Dżem, Sdm...

KOZA-88

www.scinawka.xt.pl
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
647
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
..:: Dolnyśląsk ::..
... ja może i fanem nie jestem, ale Dżemu lubię posłuchać :]
mój starszy słucha Dżemu, jest strasznym żekomo fanem tego zespołu :] i ja też przez to sobie posłucham czasami :p
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Piosenki SDM bardzo lubie ;) a co do Dżemu to w sobote u mnie w mieście (Jastrzębie Zdrój) jest koncert ;) za free
m.in. też De Mono a w niedziele Norbiego ;P
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Ja lubię i Dżem i SDM - ale chyba bardziej SDM - nie ma jak "Czarny blus o 4 nad ranem" słuchany właśnie nad ranem :D
 

Majkel

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2005
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Ja jestem fanem raczej instrumentalnego bluesa (tzn. takiego, w którym muzyka przedkłada się raczej nad wokal ;]) ale Dżemu chętnie słucham. Głownie natomiast leci Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix and so on... Takie upodobania mam prawdopodobnie dlatego, że gram na gitarze ;]
 

ptym89

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2005
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podlasie
Dżemik ammhh... Ostatnio zainteresowałem się tym zespołem. Jakimś tam wielkim fanem nie jestem, ale posłuchać bardzo chątnie:D
 

juhha

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2005
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bielsko-Biała
Ja słucham SDMu i cieszę się,że to nie jest zapomniany zespół przez młodzież bo teraz to tylko pop i hip-hop...
 

Selene

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2005
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z Tych... najlepszych ;]
z racji, że jestem z Tychów i mój ojciec jest fanem Dżemu to wychowałam się przy tej muzyce ;)
Czasami lubię sobie posłuchać tego zespołu, szczególnie, że do kilku piosenek mam ogromny sentyment. No i obowiązkowo bywam na "ku przestrodze" ;))
 

Kasioonia-KB8

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2005
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z takiej wioski...:)
Ostatnio kolega pozyczył mi płytke SDM-u. Heh...i oceniam, że jest fajniuśka! Chociaz do tej pory nie słuchałam ich, to od tej pory zmieniłam zdanie. DŻEM też słyszałam i oceniam, że jest :eek:k: POZDROOFFKA!!
 

wercik

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielkopolska:)
nie wiedziałam ze jest tylu fanów SDM-u.... ja nikogo osobiscie nie spotkalam i inni uwazaja za dziwne to ze slucham takiej muzyki.... a co do dżemu to ostatnio sie nauczyłam grac whisky na gitarce i wkurzam mamusie bo ciagle to gram:p:p:p
 

anulka_200

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Miasto
zapytaj sie...
nie wiedziałam ze jest tylu fanów SDM-u.... ja nikogo osobiscie nie spotkalam i inni uwazaja za dziwne to ze slucham takiej muzyki.... a co do dżemu to ostatnio sie nauczyłam grac whisky na gitarce i wkurzam mamusie bo ciagle to gram:p:p:p

ja tez nie wiedzialam ze az tyle osob lubi te zespoly. znam osoby ktore lubia bluesa ale mam tez znajomych ktorzy nie rozumieja jak ja moge sluchac takiego czegos ze niby to jest nudne i wszystkie piosenki sa grane w tej samej tonacjii :/ no coz ale to trzeba umiec sie wsluchac w slowa tych piosenek...:)
 

juhha

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2005
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bielsko-Biała
A jakie piosenki SDMu i Dżemu lubicie najbardziej?

Ja ubóstwiam :
1.Czarny blues o czwartej nad ranem - SDM
2.Czasem nagle smutniejesz - SDM
3.Z nim będziesz szczęśliwsza (niektórzy mówią - Wrzosowisko) - SDM
a Dżemu to:
1.Wehikuł czasu
2.Do kołyski
3.Sen o Victorii
 

kudłaty

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
jeżeli już mówicie konkretnie o bluesie .... to dżem jest grupą bardziej blues-rockową , a SDM to (ja to tak nazywam) blues ogniskowy

dobrego i prawdziwego bluesa bezprobleomowo śpiewają (.... i grają) tylko czarni ....
.... no i blues brothers (choć czasami troche tam soulu)

jak chcecie jakieś konkrety to polecam www.blues.com.pl

a kogo słuchać ... najlepiej internetowe radio na winampie - ABS bluescast (nie jestem pewny co do nazwy)
 

Danielsan

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Chełmno
Siemanko ja tez słucham Dżemu i mam ogromna prosbe do tych którzy maja moze koncercik Dzemu akustyczny z roku 1982 chyba:) ten koncert zapowiada płyte Autsajder i nigdy nie wiedziałem rownie lepszego koncertu jak ten po prostu cudo Dodam tylko ze miałem ten koncert na VHS ale kolega mi go zmazał.Rysiek był ubrany w czerwona koszule jakby ktos miał ten koncercik to porsze o kontakt ze mna.Pozdrawaim
 

Nikii

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Małopolska
hejka Dżem jest spoko:) oglądałam ostatnio filmik w kinie o tym zespole a bardziej to o życiu Ryśka pt."skazany na blusa" widział ktoś??
a tak w ogóle to mój kolega ma swój własny zespół grają blues - jazz- rock dlatego zespół to B.J.R. :p fajny klimacik :p ludzi z okolic Gorlic zapraszam sobota 12.11.2005 club Amnezja godz.20.00 wstęp za free
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
oglądałam ostatnio filmik w kinie o tym zespole a bardziej to o życiu Ryśka pt."skazany na blusa" widział ktoś??
hehe. ja też widziałam. zachwyciłam się. jeszcze mocniej czuje tą muzyke. zakochałam sie w Ryśku... :)
 
Do góry