paralizator a własne bezpieczeństwo

Choli

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
2
Jak działa paralizator, bo zastanawiam się czy byłoby to dla mnie dobre urządzenie do samoobrony?
W ogóle jaki wybrać, bo nie mam o tym pojęcia?
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
39
Pierwsze lepsza z info w sieci spy-shop.pl/blog/jak-dziala-paralizator/. Czy obsługa google się kłania?
 

Choli

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
2
Może nie zrozumiałaś dokładnie mojego pytania. Chodziło mi bardziej o opinie osoby, która miała z tym jakiekolwiek namacalne doświadczenie. Nie mogę znaleźć takich informacji . A link który podałaś, ten cały Spyshop ma sklep i też sprzedają między innym paralizatory. Masz z nimi jakąś styczność?
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
39
Podałam pierwszy link, który wyskoczył mi w wyszukiwarcenie. Nie wiem co to za sklep ale skoro zajmują się sprzedażą tego typu urządzeń to prawdopodobnie znają się na tym. Na moje szczęście nie musiałam mieć nigdy do czynienia z paralizatorami i mam nadzieję że dalej tak będzie.
.
 

KarolaZ

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
43
Punkty reakcji
1
Choli napisał:
Jak działa paralizator, bo zastanawiam się czy byłoby to dla mnie dobre urządzenie do samoobrony?
W ogóle jaki wybrać, bo nie mam o tym pojęcia?
Mój brat jest ochroniarzem i kiedś w rozmowie wyszedł temat odnośnie używania paralizatórów, gazów itp. sprzętu do samoobrony. Mówił że krótkie,trwające mniej sekunde impulsy elektryczne nie są w stanie zrobić nic wielkiego, powodują lekki skurcz i działają raczej odstraszająco. Dopiero taki kilkosekundowe powodują powalenie delikwenta czyli dają czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Z tego co pamiętał to przestrzegał przed kupowaniem tanich "zabawek" paralizatorów niewiadomoego pochodzenia, porządny jest ponoć dość drogi
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się prędzej nad jakimś gazem pieprzowym. Paralizator wymaga jednak kontaktu w zwarciu, a tego generalnie chce się unikać.
 
K

Kruczy

Guest
Choli napisał:
Może nie zrozumiałaś dokładnie mojego pytania. Chodziło mi bardziej o opinie osoby, która miała z tym jakiekolwiek namacalne doświadczenie. Nie mogę znaleźć takich informacji . A link który podałaś, ten cały Spyshop ma sklep i też sprzedają między innym paralizatory. Masz z nimi jakąś styczność?
pracowałem jako ochroniarz i dzięki paralizatorowi kilka razy uniknąłem bezpośredniego kontaktu z napastnikiem
jeśli w umiejętny sposób się nim posłużysz to na pewno pomoże ci wyjść z niebezpiecznej sytuacji.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Kasienka27 napisał:
polecam gaz, prościej i taniej
jeśli gaz to tylko w formie żelu, zeby uniknąć wplywu wiatru na rozproszoną chmurę i samej siebie nie potraktować tym,
to nie droga inwestycja, skuteczna,
----------------------------------------------------------

Kruczy napisał:
pracowałem jako ochroniarz i dzięki paralizatorowi kilka razy uniknąłem bezpośredniego kontaktu z napastnikiem
jeśli w umiejętny sposób się nim posłużysz to na pewno pomoże ci wyjść z niebezpiecznej sytuacji.
to sie zgadza, paralizator dla kobiety tez ma sens, ale musi byc poreczny, niewielki, z zabezpieczeniami, i mysle ze jakies przeszkolenie z samoobrony by sie przydalo dla nauki
------------------------------------------------------

Choli napisał:
Jak działa paralizator, bo zastanawiam się czy byłoby to dla mnie dobre urządzenie do samoobrony?
W ogóle jaki wybrać, bo nie mam o tym pojęcia?
polece Ci jeden, choc pewnie mnie zjedza za link
ten model jest niedrogi i poreczny, i ma zabezpieczenia ze jak Ci ktos go wyrwie z reki to nie uzyje przeciw Tobie,
http://www.militaria.pl/tm/paralizator_grom_(sp650)_p20141.xml
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Tez myslalam nad tym zeby sobie paralizator kupic ale troche sie boje ze moglabym komus przez przypadek krzywde zrobic..
 
Do góry