Grafiti

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Sposob na wyrazenie siebie. Czy dobry ? z pewnoscia tak jesli takie grafiti ma rece i nogi (czyt. bez bluzg i pustych sloganow). Dzielo sztuki... raczej nie ale to jush kwestia gustu.
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Ja uważam , że graffiti można nazwać jakaś sztuką...Może nawet okresliłabym ją sztuką współczesną...Bo "coś" tworzymy...Tak samo jakby sie machneło pare kresek czy kilka plam na ścianie...Tez juz w jakiś sposob można nazwać sztuką - dziełem...Wogóle w takiej sztuce chodzi aby stworzyć coś z niczego. Trzeba umieć dostrzegać.. :)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
heh .. to zależy jakie ... jak jest dobre to wtedy jest dzieło a jak ktoś walnie coś podobne do przejechanego jeża no to jush .... ekhm... najlepiej jak ktoś nie umie malować niech sie nie bierze , albo w garażu ćwiczy :D
 
K

kfiatushekk

Guest
No dzieło sztuki to to na pewno nie ejst.. Ale nie powiem, dobrze wykonane graffiti mi nie przeszkadza.. miło popatrzec.. Ale jakies nic nie warte bazgrloy z przeslaniem podobnym do popularnego H.W.D.P mnie drażni:/
 

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
Jestem przeciwnikiem grafitti. Nie twierdzę, ze niektórzy z tych ludzi pozbawieni sa talentu. Zgadzam sie, ze czasami niektóre budowle głównie na tym zyskują. Ale poniewaz jest to tworczość czysto spontaniczna, masowa, służąca najczęściej popisowi i adrenalinie a nie objęta żadną formą kontroli, uwazam, ze czyni więcej szkody niz pożytku. W wiekszości przypadkow to czysty wandalizm za ktory placą potem ciężka kasą niewinni ludzie. Wagony kolejowe, metro, tramwaje i inne środki komunikacji miejskiej, prywatne domy, ich ogrodzenia, nowoczesne budynki ktorych architekci nie mieli wizjii umieszczania grafitti na elewacjach, mosty, tunele itd. Czasami zabytki. To koszmar. Do tworzenia takich obrazkow czy tez napisow nie potrzeba inteligencji ani talentu. To zwykla małpia zręczność. Najpierw, by sie tego dobrze nauczyc, chrzani sie pare pomysłów a potem podpatrując innych maluje sie ściany dla wlasnej frajdy. W tym tkwi jakaś podświadoma zlośliwość, infantylna chęć uczynienia jakiejś psoty. Wielu z was bedzie kiedys mialo dzieci i własne mieszkania. Ciekawy jestem, czy pozwolilibyście, by wasze dziecko uprawialo swa radosna tworczość na ścianach i meblach, mazalo flamastrami tapicerki w samochodach ? Nie, bo przeciez to wasz dorobek. A dziecko, jesli ma talent, to niech maluje na papierze... I jeszcze jedno, proponuję ktoremus z tych "artystow" ozdobić grafitti Piramidy w Egipcie. To będa jaja. I z gory zastrzegam, 10 procent od dochodow, dla mnie. W końcu to mój pomysł... B)
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
nie wszystko co namalowane na murze mozna nazwac grafiti, ale takie prawdziewe grafiti jest napewno sztuką. Niektórzy faktycznie mają talent niestety nie wszyscy :/
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Hmmm...
Jak dla mnie graffiti to prawdziwy rodzaj sztuki :)
Ogarnia mnie zachwyt kiedy idac ulica podziwiam takie graffiti. oczywiscie o ile ejst co podizwiac bo jakies tagi anpsiane w pospiechu na murze nie uwazam za dzielo sztuki... ale np te graffiti ktore powstaja w miejscach gdzie sa rpzeznacozne do teog mury, albo np w dyskotekach lub pubach... full wypas. albo graffiti w niemczech, holandi, francji czy usa gdzie takie amlunki maja po kilkadziesiat metrow wysomokosci... !!
natomiast ejstem przeciwikiem teog ejszeli takie dzielo powstaje np na zabytkowym budynku. moim zdaniem jets to huliganstwo. wladze miasta na rewowace wydaja kolosalne pieniadze a tkai alarz namaluje cos i od nwa caly zabytek czeba renowac a przeciez ta aksa moglaby zamaist na renowacje is cna inny cel...
graffiti tak ale nie an zabytkach...

