[Propozycja] Czas na edycję posta

Status
Zamknięty.

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Gressil napisał:
P: Ile mam czasu na edycję posta po jego napisaniu ?
O: Czas na edycję posta to 60 sekund.
Chciałabym tylko zauważyć , że czasami post jest zbyt długi , by go sprawdzić w 60 sekund , a czasami chce się jeszcze coś dopisać. ^_^
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Wtedy możesz dopisać jako drugiego posta i się połączy. Tylko nie wiem jaki czas jest taka możliwość :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Problem w tym jest tylko taki, że takiego Thyme'a poniesie, napisze coś niezgodnego z regulaminem, obraźliwego, chamskiego, prostackiego, seksistowskiego lub dyskryminującego w inny sposób, a zanim mu nerwy przejdą minie 60 sekund i przez tę słabo uzasadnioną politykę wparuje Gressil mężnie przeganiając nieszczęsnego Thyme'a do lasu Sherwood za demoralizację społeczeństwa i ofensywne słowa. W 60 sekund nawet komara latem nie jestem w stanie namierzyć a co dopiero dojść do wniosku, że może jednak warto coś z posta usunąć.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Rozwiązanie jest proste: wystarczy zastanowić się nad tym co się napisało przed wysłaniem posta. Być może czas na edycję zostanie wydłużony, ale póki co będzie to 1 min. Jeżeli nastąpi jakaś zmiana pod tym względem na pewno zostaniecie o tym poinformowani.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Gressil napisał:
Rozwiązanie jest proste: wystarczy zastanowić się nad tym co się napisało przed wysłaniem posta.
Oj, gdyby każda rozumna istota na Ziemi była jednakowa, równie cierpliwa i równie rozważna w czynach i słowach. Świat byłby wówczas nudny.

Zatem zamiast zachęcać do "zastanowienia" przed wysłaniem posta polecam rozważenie, czy naprawdę chcemy by każdy był jednakowy i bez wad. Tak się niefortunnie składa, że każdy człowiek jest inny, posiada pewne unikalne cechy, które go wyróżniają z tłumu - raz więcej, raz mniej - a przede wszystkim nie muszą być one na pierwszy rzut oka zaletami lub cechami neutralnymi. Zbiór tych cech, które stanowią ogół charakteru jest zróżnicowany, umożliwiający postawienie śmiałej tezy, iż każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju. Jedną z moich cech jest właśnie mówienie tego, co się myśli. Co się myśli w danym momencie, a zatem nie kombinuję z ewentualnymi konsekwencjami. To, co mówię jest więc zależne od czasu jaki upłynie od poprzedniej wypowiedzi. W prawdziwym świecie nie stanowi to problemu, bo każdy z kim kontakt utrzymuję zna mnie wystarczająco by te cechy zaakceptować poprzez wzgląd na pozostałe. Na forum niestety jest coś takiego jak zawieszenie konta na 24h, które tak namiętnie waść raczysz praktykować. A skromna minuta przeznaczona na edycję posta to tak jakby jej wcale nie było.

Zatem 60 sekund w przypadku długiego posta można potraktować jako jakiś umowny ślad sprawiedliwości. ;) Czyli nieistniejący w praktyce.

Aczkolwiek, jeśli czas zostanie wydłużony do 15-20 minut, to będę się bardzo cieszył. Nie spotkałem się jeszcze z forum, gdzie edycja postów byłaby niemożliwa - jest to pierwszy przypadek takowego miejsca w internetowej przestrzeni. I nigdzie edycja postów nie była problemem, a wiele z tych miejsc jakie zwiedziłem, były stricte dyskusyjne lub specjalistyczne (tj. ukierunkowane na dany temat). Co więcej - możliwość zmiany tego, co się powiedziało ułatwiała uniknięcie konfliktu. Tutaj natomiast na chwilę obecną dajecie kilkadziesiąt sekund na zmianę stanowiska a potem macie pretensje, że ktoś się do kogoś rzuca lub atakuje. No wybaczcie, ale skoro nie mogę ani usunąć, ani zmienić tego co napisałem, a wysłanie raportu nic nie da, bo przecież wtedy jeszcze prędzej na mnie z widłami - szanowna moderacyjna świto - wyskoczycie, to chociaż tak namiętnie się swoim panelem nie posługujcie, jako że właśnie uniemożliwianie tych procesów jest głównym problemem wystąpienia słów powszechnie uznawanych za obraźliwe.

