Gra o tron

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Wyczaiłem na hbo świetny serial. Tzn. będzie miał premierę 18 kwietnia.
Zapowiada się całkiem nieźle. Wysoki budżet, niezła obsada (min. Sean Bean - Władca pierścieni), mroczny, ponury klimat.


Na stronie hbo można obejrzeć Prolog, który całkiem ciekawie wprowadza w serial. Tak mi się wydaje.

graotron.hbo.pl

Ze strony:
"Gra o tron to nowy serial produkcji HBO na podstawie pierwszej części bestsellerowej sagi „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina.

Bezwzględna walka o władzę, intrygi i zdradzieckie sojusze, walki polityczne i obsesje erotyczne. Przemoc, krew i zasady honoru, których złamanie grozi śmiercią... lub zwycięstwem.

Kraina Westeros, w której zimy, podobnie jak doskwierające upały, mogą trwać dziesięciolecia, targana jest wciąż nowymi niepokojami. Koniec jednej wojny rzadko oznacza czas błogiego spokoju. Nieustannie toczy się zażarta walka o Żelazny Tron - wykuty z tysiąca mieczy, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami."
 

Kaiene

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Coś dla mnie. Lubię takie klimaty :) O której godzinie on leci i jeśli możesz podaj całą obsadę.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Serial ma lecieć od 18 kwietnia, czyli poniedziałek o 22:00.
A obsada bardzo ciekawa
W serialu występują Sean Bean jako Eddard Ned Stark, Mark Addy jako Robert Baratheon, Lena Headey jako Cersei Lannister, Peter Dinklage jako Tyrion Lannister, Nicolaj Coster-Waldau jako Jaime Lannister, Emilia Clarke jako Daenerys Targeryn, Harry Lloyd jako Viserys Targeryen, Michelle Fairlay jako Catelyn Stark, Alfie Allen jako Theon Greyjoy, Aidan Gillen jako Petyr Baelish (“Littlefinger”), Kit Harrington jako Jon Snow, Sophie Turner jako Sansa Stark oraz Maisie Williams w roli Aryi Stark. Producentami wykonawczymi są David Benioff i D.B. Weiss.

To z podanego przeze mnie linka do strony serialu na hbo. Warto tam zajrzeć, bo jest nie tylko wymieniona powyżej obsada, ale także wiele różnych ciekawostek.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Liczę na ten serial. Zresztą to nie pierwszy dobry serial HBO. Specjalnie na tę okazję platforma n odkoduje HBO HD, a to taki mały prezencik dla widzów.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
I po premierze. Poziom prologu, co naturalne, utrzymany. Muszę przyznać, że całość ciekawie się rozwija, a zakończenie pierwszego odcinka niewątpliwie zachęca do obejrzenia kolejnego. Kto nie widział niech żałuje.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Na książki od dawna mam chrapkę (ale nienawidzę wielotomowych sag, ciągniętych przez wiele lat, więc do dzisiaj jakoś po nią nie sięgnąłem). Nie wiem ile sam serial będzie miał wspólnego z tak niebotycznie rozlazłą historią (sam pierwszy tom ma 700 stron, a pozostałe 6 - nie są wcale chudsze).
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
A toś mnie zachęcił do czytania :D

Zastanawiałem się, czy może nie spróbować czytać i oglądać serial równocześnie i w ten sposób porównywać je ze sobą.
Strona facebookowa fajnie się rozwija. Pojawiają się już pierwsze wywiady.
 

