Jak się uczyć do matury?

kiedy zaczeliscie powtarzac material potrzebny do matury??

  • w pierwszej klasie LO

    Votes: 2 5,9%
  • w drugiej

    Votes: 4 11,8%
  • w trzeciej

    Votes: 28 82,4%

  • Total voters
    34

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
mi się wydaję, że najlepszym sposobem przygotowania się do matury, to odpuścić sobie te przedmioty, których się nie zdaje na maturze i to tak od 1 liceum (żeby tylko przejść) a z tych przedmiotów co się zdaję to od początku 1 klasy LO.


Dobrze mówię :D ?
Teoretycznie dobrze, ale skąd ja mam już w pierwszej klasie wiedziec jakie przedmioty bede zdawał?
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
No to ja mam gorszy problem bo chce isc na Akademię Rolniczą i nie wiem jakich przedmiotów się uczyć.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
chcę iść na medycynę ale to bdb. trudny kierunek i dla inteligentnych ludzi, wiec sama nie wiem....

Akademia rolnicza : biologia (podst, lub rozsz. nie wiem...), polski podst. i angielski podst... i zależy w której jesteś klasie bo jak w 2LO lub w 3LO to matme podst :)
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
nie tylko na weterynarię bo też na medycynę itd. a na rolnicze na 100% biologia :) zobacz nawet w necie.
w której klasie jesteś ? :)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
W pierwszej :) Weterynaria to jest wydział Akademi Rolniczej i na niego tylko potrzeba biologi, a ja chce na Technika Rolnicza i Lesna.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
aha to nie wiem spytaj się kogoś lub załóż temat osobny na forum jakie trzeba przedmioty zdawać, bo jak już wiesz, że to chcesz to warto już wiedzieć. a nie uczyć się tych przedmiotów których nie zdajesz na równi z tymi którymi zdajesz :) tak mi się wydaję :p . W klasie biol-chem jesteś ??
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
ja jestem w trzeciej klasie, gdzie mam rozszerzoną geografię i WOS. zdaję goegrafię i biologię. Wczesniej zapisałam matematykę, której uczyłam się dość dużo, ale matma mi łatwo wchodzi, wystraszyły mnie tylko sposoby forumolania zadań, gubię się przy np. wypisz parametry, określ coś tam coś tam. Ale ty kolezanko będziesz miała matme juz obowiązkową, więc zapewne bedzie łatwiejsza ;) bo myśląc logicznie:
gdy matma nie jest obowiązkowa, to deklarują się na nią jedynie osoby, których ta matematyka kręci, a więc jest coś trudniejszego; a gdy matmę musza pisać wszyscy: i w takim gronie może się znaleźć taki Russel Crowe z ,,Pieknego Umysłu'' i znajdzie sie także ktoś, kto myśli, że parabola to środek stylistyczny uzywany przez poetów w wierszach. Tak, więc siłą rzeczy trzeba by wyrównać jakoś poziom dla obu takich przypadków, bioroąc pod uwagę, że większość jest tych drugich.

... na biologię zdecydowałam sie dopiero ee.. dwa tygodnie temu? :p ale testy sa banalne.

a jeśli chodzi o sposoby uczenia się. Twoja ambicja jest wielka :)

- zawsze przed wiekszymi sprawdzianami robie notatki, podkreślam ważniejsze rzeczy mazakami kolorowymi, bardziej rzucają sie w oczy, a przepisywanie też wpływa na pamięć;

- do matury zakładam segregatory z określonymi przedmiotami; w środku są koszulki i nie ma tam nic co bym pisała na komputerze; każdy rysunek, notatkę czy definicje rysuję/piszę samodzielnie; wowóczas skupiam sie na tym co robię i automatycznie zapamiętuję, potem wystarczy tylko rzut okiem, wiesz o co chodzi i wtedy potrafisz chociaż własnymi słowami określlić w czym rzecz :)

- często mam problemy z koncentracją, więc zaczęłam łykać tabletki z rybim tłuszczem, Omega 3; są malutkie, można je kupić w aptece, a mi baaardzo pomagają; raz nauczyłam się całego procesu mitozy i mejozy w 5 minut :D

