niedrogi noktowizor

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
37
Miasto
KRK
Witam jestem członkiem klubu ASG, planujemy nocną bitwę i w związku z tym planujemy zakupić noktowizory. Z tego co widzę to profesjonalny sprzęt tego typu jest dosyć drogi i zdecydowanie ponad nasz budżet, czy można dostać w rozsądnej cenie dobry sprzęt tego typu?
 
B

Bartoszcze

Guest
W niektórych sklepach są dostępne noktowizory za 500 czy 600 zł, ale nie wiem czy to się nie mija z celem. Dość dobre modele ma Yukon, za 1600 zł kupicie w miarę niezły sprzęt. Yukona można znaleźć na pewno na Conrad.pl i pewnie na Allegro.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Yukon i Bushnell robią dobre noktowizory, ale fakt. Trzeba wydać trochę pieniędzy żeby był sens takiego zakupu.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Czy nie warto kupić droższego sprzętu, ale za to lepszego który dłużnej posłuży?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Oczywiście, że tak. Natomiast przy noktowizorach nie warto kupować taniego, bo po prostu parametry widoczności nie są zadawalające i szczerze mówiąć te kilkaset złotych będą wywalone w błoto. Chyba, że ktoś kupuje to w kategoriach zabawki na jedną noc..
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Na promocji kupi się dobry noktowizor za 1000 zł, myślę, że taki najbardziej się nada.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
crypt napisał:
Yukon i Bushnell robią dobre noktowizory, ale fakt. Trzeba wydać trochę pieniędzy żeby był sens takiego zakupu.
bushnell to klasa sama w sobie- myślę, że śmiało można wybierać.

monaBETHA napisał:
mnie natomiast interesuje do czego człowiekowi noktowizor?
ASG?
nie tylko, do każdego sportu uprawianego w nocy. rajdy na orientacje, tropiciele, polowania.
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
wg mnie asg nocna troche traci sens, chyba ze tak juz fest na hardkor,



golgi napisał:
nie tylko, do każdego sportu uprawianego w nocy. rajdy na orientacje, tropiciele, polowania.
te wymienione przez Ciebie to juz realniejsza opcja




golgi napisał:
bushnell to klasa sama w sobie- myślę, że śmiało można wybierać.
polecasz cos konkretnego ? w dobrej cenie ? :)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
wiesz, noktowizory to nie jest akurat mój konik, możey razem posprawdzać- jaka to jest dobra cena?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
markgrzyb napisał:
wg mnie asg nocna troche traci sens, chyba ze tak juz fest na hardkor,



nie tylko, do każdego sportu uprawianego w nocy. rajdy na orientacje, tropiciele, polowania.
te wymienione przez Ciebie to juz realniejsza opcja
polowanie z noktowizorem? to niby na co?
a rajdy to raczej już zabawa - ale strasznie chętnie bym na to poszła
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
W Polsce wolno używać noktowizorów do obserwacji na polowaniu - nie wolno ich montować na broni.

A na co się poluje w nocy? :124:

Na słonie! Hue, hue, hue. :lol2: :032:
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
D_K napisał:
W Polsce wolno używać noktowizorów do obserwacji na polowaniu - nie wolno ich montować na broni.
a mozn miec na oczach celujac do zwierzyny ? w koncu to nie jest montaz na broni

----

rabela napisał:
polowanie z noktowizorem? to niby na co?
a rajdy to raczej już zabawa - ale strasznie chętnie bym na to poszła
na wiele rodzajow zwierzyny poluje sie nocą, wiele zwierzyny żeruje nocą, dziki, jelenie, borsuki,

a rajdu na orientacje to fajna sprawa, męcząca ale dobra zabawa, biegalem z latarkami, z noktowizorem nie
-----

golgi napisał:
wiesz, noktowizory to nie jest akurat mój konik, możey razem posprawdzać- jaka to jest dobra cena?
a bo ja wiem jaka to jest dobra cena, taka ktora mnie nie przerazi, i jednoczesnie nie stwierdze ze to jakis bubel, nie wiem, kilkaset zl ?!
 
Do góry