Jak założyć firmę?

lucziona

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
ludki kochane nie potrafie sobie poradzic tutaj ebroker.pl/firma/kredyty-dla-firm szukam kredytu na 100tyś. na ok 15 lat , moze byc to kredyt na start- najlepiej. Ale jesli jest inne rozwiazanie kredytu ,zeby zalozyc firme to poradzcie. Bo ja tam za bardzo nie kumam na tej stronie.
 

midsummer

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
76
Punkty reakcji
0
Ja też nie łapię nigdy o co chodzi w tych wszystkich kredytach i gdybym sama taki zaciągała, musiałabym się pewnie poradzić kogoś mądrego. Jeżeli nie masz wśród znajomych, czy rodziny kogoś, kto się na tym zna, może warto zainwestować w pomoc prawnika? Mój przyjaciel zakładał ostatnio firmę transportową, jego siostra skończyła prawo, więc poradę miał za darmo. Inspirację jeżeli chodzi o detale, między innymi transport ponadgabarytowy, czy transport palet, czerpał z bardziej doświadczonych firm, które są na rynku już wiele wiele lat i znają się na rzeczy. Na razie wiedzie mu się całkiem nieźle, rozwija się i stopniowo wychodzi na swoje, więc wszystko jest moim zdaniem możliwe, ale trzeba podejść do tego z głową.
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Już znalazłam :) Jakby ktoś potrzebował łatwego i przyjemnego programu do prowadzenbia księgowości i wystawiania faktur to polecam szybkafaktura.pl
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Już znalazłam
smile.png
Jakby ktoś potrzebował łatwego i przyjemnego programu do prowadzenbia księgowości i wystawiania faktur to polecam szybkafaktura.pl

Jak ktoś lubi rozwiązania typu online, to platforma powinna się podobać.
 

wiszka

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

W tym momencie założenie działalności nie jest trudne. Jest wiele stron które w tym pomaga. Ja w pierwszej kolejności postarałem się o kasę na działalność. Najważniejsze to też wymyślenie co chcę się robić. Na starcie poczytałem trochę prasy jakie branże są teraz rozwojowe i pomyślałem co umiem. Potem zarejestrowałem się jako bezrobotny i wziąłem 18 k dotacji na start biznesu. Fajnie bo nie musiałem angażować swojej kasy. Potem w necie poszukalem info o tym gdzie co muszę zrobić po kolei, żeby założyć działalność. Stronka http://dzialalnoscjakzalozyc.pl jest dobra. Trwa to jakieś 2 dni. No i można działać. Jeżeli masz swoją gotówkę to zostaje Ci ona na najgorszy okres pierwsze 6m. Potem już jest z górki. No i dzięki dotacji mało ryzykujesz.
 

Desmond

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Przy zakładaniu własnej firmy jest tak ciekawie, że na samym starcie dostaje się tyle rzeczy do załatwienia, że przebrnąłwszy przez to już można czuć się dumnym. Jestem jak najbardziej za korzystaniem z pieniędzy z Unii Europejskiej dla nowych przedsiębiorców. Zastrzyk gotówki na starcie jest niezwykle ważny, a formalności niewiele. Trzeba jeszcze oczywiście utrzymać biznes przez rok. Jestem również za powierzaniem swoich spraw księgowych profesjonalistom. Będzie tak wiele pracy, że zagrzebanie się w sporządzaniu budżetu i ustalaniu kwot podatków to czyste samobójstwo.
No i oczywiście jestes na swoim, tylko jak to mówią: Posiadając własną firmę, zasypiasz i budzisz się mysląc o niej, jesteś w niej cały dzień a potem w nocy śnią Ci się sny z Twoją firmą w roli głównej. Ale może to wszytsko warte zachodu...
 
R

rabunia89

Guest
Przy zakładaniu firmy ważnych jest wiele czynników. Nie można ominąć żadnego punktu. W związku z tym ja przy zakładaniu firmy korzystałam z http://blog.usakorporacja.pl Znalazłam tam wiele porad biznesowych, które pomogły mi w prowadzeniu firmy.
 

vanhris

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie, ponieważ sam planuje otworzyć firmę, lecz mam pewien problem. Sprawa wygląda tak, chciałbym aby firma rozpoczęła działalność 1 lipca, lecz, żeby tak się stało muszę rozpocząć formalności z inną firmą ok. miesiąc wcześniej (długo to trwa). Czyli potrzebuje wszystkie dane firmy mieć 1 czerwca, ale firma realnie działać będzie dopiero od 1 lipca. W związku z tym, że w czerwcu interes nie będzie funkcjonował, to czy będę musiał coś płacić np zus za okres tego 1 miesiąca bezczynności?
 

