Kibole...

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kiedyś napisałem tekst o "dobrze urodzonych" kibolach. I co okazało się że ten podpalacz samochodów z Śródmieścia to synek wysoko postawionego tatusia. I tatuś już załatwia synkowi zwolnienie z aresztu. Klasyka gatunku
 

trewq21

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
kiedyś napisałem tekst o "dobrze urodzonych" kibolach. I co okazało się że ten podpalacz samochodów z Śródmieścia to synek wysoko postawionego tatusia. I tatuś już załatwia synkowi zwolnienie z aresztu. Klasyka gatunku
Dopiero nagłośnienie sprawy coś pomaga, gdzie my żyjemy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale tatusiowi się nie udało, a nawet umieścił synusia w psychiatryku aby nie był zamknięty a areszcie. Czego się nie robi dla kochanego dziecka
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ukazał się ostatnio ciekawy program na Polsacie Play na temat kiboli, fanatyków. Warto poświęcić te 22 minuty swojego życia i obejrzeć. Piszcie co myślicie, jak go odebraliście. Niedługo będą ukazwały się kolejne odcinki.


3 minuta flaga mojego osiedla :)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Holenderska telewizja Ned2 wyemitowała 45-minutowy dokument, poświęcony w sporej części polskim kibicom. Film przedstawia ich w zupełnie innym świetle, niż nasze mainstreamowe media, dając wypowiedzieć się samym kibicom oraz prawicowym dziennikarzom i naukowcom.
Informację o filmie, określając go mianem „skandalicznego”, rozpropagował portal NaTemat.pl kierowany przez Tomasza Lisa. Nie trzeba więc go specjalnie rekomendować.
Większość części dokumentu dotyczącego Polski, stanowią wypowiedzi Polaków, nie zagłuszane przez lektora, który sam wypowiada się po angielsku, więc jego przyswojenie nie stanowi problemu:
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1251302
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
13 maja w Krakowie odbędzie się Marsz Witolda Pileckiego
z1.jpg


Wszystkich Wiślaków, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu informujemy, że spotykamy się na Placu Matejki w niedzielę, o godzinie 15.

Przypominamy, że to właśnie życia Rotmistrza Pileckiego dotyczyło jedno z patriotycznych spotkań, zorganizowanych w tym roku przez SKWK. O jego szczegółach przeczytać można klikając TUTAJ.

Witold Pilecki jest osobą, której historię powinien poznać każdy z nas. Swoją patriotyczną postawą może dawać przykład wielu młodym pokoleniom.

O Marszu, który odbędzie się już w tę niedzielę więcej przeczytać można pod TYM adresem.
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Kibice kochani, liczę na Was 12 czerwca. Liczę tym bardziej, że mam urodzinki i w prezencie chciałabym zobaczyć w tv jak Rosjanie dostają łomot. Dosłownie i w przenośni.

Też jestem ciekawa jak marsz.
Filmik już jest ale czekamy na przekaz albo-albo.
http://youtu.be/PYP07MV5uG0
 
R

RobSon_85

Guest
Według mnie jest znaczna różnica między kibicem a kibolem. Kibic to kibic, ja także jestem kibicem......skoków narciarskich :tongue: A kibole czyli pseudokibice to nic innego jak tylko chorzy fanatycy, którzy by się tylko naparzali z byle głupiego powodu. Ten cały syf zaczerpnięty został z Wysp Brytyjskich.
No chyba już nie ma na tym świecie nic bardziej prymitywnego i głupszego, niż walka na kije, noże itp. chołoty w sprawie klubów sportowych. ŚREDNIOWIECZE!!!
 

Diesel

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35

RobSon_85 znasz prawdziwe znaczenie terminu "Kibol"? Normalnie w polityce zrobił byś karierę, tam są tylko tacy ludzie co wypowiadają się na tematy o których nie mają najmniejszego pojęcia.
 
R

RobSon_85

Guest
RobSon_85 znasz prawdziwe znaczenie terminu "Kibol"? Normalnie w polityce zrobił byś karierę, tam są tylko tacy ludzie co wypowiadają się na tematy o których nie mają najmniejszego pojęcia.

