Liczę na waszą pomoc :)

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Witam, niebawem rodzice chcą wziąć mi telefon w sieci Play na abonament no i nowy telefon do tego. Tylko ,że ja nie wiem jaki chcę.
Chciałabym żeby miał dualSim i był przy tym w miarę ładny :D
Długo trzymająca bateria też mile widziana. Muzyki raczej nie słucham (no chyba, że mi bateria padnie w MP4 :D ), nie zależy mi na super aparacie.
Do dotykowych telefonów też jakoś nie jestem przekonana.

Aktualnie posiadam BB, podoba mi się w nim to, że mieści dużo smsów i ma fajny system segregowania ich. To, że nie jest dotykowy, układ klawiatury też lubię.

No... to chyba tyle ode mnie. Czekam na wasze propozycje :)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Nokia 200 Asha, budżetowy telefon z dualsimem i klawiaturą QWERTY. Bez żadnych bajerów i wodotrysków. po prostu do dzwonienia i smsowania. Z trochę lepszych Huawei G1650, również bez bajerów, ale kulturę działania ma podobno trochę lepszą od Nokii. Oba modele niestety nie są dostępne w Play.

Z innych posiadających QWERTY proponuje poszukać czegoś u polskiego producenta MyPhone. Na przykład model 9025TV Moon. Prócz podstawowych funkcji posiada także wbudowany odbiornik tv i zbiera całkiem pozytywne komentarze w internecie.

Póki co tyle, fajnie żebyś podała średnią kwotę w jakiej telefon powinien się mieścić i to czy koniecznie musi być dostępny w Play.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Póki co tyle, fajnie żebyś podała średnią kwotę w jakiej telefon powinien się mieścić i to czy koniecznie musi być dostępny w Play.
Am.. no znaczy to jest tak, że każdy z mojej rodziny ma numer w Play ogólnie no i chcieliby żebym ja też miała, dlatego planują wziąć mi telefon na abonament w tejże sieci.
A odnośnie kwoty w jakiej powinien się mieścić to.. nie wiem w zasadzie, to chyba jest też w jakiś sposób zależne od wysokości abonamentu?

Nokie są brzydkie.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Am.. no znaczy to jest tak, że każdy z mojej rodziny ma numer w Play ogólnie no i chcieliby żebym ja też miała, dlatego planują wziąć mi telefon na abonament w tejże sieci.
A odnośnie kwoty w jakiej powinien się mieścić to.. nie wiem w zasadzie, to chyba jest też w jakiś sposób zależne od wysokości abonamentu?

Dokładnie tak. A tak zastanów się, nie opłacało by się lepiej wziąć abonament bez telefonu? Telefon kupujesz w jakimś sklepie, i a) oszczędzasz b) masz większy wybór. Z tego co się orientuje Play nie ma w chwili obecnej żadnego dualsima w ofercie. Mogłabyś jedynie kupić zwykły model i adapter do niego licząc że zadziała.

Co do tego że Nokie są brzydkie, no cóż, kwesta gustu i modelu. :D
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A tak zastanów się, nie opłacało by się lepiej wziąć abonament bez telefonu? Telefon kupujesz w jakimś sklepie
No a gdzie tu oszczędzanie? Zapłacą mi za abonament i jeszcze telefon mają kupić za nie wiadomo ile :p
Na pewno byliby zachwyceni gdybym im coś takiego podsunęła.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
No a gdzie tu oszczędzanie? Zapłacą mi za abonament i jeszcze telefon mają kupić za nie wiadomo ile :p
Na pewno byliby zachwyceni gdybym im coś takiego podsunęła.

