę lata '80, a trochę '90. W pierwszym przypadku nastąpiły narodziny i eskalacja thrashu. Wtedy z resztą powstała muzyczna biblia tej muzyki, czyli RiB Slayer'a. Chętnie zobaczyłbym również rozwój tak kultowych kapel jak Motorhead. Lata dziewięćdziesiąte posiadały inny urok. Powstawały nowe i śmiałe koncepcje metalu. Część była pożałowania godna, ale zrodziły się perełki typu In Flames.
 

floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
31
głównie lata 60. i 70., z 80. i 90. mniej, ale też.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
77' punk. np. Lumpex. Kto zna ten wie, co się działo xD

Jeszcze cela nr.3
 

gearuka

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Lata 65' - 75' to złoty okres. Rozkwit i złoty wiek dla psychodeli i rocka progresywnego.
 

Waaning

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Biała Podlaska
Jak sporo osób tutaj, uwielbiam lata 70 i 80. Wtedy powstało mnóstwo klasyków rockowych, które są dla mnie bardziej rzeczowe i wyraziste niż współczesne (w większości).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mam podobnie, z przechyłem w stronę tych ostrzejszych szarpidrutów, chociaż muszę przyznać, że lubię i muzykę nowszą (ale to w konwencji raczej symfonicznego power metalu: Nightwish, Therion, Hammerfall, czy nowe płyty Judas Priest - lubię i te stare)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
mam podobnie, z przechyłem w stronę tych ostrzejszych szarpidrutów, chociaż muszę przyznać, że lubię i muzykę nowszą (ale to w konwencji raczej symfonicznego power metalu: Nightwish, Therion, Hammerfall, czy nowe płyty Judas Priest - lubię i te stare)
Ja Nightwish tylko wybiórczo słucham. Muzyka zbytnio robiona pod gotyckie, wrażliwe nastki (bleh). Hammerfall to dobry zespół, miałem okres kiedy słuchałem ich nałogowo. Teraz, bardziej na ,,zimno" mogę stwierdzić, że cisną dobrze choć nieco zbyt monotonnie. Natomiast Judas jest absolutnym klasykiem, imo świetny do przedostatniej płyty. Tego Nostradamusa, stanowiącego romans z progresją już nie rozumiem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
poprzednia płyta i z niej Loch Ness - uwielbiam, ja jakoś zauważam,że się starzeję, bardziej cenię dopracowanie, linię melodyczną niźli inwencję... znaki upływającego czasu...
 

koszałek

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
wszystkie okresy muzyki rockowej są dla mnie najlepsze, ponieważ każdy muzyk dodawał cząstkę siebie.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Lata 80'te i 90'te, jeśli mówimy tylko o mocniejszym rocku i metalu, bo z lżejszych utworów nie mniej gustuję też we wcześniejszych dziesięcioleciach.
 

Dobuch93

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
Skoro tak sądzisz, to po co ku.rwa wchodzisz na dział Rock - Metal ? Po prostu wyp.ier.dal.aj stąd.
Już się domyślam, że słuchasz albo techno, albo hiphopu. Więc powinieneś wiedzieć, że hiphop to podgatunek rocka i są w nim wpływy Hardcore'u i Punka. A techno..... gdyby nie muzyka rockowa, to techno by nie istniało. No bo co by miksowali ci wszyscy didżeje ? W każdym razie wiedz, że muzyka, której słuchasz pochodzi od rocka i choćby z tego względu należy mu się szacunek. Wcale nie trzeba lubić.
Jeśli nie znasz korzeni techno, czy hiphopu, to znaczy, że się nie szanujesz, jako fan tej muzyki.
No bo jak można np. słuchać hiphopu, a nie znać Kalibra 44, Beastie Boys, czy Kazika ?
Gdybyś znał korzenie swojej ulubionej muzyki, to byś nie krytykował żadnych odmian rocka.


Powiem Ci jedno chłopie, wielki ukłon w twoją stronę. A swoją drogą nie wiedział, że hh pochodzi od mojego kochanego HC ^^ Poza tym rock i metal to wspaniała muzyka, oczywiście nie ta dzisiejsza.
Ukochany okres dla muzyki? 60,70,80,90 - za dużo muzyki, za dużo zespołów, za mały wybór ;D
 
Do góry