ps. zapodaje stronke mojego kolegi kotry sam maluje. sadze ze jezeli podam ten link to nie bd to naruszenie regulaminu i praw autorkich bo to strona mojego kolegi i mam zgodze na umeiszczenie jej an tym forum od tego kolgi : http://impas2000.w.interia.pl/
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
U mnie w mieście dzieł sztuki raczej nie ma. Wszędzie tylko tagi i bazgroły, który wyrażaniem siebie raczej nie są. Są bardziej miernym sposobem na nudę i oszpecają tylko i tak już brzydkie albo dopiero co ładne budynki <_< Ale jeśli ktoś widzi w grafitti wyrażanie siebie i ma przez nie coś do powiedzenia to nie mam nic przeciwko! :D Co ciekawsze można nawet fotografować :)
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Przyłączam sie do zdania niektorych tu osob. Rownież uwazam że graffiti moze byc dzielem, jesli cos na nim jest konkretnego i jesli jest pokazane w odpowiedni sposob a nie bezsensowne wulgaryzmy. Widzialam pare b.dobrych graffiti i bylam pod wrażeniem ;)
 

lool_Madzia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
745
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podkarpacie
....Zgadzam się w pełni z Jagódką :)
...Uważam też, że powinni w ogóle wybudowac taki plac, gdzie graficiarze mogliby sie wykazać. Tylko czywiście bez żadnych wulgaryzmów :)
 

Narya

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Pewnie jak większość uważam, że grafiti jest arcydziełem, jezeli przedstawia coś ciekawego albo choćby ładnego, a nie jakieś wulgaryzmy, których czasem nawet nie można rozgryźć(tak są nasycone 'złością' - jeżeli można to tak nazwać).
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
Grafiti to jest arcydzieło, w końcu nie karzdy człowiek potrafi tak ładnie malować i przy tym stara się pozostać nie zauwazrzony przez nasze organy ścigania.
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Mi się graffiti bardzo podoba. Napewno jest to rodzaj sztuki, ale też i buntu, bo grafficiarze malują pomimo, że jest to nielegalne.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Wg. To jest dzieło sztuki. Ale nie chodzi mi o takie w których jednym kolorem jest napisane sprayem np. T.s wisła itp. byle jak.Chodzi mi o te przy których autor sporo sie napracował.
 

Miqa

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
307
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
faktem jest że grafitti jest sztuką ale młodzi ludzie powinni wiedzieć gdzie mogą to prezentować...
 

zysio

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
306
Punkty reakcji
0
Graffiti jak dla mnie jest sztuką jak najbardziej. I niekiedy jest doceniane, zobaczcie że coraz częściej właściciele sklepów/lokali wynajmują takich ludzi do profesjonalnego ozdobienia ścian zewnętrznych, traktują to jako dobrą reklamę (bynajmniej ja widuję takie coś).
Ale ch** mnie strzela jak widzę namalowane hasła w stylu wspomnianego H.W.D.P ( z błędem jeszcze :D ) czy propagandę kibiców pilkarskich, zwłaszcza na budynkach gdzie jest nowa elewacja.
Miejsca na tworzenie graffiti by się przydały - fakt, ale i tak pajace (mam na myśli powyższy akapit) będą szpecić bucynki...
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Ja uważam to za dzieło sztuki ;)
Oczywiscie nie każde graffiti jest takim dziełem sztuki, bo jakies zwykłe tagi albo coś namalowane przez jakiegoś pozbaionego talentu "niespełnionego artyste" bazgroła nie robi na mnie większego wrażenia...
Uważam jednak ze fajna sprawa z tym graffii...
Ja bym powiedziała, że to sztuka ;)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Ja nie popieram grafitti.
Np. ktoś zrobi może i ładne grafitti na kamienicy, ale odnowienie 1 m2 powierzchni kosztuje 3000 zł.
Po za tym właściciel może sobie nie życzyć takich upiększaczy.
Dlatego nie powinno się malować grafitti w miejscach do tego nie przeznaczonych.
 
Do góry