polskie morze vs polskie góry

Lord_Voldemort

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
25
Punkty reakcji
1
Ja tam wole morze. Lubię czasem poleżeć sobie plackiem i zjeść jakąś rybę. A jak jest gorąco tak jak było teraz ostatnio, to zawsze można wejść do wody. Teraz wybieram się do Władysławowa pod koniec lipca i w sumie trochę nie mogę się doczekać polecam każdemu ;)

a plus taki, że można tanio zjeść, a noclegi są tanie. W górach trochę inaczej się to plasuje.
 

jedrzej1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
Polskie może jest piękne ale cena bardzo zbliżone do zagranicznych kurortów, ciężka sprawa generalnie gdzie jechać
 

dalajlama92

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zawsze są jakieś mniej uczęszczane miejsca, a jak jedzie się tam samochodem, to żadnym problemem nie jest, że trzeba do jakichś atrakcji trochę podjechać.
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja już ostatnio wspominałam, że latem bardzo lubię góry. Jest o wiele mniej ludzi niż nad morzem, a można o wiele lepiej odpocząć. Obecnie nawet w górach jest wiele miejsc, gdzie można spędzić też czas nad wodą np. w Muszynie jest kompleks basenów otwartych albo największy aquapark w hotelu klimek. Ja zawsze się tam zatrzymuje, więc baseny mam na wyciągnięcie ręki. A dodatkowo, szlaki turystyczne, pijalnie wód mineralnych, mogę pojeździć na rowerze itp.
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Góry, zdecydowanie. Jedyny, niepowtarzalny klimat. :) Najbardziej uwielbiam Tatry i drogę nad Morskie Oko. Często zatrzymuję się w Bukowinie Tatrzańskiej, mam tam swoją ulubioną restaurację TaTradycja: http://tatradycja.pl. Czy ktoś jeszcze jest fanem tamtejszej kwaśnicy tak jak ja? :D Nie może oczywiście zabraknąć term, najlepiej relaksują. :)
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
101
Punkty reakcji
0
A może jezioro? Jest taniej niż nad polskim morzem i często w takich miejscach pogoda jest znacznie bardizej sprawdzona :) Daję tutaj namiar na fajny domek nad Jeziorem:
Warto jest się wybrać.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 381
Punkty reakcji
205
Może korzystając z okazji zadajmy jeszcze inne pytanie?
Gdzie w tym roku będzie większa drożyzna?
Ostatnio dużo się pisało o chciwych góralach.
Nad morzem...chciwość nie występuje?
Bałtyk ją rozpuszcza?

Dotychczas porównujemy jakby krajobrazy
a jak ma się ekonomicznie wypad nad morze w porównaniu z górami?
Pytam bo jeśli ktoś równie dobrze czuje się w górach jak i nad morzem
to może skala wydatków decyduje "co woli"?
 
Ostatnia edycja:

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
396
Punkty reakcji
55
Osobiście wolę morze, ale jeśli chodzi o łupienie turystów, to zależy jakie góry wybierzemy, przypominam, że w Polsce mamy nie tylko Tatry :) W takich Bieszczadach to na pewno będzie taniej, niż nad morzem.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 521
Punkty reakcji
175
Miasto
Polska
Jesli chodzi o morze to Bałtyk dla mnie za zimny a góry za strome...
Lubię jeziora z tym że raczej nie te okolice z reklamy wyżej bo tam w sezonie ogromny ścisk i tłumy ludzi. to jedno z 2 jezior w tamtej okolicy.
Mazury to dla mnie najładniejsze miejsce w Polsce. Zresztą z tamtych okolic mam pół rodziny. Nie z samych Mazur lecz z sąsiedniej Warmii
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 556
Punkty reakcji
93
Osobiście wolę morze, ale jeśli chodzi o łupienie turystów, to zależy jakie góry wybierzemy, przypominam, że w Polsce mamy nie tylko Tatry :) W takich Bieszczadach to na pewno będzie taniej, niż nad morzem.
Jak góry to te z Twoich stron. Nie ma tego połączonego z cwaniactwem przaśnego folkloru, który odpycha mnie od Tatr. Nie ma specjalnego ryzyka spotkania z niedźwiedziem, czy wilkiem. Można za to zaobserwować tak ciekawe zwierzątko, jak muflon. Są piękne tereny i ciekawe trasy do chodzenia, a ja bardzo lubię chodzić i mam niezłą kondycję. Do tego urokliwe miasteczka, zamki i ruiny zamków. Np. Bolków z basztą w kształcie łzy, co jest unikatem i są przez to zloty ,,gotów''.
Przepiękne Góry Stołowe.

Nad jeziorami nie lubię robactwa, od którego można odpocząć na morskiej plaży. Bałtyk za zimny? Ja w tym roku, w maju się kąpałam. No dobra, kąpałabym(nie lubię nosić tamponów), bo pogoda pojawiła się w takich dniach, ale chodziłam po uda, od razu ulga od gorąca.
I ta otwarta przestrzeń, widok przepływających statków, wrażenie wolności i otwarcia na cały świat. Kocham!
Całą tą kulturę morską, uruchamiającą wyobraźnie o dawnych wyprawach. Nawet szanty są fajne.
No i to powietrze!
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
482
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Ja jestem człowiekiem nizinnym, także w moim przypadku góry całkowicie odpadają. Za morzem jednak też nie przepadam ze względu na tłumy. Także ja jednak wybieram jeziora - najbardziej lubię wracać na Mazury, bo tam i natura i dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia zapewnia rozrywkę na cały urlop.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
396
Punkty reakcji
55
Na Mazurach byłem raz, w miejscowości, w której Cezary Pazura ma swój dom (Siemiany) i baaardzo mi się spodobało. To w ogóle jest taka mało turystyczna miejscowość. Super węgorza podawali w jednej knajpie.

Ujmę to tak: jakbym z głupoty nie rzucił studiów i mieszkałbym w Warszawie, a nie we Wrocławiu, to już dawno miałbym domek letniskowy na Mazurach i w lato siedziałbym tam co drugi tydzień. Mega urok, nie wiem jak teraz tam z cenami, ale 3 lata temu, gdy tam byłem ceny działek były po prostu bajeczne.

Niestety z Wrocławia nie ma sensu tam dojeżdżać, ani kupować domku 🤷 Oczywiście mam na myśli taki zwykły drewniany domek na jakiejś działce z dostępem do jeziora, albo przynajmniej blisko jeziora. Nic wymyślnego. To takie moje małe marzenie, żeby kupić coś takiego w przyszłości i spędzać tam czas wolny. U mnie to nad jeziorami raczej nie ma takiego klimatu niestety... Chociaż może Mietków ewentualnie.
 
Do góry