Na pierwszy rzut oka tak by się mogło wydawać. jednak: najtańszy abonament z telefonem kosztuje w Play 29zł, dostajesz 120 minut i 260 smsów, umowa na 24 miesiące. Zakładam że chcesz jakiś lepszy model, a w takim razie dochodzi jeszcze opłata za telefon, jako przykład wezmę tu Samsunga S5610 za 199zł przy tej umowie. Sumując razem cenę telefonu i umowy wychodzi 895zł.
Umowa bez telefonu: 19zł i w skład tego wchodzi 120 minut i 260 smsów oraz umowa na czas NIEOKREŚLONY, oznacza to że możesz ją zerwać w każdej chwili. Podany wcześniej Samsung na Allegro to koszt 330zł (liczę z kosztami przesyłki), załóżmy że umowę również będziesz miała przez 2 lata, wychodzi: 786zł. Ponad 100zł różnicy w kieszeni, a przypominam że umowa na takich samych warunkach + można ją zerwać w każdej chwili, do tego dochodzi większy wybór telefonów.

Żeby nie było, jeszcze jedno porównanie: umowa z telefonem 29zł + telefon Nokia C1-01 za 1zł, wychodzi - 697zł.
Ta sama umowa, z tym że bez telefonu, również na 2 lata, również ten sam model telefonu: 616zł (456zł abonamentu i 160zł za telefon).

Oczywiście z niektórymi modelami będzie na odwrót (np. Samsung Duos B5722) i to Play będzie miał niższą cenę, ale to są dość rzadkie przypadki.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
No dobrze... to zmienia postać rzeczy :)
A tak już odrywając się od tych modeli telefonów w stylu BB, to co jeszcze ciekawego możesz mi zaproponować? Co do ceny teraz to nadal nie wiem jakie granice wyznaczyć- chcę coś porządnego ale i nie zamierzam na telefon wydać 6 stów. Ale z drugiej strony jak już mi się coś spodoba to zdobędę to prędzej czy później , szukając wszędzie jak najniższej ceny ... :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Cholera no, nie podobają mi się telefony przedstawione w linku powyżej... :/

Pytałam się ostatnio rodziców czy koniecznie ta sieć to musi być play i powiedzieli, że się nad tym zastanowią. Jestem dobrej nadziei :)
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ciężko Ci coś dobrać. :D Ok, jedziemy dalej. Być może Huawei G6150? Tani i całkiem przyzwoity model z klawiaturą w układzie QWERTY. Samsung Ch@t 222, również QWERTY według mnie całkiem ładny aczkolwiek gusta są różne. Z tych o standardowej klawiaturze to NOKIA C2-03 i BAREL B550. Ten ostatni to jakiś niby-polski model, ale opinie o nim ciężko znaleźć więc musiałabyś brać "na ślepo".
Pamiętaj że dualsimy zwykle mają możliwości ograniczone do minimum i w większości przypadków służą do dzwonienia i smsowania więc bajerów się nie spodziewaj. ;) Jeśli potrzebne Ci są dwa numery ale w jednej sieci, Play i Orange mają teraz ofertę dwóch numerów na jednej karcie sim za bodajże 9zł/miesiąc, musiałabyś się temu bardziej przypatrzeć bo szczegółów za bardzo nie znam.

Apropos, dodam jeszcze że pozostałe sieci nie stoją lepiej z dostępnością dualsimów, zwykle dostępne są max. 2 modele, a najczęściej operator nie ma ich w swojej ofercie w ogóle.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Zbyt kanciasty.
Samsung Ch@t 222
Brzydkie przyciski menu.
Najlepsze z podanych, ale kokosów bym za to nie dała.
Paskudztwo.

Pamiętaj że dualsimy zwykle mają możliwości ograniczone do minimum i w większości przypadków służą do dzwonienia i smsowania
No właśnie wiem, na początku mi to pasowało no bo jakoś nie czuję potrzeby takiej, żeby mieć wybajerzony telefon. Teraz na tym BB też jakichś tam cudów nie mam- odzwyczaiłam się od nich kiedy zmieniłam telefon na BB właśnie i się okazało, że aplikacje, które miałam na poprzednim telefonie nie działają. A teraz to już w sumie nie wiem co ja chcę i czy ten dual jest mi na pewno potrzebny.

