Paintball w Polsce

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Czyli kask i gogle to podstawa, a jeśli chodzi o buty to treki mogą być czy buty wojskowe będą potrzebne ?? Bo zastanawiam się gdzie jest różnica między tymi butami.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
107
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Zwracaj uwagę na to, by były lekkie i dobrze usztywniały kostke. Jakieś treki mogą być, chociaż fajniej wyglądają desanty czy BW 2000. Te drugie są łatwo dostępne, wytrzymałe i lekkie.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
Papiernik napisał:
rękawiczki są raczej po to by nie nabić sobie siniaków na kostakch
Rękawiczki są po to aby nie zrobić sobie odcisków na rękach
no przestań. nie w paintballu. co, po raptem 400 max dotknięć spustu...? :)
z resztą prawdziwe taktyczne rękawiczki mają wzmocnienia właśnie na kostkach a nie na wnętrzu dłoni :)

Papiernik napisał:
ludzie sa rozsadni, nie strzelaja sobie w glowe,
No tak przecież każdy to snajper i strzela w wyznaczony cel.
tył głowy to dosyć specyficzne miejsce, musiałbyś strzelać do kogoś odwróconego plecami- strzeliłbyś?

Papiernik napisał:
A czemu miałby ktoś mu nie pozwalać? Przecież, to jest normalne.
No właśnie nie to nie jest normalne! Gra się w kasku, koniec kropka. Jak mówisz, że grasz bez kasku to zakładam, że nigdy nie grałeś w paintball i ściemniasz.
wcale nie. kask nie jest konieczny- uderzenie paintballową kulką nie boli i nie wyrządza specjalnych krzywd. maska i ochrona oczu, czyli w sumie całej twarzy tak- jest konieczna. ale nie kask, naprawdę się obejdzie, skoro grasz to wiesz. z resztą: https://www.youtube.com/watch?v=P-MwHtid0Dc
pierwszy film po wpisaniu na youtubie- nie mają kasków...
Papiernik napisał:
Kask i gogle musisz mieć. To żadna łaska. Dobre rękawice taktyczne i buty też się przydadzą, ale to bym kupował w drugiej kolejności. Ciuchy mogą być domowe, ale porządne i szczelne, wygodne. Liczy się też w końcu Twój komfort.
nie daj sie namowić na kask :)
nie zaszkodzi ale nie jest konieczny.
rękawice tak, buty wojskowe tak, ciuchy nieograniczające ruchów, łatwo się piorące i nieprzemakalne.
samoyed napisał:
Hej,

a mam pytanie bo widzę, że jesteście w temacie. Czy jakiś konkretny strój typu kurtka, spodnie, buty jest potrzebny czy wystarczy jakaś stara domowa kurtka i podarte spodnie, a lepiej zainwestować w kask, gogle i inne gadźety??
dobrze jakby te ciuchy były przylegające, żeby nie zwiększały powierzchni twojego ciała.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Isen1822 napisał:
Zwracaj uwagę na to, by były lekkie i dobrze usztywniały kostke. Jakieś treki mogą być, chociaż fajniej wyglądają desanty czy BW 2000. Te drugie są łatwo dostępne, wytrzymałe i lekkie.
To jest dobra informacja, treki raczej swoje ważą i szkoda by je było usyfić farbą za mocno.


golgi napisał:
no przestań. nie w paintballu. co, po raptem 400 max dotknięć spustu...? z resztą prawdziwe taktyczne rękawiczki mają wzmocnienia właśnie na kostkach a nie na wnętrzu dłoni
Nie jestem fanem rękawiczek a z tego co widzę, to też wasze zdania raczej są podzielone co do potrzeby ich stosowania więc ten element na starcie odpuszczam.


golgi napisał:
tył głowy to dosyć specyficzne miejsce, musiałbyś strzelać do kogoś odwróconego plecami- strzeliłbyś?
Ja bym się nie zastanawiał, a biorąc pod uwagę, że ekspert ze mnie żaden to w głowe mógł bym trafić, więc kask jak dla mnie by się przydał .

golgi napisał:
dobrze jakby te ciuchy były przylegające, żeby nie zwiększały powierzchni twojego ciała.
Czyli obcisłe ale i nie krępujące ruchów, wytrzymałe ale i lekkie oraz łatwo się piorące. To brzmi jak ubrania do rakiety kosmicznej. To się w NASA kupuje??
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
107
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
samoyed napisał:
To jest dobra informacja, treki raczej swoje ważą i szkoda by je było usyfić farbą za mocno.
Usyfić farbą to jedno, ale druga sprawa jest taka, że po przebiegnięciu kilku km w lesie czy gdzieś, nogi będą Ci po prostu odpadać :p Ja osobiście nie uprawiam paintball'u, tylko ASG, ale w tym przypadku to zupełnie to samo. Buty muszą być lekkie i wygodne, tak by Cię nie obtarły i by nie ciążyły. Jeśli masz zamiar dużo biegać po lesie, to licz się z tym, że i tak będą całe ubłocone, ale przynajmniej nie będziesz miał potem odcisków, otarć i ran na stopach :). Nie wiem na jaką skale wy się tam strzelacie, ale u mnie było raz tak, że najpierw 20 km marszu, a potem 7h strzelania. Dobre, dopasowane buty to wówczas podstawa.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
Czyli obcisłe ale i nie krępujące ruchów, wytrzymałe ale i lekkie oraz łatwo się piorące. To brzmi jak ubrania do rakiety kosmicznej. To się w NASA kupuje??
nie. masz cały dział rękawiczek taktycznych i do gier strzelania w sklepach outdoorowych, nic specjalnego. w zasadzie większość mechanix jest do tego właśnie.


