OOBE

turbodymomenka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Ja czytałam, że jak mamy jakieś dodatkowe umiejętności, to po oobe one się uaktywniają. No i mnożna np. przepowiadac przyszłośc. Ja właśnie mam teraz jakby takie bardzo krótkie wizje, mimo, że nigdy nie miałam oobe, ale sądze, że mogłabym miec je bardziej wyraźne, jakbym miała oobe, ale wole tego nie doświadczac i w ogóle.
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
xidaox powiedz czemu myslisz że nie wrócisz? Tego posta co tak Cię przekonał że możesz tam utknąć napisał pewnie jakiś frustrat. Gość który sam czegoś takiego ja oobe nie może osiągnąc więc wmawia innym że to jest niebezpieczne. Nie wierz czemuś takiemu
 

wounky

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
witam, jestem nowicjuszem i chce zaczac trenowac LD - ,poradnik z ktorego sie zczynam uczyc : http://ldmasta.w.interia.pl/Pliki/PanNadSn.zip -podobno jest genialny, mam pytanie: czy podczas LD mozna uprawiac sex?
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
W LD możesz robić cokolwiek byś chciał wliczając w to sex. Naprawdę. Wszystko co jesteś wstanie sobie wyobrazić może pojawić się w "świadomym śnie".
Tylko nie rób jakiś totalnych demolek bo się obudzisz
 

wounky

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
hmm a moze ktos kto juz umie LD ocenic poradnik z ktorego zaczynam sie uczyc ? jest tam az 30 dni... moze sa jakies krotsze dzialajace poradniki...

I jeszcze dwa ogolne pytania

- czy zawsze po obudzeniu bedziemy pamietac co sie dzialo w naszym swiadomym snie ?
-jezeli tak to czy mozemy z niego wyniesc jakies doswiadczenie, np. uczyc sie sniac lub testowac pozycje seksualne ktorych nie mamy mozliwosci wyprobowac na zywo ^_________^
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Sądzę że każdy świadomy sen można zapamiętać, ponieważ nasza pamięć rejestruje wszystkie świadome rzeczy.
Jeżeli chodzi o naukę przez czytanie to odpada. W śnie jest trudno skupić na czytaniu bo się tekst rozmywa. Co do doświadczenia z rzeczy praktycznych to spokojnie możesz poeksperymentować. Świat w śnie początkowo opiera się na tych samych zasadach co świat realny więc będzie można przenieść doświadczenie ze snu do rzeczywistości.
 

kakasia

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
99
próbuje osiągnąć oobe od niedawna, ale nie wychodzi. zawsze kończy się na zasypianiu.
i zawsze dochodze tylko do lekkich drgawek (pojedynczych).

ostatnio gdy próbowałam pojawił mi się przede mną zarys oka. wiecie powieka, rzęsy, źrenice i tęczówki.
chyba już byłam blisko co?
i jeszcze jedno. ostatnio też śniło mi się, że widziałam jak wychodze z ciała(z 3 osoby) to znaczy jak moje ciało astralne unosi się nad fizycznym. czy to było już coś , chodzi mi o to czy to był może jakiś rodzaj oobe czy może świadomego snu czy jak?.
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
ostatnio gdy próbowałam pojawił mi się przede mną zarys oka. wiecie powieka, rzęsy, źrenice i tęczówki.
Mi też coś takiego pojawia się. Nie mam pojęcia jednak co to może być. Może oko astralne?

i jeszcze jedno. ostatnio też śniło mi się, że widziałam jak wychodze z ciała(z 3 osoby) to znaczy jak moje ciało astralne unosi się nad fizycznym.
Mi to wygląda na zwykły sen o tematyce oobe. Im więcej o czymś myślimy tym jest większa szansa że nam się to przyśni.
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
hmm a moze ktos kto juz umie LD ocenic poradnik z ktorego zaczynam sie uczyc ? jest tam az 30 dni... moze sa jakies krotsze dzialajace poradniki...

I jeszcze dwa ogolne pytania

- czy zawsze po obudzeniu bedziemy pamietac co sie dzialo w naszym swiadomym snie ?
-jezeli tak to czy mozemy z niego wyniesc jakies doswiadczenie, np. uczyc sie sniac lub testowac pozycje seksualne ktorych nie mamy mozliwosci wyprobowac na zywo ^_________^

Sądzę że każdy świadomy sen można zapamiętać, ponieważ nasza pamięć rejestruje wszystkie świadome rzeczy.
Jeżeli chodzi o naukę przez czytanie to odpada. W śnie jest trudno skupić na czytaniu bo się tekst rozmywa. Co do doświadczenia z rzeczy praktycznych to spokojnie możesz poeksperymentować. Świat w śnie początkowo opiera się na tych samych zasadach co świat realny więc będzie można przenieść doświadczenie ze snu do rzeczywistości.