Jeśli potrzebne Ci są dwa numery ale w jednej sieci
Chciałam mieć dwa, ale z różnych sieci. Play- bo z tej miałam mieć abonament i Plus- bo tam mam większość znajomych.

sieci nie stoją lepiej z dostępnością dualsimów
No i z tego względu mi się odechciewa pomału tego duala :D Poza tym te telefony są takie...brzydkie :<

W zasadzie to mało jaki telefon mi się tak naprawdę podoba. Gdybym zrezygnowała z tego duala i chciała po prostu JAKIŚ telefon, z długo trzymającą baterią i jakiś w miarę ładny i niewyglądający jak krowa... to co mógłbyś polecić?
A Ty jaki masz telefon? Czego od niego wymagasz?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ja posiadam HTC Desire, czego od niego wymagam? Na co dzień korzystam z aplikacji typowo internetowych, przeglądarka aplikacje społecznościowe, czasem modowanie, zmiana oprogramowania... takie typowo hobbystyczne rzeczy. Ogólnie służy mi jako przenośny komputer, rzadko kiedy dzwonie i smsuje. :)

Z takich zwykłych telefonów, z układem QWERTY może być to Nokia C3, Nokia 303 Asha, MyPhone 9205TV, LG Quantum C900. Ostatni z telefonów to smartfon, dotykowy ekran i dodatek w postaci wysuwanej klawiatury. Bateria zbyt wiele nie uciągnie (zapewne w okolicach 3 dni), ale podałem go tak dla Twojej oceny.
Z alfanumerycznym: Nokia 2730 Classic, Nokia C2-05, Nokia 7610 Supernova SE W100i
Jak widzisz w moich zestawieniach górują zwykle Nokie, ciężko mi stwierdzić co Tobie przypadnie do gustu więc podałem modele które podobają się mnie no i mniej więcej wpasowują się w Twój opis.
Z dualsimów, hmmm... przychodzą mi na myśl tylko prawdziwe chińskie podróbki z Allegro, minusem tych telefonów jest zdecydowanie cena przesyłki i czas jaki trzeba czekać na paczkę. No i gwarancja, gdy coś się popsuje pozostajesz zazwyczaj na lodzie. Na plus zdecydowanie cena tych telefonów oraz to że niemal wszystkie posiadają obsługę dwóch kart na raz. Możesz się też zainteresować specjalnymi adapterami (np. http://allegro.pl/uniwersalny-adapter-dualsim-dual-sim-2karty-tanio-i2717042752.html) jak widzisz są tanie i cena jest adekwatna do jakości. Obie karty nie mogą działać jednocześnie w jednym czasie, trzeba mieć miejsce na zainstalowanie takowego adaptera oraz nie działa on ze wszystkimi modelami telefonów.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ogólnie służy mi jako przenośny komputer
Telefon = komputer? :p
Ale do wszystkiego wifi-rifi potrzebne chyba, hm?

W sumie chciałabym mieć forumowisko... tzn. ten Tapatalk cały w telefonie, byłoby wygodniej bo często włączam kompa tylko dla Forumowiska.

A teraz ocenię modele jakie mi podałeś, zatem :
No tak średnio mi się podoba, ponieważ widzę w niej tylko marną podróbkę BlackBerry.
Nokia 303 Asha
Nie podoba mi się. To jak klasyczny telefon z za dużą klawiaturą.
MyPhone 9205TV
Nie wiem jak wygląda. Co to w ogóle ma być? Nie chcę telefony marki, której nie znam i słyszę o niej pierwszy raz w życiu.
LG Quantum C900
Podobnego w budowie telefonu pozbyłam się na rzecz BB. Wysuwana klawiatura mi się znudziła.
Nokia 2730 Classic
Wcale mi się nie podoba. Brzydka klasyka.
Takie sobie w sumie, nic zachwycającego.
Nokia 7610 Supernova
O nie w tym życiu.
No nawet spoko, aczkolwiek czy bardzo mi się podoba, to nie wiem..