samoyed napisał:
Ja bym się nie zastanawiał, a biorąc pod uwagę, że ekspert ze mnie żaden to w głowe mógł bym trafić, więc kask jak dla mnie by się przydał .
no dobra, skoro z Ciebie taki wczesnodwudziestowieczny niemiec to może i strzelaj w kasku:)
po za tym ten strzał w cale tak nie boli by zrobił krzywdę- guza nabije.

Isen1822 napisał:
Usyfić farbą to jedno, ale druga sprawa jest taka, że po przebiegnięciu kilku km w lesie czy gdzieś, nogi będą Ci po prostu odpadać :p Ja osobiście nie uprawiam paintball'u, tylko ASG, ale w tym przypadku to zupełnie to samo. Buty muszą być lekkie i wygodne, tak by Cię nie obtarły i by nie ciążyły. Jeśli masz zamiar dużo biegać po lesie, to licz się z tym, że i tak będą całe ubłocone, ale przynajmniej nie będziesz miał potem odcisków, otarć i ran na stopach :). Nie wiem na jaką skale wy się tam strzelacie, ale u mnie było raz tak, że najpierw 20 km marszu, a potem 7h strzelania. Dobre, dopasowane buty to wówczas podstawa.
a druga podstawa to odpowiednio dobrane skarpety :) nawet równie ważna.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
nie. masz cały dział rękawiczek taktycznych i do gier strzelania w sklepach outdoorowych, nic specjalnego. w zasadzie większość mechanix jest do tego właśnie.
Ale te rękawiczki mechanix'a są strasznie drogie, znalazłem nieco tańsze, robione przez helikon ale i tak się zastanawiam czy za nieobite kostki tyle kaski warto dać.

golgi napisał:
po za tym ten strzał w cale tak nie boli by zrobił krzywdę- guza nabije.
Trochę krwi niemieckiej w sobie mam, więc w tył głowy będę strzelał ;), a co do guza to wole ich nie mieć, bo obicia głowy jednak są dość niebezpieczne. Wystarczy wywiad z gołotą obejrzeć.


Isen1822 napisał:
Usyfić farbą to jedno, ale druga sprawa jest taka, że po przebiegnięciu kilku km w lesie czy gdzieś, nogi będą Ci po prostu odpadać :p Ja osobiście nie uprawiam paintball'u, tylko ASG, ale w tym przypadku to zupełnie to samo. Buty muszą być lekkie i wygodne, tak by Cię nie obtarły i by nie ciążyły. Jeśli masz zamiar dużo biegać po lesie, to licz się z tym, że i tak będą całe ubłocone, ale przynajmniej nie będziesz miał potem odcisków, otarć i ran na stopach :). Nie wiem na jaką skale wy się tam strzelacie, ale u mnie było raz tak, że najpierw 20 km marszu, a potem 7h strzelania. Dobre, dopasowane buty to wówczas podstawa.
A czy mogą to być niskie buty?? Bo są też w produkcji takie letnie niskie treki tylko kostka wtedy nie jest chroniona, ale jeśli brać pod uwagę lekkość to wygrywają.

golgi napisał:
a druga podstawa to odpowiednio dobrane skarpety nawet równie ważna.
Zawsze mam zwykłe i nie przeszkadza to w niczym. Nigdy nie zwracałem uwagi na skarpety droższe niż 10zł, one też są jakieś specjalistyczne??
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
107
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
samoyed napisał:
A czy mogą to być niskie buty??
Nie, nie, nie. Ochrona kostki jest tutaj najważniejsza. Wdepniesz w jakąś dziurę i kostka skręcona. Lepiej zainwestować i kupić takie, jakie mają być. Szkoda potem przesiedzieć cały sezon w gipsie!
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Czyli kask i gogle to podstawa, a jeśli chodzi o buty to treki mogą być czy buty wojskowe będą potrzebne ?? Bo zastanawiam się gdzie jest różnica między tymi butami.
Chodzi o buty taktyczne. Trekingi są zbyt sztywne.
golgi napisał:
no przestań. nie w paintballu. co, po raptem 400 max dotknięć spustu...?
Chodzi o całą dłoń nie o palce, nie trzymasz, przecież markera w palcach, ale własnie po to też po to są wzmocnione na kostkach, żeby nie obetrzeć dłoni.

