Jak włamać się na bloga? [onet.pl]

Nataliess99

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
domek;*
Witam! Chciałam się dowiedzieć jak włamać się komuś na bloga, dokładnie chodzi o
http://appraisement.blog.onet.pl
Te dziewczyny obrażają blogi pisząc "śmiecie" admini onetu nic z tym nie robią...
Przepraszam, za pytanie. Ktoś udziel odp?

Z góry dziękuję:)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Pisząc "Chciałam się dowiedzieć jak włamać się komuś na bloga" od razu wiem, że nie dasz rady tego zrobić. Ale i tak Ci pomogę:
1. Kod źródłowy (szukasz dziur)
2. Próbujesz złamać hasło rożnymi systemami
3. Spoofing czyli podszywasz się pod administratora tego blogu
 

Nataliess99

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
domek;*
3. Spoofing jest nielegalny, więc nie użyję go;]

Kod źródłowy? Coś więcej?
-
Hasła właśnie łamać....
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
3. Spoofing jest nielegalny, więc nie użyję go;]
Hehe to co zamierzasz jest nielegalne.
Patrzysz na kod źródłowy, szukasz dziur i starasz się za pośrednictwem poleceń zmieniać zawartość tychże złośliwych komentarzy itp. Jeżeli nie znasz HTML, PHP, SQL itp nie masz co wykonywać tego.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nie no ludzie co za temat :D

Nie płacz dziewczynko :* Obrażają, bo piszą śmiecie? 100% blogów na onecie to :cenzura: w czystej postaci :D A ty tu ze śmieciami wyjeżdżasz.

W tym kraju wolność słowa i wyrażania własnych własnych opini jest dozwolona, więc się uspokój.

"3. Spoofing jest nielegalny, więc nie użyję go;]"
:D :D :D

Ingerencja w czyjąś stronę bez jego wiedzy jest takim samym przestępstwem jak korzystanie z różnych "nielegalnych" chwytów.

Więc się zastanów co piszesz.
 

anna555

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Zapewne nie masz co do roboty, jak mysleć o tym,żeby włamać się komuś na bloga.
Jest takie przysłowie (nikomu nie rób nic złego co Tobie nie miłe)
Blog jest prywatną własnością i ten akurat nie łamie regulaminu.
Włamanie sie komuś ,to tak jakby okraś jego mieszkanie.
O gustach się nie decyduje, Ty też mozesz założyć sobie bloga a nie pałać nienawiścią do innych.
Nie masz innych kłopotów ??? Nie wiesz jak wykorzystać wolny czas ??
 

Renay

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Najlepiej exploit'em, ale nie sądzę, aby blogi na onecie posiadały ich wiele.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
html w onetowym blogu? no nie wiem.. ;)
szczerze, nie znam się na tym, ale prościej by było chyba olać to, co tam wypisują.
nie lepiej być ponad to?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Najlepiej exploit'em, ale nie sądzę, aby blogi na onecie posiadały ich wiele.
Coś Ci się pomyliło, exploit to program, który wykorzystuje błędy po stronie serwera. Chyba chodziło Ci o to, że Onet.pl nie ma błędów w kodzie oraz oprogramowaniu.
 

Renay

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Coś Ci się pomyliło, exploit to program, który wykorzystuje błędy po stronie serwera. Chyba chodziło Ci o to, że Onet.pl nie ma błędów w kodzie oraz oprogramowaniu.
Nie, exploity wykorzystują także błędy i dziury w kodzie i oprogramowaniu, które przecież także są po stronie serwera.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
No Exploit jest to program, który wykorzystuje błędy po stronie serwera. Nie rozumiem, można powiedzieć, że skopiowałeś moją wypowiedź :p
 

Renay

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Starałem się precyzyjnie Tobie wyjaśnić, żeby nie było żadnych niedomówień i prawidłowo napisałem. :p

Blogi na Onet.pl nie posiadają wiele luk w zabezpieczeniach, bo nie ma w nich zazwyczaj bardziej skomplikowanych skryptów, o to chodziło dokładnie.
 

beniamin

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
No właśnie, skąd?
@Stuq - nigdy nie mów 100%. Najlepiej powiedzieć 99%, wtedy gdy znajdzie się coś sensownego nie będzie się miało problemów :p

Pytanie do autorki: Po co? By udowodnić swoją wyższość nad nimi, a jej nie posiadasz, bo pytasz jak coś takiego zrobić. No to może spytaj ludzi jak "włamać" się do Pentagonu, a gdy ci się to uda cała "chwała" (a zarazem odpowiedzialność) spadnie na Ciebie. Tak czy siak: powodzenia ;)

Pozdrawiam, Beniamin.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
No Exploit jest to program, który wykorzystuje błędy po stronie serwera. Nie rozumiem, można powiedzieć, że skopiowałeś moją wypowiedź
Słucham? a od kiedy to tak?
Ja tam myślałem, że exploit to po prostu błąd, umożliwiający się dostanie do danych na serwerze.

A Ty dziewczynko nie baw się w to :)
Raz, że to nielegalne, a dwa, że onet to nie jest mała firma, z pewnością wykryją Twoje grzebanie, a wtedy możesz liczyć na pogawędkę z panem prokuratorem.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Nookie, masz całkowitą rację, ale to o czym piszesz dotyczy oprogramowania, a my mówimy o internecie :)
I przyjęło się, że jeśli chodzi o sieć, to właśnie błąd na serwerze, ostatecznie skrypt (nie przepadam za nazywaniem skryptów, nieważne w jakim języku napisanych, programami), który tą dziurę wykorzystuje.

Zapraszam tutaj :)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Dziękuje za link, ale jednak pozostaje przy swojej racji. Pozwól, że przytoczę tekst z książki, którą niedawno przeczytałem:
"Hakerzy nie zawsze próbują zdobyć hasło. Czasami decydują się na alternatywną (choć nie zawsze skuteczną) metodę włamania, która polega na wykorzystaniu błędów w systemie operacyjnym lub serwerze aplikacji. Takie błędy pozwalają na całkowite pominięcie systemu bezpieczeństwa komputera. Wykorzystywane w tym celu specjalne programy, które hakerzy nazywają eksploitami (ang. exploit), są szczególnie popularne wśród hakerów-nowicjuszy, nazywanych skrypciarzami (ang. script kiddies)."
Wallace Wang
"Tajemnice Internetu, hackingu i bezpieczeństwa"
Wyd. Helion
Przepraszam, że tak długo odpisywałem, ale musiałem ją najpierw znaleźć.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Cóż, wychodzi na to, że myślimy o tym samym, a nazywamy inaczej.
Po prostu ja wolę nazywać wszelkie skrypty po prostu skryptami, a nie programami - głównie z powodu wyjątkowego nieskomplikowania, prostoty kodu. Coś takiego ma działać na zasadzie 'odpal i już'.

Programy kojarzą mi się raczej z rozbudowanymi aplikacjami itd.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Cóż, wychodzi na to, że myślimy o tym samym, a nazywamy inaczej.
Po prostu ja wolę nazywać wszelkie skrypty po prostu skryptami, a nie programami - głównie z powodu wyjątkowego nieskomplikowania, prostoty kodu. Coś takiego ma działać na zasadzie 'odpal i już'.

Programy kojarzą mi się raczej z rozbudowanymi aplikacjami itd.
No i po równo :) Miło się konwersowało / Pozdrawiam!
 
Do góry