HTC Desire jest spoko, tylko, że cały dotykalski. Mój tata ma HTC Wilfire - pobawić się lubię aczkolwiek bywa on wkurzający, czasem chcę odebrać połączenie i macham po nim paluchem a on jak na złość -nic nie robi.
Widzisz, jak miałam sobie ten telefon z wysuwaną klawiaturą (a konkretnie był to Samsung B3410) i spodobał mi się BB to zrobiłam wszystko, by go mieć, a teraz kiedy wręcz powinnam zainwestować w nowy telefon(bo BB się rozsypuje, odpadają klawisze powoli- na razie te gumowe od kamery, głośności, ostatnio wypadł ten od odblokowywania klawiatury :p) to na każdy kręcę nosem.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Smartfon ma wiele zastosowań: internet, filmy, drobne prace biurowe, multum aplikacji, drugie tyle gier. Praktycznie w 60% przypadków nie trzeba włączyć komputera, bo to samo można zrobić za pomoc smartfona. WIFI jest ciekawym dodatkiem, ale nie koniecznym. Równie dobrze możesz zakupić u operatora pakiet internetowy i z niego korzystać.
Wildfire to jest... no cóż słaby model jeszcze niezbyt adekwatny do ceny. Trochę dziwi to że jest problem z odbieraniem połączeń, być może właśnie wtedy nie wyrabia.

MyPhone to natomiast Polska firma, ich telefony to może nie cuda techniki, ale cena jest odpowiednia do jakości. Z telefonem który podałem Ci wcześniej faktycznie coś nie wyszło, w zamian może myPhone 9015 VERSEpro? Szczerze mówiąc nie wiem co jeszcze mogę Ci polecić, może sama poszukaj czegoś co będzie według Ciebie ładnie wyglądało. Musiałabyś sama poprzeglądać strony producentów, bo nie chce Ci tu wypisywać wszystkiego co można kupić, trochę mija się to z celem. Zauważyłem że gustujesz w sliderach, więc może SE W595 lub Nokia C2-02?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
No okej, dziękuję w każdym razie za to, że chociaż spróbowałeś :p
Powinnam sobie już jakoś poradzić ;) Na pewno nie kupię teraz czegoś tak całkiem "na ślepo".
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, pisz. Od strony technicznej z chęcią doradzę czy będzie to dobry wybór.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Odświeżam :)
Postanowiłam, że zażyczę sobie telefon na święta. I znów mam takie pytanie, bo wydaje mi się, że gdzieś, u kogoś widziałam HTC z klawiaturą qwerty taki nieco zgięty :D w sensie że między ekranem a klawiaturą jest zgięty... Zna ktoś taki model? :p
I jeszcze coś, jak HTC stoi cenowo? Który model jest najlepszy? Każdy jest wyprodukowany pod innym kątem, czy raczej nie?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Jedyny z QWERTY w podobie to HTC Desire Z (A7272), dobry ale nieopłacalny jeśli nie chcesz się bawić w zmianę oprgramowania itd. Ogólnie HTC to dosć drogie telefony, są dobrze wykonane, ale tak czy inaczej płacisz głównie za markę. Obecnie najmocniejszy model to One X plus, natomiast najlepszy, hmmm... pod względem jakość/cena trudno coś takiego znaleźć, może ONE S trochę nadgania. Samo HTC tworzy raczej telefony high-endowe, więc u nich ciężko znaleźć jakiś dobry i tani model.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Więc to raczej nie mógłbyć HTC, chyba że jakiś starszy model jeszcze z Windows Mobile.

Dobry wybór! :p Dopowiem tylko że połowa programów z Google Play jest płatna (w tym Tapatalk), więc szykuj kartę kredytową.
 
Do góry