Elfen Lied

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Czemu jeszcze nie ma tematu o tym jakże wspaniałym anime? T.T
Czyżby nikt nie oglądał?
Są tu jacys fani? ;>
btw. dla mnie to zbrodnia zrobić z takiego anime tylko 13 odcinków. -.-

1294919.jpg
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
13 to za duzo, o tym anime juz gdzies gadalismy. kicz i koejne sztuczne anime o tej 'zbyt-idealnej-kresce'. takich anime jest wiele, nie wnosi wiele to ogolu.
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Jedno z lepszych anime jakie widziałem. Liczba odcinków moim zdaniem idealna, chociaż manga więcej wyjaśnia. Miałem go dość tak po 4 odcinku musiałem sobie zrobić przerwę. Scena jak Lucy rozdzierała tą małą na kawałki zapadła mi nieźle w pamięć. Ogólnie mówiąc sporo jest scen w EL, które się zapamiętuje dla tego tak cenie sobie to anime. Co prawda nie jest to łatwe anime w odbiorze i fabuła nie dla każdego choć po ilości fanservisu i krwi zdawać by się mogło że seria jest robiona pod publikę.
 

Luzgur

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
Sporo krwi, szczypta seksu całkiem fajne anime jedyna słabość to naciągana fabuła ale właściwie to bez znaczenia...
 

Kyuzo

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Wadowice
Genialne, klimat tego animca mnie rozwalił, kocham krwawe scenki a było ich sporo i jeszcze te genialne "wektory" polecam każdemu.
 

Lonnger

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
204
Punkty reakcji
0
Kiedyś czytałem, że była planowana druga seria, ale na planach się tylko skończyło, a szkoda.
Mnie się to anime bardzo spodobało, trzymało w napięciu;) Jeżeli komuś się spodobał "Elfen Lied" to polecam również "Higurashi no naku koro ni" trzyma w napięciu do samego końca;)
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
uwielbiam,uwielbiam,uwielbiam. :p :D
i owszem,mogli zrobić wiecej tych odcinków.
a jak płakałam przy tym.. ;D
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Oglądałem już jakiś czas temu, muszę przyznać, że nawet mnie wciągnęło. Bardzo ładna kreska, powalający opening, interesująca fabuła.

Nie za bardzo przypadły mi do gustu sceny a'la Chobits, co nie znaczy ze tego akurat nie lubię, tutaj zostały one po części zerżnięte. No i nie powinni umieszczać tej małej dziewuszki z pieskiem, która absolutnie nic ciekawego nie wnosi do anime i jest zwykłym zapychaczem.

Ogólnie seria godna polecenia, ale uwaga! - mamy tu do czynienia z dużą ilością drastycznych scen, typu fruwające w powietrzu członki i krew spływająca strumieniami oraz sceny nagości. Jeżeli to komuś nie przeszkadza to namawiam do obejrzenia.
smilefd8.gif
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie za bardzo przypadły mi do gustu sceny a'la Chobits, co nie znaczy ze tego akurat nie lubię, tutaj zostały one po części zerżnięte. No i nie powinni umieszczać tej małej dziewuszki z pieskiem, która absolutnie nic ciekawego nie wnosi do anime i jest zwykłym zapychaczem.

Tak masz racje czesc rzeczy poprostu bezkarnie sciagneli z Chobita jak juz na poczatku to samo 'Chi' i 'Nyu'. Co do Mayu (bo tak nazywa sie owa dzieczynka) , jest dosc wazna postacia ,ale w mandze. Anime skonczyło sie dokładnie w trakcie gdy miala rozszerzyc sie jej rola. No ale coz nie bede spoilerowac ...

Ogolnie rzecz biorac jest to jedno z fajniejszych anime jakie ogladalam. Kilka osob probowało mu zarzucic (na innym forum) ze to sama siekanina , sex itp ,ale przeciez nie oto chodzi by skupiac sie na otoczce ale na samej fabule. Mysle ze gdyby wyciac te wszystkie drastyczne sceny ekranizacja wcale nie bylaby gorsza ,ale po prostu mniej osob zainteresowalo by sie tym serialem (w koncu nic tak nie przyciaga publiki jak sex, przemoc i pieniadze).
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Przyznam ze mozna sie doszkac pewnej plynacej z niego glebi, anime wzrusza i zmusza do przemyslen chociaz poziom krwi jest tu zdecydowanie za wysoki ^^
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
To moja pierwsza animka (nie licząc czarodziejki z księżyca gdzieś kilkanaście lat temu), muszę przyznać,że jest super.Trzyma w napięciu i jest krwisto.Trochę niejasno się kończy.
Odcinków jest akurat.Można obejrzeć jednego dnia.
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Przypadkiem zajrzałem tu ..i nie omieszkam, się wypowiedzieć.. no więc jest to świetne anime, mimo że wyjątkowo krwawe. Porusza wiele wątków, jedne są poważne..inne trochę mniej, jednakże nie można go nie docenić.
[quote name='Milka's' post='1092330' date='1.12.2007, 13:35']btw. dla mnie to zbrodnia zrobić z takiego anime tylko 13 odcinków. -.-[/quote]
Dziwne, że nie ma drugiego sezonu..zważywszy, że skończyło się w sposób, który pozostawiał nadzieję na dalszy ciąg ^^.
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
Zgadzam się że Lilium to swietny opening, ma w sobie to coś. A samo anime obejrzałam jakiś dłuższy czas temu, ale dziś w przypływie potrzeby zaspokojenia mojego zmysłu estetycznego wróciłam do pierwszego odcinka i muszę przyznac że jest fenomenalne. Poczatek trochę niemrawy, ale gdy się wszytsko trochę rozjaśni naprawdę warta obejrzenia pozycja:) Zwłaszcz że ma tylko 13 odc...a szkoda bo bym z checią obejrzała 2 sezon o ile taki by powstał (I hope so!)
 

Thoru

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lubin
Świetne anime. Ładna kreska, świetna historia, postacie...
Przesiąknięte taką...nostalgią...
Tyle łez co ja wylałam...
Ale było warto.
Szkoda, że tak mało odcinków :) Ale takie anime po których czuje sie niedosyt są najlepszymi produkcjami :)
 
Do góry