- już teraz możesz zacząć rozwiązywać arkusze maturalne (oby szczerze i bez podgladania do wyników :p)

- gdy sa jakieś trudniejsze pojęcia, po prostu je rozrysowuję (jestem wzrokowcem) np. transportujące RNA, rysuję ciężarówkę z napisem RNA :D; białko wchodzi w... (coś tam) rysuję jajko w bucie :p


Mam nadzięję, że komuś pomogłam :) Życzę powodzenia tutaj wszystkim i maturzystą i tym przyszłym rownież i szczęśliwego nowego roku :)
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Oliviabonavista czy te tabletki są zdrowe, tzn. jak ktoś ma cukrzycę lub refluks żołądka to może je łykać ?? bo ja mam tak, że po prostu na 100% mogę się nauczyć, ale nie mogę usiedzieć długo przy książkach chociaż chcę, albo np. na lekcjach to samo nie skupie się =\\ nie wiem czym to jest spowodowane, ale to jest straszne :(

a ambicje kto ma wielkie he he he :p ?
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Omega 3 to sa naturalne kawsy tłuszczowe. Z pewnością nie zaszkodzą przy cukrzycy, ponieważ nie zawierają cukrów :p. Tata mi je zalecił. (Ja też mam wysoki poziom cukru :(). Nie są drogie. Ja mam 100 tabletek za jakieś 20-30 złotych. Bez recepty. To tak jakbyś jadła duzo, dużo ryb. Nie słyszalaś nigdy: ,,Jedz ryby, będziesz mądra''? :p. To tak jakby dużo rybek skoncentrowanych w jednej tabletce. Jedna dziennie i po kilku dniach zobaczysz różnice w pamięci. To nie jest żadna mieszanina chemiczna czy ,,dopalacz''. To jest naturalne, ale za to jakie skuteczne :D. Pozdrawiam :)

P.S

co do ambicji, to ja sie dopiero teraz do matury zaczynam jakos wielce uczyć; a pierwszej klasie to miałam czarne włosy i myślałam, że jestem fajna :p
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
dzięki, dzięki wielkie :* właśnie teraz poszłam do sklepu i sobie kupiłam ale nie takie jak ty Omega 3 tylko pisze "tran w kapsułkach" i kosztuje 8 zł i jest 30 sztuk (takie żółte tabletki). nie wiem kiedy mam je wźiąść i jak stosować bo pisze, że dzieci : 1 tabletka dziennie a dorośli i młodzież 2 tabletki :) ...
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Rybi tłuszcz to inaczej tran :). Ja brałam rano, przed wyjściem do szkoły. Mi jedna dziennie w zupełności starczyła. Jeśli będziesz brać dwie dziennie: nic sie nie stanie. Powodzenia życzę :)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Hmm... myśle, że tego nie można przedawkować, jesli chodzi o przydatność. Można go brać jak dlugo sie chce. Ale specjalista nie jestem. Możesz poszukać na bardziej profesjonalnych stronach, bo nie chcę cię skłamać. Ja brałam przez miesiąc, potem przerwa, ale nie specjalnie, tylko opakowanie sie skończyła i potem po jakoś dwóch tygodniach znowu. W czasie tej przerwy nie czułam się inaczej, pamięć i koncentracja były obecne. Nie uzależni cię to ani nic takiego:)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ja przed maturą też miałam problemy z koncentracją nie mogłam długo usiedzieć nad książkami skupiona wiem o co chodzi :)
robiałm przerwy i kupowałam sobie tabletki plusssz active bodajże. pomagało bo byłam o wiele bardziej skupiona a wiem też że w środku był magnez, który jest dobry na stres a jak wiadomo matura to jeden ciągnący się w nieskończoność stres...
 

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
o tak magnez to podstawa jeśli chodzi o stres a wiem że matura to ogromny wielki stres, na studiach sie tak nie stresowałam jak przed maturą ;)
 
Do góry