Rock / Metal z japońskimi wstawkami

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
potrzebuje wszelkich przykładów rocka i metalu z japońskimi elementami tradycyjnymi, nie za bardzo mi zależy na samych japońskich zespołach, tylko coś jak Whispered... chyba że jakiś japoński zespół gdzie wokalista jest na takim poziomie, że człowiek nie pozna się że to Japończyk. przydałoby się coś o lżejszym wokalu niż ten w Whispered, bo jest za mocny dla kolegi :)
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
To będzie ciężko przychodzą mi do głowy nazwy tylko zespołów japońskich jak X-Japan, Sabbat.. Może hm... Krypteria? Tam śpiewa chyba Japonka, taki pseudo-gotyk. Onmyouza? Taki heavy z babą na wokalu. Wizard's hymn? Ale to wszystko japońskie o ile wiem.. Ale zaraz, zaraz - dlaczego zespół spoza Japonii miałby wstawiać elementy folku japońskiego itd, to byłby bardzo rzadki okaz :)
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Maximum The Hormone, ktostam kiedys pisal o tym zespole, ale nie sadze zeby sie spodobalo bo to bardziej nu lub tez wysoko eksperymentalny rock.
Napisalem bo to chyba jedyne japonskie co mi przyszlo do glowy :p
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
chodzi o to żeby japońców jako tako nie było, z tymi ich japońskimi głosami (nie pasują do takiej muzyki) Hormone sprawdzę, mi nie przypadnie może kumplowi,
a kobieta japonka na wokalu to ostatnie co chce słyszeć xD
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
tzn ja tego zespolu nie trawie bo tam jest wszystko :p zmiksowane
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Oto-Oni (ale trudno cokolwiek dorwać :/) - http://www.wrzuta.pl/audio/vrzu9hO4AF/
Heavensdust - też ich trudno dorwać, norma - http://www.youtube.com/watch?v=LUVOEc6mkhI...feature=related
W sumie na początek tyle, bo nie wiem, czy o to Ci chodziło... Nie znam zespołów, które grają rocka lub metal z japońskimi wstawkami, ale jeśli chodzi Ci mniej więcej o to, cio zapodałam, to mogę poszukać dalej, trochę tego się uzbiera. Jeśli wolisz coś cięższego albo z wokalistą o innej barwie to da się wyszukać, japońska scena muzyczna jest naprawdę kopalnią niezłych zespołów, tylko trzeba wiedzieć, gdzie kopać (z góry sorry za to tandetne porównanie :p).
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jak coś japońskiego to może lepiej bez wokalisty albo coś mocniejszego, nie przepadam za Japończykami na wokalu :)
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Gome, że dopiero teraz odpisuję, ale studia i takie tam... :)
Cosik miłego
Znowu cosik miłego
I jesio cosik miłego
No, o takie cosik Ci chodziło :)? Osobiście zespolików tych nie znam, ale szukałam trochę i cosik się znalazło. A bandów, które grają z japońskimi wstawkami to nie mogę nigdzie wyszukać, gome po raz drugi.
Btw: a ten zespolik to już raczej jako ciekawostka:
Yoshida Brothers
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Gome, że dopiero teraz odpisuję, ale studia i takie tam... :)
Cosik miłego
Znowu cosik miłego
I jesio cosik miłego
No, o takie cosik Ci chodziło :)? Osobiście zespolików tych nie znam, ale szukałam trochę i cosik się znalazło. A bandów, które grają z japońskimi wstawkami to nie mogę nigdzie wyszukać, gome po raz drugi.
Btw: a ten zespolik to już raczej jako ciekawostka:
Yoshida Brothers
nie do końca o to mi chodziło choć Ablaze nawet pasuje, a pozostałe zespoły o ile ni do tematu (ech zamarzył mi się folk ;] ) to ogółem niezłe są :)
 

Rzabcia

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Japan :)
Właśnie dzięki temu tematowi dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak samurai metal... Ale niewiele jest zespołów spoza Japonii, które takie coś grają :)
Kolejna próba
Ostatnia próba
I tyle, właściwie z bandów spoza Japonii chyba tylko ich potrafiłam wygrzebać :) A i w samej Japonii ten gatunek też jest średnio rozpowszechniony, ciekawe. No cóż, mam nadzieję, że może jesio ktoś zna jakieś zespoły, ja już nie mam pomysłów :/
 
Do góry