Podatek od dochodów

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Mam pytanie, czy jeśli pracowałbym i zarabiał w wieku 16 lat to musiałbym płacić podatek od moich dochodów?
Nawet jeśli nie była to praca związana umową o prace, lecz zwykłe odsprzedawanie artykułów? Wiem że pracodawcy odpisują te kwoty od podatku ale nie wiem czy w tym przypadku się to również wlicza.

Pozdrawiam.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Witam.Google nie boli.
Nie mam dochodu, rozliczam się wspólnie z mężem. Nasz 17-letni syn od
września 2008 uczy się w szkole zawodowej, ma tzw. praktyki, otrzymał
PIT-11, dochód 425,45 zł i 0 zł zaliczki na podatek.
Jak się rozliczyć?Osobno, czyli my PIT-37 i syn oddzielnie PIT-37, a może PIT-36 i załącznik PIT\M.

Nieletnie dzieci, które osiągnęły dochody min. z tytułu praktyk uczniowskich, zobowiązane są rozliczyć się samodzielnie tak jak osoba dorosła. Dochodów tych nie łączy się z dochodami rodziców. Nieletnie dziecko powinno złożyć zeznanie na formularzu PIT-37 ze swoimi danymi osobowymi oraz swoim numerem NIP. Zeznanie to podpisuje w imieniu dziecka rodzic.
Dochód nieletniego - podatek

Witajcie!

Jak nieletni może rozliczać się ze swoich dochodów ? Powiedzmy, że zarabia 1000-2000zł miesięcznie korzystając ze swoich umiejętności (w internecie).

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
jesli zarabia to musi mieć NIP wóczas rozlicza sie każdy z nas
Pozdrawiam.Więcej na: http://www.google.pl/search?q=Podatek+od+d...lient=firefox-a
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Suuper nie dość że mam się rozliczać to jeszcze muszę osobnego pita wypełniać, po prostu świetnie :/
Ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 

Podatnik35

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
zadzwoń do urzędu skarbowego do informacji podatkowej tam wszystko ci powiedzą :D
 
Do góry