Dyskopatia

adrian2071

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam

Mam 18 lat no i jak w temacie pisze dotyczy mnie dyskopatia.
W tym wieku jest to dla mnie uciążliwe . Każdy lekarz mówi to samo ćwiczyć i basen . No tak ale co ćwiczyć ???? Jak długo ??? Jak często ???
W prawdzie ćwiczę ale nie wiem czy oby na pewno są to odpowiednio dobrane ćwiczenia ( zaczerpnięte z internetu odpowiednio dobrane na dyskopatię ) i czy mogę je tak często robić ( 1godz dziennie przez cały tydzień) .
Po za tym do tego dochodzą ćwiczenia izometryczne. Ćwiczę tak od już 3 tygodni i ból naprawdę ustał ale czuć że lewa strona pleców jest jeszcze słaba - i tu się nasuwa pytanie jak długo jeszcze mam ćwiczyć żeby do końca to wyleczyć ????
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Dyskopatia niewątpliwie nie należy do najprzyjemniejszych dolegliwości, tym bardziej w tak młodym wieku. Regularne ćwiczenia i doraźne stosowanie leków przeciwbólowych powinno jednak zmniejszyć związany z nią dyskomfort. Opinie lekarzy na temat dobroczynnych właściwości pływania nie są bezpodstawne. Woda zmniejsza opór, dlatego ćwiczenia nie sprawiają nam tyle problemów i nie obciążają zanadto stawów. Ze względu na Twój młody wiek Twój lekarz prowadzący powinien skierować Cię do poradni rehabilitacyjnej, gdzie wykwalifikowani trenerzy pokazaliby Ci odpowiednie ćwiczenia i ustalili właściwą częstotliwość ćwiczeń. Poniżej załączam link do zestawu ćwiczeń opracowanych przez specjalistów:

http://www.szpitalstaszow.pl/files/poradnik_pacjenta/ulotki_informacyjne_dla_pacjentow/ULOTKA%20-%20Zestaw%20cwiczen%20dla%20pacjentow%20z%20dyskopatia%20ledzwiowa.pdf
 
Do góry