Co najlepsze - czasem czytając czyjegoś posta możemy stać się przykładem osobnika, który niechcący pominął jakiś wyraz, źle przeczytał (wszak słowo pisane to tylko słowo, tutaj nie ma czegoś takiego jak "przesłyszenie się", tu jest pomyłka w znakach, interpunkcji, lub zwyczajne poprzestawianie liter), co prowadzi do omylnego zrozumienia tekstu i intencji nadawcy. Po 60 sekundach człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić, że druga osoba może jednak przez brak emotki na końcu zdania nie zrozumieć, że to nie było na serio. I mamy wojenkę.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ponieważ dyskusja się rozwinęła utworzyłem nowy wątek i przeniosłem tutaj posty. Jaki czas na edycję jest według was wystarczający?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Tak wiem, chcę jednak poznać opinię innych osób ;)
 
W

wiki9969

Guest
Jeśli miałabym się wyspowiadać jako użytkownik to 30 minut. Bo czasami po napisaniu posta trzeba odejść od komputera... A tak to wydaje mi się, że mało kto by narzekał.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Empeg napisał:
Wtedy możesz dopisać jako drugiego posta i się połączy.
Jeszcze tak a propo tego, to , czy jak napiszę post , i pod moim postem ktoś napisze następny post , to opcja łączenia już raczej nie działa. (?)
I gary zbite.

Dla mnie 10 - 15 min , i będzie ok.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
RainQueen napisał:
Jeszcze tak a propo tego, to , czy jak napiszę post , i pod moim postem ktoś napisze następny post , to opcja łączenia już chyba nie działa. (?)
Nie. Wtedy twój drugi post pojawia się jako nowy.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Gressil napisał:
Jeszcze tak a propo tego, to , czy jak napiszę post , i pod moim postem ktoś napisze następny post , to opcja łączenia już chyba nie działa. (?)
Nie. Wtedy twój drugi post pojawia się jako nowy.
Kiedyś można było chyba przez 3 godziny edytować posta, skąd tak drastycznie skrócony czas? Nie da się zwiększyć czasu?

PS: Co powiesz na godzinę Gressil?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@Hauser spora liczba osób po otrzymaniu odpowiedzi kasowała zawartość swoich postów co automatycznie zmuszało moderatora do jego usunięcia. Nawet teraz otrzymuję PW z prośbami o usunięcie tematu ponieważ ktoś już uzyskał pomoc.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Gressil napisał:
@Hauser spora liczba osób po otrzymaniu odpowiedzi kasowała zawartość swoich postów co automatycznie zmuszało moderatora do jego usunięcia. Nawet teraz otrzymuję PW z prośbami o usunięcie tematu ponieważ ktoś już uzyskał pomoc.
Skrypt zabraniający wysłać edycję poniżej pewnej ilości znaków powinien załatwić sprawę w przypadku większego procentu idiotów :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie bardzo. Wystarczy, że ktoś wstawi ciąg losowych znaków. Thyme nam należy na tym by u nas tak nie było. Widzę jednak, że niektórym utrudnia to korzystanie z forum dlatego stworzyłem oddzielny wątek z postów które pojawiły się w FAQ.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Gressil napisał:
Nie bardzo. Wystarczy, że ktoś wstawi ciąg losowych znaków. Thyme nam należy na tym by u nas tak nie było. Widzę jednak, że niektórym utrudnia to korzystanie z forum dlatego stworzyłem oddzielny wątek z postów które pojawiły się w FAQ.
Owszem, ale większość takich to wstydliwe i zakompleksione młoty, które w życiu na to nie wpadną. Wystarczy zamiast komunikatu o ilości znaków dać komunikat "nie możesz edytować posta, niestety zostanie tu dowód twojej głupoty" i po sprawie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry