Powrót Do Religi

olencjaaa

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
31
Punkty reakcji
0
[Załozyłem ten temat troszke dla siebie ale myśle że innym też moze pomoże].

Ci co mnie już poznali na forum znają moje zdanie na temat istnienia Boga.
Nigdy nie ukrywałem i nie ukrywam tego co mysle na powyzszy temat.

Dlatego Ci co ochcą i mogą prosze niech wypowaidają sie na temat swojej wiary, niech opiszą swoje doświadczenia z nią związane, moze to pozwoli wszystkim "niedowairkom" i Mnie też na ponowne jakby to nazwać "Nawrócenie" na pełne uwierzenia w Boga.

Wiara zalezy co nazywamy wiarą nie trzeba chodizć do kościoła aby mieć z nim kontakt tak naprawde jest On w kazdym z nas w kazdej rzeczy poprostu we wszystkim i bardzo czesto daje nam jakies znaki niestety nie zawsze dla na widoczne (albo poprostu my nie chcemy ich zauważać)proponuje wejść na te strone daje ona troszke do myślenia
www.obecnoscboga.1k.pl
 

Tomek_22

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Wiara zalezy co nazywamy wiarą nie trzeba chodizć do kościoła aby mieć z nim kontakt tak naprawde jest On w kazdym z nas w kazdej rzeczy poprostu we wszystkim i bardzo czesto daje nam jakies znaki niestety nie zawsze dla na widoczne

olencjaaa w takim razie mając wspaniałą rodzine, wspniałych przyjacioł, znajomych, krewnych, życzliwych sobie ludzi wokół siebie zero wrogów, nieprzyjaciół to wg Ciebie jest właśnie Bóg pod postacią wszystkich tych osob???
 

MonaLisaaaa85

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Tomek 22. Kazdy ma inne zdanie niektórzy sie myla, a inni filozofują. Wiesz Co ja jestem Katolikiem. ale wiesz jakie jest moje zdanie na temat Boga. Ze wszystkie religię wierza w jakiegoś boga. A tym, Bogiem Jest tylko Jeden BÓG. A na temat Pieniedzy czy któs cię zmusił byś płacił albo dawał, ale jak idę do kościoła to dam na tą ofiarę. bo np. jest tam jasno, ciepło a to też kosztuje. np. myśle że daje na prąd :D


ta wypowiedz podoba mi sie najbardziej. Mam pytanie do was wszystkich: czy macie jakiekolwiej dowody swiadczace o tym ze wasza wiara a nie inna jest jedyna?? pewnie nie... a moze kazda wiara jest ta sama tzn ma tego samego Boga?? tylko pod roznymi postaciami .. hmmm... kasa na tace pewnie ze rzuce grosza, ale nie zawsze nie wtedy jak ksiadz mowi ze cos tam dajcie kase, nie wierze w kosciol jako budynek ze jak nie pojde to bede potepiona, ale w Boga ze nosze go w sercu i wyrazam go miloscia i szacunkiem do blizniego, spowiedz hmm... denerwuje mnie ale moze dlatego ze dawno nie bylam, np ost trafilam na mlodego ksiedza ktory wypytal mnie o najdrobniejsze sprawy z mojego zycia, a w szczegolnosci zainteresowany byl sprawami seksualnymi, hmm... co nie tak przynajmniej ja sie tak poczulam,,, ale gdy wzielam Jezusa od razu mi ulzylo, czasem mi brakuje tego uczucia wlasnie wtedy czuje jakby cos mnie od wewnatrz ogrzewalo milo mi sie robi, ale nie lubie sluchac umoralnien niektorych ksiezy ktore nie maja podstawy jakotakiej, a oni uwazaja nie za ludzi ale za jakis wyslannikow Boga, jakby go bezposrednio znali... inne wiary rowniez maja wiele wad i zalet i kazda z nich laczy sie czyms z inna...
 

olencjaaa

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
31
Punkty reakcji
0
olencjaaa w takim razie mając wspaniałą rodzine, wspniałych przyjacioł, znajomych, krewnych, życzliwych sobie ludzi wokół siebie zero wrogów, nieprzyjaciół to wg Ciebie jest właśnie Bóg pod postacią wszystkich tych osob???



Bóg jest wszędzie ....a czy w każdym musimy widzieć wroga?Wydaje mi się że nie ale chcemy tak to widzieć...Zawsze patrzymy tylko na to co jest złe a równie dobrze możemy tak samo patrzeć na to co dobre...Czesto jest tak że to co jest niby tak oczywiste jest przez nas niezauwazalne...
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
proponuje wejść na te strone daje ona troszke do myślenia
www.obecnoscboga.1k.pl

buehehehe :D ta reklama na samym dole poprostu mnie rozwala :D ... przez tą reklame strona tak zajeżdza komerchą ze szkoda słów :D ... az cały sens tej strony rozsmieszyl mnie jak gra słów moze omamić człowieka...
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Mam pytanie do was wszystkich: czy macie jakiekolwiej dowody swiadczace o tym ze wasza wiara a nie inna jest jedyna?? pewnie nie... a moze kazda wiara jest ta sama tzn ma tego samego Boga?? tylko pod roznymi postaciami ..


Ja jestem katoliczką, świadomą katoliczką i mam zarówno pewność, jak i dowody na to, że moja wiara jest tą prawdziwą.
Kiedy Pan Jezus chodził po ziemi, było wiele religii, ale założył swój Kościół i powiedział do Piotra, że jest Skałą, na której zbuduje swój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą.
Przy ostatniej wieczerzy Jezus tchnął na swoich ucznów i powiedział im, żeby wzięli Ducha Świetego i którym grzechy odpuszczą, tym będą one odpuszczone, a którym zatrzymają, będą zatrzymane, w domyśle, w niebie.
Św. Piotr był pierwszym namiestnikiem Jezusa na ziemi, po nim był Linus a potem inni, zwani Papieżami.
Uczniowie Jezusa przekazywali innym Ducha Świętego nakładając na nich ręce i tak trwa to do dnia dzisiejszego, każdy kapłan, przy święceniach, otrzymuje Ducha Świętego przez nałożenie rąk, jak w Piśmie Świętym, który pomaga mu w pełnieniu tej posługi innym ludziom.
Tylko Kościół Katolicki potrafi udowodnić ciągłość od Jezusa do obecnego Papieża, co jest ważne, bo Jezus zaznaczył, że Jego Kościół trwać będzie wiecznie i żadne moce piekielne go nie przemogą, chociaż często go atakowały w postaci koni trojańskich ...
 

olencjaaa

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
31
Punkty reakcji
0
buehehehe :D ta reklama na samym dole poprostu mnie rozwala :D ... przez tą reklame strona tak zajeżdza komerchą ze szkoda słów :D ... az cały sens tej strony rozsmieszyl mnie jak gra słów moze omamić człowieka...



nie chodzi mi o reklame ale jak Ciebie rozbawila to dobrze śmiech też jest potrzebny:p
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Św. Piotr był pierwszym namiestnikiem Jezusa na ziemi, po nim był Linus a potem inni, zwani Papieżami.

A czy wiesz, że Piotr nigdy nie był w Rzymie? Był tam na pewno ap. Paweł.

Tylko Kościół Katolicki potrafi udowodnić ciągłość od Jezusa do obecnego Papieża, co jest ważne, bo Jezus zaznaczył, że Jego Kościół trwać będzie wiecznie i żadne moce piekielne go nie przemogą, chociaż często go atakowały w postaci koni trojańskich ...


A czy wiesz, że miało tej ciągłości nie być? - Dzieje 20:28-30
Że miało byc odstępstwo, i że powrót do prawdziwego chrystianizmu miał nastapić w dzisiejszych czasach?
Daniela 12:4
 

Tilien

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2005
Posty
213
Punkty reakcji
0
Miasto
jestem z miasta
"Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę, pośród której duch święty ustanowił was nadzorcami, abyście paśli zbór Boga, nabyty przez niego krwią jego własnego syna. Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą, a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów"(Dz.Ap.20:28-30).
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
"Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę, pośród której duch święty ustanowił was nadzorcami, abyście paśli zbór Boga, nabyty przez niego krwią jego własnego syna. Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą, a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów"(Dz.Ap.20:28-30).

Dzieki, że cytujesz wersety przeze mnie podane.
Nie piszę ich jednak (niekiedy), bo mam nadzieję, że szczerzy badacze znają dość sił na wstanie od komputera, sięgnięcie po Biblię o odczytanie. :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
mam nadzieję, że szczerzy badacze znają dość sił na wstanie od komputera, sięgnięcie po Biblię o odczytanie.

Czasem nadzieja nie wystarcza. W końcu Bóg wymaga od nas, abyśmy głosili naukę o nim. A zagubieni ludzie wolą słowa od cyferek ;) Z resztą nie wszyscy mają Biblię w domu.

Jakby co to jeszcze raz podaję świetnego linka do Biblii Tysiąclecia - ja już nie muszę szukać sił na wstawanie od komputera :D - http://www.biblia.poznan.pl/Biblia.htm
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Nie piszę ich jednak (niekiedy), bo mam nadzieję, że szczerzy badacze znają dość sił na wstanie od komputera, sięgnięcie po Biblię o odczytanie.

Czasem nadzieja nie wystarcza. W końcu Bóg wymaga od nas, abyśmy głosili naukę o nim. A zagubieni ludzie wolą słowa od cyferek ;) Z resztą nie wszyscy mają Biblię w domu.

Mogłeś sobie darować tą uwagę. Naprawdę nie masz o czym pisać? :mruga: :)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Fajny Bajer . Na razie mam jeszcze trochę problemów z nawigacją, ale sądze że będzie z niego wiele pożytku :) :p
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Mam pytanie do was wszystkich: czy macie jakiekolwiej dowody swiadczace o tym ze wasza wiara a nie inna jest jedyna?? pewnie nie... a moze kazda wiara jest ta sama tzn ma tego samego Boga?? tylko pod roznymi postaciami

Raczej każda wiara (religia) ma innego Boga. Pogląd, że wszyscy służą temu samemu Bogu jest bardzo wygodny. Oznacza to bowiem, że wszystkie religie są dobre i nie ma potrzeby dodkonywać ewentualnych zmian, bo nigdy się nie okaże, że moja jest fałszywa.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Raczej każda wiara (religia) ma innego Boga. Pogląd, że wszyscy służą temu samemu Bogu jest bardzo wygodny. Oznacza to bowiem, że wszystkie religie są dobre i nie ma potrzeby dodkonywać ewentualnych zmian, bo nigdy się nie okaże, że moja jest fałszywa.

