Ucho mi coś szwankuje

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Hej od kilku dni czesto gluchne na jedno ucho i takie dziwne uczucie mam w nim. Czy to jest jakies zapalenie, od zimna?
Nie nosilem czapki. Kurde nie mam czasu teraz na lekaza co to moze byc i jak mozna sobie pomóc samemu?

Ucho tak jakby mi sie zatyka na pół dnia, a jak sie dostanie woda to juz w ogóle padaka. Oczywiscie nigdy nie mialem problemów z jego higieną, regularnie czyszcze. Mieliscie cos takiego kiedys?
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
używasz patyczków? możliwe, że podrażniłeś przewód słuchowy.

też tak kiedyś miałam. uczucie faktycznie fatalne. ale przejdzie.
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Najlepiej do lekarza .
Z domowych sposobów to mi jak bylem dzieckiem matka przykładala rozgrzaną sól w woreczku do ucha <_< Ale nie pamietam czy pomagało .
Jeszcze mi sie kamfora przypomina...
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
byc może zatkales ucho

najlpesza rada idz do lekarza labo do apteki po preparaty rozpuszczajace woskowine bo mozesz jeszcze uszkodzic

jest zimno i ucho se broni tym sposobem ze se zbiera wiecej woskowiny


dosc na ten temat wiem
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
byc może zatkales ucho
Też mi się tak wydaję.
Sam kiedyś zatkałem sobie ucho i nie jest to zbyt miłe uczucie, gdy prawie w ogóle nie słyszysz jednym uchem :/ .
Poszedłem do lekarza, który dał mi skierowanie do laryngologa i on przeczyścił mi ucho i wszystko już było w porządku ;).
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Usiądź przy kominku, bądź kaloryferze. Ogrzej je dobrze. Być może zaziębiłeś.
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
No to tez do ogrzania rozgrzana sól kuchenna w woreczku jest najlepsza bo dlugo cieplo trzyma.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja ma tego pecha co chwile sobie ucho zatkac- najczesciej woda, tak po prostu, pomaga zyrtec, bo rozluznia wszystie przewody, ale jezeli ucho do tego boli, to moze byc zapalenie ucha środkowego, ja to czesto w dziecinstwie mialam, raz to na obydwa ucha nie sylszalm prawie nic, wtedy pomoze tylko antybiotyk
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Dzieki wszystkim za rady :p No wlasnie mnie nie boli te ucho, tylko sie zatyka, ale dzis jak narazie jest ok, pewnie znow mi sie zatka pod przysznicem na pół dnia ale zobaczymy :D :bag:
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Dzieki wszystkim za rady :p No wlasnie mnie nie boli te ucho, tylko sie zatyka, ale dzis jak narazie jest ok, pewnie znow mi sie zatka pod przysznicem na pół dnia ale zobaczymy :D :bag:
Właśnie tak miałem. Zatykało mi się podczas kąpieli, ale zazwyczaj po jakimś czasie sie odtykało.
Dopiero kiedyś gdy byłem na basenie zatkało mi się tak, że przez kilka dni nic się nie polepszyło.

Dlatego lepiej:
udaj sie do laryngologa:)
:)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja tez tak mialam- na basenie zatkało mi sie na tydzien i nawet laryngolog nie mógl mi pomoc i teraz co jakis czas to wraca :]
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Ech, ja miałem też problemy z uchem. Szlag mnie trafiał, bo nie mogłem przez to nigdy na wakacjach nukować pod wodą. Ciągle mnie trzymało i wogóle.

Jak tak masz tylko podczas kąpieli to musisz odchylićgłowę lekko w tył w dół i w prawo lub w lewo (w tę stronę co zatkane ucho). Może to wyglądać jak finisher z Mortal Kombat ale zaufaj mi. Jak pomyślisz wyczaisz jak to robić. Na początek też możesz skakać na jednej nodze, ale raczej rób to jak nikt nie widzi. Ja raz tak wytrzepywałem (zanim się nauczyłem tylko ruszając głową) i jakieś dziecko mnie zauważyło i się pyta mamy, co ja robię :D Ale to jest tylko sosób na wodę w uchu.

Jak się ucho zatka to koniec świata i jedynie sterydy do ucha by mogły pomóc. Ewentualnie obstawiałym dobre ogrzanie ucha. jest też metoda świecowania uszu metodą indian hopi, podobno skuteczna.
 

sopel661

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
345
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Poznań
Również proponuje wybrać się do lekarza ( laryngologa). On powinien na to coś poradzić.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
To chyba bylo zwykle zatkanie bo nie stosujac niczego juz jest ok :p

Widocznie przez to ze chodzilem w czapce z daszkiem i uczy byly odkryte
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Barton i te Twoje odchylania tak pomagaja? sprobuje, oby nie za szybko :] kurcze mi tez ciągle sie to wraca i wraca :]

nuworld proponuje zaopatrzyc sie w zyrtec, 4- 5 dni i powinno byc ok, ale on chyba jest na recepte?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Kiedys szczerze mowiac gdy czytalem wypowidzi nuworld na temat Rosjii, czy jakis inny powiedzialem sobie, ze gdybym go spotkal to bym go w ucho strzelil. ;) i wykrakalem!!! :D
 
Do góry