Kabel HDMI - jaki wybrać?

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Planuję podłączyć laptopa pod TV no i potrzebny mi kabel HDMI. Temat jest mi obcy, a ogrom rodzai kabli mnie przeraża :/ Stąd kilka moich pytań:

1. czym się kierować przy wyborze kabla?
2. dlaczego jest taka rozbieżność cenowa (dlaczego są kable za 10 zł, 50 zł, 100 zł i droższe)?
3. czy droższy kabel = lepsza jakość?
4. wyczytałam gdzieś, że lepsze są wtyki pozłacane, czy to prawda?

i jeszcze jedno - czym poza ceną, marką różnią się te kable?
http://allegro.pl/ka...2014224920.html
http://allegro.pl/ka...2035733589.html
http://allegro.pl/ka...2022973360.html

z góry dzięki za zainteresowanie ;)
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Czy kupisz kabel za 100zł czy za 15 ,różnicy w wyświetlanym obrazie nie będzie żadnej. HD to cyfrowy strumień danych ,przesyłane są tylko zera i jedynki ,właczony i wyłączony. Chodzi tu tylko o jakość wykonania kabla co za tym idzie jego trwałość ,zarówno przewodu jak i styków. Kupuj kable sprawdzonych firm ,ja kupiłem kabel firmy Hama i jestem zadowolony. A co do pozłacanych styków zapewniają lepszy przesył prądu i tylko i tyle. NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ NA OFERTY DROGICH KABLI ,kupując kieruj się tylko ceną. Ja osobiście nie zapłaciłbym za przewód hdmi więcej niż 40 zł. Tobie też tak radzę hej.
 

Hardecki

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dekadentyzm21 ma rację. Przepłacanie na krótkich kablach np. do 2-3 metrów nie ma sensu, bo gołym okiem różnicy nie zobaczysz. Jeśli często będziesz przełączał/przepinał kabel z jednego urządzenia do drugiego, to warto kupić kabel, który kosztuje więcej niż 6zł. Lichej jakości styki mogą się poprzecierać, kabel z czasem się zmęczy i pęknie/złamie. Tak więc stawiaj na jakość wykonania, ale z rozsądkiem. Co do wszelkiego typu filtrów, ekranowania przewodu itp... Można to włożyć między bajki. Przy rozdzielczości full HD zmiana koloru nawet kilku pikseli będzie niezauważalna dla ludzkiego oka, bo komp "odświeża" obraz z szybkością 60Hz.
 

Jakub Nalepa

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
tak jak napisał hardecki ma racje :) bierz jeden z tanszych bo po co przeplacac i tak nie zauwazysz różnicy.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
To nie są kable głośnikowe, żeby na tych za 200 zł miała być różnica w porównaniu do tych za 20 zł. W droższych będą pozłacane wtyki i lepsza jakość wykonania, ot co. Na jakość obrazu cyfrowego wpływ ma sam odtwarzany materiał, nie kabel.
 

AdaWalcz

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2014
Posty
18
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Witam, chciałam się doradzić w tej samej kwestii, potrzebuję zakupić kabel HDMI do 3m, kable nie będzie założony na stałe, tylko czasami rozłączany, dlatego zależy mi na tym, żeby nie zepsuł się po krótkim użytkowaniu, lepiej wziąć taki tańszy kabel HDM Warsztatowski Gold Black czy droższy kabel CLICKTRONIC Obydwa kable są ze sklepu dmtrade Co byście wybrali?
 

JoannaWal

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jeżeli nie masz ograniczenia w budżecie to weź ten kabel CLICKTRONIC, ale obydwa kable zarówno ten Warsztatowski od dmtrade są bardzo dobre, możesz spokojnie brać i ten.
 
Do góry