Kuracja Izotekiem

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Mam pytanie co do tej kuracji- ktoś się jej podejmował? Po jakim czasie pojawiają się widoczne efekty? Jest szansa, że po kuracji wszystko wróci?
 
C

Czart

Guest
"Mam pytanie co do tej kuracji- ktoś się jej podejmował?"
Tak

"Po jakim czasie pojawiają się widoczne efekty? "
Kilka miesięcy. Na samym początku pogarsza się, ale to normalne.

"Jest szansa, że po kuracji wszystko wróci?"
W procentach? Jest szansa.

Kilka lat temu brałem to, i chyba teraz nie zdecydowałbym się.

Skutki uboczne u mnie?

1. Pogorszenie wzroku.
2. Wypadanie włosów.
3. Fatalna kondycja.
4. Suchość skóry (można przeboleć), natomiast suchość ust jest chyba najgorszym skutkiem ubocznym (nie rozstawałem się z wazeliną).
5. Obciążona wątroba. (żadnych pieczonych, smażonych posiłków jeść nie można). Alkoholu pić też.
6. Unikać słońca. (bardzo łatwo można się poparzyć).
7. Comiesięczne pobieranie krwi. (dla mnie igły, krew nie jest straszna, lecz dla niektórych może stanowić to problem).

Wszystko to było podczas brania izoteku.

Ja bym Ci radził wstrzymać się z tym 1, 2 tygodnie i spróbować diety, ponieważ mimo skutecznej terapii, Twój organizm może nie tolerowań pewnych produktów. Tzn. że kilkanaście miesięcy męczarni na nic się zda.

Wyklucz:
1. Nabiał. Jajka, mleko, kefir, majonez, itp.
2. Wódka, piwo, z winem na razie lepiej też się wstrzymać.
3. Słodycze. Wymieniać chyba nie muszę.
4. Ostre potrawy, musztarda, ketchup, chili, cebula itp.
5. Sklepowe soki, napoje, herbata.
6. Fast food

Wysoko przetworzone produkty (węglowodany proste), produkty z wysokim indeksem glikemiczny.

Tu masz tabelki.

http://dietamm.com/indeks-glikemiczny

http://www.ofeminin.pl/zdrowy-styl-zycia/tabela-weglowodanow-f80238.html

Sporo tego?

Co można jeść/ pić - Woda, soki z warzyw/owoców (z niskim ig) domowej roboty. Chude mięso, ryby, owoce morza, pestki, nasiona, orzechy, warzywa, owoce (z niskim ig).

Jeśli dieta nie zadziała, wtedy pomyśl o Izotretynoinie.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Właśnie te skutki uboczne mnie przerażają. Zwłaszcza wypadanie włosów, suchość skóry czy pogorszenie wzroku, jedynie unikanie słońca to teraz nie problem w zasadzie :)
Spory koszt jest tej kuracji. Ale ten trądzik mnie doprowadza do szału, dlatego o tym pomyślałam.

Może faktycznie pomyślę najpierw o tej diecie, jeśli to ma pomóc to czemu nie. Dzięki za info w ogóle :)

A stronę znam. :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Odkopuję temat. Ponieważ tytuł jest tak bardzo ogólny, to teraz mam w tym temacie inne pytanie- mianowicie jak radzić sobie z suchą skórą? Jest jakiś złoty środek, czy na każdego działa coś innego?
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Ja brałam Izotek. Aktualnie jestem 1rok i 2 miesiące po zakończonej kuracji. Mogę powiedzieć, że lek zadziałał i efekt ciągle się utrzymuje. Z suchą skórą radziłam sobie kremami CETAPHIL.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A po zakończeniu stosowania nadal skóra jest tak sucha?
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Po zakończonej kuracji jeszcze przez kilka tygodni czujesz, że skóra jest bardziej sucha, wrażliwa. Nawet wycieranie ręcznikiem po myciu trzeba robić bardzo delikatnie, bo wszystko podrażnia (żadnych peelingów!!!!!). Ale ten stan mija, trzeba dać skórze tylko trochę czasu na "wyciszenie i stonowanie".
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A na słońce po jakim czasie można bez obaw wychodzić?
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
ja kurację skończyłam jakoś w połowie marca 2103 (zaczynałam na jesieni - koniec października 2012) . Miałam to szczęście, że zeszłoroczna zima była baaaardzo długa. Powoli zaczęłam odkrywać skórę w czerwcu, ale ciągle na wysokich filtrach (około 20) i tak przez całe wakacje. Po około pół roku skóra odzyskała równowagę.

Przez cały okres było mi bardzo trudno, ale było warto... Tylko trzeba być zdeterminowanym do tej kuracji.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Cholera, martwi mnie to właśnie, że mi została końcówka kuracji a w lipcu jadę do pracy w szczerym polu i tam nie ma miejsca na smarowanie się.
 
Do góry