Ale nie można też wmawiać innym że ich religia jest zła. Spróbuj powiedzieć tak w centrum Mekki <_<. Sądzę, że gdyby ludzie czasem okazywaliby sobie więcej tolerancji, byłoby mniej wojen religijnych. W końcu najważniejsze dla Boga jest chyba i tak to, jakim kto jest człowiekiem na codzień.
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Jamsen ...

tego właśnie bardzo nie lubię w rozmowach ze świadkami Jehowy, że w momencie, kiedy widzą, że nie maja racji, od razu zmieniaja temat.
Mnie wkurzyło by, gdyby mi ktoś pokazał, że pasterze naszego Kościoła mnie oszukują, natomiast Wy przechodzicie nad tym do porządku dziennego i zaczynacie nowy temat.

Czy mógłbyś mi wytłumaczyć, co z ciągłością Kościoła ma wspólnego, to, czy św. Piotr był w Rzymie, czy nie?
A może uważasz, że w tamtych czasach był w Rzymie Watykan i w Watykanie siedział jakiś świadek Jehowy?

Przecież Jezus, zostawiając Piotrowi pasterzowanie Kościoła, nie nakazał mu przebywania ani nawet wizyty w Rzymie.
Powiedział tylko "Paś owce moje".

Jedyne, co mogę Ci w odpowiedzi powiedzieć, to to, że Pismo św. nie przeczy obecności św. Piotra w Rzymie, a przeczą temu świadkowie Jehowy, którzy powstali 19 wieków później.

Jedynym bezpośrednim biblijnym potwierdzeniem obecności św. Piotra w Rzymie są jego własne słowa z 1P 5,13, które zawierają pozdrowienia od całej wspólnoty rzymskiej skupionej wokół jego osoby:

"Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek - mój syn".

Z innych miejsc Biblii wiemy, że wspomniany św. Marek przebywał kilka lat w Rzymie wraz ze św. Pawłem - Kol 4,10 - 2Tm 2,11 - Flm 23n.
Tam też zetknął się ze św. Piotrem, pod którego okiem napisał swoją Ewangelię - 1P 5,13.

Historycy uczą, że miasto Babilon leżało w gruzach już od 129 r. przed Chr., a państwo Babilonia nie istniało od 539 r. przed Chr., kiedy to Cyrus ustanowił Imperium Perskie przez jej podbicie.
Zresztą fakty te zapowiadał dużo wcześniej prorok Izajasz - Iz 14,22n., a kto jemu zaprzecza podważa zapowiedzi Boże.
Terytorium dawnego Babilonu w czasach Chrystusa, to Mezopotamia - Dz 2,9 stanowiąca później, od II w. po Chr. część Cesarstwa Rzymskiego.
Natomiast określenie Babilon w nowym ujęciu jako Rzym widnieje kilka razy w Apokalipsie i we wspomnianym 1P 5,13.
Jest on tam nazwany miastem i stolicą, co potwierdza przyjęte założenie - Ap 16,19 - 17,18 - 18,10, 21.
Nawet dane topograficzne Rzymu zgodne są w wypowiedzią Ap 17,9.
Św. Piotr i św. Jan nazwali Rzym Babilonem z powodu panującego w nim bałwochwalstwa, zepsucia i chęci panowania nad całym światem, a także ze względu na identyczną sytuację ludu Bożego żyjącego w tych miastach pośród pogan.
Tak więc młody Kościół doświadczał tego samego w Rzymie, czego w przeszłości Izrael w Babilonii.

Natomiast Dz 20,28-30 należy czytać w świetle tego, co powiedział Pan Jezus, bo nauki Jezusa są najważniejsze, to, co mówili i pisali apostołowie, to mówili i pisali wyjaśniając niektóre słowa Jezusa lub uzupełniając.
Jezus powiedział wyraźnie, że bramy piekielne nie zmogą Jego Kościoła, a Paweł przestrzega przypominając, że wejdą do Kościoła wilki drapieżne nie oszczędzając stada, co jest przenośnią i należy czytać wilki = bramy piekielne.
A słowa "Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą ucznów", to schizmy w Kościele, m.in. w ten sposób odeszli protestanci, starokatolicy i inni.
Ale Kościół pozostał, ciągle ten sam z tymi samymi naukami doktrynalnymi.

Natomiast Daniela 12,4 mówi o czasach po zmartwychwstaniu "jednych do wiecznego życia, drugich ku hańbie", jak wyjaśnia werset drugi.
Zresztą Ap 5,1nn potwierdza, że księgę otworzy Jezus w niebie.
 
Do góry