Palikot z Kaliszem wybierają się na wojnę z plebanami!

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
LSD tak walczylo z Kosciolem ze za ich rzadow Kosciol mial sie tak dobrze jak u pana Boga za piecem, ile majatkow dostali i ulg ze hoho...

Jedno sie plebsowi mowi a drugie sie robi.

Palikot chce zagospodarowac "elektorat" ktory protestowal przed krzyzem przeciwko talibom katolickim. Wiec mowi to co ci ludzie chca uslyszec.

Jak przychodzi co do czego to KrK NIKT nigdy nie rusza i nie ruszy :)

Zreszta specifika dvpokratycznego ustroju jest to iz "wyborcom" jedno sie mowi i wkreca a co innego sie pozniej robi.

Palikot liczy ze bedzie koalicjantem dla PO po nastepnych wyborach parlementarlnych. Zamiast PSL badz LSD. W PO byl blaznem a tak to bylby w rzadzie.

Plany ma ambitne :]
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jasne, że KrK nikt nie ruszy, można trochę się podlizać antyklerykałom, ale w tak samo SLD jak i PO to najłaskawsze rządy dla Kościoła.
Kolejne cyrki k'uciesze gawiedzi. Nic wartego odnotowania. A Palikot to całkowicie wyrób marketingowy politykopodobny, i nie rozpatrywałbym go poważnie. Na razie to zakłada jedną partie kiedy z poprzedniej nie wystąpił, a i wywalić go nie chcą. Takie cyrki były by żenujące nawet gdyby miały miejsce w jakiejś kanapowej partyjce. Ale to jest mechanizm grubszej polityki otumaniania. Tylko w Polsce możecie Państwo zagłosowac na partie Chadecką (członka międzynarodówki chrześcijańsko-demokratycznej) której członkowie prowadzą kampanie antyklerykalne. Jesteśmy najnowocześniejszym krajem świata. U nas średniowiecze już jest. Brawo.
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Jasne, że KrK nikt nie ruszy, można trochę się podlizać antyklerykałom, ale w tak samo SLD jak i PO to najłaskawsze rządy dla Kościoła.
Kolejne cyrki k'uciesze gawiedzi. Nic wartego odnotowania. A Palikot to całkowicie wyrób marketingowy politykopodobny, i nie rozpatrywałbym go poważnie. Na razie to zakłada jedną partie kiedy z poprzedniej nie wystąpił, a i wywalić go nie chcą. Takie cyrki były by żenujące nawet gdyby miały miejsce w jakiejś kanapowej partyjce. Ale to jest mechanizm grubszej polityki otumaniania. Tylko w Polsce możecie Państwo zagłosowac na partie Chadecką (członka międzynarodówki chrześcijańsko-demokratycznej) której członkowie prowadzą kampanie antyklerykalne. Jesteśmy najnowocześniejszym krajem świata. U nas średniowiecze już jest. Brawo.

Dvpokracja to nie jesst powazny ustroj wiec dlatego Palikot bez szans nie jest. Wkoncu teraz byc u wladzy to oznacza krasc i jednoczesnie siac peearowska propagande.

Skoro Lepper byl wicepremierem to wizja Palikota na tym stanowisku nie jest az tak odlegla :)

Gdyby udalo mu sie wyciac PSL i przetrzebic LSD to PO ma idealnego koalicjanta ;)

Stacza sie ta dvpokracja oj stacza.

Ja juz znam dwoch kumpli ktorzy beda na Palikota glosowac. Dlaczego ? No bo on jest inny niz inni politycy :D

Dlaczego ?

Bo macha penisem... tak mozna miec nadzieje w mlodych ludziach w tym kraju :D

uroki demokracji...
 
S

spluwa666

Guest
Palikot na prezydenta,niech weźmie za mordę złodziejski rząd i klechów,niech wyprowadzi ten zacofany naród z mroków średniowiecza w 21 wiek.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Dvpokracja to nie jesst powazny ustroj wiec dlatego Palikot bez szans nie jest. Wkoncu teraz byc u wladzy to oznacza krasc i jednoczesnie siac peearowska propagande.

Zawsze dziwila mnie w kolibrach ta umiejetnosc wyobcowania od innych ludzi :D.

Drogi kolego. O jakiej demokracji Ty mowisz skoro okolo 80% mowi, ze to co sie dzieje nie jest w ich imieniu, psioczy i narzeka. Jak mozna to nazwac demokracja to ja jestem zakonnica.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Czyli wybory są fałszowane ??? Jakiej demokracji chcesz ??? Takiej w której połowa ludzkości i jeden człowiek głosuje bezpośrednio przeciwko reszcie i wtedy jest ok ???
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
wybory sa pustym gestem, za sznurki pociagaja szefowie najwiekszych parii

ja nie chce zadnej demorkacji, gardze nia jawnie i otwarcie ;)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Dzisiaj oglądałem "Antysalon Ziemkiewicza" i tam bodajże Andrzej Stankiewicz- Newsweek Polska (mogę nie pamiętać bo mam kłopoty z percepcją gdyż wczoraj obchodziłem 16-tkę swego syna Olafa) wysnuł ciekawą teorię. Otóż jeśli brać pod uwagę obecne sondaże PO mogłaby zdobyć około 223 mandatów.
Jeśli jednak wystartowałby Palikot i zdobył te swoje 4 % to oczywiście nie wszedłby do parlamentu, ale podział jego głosów między partie dałby PO następne mandaty, które mogłyby dać małą większość w Sejmie. I PO to jak najbardziej się opłaca.
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
wybory sa pustym gestem, za sznurki pociagaja szefowie najwiekszych parii

ja nie chce zadnej demorkacji, gardze nia jawnie i otwarcie ;)
Pierdoły piszesz ale masz prawo do własnego zdania. :mruga:

jakbys uzasadnil jeszcze to byloby milo ;)
"wybory sa pustym gestem, za sznurki pociagaja szefowie najwiekszych parii" jeżeli takie teksty nazywa się pierdołami to w moich oczach nie trzeba tego uzasadniać.

