Nasz mały wstęp na nowym subforum :)

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
Witajcie

Po licznych sporach i dyskusjach zostało w końcu długo przez nas oczekiwane subforum o kolarstwie (za co z góry dziękujemy angel'owi).
Chciał bym, abyście dużo tutaj pisali o kolarstwie wymyślali jakieś tematy ,itd. :) a żeby założenie subfora nie poszło na marne.

Na wstępie chciałbym was poprosić może o to żebyście w tym temacie opisali, jak zaczęła się wasz przygoda z kolarstwem jaką
odmianę tego sportu uprawicie, pochwalcie się swoimi rowerkami, mile widziane fotki :)

Chcę po prostu zobaczyć ile osób na tym forum się tym interesuje z kim o czym można pogadać itd :)

A więc piszcie jak macie czas :)

PozDro :p
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Może jakimś kolarzem nie jestem, ale często rowerem jeżdżę i to nie na małe trasy, bywało że się kilkadziesiąt kilometrów robiło ;) Niestety mój kochany rower górski (grand adventure) rozleciał się :/ więc na nowy sezon muszę się zaopatrzyć w nowy pojazd :]
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Na wstępie chciałbym was poprosić może o to żebyście w tym temacie opisali, jak zaczęła się wasz przygoda z kolarstwem jaką
odmianę tego sportu uprawicie, pochwalcie się swoimi rowerkami, mile widziane fotki


U mnie to się tak zaczęło że kuzyn jeździł i kiedyś wpadł czy nie wyskoczę z nim gdzieś. No i tak był raz potem drugi, i tak dalej, zacząłem poznawać resztę ludzi z tego światka w moim mieście i tak zostało do dzisiaj. A było to hmm 10 lat temu
Padło na XC, choć w mojej historii tego sportu są 3 sezony grawitacyjne. Aktualnie od nie mam zbytnio czasu na ten sport. Ale może w tym roku wygospodaruje go na tyle aby potrenować i się pościgać jeszcze.


A co do mojego bike to:

rama - Merida Matts Comp z 1999 waga ponad 2,2 Kg (pancerna)
amortyzator- RS Sid world cup (black box)
opona przód - Ritchey Z-Max 1.9 drut
opona tył - Ritchey MotoVader 2.1 drut
piasty - Magura Louise Pro
obręcze - Mavic X-517
szprychy - DT revolution 2.0/1.5
Hamulec przód - Avid 1.0
Hamulec tył - Shimano Deore
korba - Shimano XT FC-M770 853g
kaseta - Shimano Deore XT (CS-M770) 11-32T 264 g
przerzutka tył -:cenzura: Quartz
przerzutka przód -:cenzura: 9.0
manetki -:cenzura: Plasma
dźwignie hamulcowe - lewa Shimano STX RC, prawa Avid 1.9L lewa dźwignia dlatego inna że nie przetrwała gleby, a w planie tarcza na przód więc nie ma sensu kupować innych dźwigni
łańcuch - Shimano Deore
pedały - Shimano M520
stery - jakieś VP ale dno totalne (do zmiany w najbliższym czasie)
siodło - Fizik Nisene Kameleon 245 g
mostek - noname 250 gr (do zmiany w najbliższym czasie)
kierownica -Titec Enduro XC
podkładki - jakieś alu od nowości i ciągle się trzymają mimo że dopadłem je wiertarką
sztyca - DaBomb
chwyty - Tioga
zacisk pod siodłowy - noname był z ramą
linki/pancerze - shimano
detki - Michelin C4 airstop

Waga całkowita to wg wagi łazienkowej 10,1 - 10,2 KG
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
O ładny sprzęcik widzę i dokładny opis też taki zrobię o swoim, ale jak skończę montować. Bo teraz po sezonie leży prawie cały rozebrany i czeka na nowe zabawki :) (które zostaną wysłane dopiero 8 stycznia bo sklep ma inwentaryzacje :( )

Przez zimę chcę wymienić:

-Linki;
-pancerze;
-mostek;
-kierownice;
-pedała;
-łańcuch;
-rogi;
-przednie koło (a może tylko obręcz);
-klamki;
-manetki (ale te przyszły już w ten wtorek, :)cenzura: SX-5 9'cio rzędowe oczywiście);

I może jak przypłynie trochę gotówki to korbę (shimano LX)

:)

Tam gdzi jest cenzura to oczywiście chodzi o firmę S_R_A_M :)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Widzę profesję BB)

To wy jeździcie rekreacyjnie czy bierzecie udział w jakichś wyścigach? ;)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
I może jak przypłynie trochę gotówki to korbę (shimano LX)

LX hmm w tym roku go zdegradowali do trekingowej grupy, a wersja MTB ma nazwę SLX

Jeżeli mówimy o wymianach to u mnie do wymiany są
- opony (Ritchey z - min albo schwalbe nooby nic)
- mostek (Ritchey WCS)
- stery (j/w)
- rama (tu pewnie dojdzie sztyca i zacisk) Może No Saint Lucifer albo kolejna Merida.

Po za tym na przód planuje tarczę.

Ale to przyszłość... pewnie koło maja lub czerwca.

To wy jeździcie rekreacyjnie czy bierzecie udział w jakichś wyścigach?

Aktualnie to raczej rekreacyjnie, ale ścigałem się w wyścigach i maratonach. Największe osiągnięcie to 3 miejsce na mistrzostwach polski amatorów ;) Co prawda dawno temu...
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Aktualnie to raczej rekreacyjnie, ale ścigałem się w wyścigach i maratonach. Największe osiągnięcie to 3 miejsce na mistrzostwach polski amatorów ;) Co prawda dawno temu...
Dawno, nie dawno ważne że było. Mogę tylko pogratulować ;)
Ja niestety nie mam gdzie i czym się ścigać :/
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
LX hmm w tym roku go zdegradowali do trekingowej grupy, a wersja MTB ma nazwę SLX

Tak wiem że LX została wyparte przez nowo powstałą grupę SLX (jest to pierwsza od 8 lat nowa grupa Shimano)
Ale według mnie jest to nadal bardzo dobry sprzęt. według mnie korba np. LX FC-M582 jest wprost idealna do MTB/XC :D


To wy jeździcie rekreacyjnie czy bierzecie udział w jakichś wyścigach?

Tamten sezon potraktowałem jako treningowo przygotowawczy :D ale już od marca/kwietnia zaczynam brać udział w amatorskich imprezach. Zapisuje się do miejscowej ekipy i będziem jeździć :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Według mnie SLX jest lepszy ;) ciut lżejszy a w tej samej cenie. I dla mnie ładniejszy kolorystycznie.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
No to tak:
Mój rower:
Author Basic 07
Części katalogowe, nic nie modyfikowane, ponad 14kg waży. Jeżdże czysto amatorsko.
Jak zacznę pracować to zamierzam wymienić przede wszystkim amortyzator, to znaczy atrapę amortyzatora...

2.jpg
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
to znaczy atrapę amortyzatora...
Dokładnie :D

Mam ten sam problem u siebie, ale na razie puki co nie wymieniam bo jak już wyminie to chcę na coś porządnego żeby nie wymieniać 3 razy, a na coś porządnego to trzeba z 600 zł, a na to mnie na razie nie stać żeby na jedną część wydać tyle kasy. :)

o WoW yeti86 tak spojrzałem na twój amortyzator w Google to szacun dla ciebie :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
to nie ten model, mój to jest z 2006 ;)

wygląda tak http://www.rower.com/images/bb_l/3173.jpg

SID WORLD CUP
Skok amortyzatora : 80mm z technologią ALL TRAVEL
Waga : 1.3 kg / 2.86 lbs.
Sprężyna : Dual Air
Tłumienie : system regulacji PopLock
Srebrne golenie amortyzatora.
Karbonowa korona widelca.

Jak dobrze poszukasz to idzie go naprawdę w dobrej cenie kupić 1000 - 1200 zł ;) i stanie idealnym.

Po za tym też wyznaję zasadę raz a dobrze, a że z kasą nie jest źle ostatnio to jest to co jest. A na wiosnę trochę lepiej to będzie wyglądać bo teraz mi szkoda w to kasę ładować żeby to się zniszczyło przy tej pogodzie.
 
Do góry