Glock 17

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Yd54F.jpg

QllvW.jpg

Glock 17- pistolet produkowany od lat 80'. Broń ta była z czasem modyfikowana; obecna seria jest czwartej generacji. Kaliber 9mm Para, całkiem standardowo stosowany dla broni służbowej (a G17 jest często na wyposażeniu różnych służb czy policji).
Pierwsze wrażenia?
Lekki szkielet, twardy spust, mocna sprężyna powrotna. Przeciętne przyrządy celownicze. Dobra, chropowata rękojeść.
Dokładniejszy raport ze strzelnicy- w późniejszym czasie :D
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
No, jak dla mnie najlepszy wybór, z tymi przyrządami bym polemizował, no chyba, że chcesz mieć sportowe z regulacją. Bardzo wdzięczny pistolet, a ten twardy spust a'la Glock najbardziej mi odpowiada. Ciesz się chłopaku. ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
No, jak dla mnie najlepszy wybór, z tymi przyrządami bym polemizował, no chyba, że chcesz mieć sportowe z regulacją. Bardzo wdzięczny pistolet, a ten twardy spust a'la Glock najbardziej mi odpowiada. Ciesz się chłopaku. ;)
Tzn. myślałem o jakichś trytowych przyrządach układających się w trzy kropki. Regulacja... nie miałem jeszcze okazji na strzelania tarczowe, ale generalnie nie zakładam, aby się nadawał jakoś ponadprzeciętnie do strzelań statycznych :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
dziś pierwszy raz na strzelnicy strzelałem owym glockiem, bardzo dobrze leży w dłoni no i te cechy które opisał Sunray, tylko sięzgodzić
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Co do strzelania, to pistolet ma dość wyraźny podrzut, no ale to wina małej wagi. Pozostaje się przyzwyczaić :D

Z innych cech, które w międzyczasie zauważyłem, podoba mi się rozkładanie i czyszczenie pistoletu- piękno w swojej prostocie.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ja przy pierwszych w życiu dwóch strzałach 8 i 9 na tarczy z odległości 10 m, później tylko już gorzej. No ale cóż, to dopiero moje pierwsze spotkanie z strzelnicą
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
I koks i chudy w strzelaniu mają takie same szanse :D
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja w sumie na razie tylko dwa razy strzelałem; raz najlepiej skupienie 15 cm na 25m w serii 5 strzałów, a za drugim razem pokusiłem się o zawody i strzeliłem raptem połowę punktów :120: oj dużo pracy nade mną, a do tego stres wywołany rywalizacją :021:
Generalnie leci mi trochę do góry i w lewo, ale może nie dobrałem odpowiedniego chwytu, czy pracy na spuście.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Hmm wciąż mi kulki w lewo lecą mimo prób treningu, chyba muszę się pobawić z położeniem szczerbinki (a w Glocku nie jest to chyba prosta i przyjemna sprawa)...
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Ile już z niego wystrzeliłeś? Może daj postrzelać komuś z większym doświadczeniem?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie za dużo, przedział 100-200. Dzisiaj dałem koledze i 4/5 po lewej stronie wylądowały. Pobawię się dłużej i pokombinuję może z cięższą amunicją. W sumie widzę, że regulowana szczerbinka może byłaby rozwiązaniem; 100zł byłoby do przełknięcia, choć muszę jeszcze się dowiedzieć, czy montaż jest bezproblemowy.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
W Bydgoszczy to nie byłoby problemu żeby go sprawdzić, a i rusznikarz może by się znalazł. Jeśli w poniedziałek pójdę do klubu to zapytam się ile kosztowałoby założenie regulowanych przyrządów. Tak dla orientacji ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Jasne :D myślę, że puszczę z niego jeszcze parę paczek i upewnię się, przed bawieniem się z przyrządami. Może też popróbuję strzelać z hmmmm podpórki, ażeby ograniczyć własne błędy.
Ewentualnie bym spróbował przesunąć szczerbinkę obecną (chyba młotkiem i jakąś podkładką, czy jakkolwiek siłowo się to robi chyba), no ale w amatorskich rękach łatwo pewnie by uszkodzić conieco przy okazji:D
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Wziąłem młotek, imadło, kawałek drewna i jakąś szmatkę i przesunąłem szczerbinkę jakieś o pół milimetra :>
Myślę, że przy następnej wizycie na strzelnicy spróbuję strzelać z podpórki (choć nie wiem, czy to coś da przy pistolecie, bo przy karabinie i owszem pomaga) i zweryfikuję zmiany.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
D_K czym u Was się czyści lufy Glocka? Jaki preparat i jakiego materiału szczotka :)
Przy gruntownym czyszczeniu, np. resztek po pociskach.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Szczotka mosiężna, później szmatka na wyciorze. Preparaty różne, brunox i tego typu. Raczej tanie niż drogie. ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Strzelałem dziś z podpórki (ale tylko dłoni- to chyba za mało na efektywność) na jakieś ~ 13 metrów- jakiego skupienia powinienem był oczekiwać? Zimno w palce, podpórka prowizoryczna i nie wiem, ile więcej powinienem był móc z tego wycisnąć :D
Generalnie skupienie 5- strzałowych serii było na tym dystansie 13, 14 metrów średnio 4,5 do 7 cm, chyba niezbyt dobry wynik. S&B 7,5g.

Z tego co czytałem na necie (ale opinie były różne), to na 25m z podpórki z Glocków standardem jest skupienie rzędu jakieś 6-10 cm, zgadzałoby się? Czyli na połowie dystansu, połowę tego skupienia.

BTW chyba skuszę się na przerywacz 2,0 kg bo spust jednak trochę za twardy do sportu. Za bardzo muszę się skupiać na dociskaniu go i gubię wyczucie, kiedy padnie strzał :D
 
Do góry