Duchy - prawda czy fikcja?

B

BeamerBenzOrBentley

Guest
Zamykają się, kiedy są ustawione jako uchylone? Czy może chodzi o jeszcze inną blokadę?



Masz kineskopowy telewizor?




Jesteś pewna, że jest to dźwięk trzaskających drzwi? Może raczej to dźwięk zamykanych?



Podłoga jest drewniana, tak?




W ścianach?






Moja reakcja: sprawdzić instalacje sanitarną, stan podłogi, schodów itp. Skoro ktoś mieszkał tam 25 lat temu, to nie jest to nowy dom, a więc różne "cuda" można znaleźć, jak np. myszy, korniki, ale też niektóre rzeczy potrafią wydawać dźwięki. Jeżeli wyeliminujesz to i nie przestanie, to szukamy dalej :)

wlasnie edytowalam (5 lat), wkradla sie literowka, w tym przypadku cyfrowka :) jak to zawsze w moim poscie.
co do stanu domu, jest on niemal dobry. instalacja wymieniana. co do schodow, one sa drewniane i rzeczywiscie wymagaja renowacji. ale wiesz, mozna odroznic kiedy cos tam sobie skrzypnie od sytuacji w ktorej dotad slyszysz skrzypienie, dopoki nie pojdziesz i nie sprawdzisz. to cos w stylu zabawy. nie umiem tego inaczej wytlumaczyc.

tv mam lcd. raz przychodze, w ogole dekoder byl wylaczony :) wiesz, sa to takie zmiany, ze musisz zwrocic na to uwage. kiedy zobaczylam czy to zmieniony kanal, czy wyl dekoder, moja pierwsza mysl - gdzie pilot, moze pod poduszka, moze cos go przygniotlo. no ale pilot lezal na szafce. bede wdzieczna za wytlumaczenie tego zjawiska. bo nie bylo to tylko raz.

stukanie slysze na dole najczesciej. bralam pod uwage wszystko. naleze do tych, ktorzy najpierw probuja sobie wytlumaczyc kiedy cos uslysza. i wiesz, ja sie nie przejmuje jakims jednym stuknieciem, uderzeniem. oczywiscie, ze wole sobie mowic, ze to sciany, ze to sasiedzi itd.


a trzaskanie drzwiami, a raczej 'domykanie' ich. w salonie. pamietam byla taka sytuacja. leze juz w lozku (po 23), slysze cos w stylu domykania drzwi. wyobrazalam sobie to tak bedac na gorze - pewnie okna pootwierane a drzwi nie sa zamkniete a jedynie przykmniete, wiec wiatr 'miota' sobie nimi. i ogladam tv dalej. wyciszylam, ze slyszec skad dobiega odglos, dla pewnosci, i sie okazuje ze to 'salonowe' drzwi. oczywiscie bylam zla na siebie, ze nie pozamykalam okien. zeszlam dosc szybko po schodach z ta mysla, ze otworze drzwi ktore probuja sie zamknac a nie moga, pozamykam okna i pojde na gore. jednak kiedy zeszlam na dol, stanelam jak wryta. drzwi byly otwarte na cala szerokosc. sprawdzilam okna, wszystkie pozamykane.

kiedy czytam Sir Betona, to czuje niepokoj:) kiedy czytam spamerskiego - czuje ulge :) wiem, ze to co sie dzieje, trudno wytlumaczyc racjonalnie, ale ..chyba lepiej dla mnie jak bede sobie wmawiac, ze to da sie wytlumaczyc. ze spamerski bedzie szukal rozwiazania, na sile, ale zawsze lepsze to niz ta swiadomosc, ze jakies paskudztwo lazi obok mnie.

