Manga czy anime? Co wolicie ?

Mroczny Precel

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Dzisiaj Precel (czyli ja :) ) chciałby się Was zapytać czy wolicie ogladać anime czy czytać mangi. Ja przedkładam mangi nad anime chyba dlatego, że mam słabość do czarno białych rusunków. Potrafię baaardzo długo siedzieć nad poszczególnymi kadrami (co zdarza mi się często zwłaszcza przy pozycjach grupy Clamp, Gainaxu i Katsury Masakazu) i poprostu cieszyć nimi me oczka. Poza tym lubię sobie zabrać ulubioną mangę w plener i poczytać sobie na łonie przyrody co w przypadku anime byłoby raczej ciężkie do zrealizowania. Wydaje mi się też że czesto w mangach można znaleźć bardziej rozbudowaną czy ciekawiej poprowadzoną fabułę niż w ich animowanych odpowiednikach (np. "Neon Genesis Evangelion", "Chobits", "Video Girl AI", czy "I''S" ). No, a jak jest z Wami?
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
manga!
kreska clampa owszem,sliczna
lubie sie przypatrywac rysunkom..dynamice,stylu, ubiorom postaci
hm, ogolnie nie lubie ogladac filmow, wole komiksy i ksiazki..sa bardziej..rozbudowane
a w filmach zwykle wycina sie wiele watkow..
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ode mnie będzie kolejny punkt dla mangi. Faktycznie, anime nieraz jest kastrowane-o wiele lepiej zabrać się za lekturę komiksu. To trochę jak ze zwykłymi książkami i ekranizacjami. Nic nie zastąpi lektury.
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
anime. xD
bo jak dotad nie miałam okazji przeczytac zadnej mangi.[powod? nie mam gdzie kupić. -.-]
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ja uwielbiam jedno i drugie, ale na manga jest kosztowna- anime też ale teraz są takie czasy, że można bez problemów ściągnąć jakies anime.

Dla mnie nie ma "lepszego" to i to jest dobre :)
 

Aprilka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
364
Punkty reakcji
0
Wiek
37
anime. xD
bo jak dotad nie miałam okazji przeczytac zadnej mangi.[powod? nie mam gdzie kupić. -.-]
Wystarczy odwiedzić Empik :)
Ja jestem za mangą... Czytając lepiej można poczuć klimat, dokładnie obejrzeć staranne obrazki i czytać można zawsze i wszędzie :)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
taak. zwłaszcza jak do najblizszego ma sie jakies..2 godziny drogi. xP
Nie musisz iść. Możesz zamówić z internetu.
wink2ba3.gif
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Mangę też można ściągnąć i sobie wydrukować ;)

już wole w ogóle nie czytac niż drukować kartki... i tylko bym żałowała, że nie moge miec tej mangi- tylko mam jakies kartki :/

Mam cała półkę zawaloną mangami, ale odkąd założyłam rodzinę przestałam kupowac mangi :( Ale mam w dalszym ciągu taką nadzieję, że kiedyś dozbieram mangi których mi brakuje, a moja kolekcję przekażę Synowi :D


Anime maja świetny podkład przy każdej sytuacji - to zawszę kochałam i kocham.
Mange można podziwiać, kolekcjonować ( żeby miec oryginały anime, oj trzeba by na to kasy....), i zdażało mi sie, że kiedy umierała moja ulubiona postać z Fushihi yuugi płakałam :p
Anime i manga maja swoje klimaty.
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
I jednego i drugiego niecierpię :/ Ale bajka mniej wyzyskuje dzieciaków niż drogie komiksy więc nie jest aż tak szkodliwa :]
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Obejrzałaś chociaż jeden ep. lub jakiś film anime ? Przeczytałaś chociaż fragment jakiejś mangi ? Co Ci się nie podobało, że aż tak nie cierpisz ? BTW bajka to nie to samo co anime.
 
Do góry