samoyed napisał:
Czyli obcisłe ale i nie krępujące ruchów, wytrzymałe ale i lekkie oraz łatwo się piorące. To brzmi jak ubrania do rakiety kosmicznej. To się w NASA kupuje??
Do paintballu jest specjalna odzież ochronna, ale to już wyższy level. Odpuść na początku.
samoyed napisał:
A czy mogą to być niskie buty?? Bo są też w produkcji takie letnie niskie treki tylko kostka wtedy nie jest chroniona, ale jeśli brać pod uwagę lekkość to wygrywają.
A widziałeś kiedyś niskie buty taktyczne?

samoyed napisał:
Zawsze mam zwykłe i nie przeszkadza to w niczym. Nigdy nie zwracałem uwagi na skarpety droższe niż 10zł, one też są jakieś specjalistyczne??
Tak, dobre skarpety amortyzują stopę.
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Słupsk
samoyed napisał:
Czyli kask i gogle to podstawa, a jeśli chodzi o buty to treki mogą być czy buty wojskowe będą potrzebne ?? Bo zastanawiam się gdzie jest różnica między tymi butami.
ja polecam Protektory - najlepsze


Papiernik napisał:
A czy mogą to być niskie buty?? Bo są też w produkcji takie letnie niskie treki tylko kostka wtedy nie jest chroniona, ale jeśli brać pod uwagę lekkość to wygrywają.
A widziałeś kiedyś niskie buty taktyczne?

owszem, np. buty Bennon Legatus XTR 01 Black (popatrz na militaria.pl bo niestety nie mogę wkleić linka)
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Papiernik napisał:
No właśnie nie to nie jest normalne! Gra się w kasku, koniec kropka. Jak mówisz, że grasz bez kasku to zakładam, że nigdy nie grałeś w paintball i ściemniasz.
tez gram bez kasku, i nie zamierzam takowego kupowac, dobra maska wystarczy



samoyed napisał:
a mam pytanie bo widzę, że jesteście w temacie. Czy jakiś konkretny strój typu kurtka, spodnie, buty jest potrzebny czy wystarczy jakaś stara domowa kurtka i podarte spodnie, a lepiej zainwestować w kask, gogle i inne gadźety??
na poczatek wystarczy Ci wszsytko co mozesz zniszczyc :)
a potem jakis pseudomundurek, maska z goglami, i dalej to inwestujesz w sprzet strzelajacy




golgi napisał:
No tak przecież każdy to snajper i strzela w wyznaczony cel. tył głowy to dosyć specyficzne miejsce, musiałbyś strzelać do kogoś odwróconego plecami- strzeliłbyś?
no wlasnie, lekkie chamstwo, jak grasz ze znajomymi to nie strzelacie sobie w glowy i nie ma problemu, jasne ze jedna czy dwie kulki moga sie zgubic i poleciec tam gdzie nie chciales, ale to przypadek, rownie dobrze mozesz stanąć na gniazdo os :)



samoyed napisał:
Ale te rękawiczki mechanix'a są strasznie drogie, znalazłem nieco tańsze, robione przez helikon ale i tak się zastanawiam czy za nieobite kostki tyle kaski warto dać.
podrzuc link do helikona



Papiernik napisał:
samoyed, on 02 May 2015 - 14:00, said: A czy mogą to być niskie buty?? Bo są też w produkcji takie letnie niskie treki tylko kostka wtedy nie jest chroniona, ale jeśli brać pod uwagę lekkość to wygrywają.
ludzie w takich chodza po gorach, nawet biegaja, wiec przy zdrowym rozsadku i szczesciu nie powinno sie nic stac, ale strzezonego ... i tak dalej
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
część tych modeli jest zimowa, nie wszystkie pasują.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
w sumie az trzy, z tego faktycznie, jedne zimowe, ale ceny spoko
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
a warto się nad tym zastanawiać czy na coś innego się przerzucić w poszukiwaniach.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
zawsze tak jest ze idziesz po rekawiczki,a wychodzi z butami i ew rekawiczkami :)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Byle tylko środków starczyło to i na mundur i na odpowiednią broń by było.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
zawsze tak jest ze idziesz po rekawiczki,a wychodzi z butami i ew rekawiczkami
Niestety tak to wygląda, że zawsze czegoś brakuje.

samoyed napisał:
Byle tylko środków starczyło to i na mundur i na odpowiednią broń by było.
Środki w tym wszystkim zawsze najważniejsze bo po taniości niema co kupować bo dwa razy się płaci.

A korzystaliście podczas gry kiedyś z telefonów na bazie walkie-talkie??
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Carbid napisał:
Niestety tak to wygląda, że zawsze czegoś brakuje.
Taka zabawa że gadzety coraz to nowsze powstają i czlowiek chcąc nadążać wydaje i wydaje a polowy nie używa.

Carbid napisał:
A korzystaliście podczas gry kiedyś z telefonów na bazie walkie-talkie??
Sam osobiście nie mialem okazji ale widziałem ekipy ze miaoly podobny sprzęt do tego tylko nieco lepsze modele. www.militaria.pl/motorola/radiotelefon_pmr_motorola_t40_red_2_szt_(t40)_p23089.xml
 
Do góry