Dlatego napisałem "Według mnie". Właśnie tacy, którzy źle interpretują czyjeś przemyślenia lub przekonania bardziej robią karierę w polityce niż tacy, którzy wypowiadają się na tematy o których nie mają najmniejszego pojęcia.
 

Fanatyczny1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Wlkp
Według mnie jest znaczna różnica między kibicem a kibolem. Kibic to kibic, ja także jestem kibicem......skoków narciarskich :tongue: A kibole czyli pseudokibice to nic innego jak tylko chorzy fanatycy, którzy by się tylko naparzali z byle głupiego powodu. Ten cały syf zaczerpnięty został z Wysp Brytyjskich.
No chyba już nie ma na tym świecie nic bardziej prymitywnego i głupszego, niż walka na kije, noże itp. chołoty w sprawie klubów sportowych. ŚREDNIOWIECZE!!!

1) Kibol - to słowo pochodzące z gwary wielkopolskiej. Oznacza ono po prostu bardzo wiernego kibica. Od lat to słowo było używane w Poznaniu i Wielkopolsce zanim media sobie je przywłaszczyły i nadały złowrogie znaczenie. W ten sposób doszło do jego przewartościowania. My cały czas używamy go w pierwotnej formie - przykładowo na płocie otaczającym Kocioł(fanatyczny sektor w Poznaniu) znajdziesz wielką flagę "Kibolski Klub Sportowy Lech Poznań".

2) Jest bardziej prymitywne zajęcie. Napieprzanie się na ringu, macie dla sławy i pieniędzy - inaczej dostarczanie rozgrywki. Nic oczywiście nie mam do tego typu rywalizacji - to jest naturalnie wybór tych osób. Chciałem tylko zauważyć, że oni robią to dla pieniędzy - nie raz ryzykując życiem. Ich walki są oglądane przez miliony osób poprzez tv. Natomiast chuligani robią to samo tylko, że zwykle w miejscach ustronnych. To także jest ich wybór, oni doskonale sobie zdają sprawę z konsekwencji jakie mogą ponieść(prawne i zdrowotne). Mimo tego wybierają tę formę rywalizacji, nie robiąc tego dla pieniędzy i sławy. Co to komu przeszkadza? dlaczeiiczkogo w pierwszym przypadku jest zachwyt i podniecanie się np. walką Kliczko - Adamek, a w drugim święte oburzenie?

Ludzie walczyli ze sobą na różne sposoby od wieków i nadal czy się komuś podoba, czy nie będą to robić. Więc chyba lepiej, żeby wzorem chuligańskich ustawek takie walki odbywały się w miejscach postronnych gdzie nie zapląta się żądna przypadkowa osoba.

Pomijam oczywiście wszelkie patologie, które niestety też mają miejsce. M.in. walki ze sprzętem, czy też wprost na noże. Niestety takie sytuacje mają miejsce, a mieć nie powinny. Chcesz się sprawdzić? to zrób to bez sprzętu.

Przy okazji polecam tekst z mojego bloga, w którym odpowiadam na pytanie: Kim właściwe są pseudokibice? :)
http://fanatyczny.wordpress.com/2012/03/30/pseudokibice-kim-tak-naprawde-sa/

Ponadto. Dla osób chcących się zapoznać z kibicowskimi klimatami. Niedługo 8 czerwca będzie miała premierę książka "Jestem Kibolem" - autor kibol, z wykształcenia historyk spisuje w niej swoje wspomnienia.

jestem-k.jpg
 
H

Hastler

Guest
Step by step jak zostać kibolem
1.Zakładasz siłownie w piwnicy
2.Zbierasz kolegów którzy pala jedna fajkę na 5
3.Zaczynacie zdrowy tryb życia siłownia standardowo klata biceps
4.Gdy już urośniecie chcecie się sprawdzić, szukacie przeciwnika
5.Trafiacie na stadion lokalnej drużyny piłki nożnej, spotykacie podobnych sobie
6.Koledzy organizują wyjazd i ustawki mówiąc wam ze wasz drużyną tego potrzebuje
7. Na meczu lecą ku.... ch... s..... po meczu standardowo zadyma
8. Na mecze lokalnej drużyny przychodzi coraz mniej ludzi ( wy myślicie ze im pomagacie krzycząc je... policje itp)
9. Zastanawiacie się jak przyciągnąć więcej ludzi na mecze bo klub plajtuje
10. Najlepsi kończą w kryminale a koledzy są z nich dumni

