Recenzje

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ten topic zakładam, aby każdy kto tylko ma ochotę i czas napisał krótką recenzję wybranej książki.Recenzje tej samej książki w wykonaniu różnych autorów mogą się dublować, każdy mógł ją odebrać inaczej (o ile takie zjawisko się pojawi). Istnieje w tym dziale topic o książce która wywarła na nas duże wrażenie ale opisy są tam moim zdaniem lekko spłycone i nie chciałbym aby ten przerodził się w coś podobnego.To tylke krótkiego wstępu.
Pozdrawiam
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Autor:Hermann Hesse
Tytuł:Siddhartha
Opis: Jak przeczytałem na stronie tytułowej jest to poemat indyjski. Nie ma to jednak dużego znaczenia gdyż treść w tym wypadku znacznie przerosła forme. Książka opowiada o życiu Siddhartha i jego dążeniu do odnalezienia sensu, mądrości.Siddhartha przemierza życie, często zmienia nastawienie, buntuje się przeciwko ojcu, szuka mądrości w ascezie, spotyka samego Budde, zupełnie przeciwko swoim ideałom znajduję złudne szczęście w bogactwie i rozkoszy, jednak pod koniec życia znajduje w końcu mądrość, mądrość której nie można ubrać w słowa, mądrość którą trzeba samemu odnaleźć - i to moim zdaniem jest głównym przesłaniem tej książki. Towarzyszymy Siddharthcie w każdym ważnym punkcie jego życia, momenty zwrotny są bardzo dramatyczne, nawet raz niewiele brakowało a popełniłby samobójstwo. Jest to poemat o dążeniu do szczęścia i jego odnalezieniu, z powieści tej wynika że nie jest łatwo uczyć się na błędach innch, że będzie się je popełniało wielokrotnie, z czym tylko częściowo się zgadzam. Jest to utwór jak najbardziej ponadczasowy, od czasów Siddharthy ludzie się nie zmienili. Podsumuwując jest to poemat krótki, zawierający w sobie mase mądrości i warto poświęcić te kilka godzin na jego lekture, gwarantuje że te godziny nie będą trwały minuty.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Autor: Melissa P.
Tytuł: "One Hundred Strokes of the Brush before Bed"
Opis: Czytałem tą książkę w wersji anglojęzycznej, więc mam nadzieję, że moje ewentualne braki w znajomości tego języka, nie wpłyną na jakość recenzji :). Książka jest dość szokująca, bo opowiada o seksualnych doświadczeniach Melissy, dziewczyny z Sycylii. Książka jest napisana w formie dziennika, rozpoczynającego się, gdy bohaterka ma 14 lat. Czytając kolejne wpisy do jej dziennika, poznajemy kolejne etapy jej inicjacji z różnymi rodzajami stosunków płciowych. Jednocześnie czytelnik zastanawia się nad motywami, które skłoniły "normalną" dziewczynę, do prowadzenia tak "wyzwolonego" życia seksualnego. Z niesmakiem, ale i z ciekawością, czytamy, jak Melissa jest wykorzystywana przez mężczyzn, którzy myślą o niej tylko w kategoriach łóżkowych. Dziewczyna bowiem, podświadomie szuka miłości, popadając w błędne koło, poszukając mężczyzny swego życia, poprzez seks bez zobowiązań. Książka wyzwala w odbiorcy wiele uczuć i skłania do myślenia, do zastanowienia się, jak my sami, traktujemy seks, czy chcemy uprawiać go tylko dla przyjemności, czy może ma jakiś głębszy sens.
 
Do góry