spamerski podtrzymuje mnie na ...duchu :D:D o ironio :)
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
Ja po prostu patrzę inaczej na to co się dzieje dookoła nas, tak wiele rzeczy da się wytłumaczyć racjonalnie, ale nie wszystkie, przy niektórych nawet nauka jest bezsilna, a dlaczego ? Dlatego, że my, jako ludzkość nie osiągnęliśmy jeszcze wysokiego poziomu nauki. być może kiedyś, w przyszłości, będziemy widzieli duchy przy pomocy jakichś urządzeń, może okularów, tak jak to było we filmie: "13 duchów" . No coz zobaczymy ;)
 
B

BeamerBenzOrBentley

Guest
na zdrowy rozum, to co sie dzieje u mnie, nie zawsze da sie wytlumaczyc i ja rozumiem Twoje podejscie. ale z racji tego, ze nie znam 'tego' swiata, to sie po prostu boje i wole byc jak najdalej od tego, jesli tylko moge.
 
S

Spamerski

Guest
wlasnie edytowalam (5 lat), wkradla sie literowka, w tym przypadku cyfrowka :) jak to zawsze w moim poscie.
co do stanu domu, jest on niemal dobry. instalacja wymieniana. co do schodow, one sa drewniane i rzeczywiscie wymagaja renowacji. ale wiesz, mozna odroznic kiedy cos tam sobie skrzypnie od sytuacji w ktorej dotad slyszysz skrzypienie, dopoki nie pojdziesz i nie sprawdzisz. to cos w stylu zabawy. nie umiem tego inaczej wytlumaczyc.


Czy wymiana instalacji miała miejsce za Twojego pobytu w tym domu? No i ile mniej więcej lat ma ten dom? Tak mnie też ciekawi, czy znajduje się on w Polsce?
Co do subiektywnych przeżyć, to wiem, że przede wszystkim chodzi o:

ale dotad cos stukalo, trzaskalo, dopoki nie poszlam sprawdzic co to jest. wtedy milklo.


Na razie jednak chcę skoncentrować się na zewnętrznych elementach. Łatwo jest wydać zbyt pochopną ocenę dotyczącą czyjejś psychiki. Łatwo jest też powiedzieć, że to zjawisko nadprzyrodzone. Najtrudniej często jest usiąść i pomyśleć… Na tym etapie w ogóle nie oceniam Twoich przeżyć. Zdaję sobie sprawę z tego, że to co teraz przeżywasz na pewno jest frustrującym uczuciem, ale skoro zdarza się to średnio dwa razy w miesiącu i mieszkasz tam niemal dwa lata, przez które nie wydarzyła się żadna tragedia, to chyba uświadamiasz sobie, że nie ma konieczności sięgania po radykalne metody, jak np. pomoc księdza, zostawianie włączonej kamery, latanie z aparatem itp. To tylko może pogorszyć sytuację. Rozumiem, że to nie jest fajne uczucie i nieistotne jest to, czy wynika ono z Twojego błędnego odbierania rzeczywistości, czy z innych przyczyn. To, co piszę nie wynika z mojej złej woli, czy po prostu chęci udowodnienia, że zjawisk paranormalnych nie ma, lecz chcę abyś wróciła do tej racjonalnej do bólu postawy i dokładnie przeanalizowała każdy element. Sama widzisz, że to, co piszę "podtrzymuje Cię na duchu". Dzieje się tak, ponieważ będąc "tylko" racjonalną nie jesteś sobą sprzed lat, stąd ten dyskomfort, kiedy znajdujesz się w roli "wystraszonej" dziewczynki… Znajdujesz się wówczas w roli, z której śmiałaś się podczas oglądania horrorów.

tv mam lcd. raz przychodze, w ogole dekoder byl wylaczony :) wiesz, sa to takie zmiany, ze musisz zwrocic na to uwage. kiedy zobaczylam czy to zmieniony kanal, czy wyl dekoder, moja pierwsza mysl - gdzie pilot, moze pod poduszka, moze cos go przygniotlo. no ale pilot lezal na szafce. bede wdzieczna za wytlumaczenie tego zjawiska. bo nie bylo to tylko raz.


