Pytania bez odpowiedzi

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Armagedon napisałeś wyczerpujący post nie na temat...
Sam poczytaj to co napisałeś...
W wielu miejscach Twojego postu się zgadzam tylko nie przedstawiłeś nic na poparcie twierdzenia, ze JEHOWA to słowo jakim powinniśmy określać Boga.
Apostołowie znali imię Boga, jednak nie zrwacali się do niego używając tetragramu!!!
Zauważmy:
Paweł - "Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem" Ef 3:14
Piotr - "Jeżeli bowiem Ojcem nazywacie Tego" 1P 1:17
Jakub - "Przy Jego pomocy wielbimy Boga i Ojca" Jk 3:9
Jan - "Łaska, miłosierdzie i pokój Boga Ojca" 2J 3
Juda - "którzy są powołani, umiłowani w Bogu Ojcu" Jud 1
Szczepan omawiając objawienie się Boga Mojżeszowi pomija sprawę imienia Jahwe (Dz 7:30-36).
Dlaczego nie pada tetragram??

Podobnie Apostołom znane było imię "Jezus", a jednak zwracając się do Chrystusa używali oni jako imienia tytułu "Pan" (np. Mt 8:25, 14:28nn., 16:22, 17:4, 18:21, 26:22). My obecnie też znamy imiona swych ojców, a zwracamy się do nich nie po imieniu lecz "ojcze", "tato", "tatusiu" itp...

Ważne jest znać imię Boga, ale Nowy Testament wyraznie pokazuje, ze Bóg nie wymaga od nas za każdym razem wypowiadania swego imienia. Tu właśnie chce nawiązać do nauk Strażnicy, która uczy, ze tytuł "Pan Bóg" jest niebiblijny.
Otóż jest to nieprawda:
W ST istnieje tytuł "Pan Bóg" (np. Dn 9:3n., 9, 15, Ps 90:17, 35:23, 38:16, 54:6, 86:12, 15 i księgi deuterokanoniczne). Występuje on też w NT (np. Ap 21:22, 22:5). Niestety Strażnica czuła się upoważniona do zmiany"Pan Bóg" na "Jehowa Bóg" w całej Biblii, we wszystkich miejscach - zgroza.
To jest pogwałcenie Pisma Świętego...bo o ile można się mylić co do imienia Boga to nie można zastepowac natchnionych tekstów swoimi dyrdymałami.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
No mnie to by te argumnety jednak zaciekawiły :) Warto je przemyśleć armagedon i niekoniecznie tłumaczyć spiskiem. Bądź co badż mieli oni ducha Bożgo prawda ?
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Jak zatem Jezus zacytował ten fragment w rozmowie z duchownymi żydowskimi ? ( kiedy zamknął im usta zwykły syn cieśli bo za takiego go uważali )Ewangelia Mateusza 22:44 Jak odczytał fragment proroka Izajasza kiedy wszedł do bożnicy i wziął księgę i zaczął czytać ? Łukasza 4: 17-18 Jaka potem była ich reakcja na prawdę ? Twoja odpowiedz jest bardzo ważna bo ciągle lawirujesz i unikasz odpowiedzi ! Łukasza 4:21-30 Ja zolnierz Chrystusa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
O co Ci chodzi?
nie rozumiem...
Chodziło mi o to, ze w Nowym Testamencie Bóg okreslany jest jako Adonaj - czyli Pan. Smiesz w to wątpić? Rozumiem, bo w Twojej "Biblii" jest inaczej...tfu...to nie Biblia - sorry :)
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
O co Ci chodzi?
nie rozumiem...
Chodziło mi o to, ze w Nowym Testamencie Bóg okreslany jest jako Adonaj - czyli Pan. Smiesz w to wątpić? Rozumiem, bo w Twojej "Biblii" jest inaczej...tfu...to nie Biblia - sorry :)

Nie odpowiadasz na moje pytania tak jak Świadkowie Jahwy na Twoje. Nie dałeś mi satysfakcjonującej odpowiedzi.Potrafisz tylko atakować ? Stosujesz unik ? Ja zolnierz Chrystusa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
to było do Jemsena a nie do Ciebie :D
no to pytaj żołnierzu :D postaram się odpowiedzieć :)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'danielr9'
Będziesz uznawał słowo Jehowa czy JHWH....bo nie można uznawać dwóch jednocześnie...Bóg jest jeden i imię ma jedno.
Mozna jednak Boga czcić tak jak robili to pierwsi chrześcijanie okreslając go terminem "Pan", czy "Ojciec"
A przecież takłatwo to pojac , bo cóz dla nas pogan moze znaczyc imie ,czy Daniel Danielek Danielku
jak to zmienia ?
a co z Wojtkiem wojtusiem józkiem ziutkiem bogdanem bodziem itp .
a czy nie mówia jezus jezusek jezusienku ?

Bezczelnym już jest tworzenie sobie własnych Biblii i zastepowanie wyrazu "Pan" słowem Jehowa...przecież to jawna kpina.
Dziekuje Stwórcy ze mogłam przeczytac Jego Imie w NT .
Dało mi to wiele do myslenia i jakze sa okradzeni ci co nieprzyjmuja Daru.

