hiper i super markety jak grzyby po deszczu ?

Status
Zamknięty.

Bebulka

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Moi rodzice kiedyś mieli sklep.. I własnie przez to, że wybudowali w okolice "hipernovą" musieli sprzedać go.. A tyle siły włożyli w zbudowanie go itd..

Ale i tak lubię kupować w supermarketach, ale jeśli chcę kupić tylko kilka rzeczy to idę do sklpu pod blokiem, a nie do hipermarketu..
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
U mnie w mieście też budują 2 nowe supermarkety: Liedl i Biedronka. Ale będę sobie robić zakupki! :D
 

Drabina

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Obok mnie jest ful super i hipermarketow:
Auchan
Real
Tesco
Lidl
Biedronka
a teraz buduja galerie takie cos jak w Łodzi
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
U mnie też jest centrum handlowe. Niedaleko niego kolejna galeria. I jak na niezbyt duże miasto to sporo. Jeszcze małych sklepików jest pełno...
Kiedys pojechaliśmy sobie na sklepy do Rzeszowa to cały dzień tam byliśmy a wstąpiliśmy do jakiś 5 ogromniastych hipermarketów...
I ja wole takie duże sklepy bo mam wszytsko w mniej więcej jednym miejscu. Za małymi sklepikami niezbyt przepadam/ Chociaż to też zależy co chce sie kupić... Za np paczką czipsów nie będę wchodzić do jakiegoś "gmachu"... :]
 

ciami

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Taaa... a u mnie nie ma zadnego hipermarketu... jesli juz sa jakies male supermarkety... Generalnie to jednak nie ma nic przeciwko takim sklepom, jako, ze mozna tam kupic wszystko za jednym razem, a i tanio jest. A miesa i tak tam nie kupuje...
Hipermarkety niech se będą, ale aby były w niedziele pozamykane. Taki syf to tylko w Polsce jest.
Nie moge sie z Toba zgodzic ukson, poniewaz niedziela to jest jedyny dzien, kiedy moge sobie spokojnie pojechac ze staruszkami na zakupy :/
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Myśle że to Super i Hiper markety przyczyniły sie w to upadku całej polskiej gosopdarki i ubożenia POLAKÓW!!!
W mojej miejscowości (a raczej dzielnicy ) są aż trzy supermarkety!!! I niedaleko ( 4 minuty Autobusem) Centrum Handlowe ;/ .
Zastanawiam sie poco to komu, przecież bardziej przyjemnebyło robienie zakupów w Malych "POLSKICH" sklepach.
Oby te czasy powróciły :(
 
A

Author

Guest
Co myslicie o hiper i super marketach które wyrastaja jak grzyby po deszczu pewnie niektórzy beda za niektórzy przeciw bo małe sklepiki padaja ale czy zeczywiscie lubicie kupowac w takich wielkich sklepach po wpadkach jakie pokazują co raz czesciej w telewizji np niezdrowa zywnosci przeterminowana ??

Jestem przeciwny tym super hiper z kapitalem zachodnim. Ponad 50% towaru sprowadzane jest z zachodu. Są to w większości buble zaśmiecające nasz kraj. To ukryty transfer odpadów do POLSKI. Sklepy te prowadzą politykę kykańczania naszego handlu jak i naszej rodzimej wytwórczości za przyzwoleniem naszych rządzących debili.
Niskie ceny nie sa spowodowane i dobrym sercem, litością nad biednymi Polakami. To jest celowa zagrywka aby nie płacić podatków. Kto liznął trochę ekonomii to wie o czym piszę. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty. Zachodnie kraje oczywiście mają hiper i super....., ale bronią swojego rynku wytwórczego. Czy zobaczycie gdzieś na świecie sklep który ma ponad 50% towaru zagranicznego? Napewno nie. U nas nawet te "Polskie" towary nie są Polskie tylko produkują je w Polsce z surowców zachodnich. Czysty przekręt.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Fakt te wszystkie hiperosupero markiety wykańczają polską gospodarkię, ale z drugiej strony ja tam lubie robić w nich zakupy, wszystko pod ręką, trochę taniej..dla mnie luxusss (nie mówię o towarach typu owoce, czy mięcho..bo to lepiej kupować w małych sklepikach :p...)
 
