TCG - Karcianki kolekcjionerskie

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie ma do tego odpowiedniego działu, i nie będzie jeśli nie będzie dużo o tym.
Co wyróżnia takie gry od innych gier planszowych. Strategia zaczyna się przed grą, każdy gracz ma swoją talię, i na pewnych zasadach i ograniczeniach sam sobie ją układa, co różni ją od gier karcianych takich jak poker czy wojna ;], czy karcianek ale nie kolekcjonerskich takich jak np Wiedźmin (tym to bliżej do planszówek)
Karcinki te są ciągle rozwijane, jedna depcze drugą na popularności. macie styczność z takimi karciankami? z jakimi? jakie są Wasze talie?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja czasem gram w Magic'a z kolegami, choć swojej talii(jeszcze) nie mam. Najlepiej mi się gra talią czarno-białą. Podleczyć się można, a i kreaturki niezłe. Jak kto chętny to można w Wizarda po sieci pograć.
Karcianka, fajna sprawa. Niszowa rozgrywka, przez to niedoceniana.
PS Ten temat do RPG można wrzucić.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
no niszowa, lubelska ekipa Yugiego to z góra 11 osób, i nikt z lublina :D magic to ciągle wielka karcianka ale pierwsze miejsce to kwestia czasu jak się zmieni ;] możesz bardziej opisać swój typ talii?
przenosze, dałem tu z myślą o wersjach konsolowych ale tam ok :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dawno dawno temu grałem w MTG. Pamiętam, że skołowaliśmy od jakiegoś brata kuzyna wujka siostry kolegi siostrzeńca ojca kumpla karton z mnóstwem kart (bodajże 3 tys.) i złożyliśmy z tego kilka fajniejszych talii. Mi się najlepiej grało czerwoną, moja ulubiona była.

Dawno już nie grałem, myślę, że teraz niewiele bym pamiętał z tego wszystkiego.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Gdzieś w szufladzie leży stara talia Pokemon TCG :D, kiedyś miałem też talię Yu-Gi-oh!
Zna ktoś jakieś gry MMO tego typu w które można grać ze darmo? Konami kiedyś wydało grę, nawet trochę grałem, ale dalej trzeba było płacić.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
i ciagle jest wydawana, jedyna taka, apprence ssie wiec nie ma co się tego czepiać niestety a to konami to dla nas niedostepne prawie

w MTG jak to jest z tymi kolorami? a Yugim nie określa się tak łatwo kart, są z 4 sposoby :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
To są kolory many. Jest pięć rodzajów many, czerwony- ogień, niebieski- woda, biały- światło, zielony- rośliny i czarny- tu nie jestem pewien, najprawdopodobniej śmierć ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
To są kolory many. Jest pięć rodzajów many, czerwony- ogień, niebieski- woda, biały- światło, zielony- rośliny i czarny- tu nie jestem pewien, najprawdopodobniej śmierć ;)
jak duel masters. w yugim jest wiatr, woda, ziemia, ogień, światło, ciemność, to najprymitywniejszy w nim sposób określania talii, inne to typ, zaklinaczy demony , smoki, jaszczury, dinusie, bestie, wojownicy, wojownicy bestie, pyro, aqua, sea serpent, fish itp, inny sposób określania talii to działanie, na pewno i w magicu jest, typu np burny, czyli słabe karty mające przeciwnika wykończyć efektmi niszczącymi jego mosntery, czy np dimensionale, karty działające poprzez wykorzystywanie wywalania kart z gry, lub grupy kart działające n nazwach, np elemental hero jako element nazwy to grupa szczegółowa już warriorów. zdaje mi się że yugi jest coraz bardziej skomplikowana karcianką w porównaniu z innymi ;]