@Neithan2: mylisz się. Nie zawsze pamiętamy świadome sny. Niestety, mimo, że świadomie wykonujemy czynności w nich, to czasami możemy je zapominac, powieważ rządzą się one tymi samymi prawami, co sny normalne. Ale też, tak jak każdy sen, można sobie jego przebieg przypomniec i wiedziec, że świadomośc wtedy była. Aczkolwiek dobrym sposobem na zapamiętywanie snów, ich dokładnego przebiegu i wszystkiego, co w nich zaszło doskonałym narzędziem jest dziennik snów. Jak to działa: po prostu - zaraz po obudzeniu się, kiedy jeszcze dobrze pamietasz sen, idziesz go zapisac, najlepiej własnorecznie, nie przy komputerze, we własnym notesie. Poprzez zapisywanie utrwala sie twoja pamięc co do przebiegu snów i po jakimś czasie możesz z tego razygnowac.

@wounky: żaden test nie jest w 100 procentach skuteczny. To czy osiągniesz LD zależy wyłącznie od Ciebie, a nie od jakichs tam kursów.
 

dreamer_21

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
:papa:
Proszę o pomoc!

Wczoraj wieczorem czytałam troche o snach astralnych i oobe. Czytałam metody jak się wprowadzić w ten stan i postanowiłam spróbować, bo pisano na tych stonach, że od razu nie damy rady. No i tak leżełam i koncentrowałam się na jednym przedmiocie i oczywiście nie wychwyciłam tego momentu i..... zasnełam na chwilę. Nie wiem, czy to były sekundy, czy minuty, ale napewno nie godzina... i ... spadłam. Tzn obudziłam się, w momencie, gdy usłyszałam dźwięk sprężym w łóżku, jak przy udeżeniu i mój łokieć poleciał do góry, a potem opadł. Takiego dźwięku sprężyny mojego łóżka nie wydają przy obracaniu, tylko przy udeżeniu. Serce waliło mi jak młotem i jedyne co pomyslalam po przebudzeniu to liczba 160. Nie wiem o co chodzi, bo nic nie pamiętam. Wiem, że śnioło mi się coś, ale w momencie "upadku" wszystko zapomniałam. Zrobiłam nawet dzisiaj taka symulacje: stanęłam na skraju łóżka i upadłam na bok... to był ten sam dźwięk sprężyn i ten sam odrzut łokcia. Wiem, że brzmi to nieco dziwnie i pewnie zostane zjechana, że kłamię, ale może ktoś się na tym zna i mi wytłumaczy co się stało. Od razu powiem, bo też o tym pomyślałam, nie lunatykowałam, bo w momencie "upadku" się obudziłam i byłam przykryta kołdrą.
 

ala0711

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Hej:) Jestem tu nowa i bardzo mnie to interesuje co piszecie. Bardzo chciałabym dowiedziec się jak można osiągnąć oobe. Pomoże mi ktoś w tym? Dzięki z góry i pozdrawiam wszystkich:);)
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
jest dużo różnych poradników, ale ze swojego doświaczenia wiem, że wszystkie są trudne do zrozumienia dla osób, które są w tym nowe
 
B

Bad Boy

Guest
Wcale nie są takie trudne, są wręcz łopatologiczne.

Potrzeba tylko wiele wytrwałości ;)
 

Gluciu666

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
105
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
B-B'a
Jeśli chcesz zacząć naucz się autohipnozy,uważam że to Ci pomoże ponieważ wprowadzisz się w stan dużego rozluźnienia a to jest potrzebne :)
A jeśli chodzi o moje przeżycia to tak, bawię się z tym około roku nigdy cały nie wyszedłem tylko raz od dłoni do łokci poczułem ręce astralne które wychodzą z moich no i oczywiście byłem bardzo podekscytowany tym zdarzeniem i koniec ;/ gdybym wtedy dalej był skoncentrowany myślę ze było by coś więcej.
Jak ktoś ma jakieś pytania to pisać postaram się odpowiedzieć i pomóc :).
 

lalka666666

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Oj ludzie :D
aby wyjść z OOBE wystarczy pomyśleć o powrocie albo położyć się na swoim ciele, a nikt inny nie może wejść w twoje ciało gdy jesteś w OOBE o ciało fizyczne i astralne są połączone srebrną nicią.
W OOBE chodzisz po prawdziwym świecie, możesz znaleźć się w każdym miejscu w którym chcesz, nawet jeśli nigdy tam nie byłeś. Masz widoczność 360 stopni ( to jest genialne) i niektórzy twierdzą, że można porozumieć się ze zmarłymi.
Niemniej możesz ''wejść'' w czyiś sen.
Praktykanci odradzają wycieczek na księżyc - wielu ludzi stamtąd nie wróciło ( może tam rządzą inne prawa życia, śmierci i bytowania? )
Dusza prawie zawsze wróci do swojego ciałą ( PRAWIE oznacza wycieczki w kosmos, które są niezbadane).
Można stać się roślinką pod warunkiem, że ty jesteś w OOBE, a ktoś obudzi twoje ciało, np ty odbywasz wycieczkę w Tokio, a do pokoju wparaduje z hałasem twój brat.


W OOBE przenikasz rzeczy i ludzi, ALE jeśli masz taką umiejętnośc jak telekineza, to śmiało z niej korzystaj w OOBE :D
(telekineza; w skrócie przenoszenie rzeczy siłą umysłu)

http://www.paranauka.fora.pl/oobe,8/prawdy-o-oobe,8.html
 
Do góry