W ten sposób zamazujemy prawdę płynacą z Biblii...i mieszamy ją z twierdzeniami filozofów i "ekspertów" czy "znawców" jak byłeś to łaskaw napisać.
Największym znawca jest Bóg i to Jego słowo jest najważniejsze w kwestii Jego imienia a nie jakiś znawców.
Naprawdę Wam się dziwie......
Stwórca oczekuje by Został Poznany On pociaga do Siebie ,ale niechca przyjsc.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
to było do Jemsena a nie do Ciebie :D
no to pytaj żołnierzu :D postaram się odpowiedzieć :)

Pytania są ciągle te same. Postawiłem je wyżej abyś mi wyjaśnił te wersety. A tu cisza ! Pytam wiec po raz drugi. Jak je odczytał mój Zbawiciel 2000 lat temu tym duchownym. Podpowiem Ci ze nie było wtedy jeszcze Ewangelii i Listów Apostolskich. Ja świadek Jezusa.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jak zatem Jezus zacytował ten fragment w rozmowie z duchownymi żydowskimi ? ( kiedy zamknął im usta zwykły syn cieśli bo za takiego go uważali )Ewangelia Mateusza 22:44 Jak odczytał fragment proroka Izajasza kiedy wszedł do bożnicy i wziął księgę i zaczął czytać ? Łukasza 4: 17-18 Jaka potem była ich reakcja na prawdę ? Twoja odpowiedz jest bardzo ważna bo ciągle lawirujesz i unikasz odpowiedzi ! Łukasza 4:21-30 Ja zolnierz Chrystusa.

Możesz sprecyzować dokładniej o co Ci chodzi w tym pytaniu ? Bo prawdopodobnie odczytał ja tak jak zapisano w Prorokach :) Przyznam że i ja nie do końca merytorycznie nadażam za twoim pytaniem.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Możesz sprecyzować dokładniej o co Ci chodzi w tym pytaniu ? Bo prawdopodobnie odczytał ja tak jak zapisano w Prorokach :) Przyznam że i ja nie do końca merytorycznie nadażam za twoim pytaniem.

Czy Jezus mógł unikać wymawiania tetragramu kiedy czytał z mocą Pismo Święte ? Czy wiesz ze w greckiej Septuagincie był tetragram JHWH wśród alfabetu starogreckiego ? Później te hebrajszczyznę usunięto bo jej nie rozumiano, wiec zastąpiono tetragram Kyriosem. Ja zolnierz Chrystusa.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Przecież tu nikt nie kwestionuje autentyczności tetragramu...
JHWH to nie JEHOWA i to jest nie tylko proste, logiczne a także nie podlega najmniejszej dyskusji.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jak możemy być braćmi skoro według "jedynej prawdziwej religii" tylko wybrani ludzie z tego świata są dziećmi Bożymi.
Zapytaj się świadka Jehowy czy on jest synem Boga...to się przekonasz.
Zapytaj się świadka Jehowy czy jesteś dla niego bratem - w chrześcijańskim tego słowa znaczeniu. Odpowiedz jaką uzyskasz bedzie negatywna w obu powyższych przypadkach.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Czy Jezus mógł unikać wymawiania tetragramu kiedy czytał z mocą Pismo Święte ? Czy wiesz ze w greckiej Septuagincie był tetragram JHWH wśród alfabetu starogreckiego ? Później te hebrajszczyznę usunięto bo jej nie rozumiano, wiec zastąpiono tetragram Kyriosem. Ja zolnierz Chrystusa.

Armagedon. Nie wiem.

Chcąc być uczciwym i obiektywnym trudno mi spekulować, gdyż JCH robił wiele rzeczy, które albo były właściwe albo wręcz gorszące wielu. Jeżeli wymawiał to nie wiem jak wymawiał, jeżeli nie chciał gorszyć pewnych tradycji żydów zanim się "ujawni światu" mógł ich poprostu nie prowokować i nie wymawiać. Mógł zapewne jedno i drugie.

Ja po prostu nie wiem jak było a jeżali tak było, iż wymawiał to też nie wiemy jak.


Danielu: Racja. Czemu oni tego nie widzą :(
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Czy Jezus mógł unikać wymawiania tetragramu kiedy czytał z mocą Pismo Święte ? Czy wiesz ze w greckiej Septuagincie był tetragram JHWH wśród alfabetu starogreckiego ? Później te hebrajszczyznę usunięto bo jej nie rozumiano, wiec zastąpiono tetragram Kyriosem. Ja zolnierz Chrystusa.
Nie mógł unikać ,dziwne jakies pomysły maja.
Kiedy wymawiał - Szma Israel YHVH Elohejnu - YHVH Echad
to co mruczał ,hrumkał w miejscu Imienia ?

nie musieli usuwac nawet kiedy jej nie rozumieli ,ale grecy mieli swoich bogów
i Jednego bez Imienia ,a Paweł powiedział ,Zwiastujemy wam TEGO ,któego nie znacie.
Mieli swego zeusa -upadłego syna ,czy tez inna istote Nepalim - o ile dobrze pamietam_
dlatego zeus brał sobie córki ludzkie i płodził ,hybrydy .

1M6/ do wglądu dla tych co sie zżymaja
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Więc przyjmując założenie, iz wymawiał nie wiemy w 100 % jak wymawiał. A tłuczenie o to garów niczemu dobremu nie sprzyja.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Bóg ma wiele imion-nazywa się Bogiem Zazdrosnym,miłosiernym wiecznym,wybaczającym,zbawicielemitp.Czyżby on jako miłujący Ojciec nie rozpoznawał swich dzieci.po głosie Jezus powiedział do apostołów że objawił im imię Ojca.czy zapomnieli imienia bożego?Może tu chodziło o objawienie prawdziwego charakteru Boga który zagubił się pod stosem tradycji.Z imieniem w tamtych czasach łączyło się więcej niż teraz.Imię mówło o tym kim jest człowiek je noszący i teraz gdy wymienimy imię znanej osoby zaraz nasuwa nam się na myśl image tej osoby.Z szacunku do Boga i do prawdy mówię o świadkach strażnicy.Jest dużym nadużyciem i przekroczeniem 2 przykazania wzięcie Bożego imienia do swej nazwy i narażania go na bezczeszczenie.
 
Do góry