Taka skrócona wersja na szybko
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 456
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
potrzebuje na lekcje PO cos o subkulturze kiboli... :p jaka jest... jak powstala i takie tam.... troszkue juz mam ale chcialabym poznac opinie innych i nie chodzi mi o to czy lubicie czy nie tylko KTO TO Sa KIBOLE?
Warto obejrzeć Wojny na stadionach . Danny Dyer jest aktorem i kibicem zagrał kibica filmie. Ten film jest popularny wśród kibiców na całym świecie i dlatego kibice innych krajów chętnie z nim rozmawiają i ten film pokazuje prawdę o kibicach każde kraju . Pokazuje kibiców z innych krajów - Polski . Rosji ., Bałkanów , Anglii , Szkocji , Argentyny , Brazylii , Turcji ,Holandia , Włochy. Polska kibice organizują tylko ustawki . Nie używają broni oprócz kibiców Wisły , Cracovia , ŁKS i Widzew . Krakowie polują na siebie i są stanie zamordować ludzi którzy kierują kibicami przeciwnej drużyny i zamordować za pomocą maczety i zwykli kibice też mogą zostać zamordowani np Pewien kibic Wisły szedł ulicą i został napadnięty . Uciekł do śmieciarki ale dostał kilka ran od noża i wykrwawił się. Rosja traktują poważnie drużynę i ten kraj jest rajem dla kibiców. Tylko Rosji kibice mogą się bić centrum miasta a policja pozwala im na to i dodatkowo specjalnie dla nich blokuje centrum miasta i zwykli ludzie nie przeszkadzają im walce . Mogą się bić na stadionie a mecz nie jest przerywany . Na stadionie burdy i niszczenie boiska nie powinno mieć miejsca. Władze i policja Rosyjska ma racje pozwalają na walki na ulicach. Walki między kibicami są szybkie i maja zasady. Zakaz posiadania broni i sprzętu . Uczestników walki ma być tyle samo i zakaz bicia lezącego i przeciwnika który się podał . Interwencja policji przedłuża walkę i powoduje zamieszki i do kibiców dołączają inni i rzucają policjantów butelkami . Gdy by spokoju ich zostawili to walka skończyła by się bo 10 minutach lub szybciej . Przez interwencje policji są poważne straty i sprowadza margines. Turcja kult noża i każdy kibic nosi obowiązkowo symbole klubu . Nawet gdy widzi że wroga jest więcej i są umięśnieni jak Pudzian . Pomagają drużynę finansowo i pozwolili jej używać swojego loga i sprzedawać klubowe gadżety. Przekazali klubowi pieniądze . Bałkany przemoc i armia musi interweniować . Włochy i Holandia normalne burdy . Wielka Brytania pokolenia chuliganów i burdami zajmował się dziadek ,ojciec i wnuk. Wyroki nie robią wrażenia . Brazylia strzelają do siebie. Jeśli wroga drużyna jedzie autobusem może zostać ostrzelana . Argentyna tak samo. Dodatkowo wybierają szefa swojego klubu a klub wynajmuje kelnera który daje im wino i inne rzeczy . Armia zajmuje się tłumieniem burd.
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Hmm, myślę że najlepszym sposobem będzie poczytanie o tym na google i tak jak ktoś wspominał wyżej, obejrzyj film który nazywa się: ,,Hooligans"
Polecam, dobry film i na pewno dużo zrozumiesz.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Hooligans jest nieco przereklamowane, ale to dobry film. Nie brałbym jednak filmów fabularnych jako źródła wiedzy o kibicach.
 

pryczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
Moj chlopak jest kibicem, ale nie kibolem. Raz mnie zaprosił na mecz. Kibolstwo niestety spowodowało, ze więcej nie pójdę. Nigdy :(
 
Do góry