A

Author

Guest
ale z drugiej strony ja tam lubie robić w nich zakupy, wszystko pod ręką, trochę taniej..dla mnie luxusss (nie mówię o towarach typu owoce, czy mięcho..bo to lepiej kupować w małych sklepikach :p...)

O.K. to otwórzmy furtkę polskim inwestorom. Niech dostana takie same ulgi jak zagraniczni.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
..ale ja nie mówię, ze jest to sprawiedliwe...to, ze potężne sieci zagranicznych sklepów mają o wiele większe szanse na zdobycie rynku polskiego także dzięki ulgom i lukom prawnym..to fakt...

..ja tylko wyraziłem swój subiektywny punkt widzenia...pt.: "wygodnie mi sie kupuje w wielkich supermarkietach" i tyle...:p...
 
A

Author

Guest
Doskonale Cię zrozumiałem. Też lubię zakupy w takich centrach bo mam wszystko na miejscu. Jestem natomias przeciwny ekspansji zachodu do Polski na takich zasadach.
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
W moim miescie jest makro tesco x 2 geant 2 x lidl i jeszcze jakies grzybki .Ale wszedzie miedzy soba rywalizuja .
 

mloda20

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Opole
super - hipermarkety .... przyznam ze sa oki :p
jestem mloda mezatka i dopiero co wkraczam w ten swiat zakupow do domku :lol: a w takich super- hipermarketach mozna wszystko za jedym razem kupic a co najwazniejsze TANIO :)
sa oczywiscie pewne produkty ktore omijam szerokim lukiem w super- lub tez hipermarketach :) tak tak mowie o np wedlinkach ( nasluchalo sie o tym :p ) i je oczywiscie kupuje w osiedlowych sklepikach ;)
a tam odrazu bankrutowac :mruga: .... to jak to wyjasnic ze jest tyle osiedlowych sklepikow i tyle marketow .... ?? Poprosty trza miec sile przebicia :)
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Dobra strona to czeste promocje !!! No i duzy wybor .Ale straszny balagan brud i czesto cos starego z tylu na polkach .W sklepikach dokladnie kazda pczake zapalek licza .
 

fire23

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wielkopolska
Markety sa i beda!!!
Po pierwsze w jednym miejscu mozna zrobic cale zakupy- oszczednosc czasu.
Po drugie jest tam taniej niz w malych sklepach- osczednosc hajsu.
Ja osobiscie robic zakupy w przetestowanych sklepach. Jakos nie ufam tym wszystkim gigantom poza tym jest tam zawsze tlok. :p

Jeszcze jedno. Nie zdziwilo Was ze jest coraz wiecej takich marketow?? I dlaczego ich caly czas przybywa?? Chodzi o polskie prawo. Taki market jest przez 5 lat zwolniony z podatku. Gdy konczy sie owy okres nastepuje tylko zmiana nazwy. U mnie w miescie sa takie przypadki. Byl market (nazywal sie Vicki), minelo 5 lat i nagle Vicki nie ma tylko jest Leader Price. Vicki wcale zle nie prosperowalo, wiec mnie to zaintrygowalo i poszperalem co sie do ku*** dzieje. Pozdrawiam :)
 
A

Author

Guest
Dokladnie tak jest **KistoS** nie tylko u Ciebie. W poprzednich swoich postach napisałem, że szkoda że nasi inwestorzy nie mają takich uld jak zachodni.
 

Mroxuś

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
22
Miasto
Zza gór i lasów
U mnie w miescie powstał Lidl, Kaufland, Biedronek kilka, Leader Price.... po prostu bosko i jeszcze słyszę w radiu, że mają budować nowy, mega market o stówę większy od Kauflanda, po prostu rewelacja. Lubię duże sklepy, ale co za dużo to nie zdrowo... naprawdę... na mdłości mi się powoli zaczyna zbierać, gdzie się nie ruszę tam widzę jakiś sklep, paranojjjjaaa....
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
ja tam nie narzekam są duże i tanie ja nawet po tabliczke czekolady ide do hipermarkietu :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry