Instalacja Ubuntu

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
Problem polega na tym, iż:
Mam aktualnie na kompie dwa systemy operacyjne. Windows XP oraz Mandriva 2007,1 Spring. Chcę się pozbyć Mandrivy lecz tak aby Windows nie ucierpiał.
Dochodzę do momentu (podczas instalacji z liveCD) partycjonowanie dysku. Wybieram ręcznie i tutaj już jest problem. Ubuntu chce wykorzystać (sformatować?) cały dysk. A ja tak nie chcę. Po prostu Mandriva ma zniknąć na rzecz Ubuntu. Nie wykrywa mi innych partycji - tylko odrazu oznacza cały dysk jako jedną partycję.
Wie ktoś jak mi pomóc?
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
podczas instalacji gdzies się pyta czy ma samo dyski zrobić czy ma to zrobić użytkownik(jest to napisane jakoś podobnie). Wybierasz tą druga opcję, usuwasz partycję na której masz Mandrive w jej miejsce tworzysz nową i powinno działąć.
 

Scary

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
mam to wiedziec??
raczej nie.. mailem ten sam peroblem. Podejrzewam ze masz uszkodzona tablice partycji.. Czyli miejsce na dysku gdzie system zapisuje inf o wielkosci i ilosci partycji. Jak cos zwalisz to mozesz stracic wszystki dane z dysku. Formatowanie poszczegolnych partycji zwykle nie pomaga, musialbys usunac partycjie rozszerzone i utorzyc je od nowa. Jednak nawet nie trzeba sie tak meczyc, wystarczy poszukac w necie o sposobach naprawiania partycji. Odpalasz linyuxa w trybie Live CD wchodzisz do konsoli i sam wszystko naprawisz. Wiem co mowie bo sam mialem z tym problem, ale udalo mi sie go rozwiazac w ten sposob.


Mandriva naprawde nie polecam, do d... system. Przy ubuntu jest sporo roboty (sciaganie kodekow, javy, programow), lepiej zainstaluj Linux Minta, on juz to wszystko ma na starcie a jest abrdzo przyjazny w uzytkowaniu. Mialem te 3 systemy i tylko z Minta jestem naprawde zadowolony. Polecem !

http://linuxmint.com/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint
 
Do góry