a jak z wzywaniem najpotężniejszych monsterów, i jak z kartami magii? dużo się takich używa w magicu?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Kurde wiesz, że niewiele pamiętam. W każdym razie jeśli chodzi o określanie talii to też nie chodzi tylko o kolory, na przykład jedną talię mieliśmy złożoną przede wszystkim z kreatur latających, różnych kolorów. A czarów używa się sporo, przede wszystkim instantów, czyli takich, które możesz użyć w każdej chwili, zazwyczaj ich zadaniem jest zadanie obrażeń. A same kreatury do gry wprowadza się zużywając manę. Czyli jeśli jakiś monster potrzebuje na przykład dwie many czerwone i jedną czarną to musisz takowe mieć wyłożone i niezużyte. Do tego niektóre karty wymagają wcześniejszego wyłożenia innych kart.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Kurde wiesz, że niewiele pamiętam. W każdym razie jeśli chodzi o określanie talii to też nie chodzi tylko o kolory, na przykład jedną talię mieliśmy złożoną przede wszystkim z kreatur latających, różnych kolorów. A czarów używa się sporo, przede wszystkim instantów, czyli takich, które możesz użyć w każdej chwili, zazwyczaj ich zadaniem jest zadanie obrażeń. A same kreatury do gry wprowadza się zużywając manę. Czyli jeśli jakiś monster potrzebuje na przykład dwie many czerwone i jedną czarną to musisz takowe mieć wyłożone i niezużyte. Do tego niektóre karty wymagają wcześniejszego wyłożenia innych kart.
rozumiem, bardzo podobnie działa duel masters, też musisz mieć manę wyłożoną i w danej turze nie zuużytą. nie podoba mi się ten system, wole z yugiego, czyli po prostu wykładasz mosntery na pole ale tylko jednego można tak summonować, ale do 4 lvlu, 5 i 6 wykładasz za poświęcenie jednego monstera, 7 i wyższe za dwa, niektóre wymagają 3, i max możesz mieć 5 na polu monsterów. co do wychodzenia 1 na turę są odejścia od zasady poprzez special summoning lub specialny normal summoning (ultimate offering) special to ozywanienie lub przez czary trapy lub efekty :)
w magicu jest pozycja defensywna czy tylko po ataku się w takiej znajduje?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
możesz bardziej opisać swój typ talii?
Healingi są po 3 i 5. Kreaturki opierają się na first strike, healing, regenerate. Enchanty to przykładowo fear. Najciekawszy, ale i najbardziej ryzykowny to odebranie połowy życia w zamian za 7/7 do kreatury.
Bez kart przy sobie więcej Ci nie powiem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
może ktoś mi jedną rzeczy wytłumaczyć? kto przypiął temat? nie przypominam sobie żebym to robił...
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Gralo sie w Pokemony :) Pierwsza moja talia to bylo LockDown (z fossil, ognisto-wodna), potem wygralem na turnieju w Bardzie (Katowice) drugą talię fossil do kolekcji, żeby ładnie mi się pudełka prezentowały na półce :D

Gdy uzbierałem sobie pokaźną kolekcję kart to postanowiłem zrezygnować z ognia i stworzyłem czysto wodnego decka (z jakimiś gównami innego koloru, np. Elekid, który miał genialny Power).

Do tej pory mam te karty, decka i kolekcje około 500kart (w tym prawie kompletny base-set, brakuje tylko Cleffairy). Chętnie bym sobie zagrał, tylko nie ma z kim :/
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
no ja tych kart niestety nie mam, poszukaj może na necie starych zapaleńców, kamerki internetowe na brzeg biurka i grajcie zmikrofonem przed gębą :D albo jak macie ochotę się męczyć to apprentice program z apatchem na pokemony (normalnie to program pod magica ;))
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Gralo sie w Pokemony :) Pierwsza moja talia to bylo LockDown (z fossil, ognisto-wodna), potem wygralem na turnieju w Bardzie (Katowice) drugą talię fossil do kolekcji, żeby ładnie mi się pudełka prezentowały na półce :D

Gdy uzbierałem sobie pokaźną kolekcję kart to postanowiłem zrezygnować z ognia i stworzyłem czysto wodnego decka (z jakimiś gównami innego koloru, np. Elekid, który miał genialny Power).

Do tej pory mam te karty, decka i kolekcje około 500kart (w tym prawie kompletny base-set, brakuje tylko Cleffairy). Chętnie bym sobie zagrał, tylko nie ma z kim :/
Mam talię ok 60 kart (ponad) i chętnie bym zagrał tylko nie wiem jak byśmy to wykombinowali przez neta :D

edit: przeliczyłem i mam nie całe 90 kart, ale i tak w porównaniu z twoim (z tego co pisałeś) deck wyjdzie mi chujowy.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Mam talię ok 60 kart (ponad) i chętnie bym zagrał tylko nie wiem jak byśmy to wykombinowali przez neta :D

edit: przeliczyłem i mam nie całe 90 kart, ale i tak w porównaniu z twoim (z tego co pisałeś) deck wyjdzie mi chujowy.
zagramy!

sciagaj apprentice:
http://www.magic-league.com/download/apprentice.php

i patcha do pokemonow:
http://liche.org/appr/sfpatch.zip albo
http://members.aol.com/nibbles4nessie/patch.zip

instrukcja jest na http://www.pojo.com/League/apprentice.html

obsluga jest w miare prosta :) laczymy sie zwyczajnie przez podanie ip
odezwij sie na moje gg 896705
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
zagramy!

sciagaj apprentice:
http://www.magic-league.com/download/apprentice.php

i patcha do pokemonow:
http://liche.org/appr/sfpatch.zip albo
http://members.aol.com/nibbles4nessie/patch.zip

instrukcja jest na http://www.pojo.com/League/apprentice.html

obsluga jest w miare prosta :) laczymy sie zwyczajnie przez podanie ip
odezwij sie na moje gg 896705
Ok, tylko daj mi trochę czasu.
Muszę stworzyć deck, przypomnieć sobie zasady gry, zasady tworzenia decku (nie pamiętam jakie powinny być mniej więcej proporcje l. energii, poków i trainerów), obeznać się z programem.

edit:Mam sprawiedliwie grać "swoimi" kartami czy wymyślić talię z kosmosu?
 
Do góry