Jeszcze jeden taki wyskok i na słownym upomnieniu się nie skończy.
ojej, zacząłem się bać :mruga:
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Kod:
wybory sa pustym gestem, za sznurki pociagaja szefowie najwiekszych parii

ja nie chce zadnej demorkacji, gardze nia jawnie i otwarcie ;)

To ze wybory sa pustym gestem... No... Dlatego nie ma demokracji... A mowisz, ze jestes jej przeciwny... Mowisz jakbys mial cos nie tak z czescia mozgu odpowiedzialna za autokrytycyzm..... Zupelnie jak myszka mikki.

Ze za sznurki pociagaja szefowie najwiekszych partii... Blad! Za sznurki pociaga swiatowa finansiera, ktora gardze jawnie i otwarcie, oczywiscie poprzez finansowanie partii.... :p.

Oczywiscie glosowanie w takiej formie jaka jest jest aktem rzucenia ochlapow. Zupelnie jak w sredniowieczu na ochlap rzucali sie ludzie chorzy umyslowo i zdesperowani. Demokracja nie polega na rzucaniu ochlapow, bo rzucanie ochlapow zamienia sie w cyrk wariatow ktorzy "maja nadzieje"..... Jakby 100% glosowalo to rozumiem... ale na szczescie w tym kraju mniej niz 50% ma chorobe psychiczna o nazwie "dajcie nam ochlapy".
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Czyli co proponujesz ??? Zgromadzić całą ludzkość na jednym płaskowyżu i niech głosuje w każdej sprawie tego wymagającej (według Twojej ideologii) ??? Wybory listowne całej ludzkości ??? Czy może jednak jakieś kryteria regionalno-etniczne wchodzą w grę ???
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
To ze wybory sa pustym gestem... No... Dlatego nie ma demokracji... A mowisz, ze jestes jej przeciwny... Mowisz jakbys mial cos nie tak z czescia mozgu odpowiedzialna za autokrytycyzm..... Zupelnie jak myszka mikki.

Jak Ty nie rozumiesz co ktos pisze to problem twoj a nie moj.

Jestem przeciwny demokracji, uwazam to za chory ustroj.

A podkreslam tylko ze nawet w ramach tej waszej kochanej demokracji te mechanizmy nie dzialaja tak jak powinny. W teorii wybory maja cos dawac, dawac jakis wybor, w praktyce ten wybor dokonuja bossowie partyjni.

Ze za sznurki pociagaja szefowie najwiekszych partii... Blad! Za sznurki pociaga swiatowa finansiera, ktora gardze jawnie i otwarcie, oczywiscie poprzez finansowanie partii.... :p.

Blad, najwikesze partie dostaja kase z budzetu panstwa, takze sprytnie to sobie wymyslili co ? przejeli wladze i jeszcze obywatele za to placa ;)

Czyli co proponujesz ??? Zgromadzić całą ludzkość na jednym płaskowyżu i niech głosuje w każdej sprawie tego wymagającej (według Twojej ideologii) ??? Wybory listowne całej ludzkości ??? Czy może jednak jakieś kryteria regionalno-etniczne wchodzą w grę ???

Nie ma byc zadnych wyborow bo to pomysl sam w sobie beznadziejny. To chory system jak 3 jelopow ma 3x wiecej do gadania niz 1 prawnik (czy inny wyksztalcony).

Osobiscie popieram idee monarchi konstytucyjnej z dziedzicznym tronem.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Yyy... Ja też nie jestem demokratą; Przemax z kolei uważa ze to jest teraz to nie demokracja, wiec pytam co według niego jest tą prawdziwa demokracją...
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Czym jest demokracja? Demokracja w formie współczesnej jest to sprawowanie rządów w kraju przez reprezentantów społeczeństwa wybranych w wyborach. Tylko, że w Polsce jest jeden mały problem - my nie głosujemy na reprezentantów tylko na listy wyborcze. Świetnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych i zniesienie progu wyborczego dla partii, wtedy byłaby prawdziwa demokracja.

Co do Palikota - świetna inicjatywa, sam bym na niego głosował, gdyby nie fakt, że jest to czysta pokazówka zrobiona na zlecenie Tuska...
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Demokracja? Nie ma czegos takiego jak demokracja senso stricte... a cos jak kultura polityczna ktora jest bardziej lub mniej demokratyczna. Im mniej demokratyczna kultura polityczna tym wieksza autokracja i tyle. Polska ma w ogole tak niska kulture polityczna, ze nie wiem czy jaskiniowcy nie mieli gorszej... Im wyzsza kultura polityczna, tym uwzglednia wieksza liczbe osob uwiklanych w polityke, im mniejsza tym ludzie sa mniej sklonni uwazac, ze interesy i ideologie nie tworza sieci powiazan(co czyni je demokratycznymi).

"prawdziwa" demokracja jest tylko w teorii

Bo oczywiscie jedyne nieteoretyczne pojecia to podaz i popyt :D....... Mozna i tak czlowieku, nie mnie oceniac gdzie komu nie dostaje.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Drugie zdanie jest oczywiste, ale jak widzisz demokratyczny system polityczny w anarchii/anarcho-socjalizmie ??? I co jeśli jakieś grupa = jakieś jednostki nie zechcą się podporządkować ??? Przysłowiowe, społeczne pałowanie?
 
Do góry