MajaKornatowska

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
monia8 napisał:
J ajuż założyłam teraz potrzebuję znależć szubko jakiś niedrogi serwis dzięki któremu będę mogła wystawiać faktury, rozliczać się z US - pity, vaty i temu podobne. W sumie bardzo poważnie rozwarzam stronę szybkafaktura.pl dla mnie na plus jest to że serwis jest on line. Czy znacie tą stronę , jakie macie zdanie?
jesli jeszcze się zastanawiasz to ze swojej strony mogę potwierdzić że jest to użyteczny program jeśli chodzi o prowadzenie własnej firmy, korzystam od lat.
 
C

Cookie25

Guest
Jak zakładasz już firmę to musisz pomysleć nad dobrą promocją, najlepiej wykorzystać takie narzędzia jak marketing szeptany, social media. Ważnym elementem jest posiadanie również własnej wizualizacji (Logo, papier firmowy, wizytówki itp.). Co do wizytówek możesz je sobie stworzyć w serwisie voogo.pl jest to prosty w obsłudze generator wizytówek online.
 

Karolina_32

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Makroregion pięciu wschodnich województw produkuje obecnie około 15% krajowej wartości dodanej brutto. Analizy wykazują, że Makroregion odchodzi od gospodarki rolniczej i rozwija sektor usług nowoczesnych i doradztwa. Nadal jednak utrzymuje się wysoki udział przemysłu, głównie spożywczego w gospodarce regionu. W przemyśle znajduje też zatrudnienie większość pracujących osób.

W Polsce funkcjonuje lub znajduje się na zaawansowanym etapie tworzenia ponad 58 parków naukowych oraz technologicznych. W Polsce Wschodniej leży 10 z nich.
 

zapytajksiegowego

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
amellia33 napisał:
J ajuż założyłam teraz potrzebuję znależć szubko jakiś niedrogi serwis dzięki któremu będę mogła wystawiać faktury, rozliczać się z US - pity, vaty i temu podobne. W sumie bardzo poważnie rozwarzam stronę szybkafaktura.pl dla mnie na plus jest to że serwis jest on line. Czy znacie tą stronę , jakie macie zdanie?
jesli jeszcze się zastanawiasz to ze swojej strony mogę potwierdzić że jest to użyteczny program jeśli chodzi o prowadzenie własnej firmy, korzystam od lat.
Witam, udało Ci się już założyć własną działalność gospodarczą i znalazłaś program do fakturowania? Zastanawiałaś się może nad tym, żeby zlecić prowadzenie księgowości biuru? Z jednej strony byłaby to dla Ciebie oszczędność czasu, a z drugiej, wiele biur oferuje bezpłatne aplikacje do fakturowania w cenie.
 

Jzef Narwani

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Krótki poradnik dla laików w punktach "Jak założyć firmę" tutaj: zakladanie-wlasnej-firmy.blogspot.com Może komuś się przyda
 

brownskin

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bliskość gigantycznych rynków za wschodnią granicą Unii Europejskiej, które mogą przyjmować praktycznie nieograniczone ilości wyrobów, to jeden z głównych atutów Polski Wschodniej jako miejsca na ulokowanie zakładów z sektora maszynowego.
 
S

szyszana

Guest
Proszę bardzo - http://vizualdesign.pl/
Masz konkretne oferty, możesz na stronach przeczytać co firmy mają na wyposażeniu, z czego korzystają i nie tylko. Na tej podstawie staraj się realizować ten pomysł, bo jednak bez należytego przygotowania otwarcie tego typu biznesu mija się z celem. Potrzebna również spora kasa na start.
 
K

KamilKA01

Guest
Najlepiej zacząc od zaplanowania czy zamierzasz pracowac sam czy mieć jakichś pracowników. W kwestiach rozliczeń czasu pracy i delegacji bardzo pomocje jst opgoramowanie Offigo ze stronki www.offigo.pl koszt miesieczny ok 25zl wiec bardzo tanio a już prowadzenie firmy jest duzo latwiejsze
 
P

profes

Guest
Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Sam myslałem, że będzie z tym o wiele więcej załatwiania ale tak naprawdę to bylo to dość proste. Wszystko udało mi się załatwić w ciągu doslownie 1 dnia. Musiałem zahaczyć o dwa urzędy, które w moim mieście znajdują się bardzo blisko siebie. Może również dlatego,że jest to mniejsze miasto tak wiec wszystko było o wiele prostsze ;) Słyszałem również,że można założyć firmę przez internet ale za to się nie zabrałem.
Tutaj jest filmik instruktażowy jak założyć firmę:
https://www.youtube.com/watch?v=Dzb_v9CTt3Q
 
Do góry