sety di'skie w audycjach radiowych a prawo autorskie

malan

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Siema. Ciekawi mnie jedna sprawa... Gdzieś kiedyś słyszałem, że sety dj'skie, które można usłyszeć w wróżnych audycjach radiowych, np. Tiesto "Club Life" w radiu 538, Above and Bejond "Trance Around The World" czy Armin van Buuren "A State of Trance", nie podlegają prawu autorskiego gdyż są one formą promocji danego artysty. Czy to prawda? Czy takie sety można np. upać zgodnie z pawem? Ktoś coś wie na ten temat?
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
Nie słyszałem jeszcze,żeby jakiś artysta pluł się co do jakiegoś radia o prawa autorskie,kiedy radio puściło jego utwór. Z tego co wyczytałem na necie to opłata jest pobierana przez Zaiks i jej wysokość zależy od procentowego udziału utworów chronionych prawem autorskim w stosunku do calosci czasu antenowego.
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Siema. Ciekawi mnie jedna sprawa... Gdzieś kiedyś słyszałem, że sety dj'skie, które można usłyszeć w wróżnych audycjach radiowych, np. Tiesto "Club Life" w radiu 538, Above and Bejond "Trance Around The World" czy Armin van Buuren "A State of Trance", nie podlegają prawu autorskiego gdyż są one formą promocji danego artysty. Czy to prawda? Czy takie sety można np. upać zgodnie z pawem? Ktoś coś wie na ten temat?


Sluchac live to wiadomo ze za free ale sciagac je na dysk to juz chyba nie koniecznie :) choc i tak wiadomo ze w Polsce skala piractwa siega 98% :p
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
1. Wiesz, to dziala mniej wiecej na takiej zasadzie jakbys nagral jakas audycje z trojki i wrzucil ja do internetu, po to, aby ktos nie majacy trojki, mogl ja sobie posluchac. O ilu taka audycja moze miec jakas specjalna wartosc (tak, ze ktos moglby sie poczuc urazony), o tyle w przypadku muzyki sa ciezkie czasy. Skala piractwa i swiadomosc tego, ze muzyka powinna byc za free sprawia, ze takie sety mozesz spokojnie sciagnac. To promocja dla DJ'a. Zreszta, duze audycje trance'owe jak np. ASOT czy Tiesto Club life sa czesto dostepne za free (2-3 dni 'po premierze') na iTunes, czy to w calosci, czy to w formie skrojonego troche podcasta. Wiec mozesz sobie spokojnie to sciagac. Nikogo to nie obchodzi tak naprawde, bo co my tu o setach bedziemy gadac, jesli tak naprawde mozesz w googlach kazdy utwor w 5 minut sciagnac...

2. Sety live jak najbardziej mozna legalnie sobie sciagnac.

3. Podcasty - bywaja platne no i w przypadku takich, nalezaloby placic :)
 
Do góry