JacobChromiński

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wrocław
Serial naprawdę godny polecenia! HBO znów zrobiło wielką serialową superprodukcję. Krajobrazy rodem z Władcy Pierścieni do tego niesamowicie klimatyczne kostiumy i muzyka. Cały serial ma w sobie coś niezwykłego. Zakończenie pierwszego, pilotażowego odcinka standardowo zaskakujące. :)Może i pierwszy odcinek nie był porywający ale na pewno dał nam ogólny zarys, historii jaką będziemy śledzić przez następne odcinki. To się chwali xD
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Podoba mi się. Z pewnością będę oglądać. Kliamt bardzo fajnie wykreowany, mroczy. Ksiąg nie czytałam więc idę na żywca.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Za książkę to się chyba należy wziąć, ale po pierwszym sezonie w oczekiwaniu na drugi.
Swoją drogą jestem ciekaw jak wielkie będą róznice pomiędzy pierwowzorem a serialem, bo jeżeli nikłe, to może nie ma sensu czytać :p
Po facebooku i lajkowaniach widać jak wielką sympatię zyskuje "Gra o tron".
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Obejrzałem pierwsze 2 odcinki. Bez szału, spodziewałem się czegoś lepszego, ale ogląda się przyjemnie. Liczę, że całość jeszcze sie rozkręci, a nawet jestem tego pewien.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja jestem zachwycony. W porównaniu do książki wypada dobrze (chociaż wiadomo...książki nie przebije;) ). Dobra obsada, wiele postaci wygląda dokładnie tak, jak sobie wyobrażałem, bardzo dobrze, że Martin im pomagał
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Pomoc autora często bywa dobra, ale nie zawsze. Wystarczy wspomnieć Kinga, choćby na przykładzie "Lśnienia".
Książki faktycznie prawie w każdym wypadku są lepsze od filmów, ale są wyjątki, znowu King - i "Misery".
Czekam na trzeci odcinek. MNie "Gra o tron" wciąga wciąga, z każdym odcinkiem mocniej.
 

magiloginka

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
2
Ogólnie seriale HBO są genialne, na wysokim poziomie. Grę o tron obejrzę jak zakończą emisje sezonu 1, bo nie lubię czekać na kolejne odcinki;)
 

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Brawo dla HBO że puściło serial dzień po amerykańskiej premierze. (No i dobrze mieć wykupiony pakiet full w n-ce :p). Jeśli chodzi o serial to nie miałam wielkich oczekiwań, bo ja z tych, którzy przeczytali książkę, a przeniesienie takiej książki na ekran prawie nigdy się nie udaje. Ale nie wyszło źle, może dlatego, że autor ksiązki współpracował z twórcami. Nie wszystkie postaci są takie, jak sobie wyobrażałam, ale w sumie nawet Lena Headey jako Cersei pasuje. A podobno zaraz po amerykańskiej premierze HBO zamówiło drugą serię. No i nie wiem, czy to w związku z serialem, ale WRESZCIE ukaże się ostatnia część cyklu Pieśń lodu i ognia. Nareszcie, już myślałam, że nigdy się nie doczekamy.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Także słyszałem, że przewidziany jest kolejny sezon. W sumie to oznacza jedno, że serial na siebie zarabia. A kosztuje nie mało.
Obsada chyba także sporo dobrego zrobiła dla serialu. Być może tutaj właśnie źródło sukcesu, bo wrzucić spore pieniądze i zaliczyć klapę, to się przecież zdarza. W tym wypadku Martin, autor sagi, pomagał przy tworzeniu serialu, ponadto dobrzy scenarzyści i właśnie nieźle dobrana ekipa aktorska.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
JG
Mój chłopak to ogląda i sobie chwali, ja już mam książkę, ale nie mam czasu przeczytać =]

Wolę książki najpierw przeczytać a potem serial obejrzeć =]
 

Kaiene

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Nieźle się wkręciłam w ten serial, teraz na bieżąco go oglądam i jestem zachwycona, fajna akcja i fabuła, na prawde super, chociaż napierw powinnam przeczytac książkę ale już trudno dopiero teraz zabieram się z aksiążkę :D
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
świetny serial, obejrzałem pierwsze 3 odcinki - jestem pod wrażeniem, po każdym kolejnym ma się ochotę obejrzeć kolejny i kolejny
:D
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Moim zdaniem serial genialny, bardzo niekonwencjonalne posuniecie w przedostatnim odcinku. Tak mnie nakrecil, ze az musze sie wziasc za ksiazke, starcie krolow, bo az mnie zzera ciekawosc, co bedzie dalej ;) Najlepsze jest to, ze I sezon byl jedynie wprowadzeniem do tego swiata intryg i podstep. Jezeli wprowadzenie bylo na tak wysokim poziomie, to dalej moze byc jeszcze tylko lepiej.
 
Do góry