A jak inne urządzenia? Czy laptop sam się włącza? Lodówka, mikrofalówka itp. Jeśli nie, to może ten telewizor czy dekoder jest wadliwy. Takie rzeczy często się zdarzają. To są tylko urządzenia elektroniczne, a teraz producenci nie przykładają się do jakości towarów jak dawniej. Częściej psują się dzisiaj nowe urządzenia, niż starsze, stąd moje pytanie o to, czy jest to stary telewizor kineskopowy. Większość nowych telewizorów ma różne funkcje, w tym np. włączania określonego programu o określonej porze. To coś w rodzaju uruchamiania się skanowania komputera o określonej porze. Może jakiś Chińczyk coś źle zlutował?


stukanie slysze na dole najczesciej. bralam pod uwage wszystko. naleze do tych, ktorzy najpierw probuja sobie wytlumaczyc kiedy cos uslysza. i wiesz, ja sie nie przejmuje jakims jednym stuknieciem, uderzeniem. oczywiscie, ze wole sobie mowic, ze to sciany, ze to sasiedzi itd.


Nic sobie nie wmawiaj. Kiedy na siłę sobie coś wmawiasz, to emocje robią swoje i człowiek podświadomie się nakręca. Ignoruj i już. Niektórzy przeprowadzają się ze wsi do miasta i dla nich hałas aut, rozmowy ludzi na ulicy, ogólnie miejski hałas na początku sprawia kłopot. Jeżeli na siłę będą wmawiać sobie, że im to nie przeszkadza, to nadal będzie przeszkadzało. Kiedy natomiast w ogóle nie będą na to zwracać uwagę, to przyzwyczają się.



a trzaskanie drzwiami, a raczej 'domykanie' ich. w salonie. pamietam byla taka sytuacja. leze juz w lozku (po 23), slysze cos w stylu domykania drzwi. wyobrazalam sobie to tak bedac na gorze - pewnie okna pootwierane a drzwi nie sa zamkniete a jedynie przykmniete, wiec wiatr 'miota' sobie nimi. i ogladam tv dalej. wyciszylam, ze slyszec skad dobiega odglos, dla pewnosci, i sie okazuje ze to 'salonowe' drzwi. oczywiscie bylam zla na siebie, ze nie pozamykalam okien. zeszlam dosc szybko po schodach z ta mysla, ze otworze drzwi ktore probuja sie zamknac a nie moga, pozamykam okna i pojde na gore. jednak kiedy zeszlam na dol, stanelam jak wryta. drzwi byly otwarte na cala szerokosc. sprawdzilam okna, wszystkie pozamykane.


A masz kanały wentylacyjne w domu? Często nawet jak okna są pozamykane, to i tak występuje przepływ powietrza. Dlatego też w pierwszej części mojego posta zapytałem o to, czy to dom znajduje się w Polsce, bo spotkałem się z takimi "patentami" w budownictwie, że niektórzy to chyba by woleli mieć rzeczywiście ducha w domu niż tak :D A ponoć za granicą, a szczególnie w Anglii to już w ogóle co drugi dom jest nawiedzony...
 

Bezwet

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
22
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Wrocław
Moja mama opowiadała mi że w dniu śmierci jej mamy ktoś rano zapukał do drzwi od mieszkania, a gdy spytała kto to, usłyszała głos swojej mamy, który powiedział - mama. Ponoć o tej godzinie, o której zapukano do drzwi umarła.

Jak dla mnie równie dobrze mógł być to kiepski dowcip kogoś z bloku.

Drugą historię opowiadała w trakcie katechezy moja nauczycielka.
Po śmierci męża jej babcia twierdziła, że prawie codziennie ktoś dzwoni/puka do jej mieszkania, działo się to do momentu aż nie nakrzyczała na swojego zmarłego męża.

Ja osobiście w takie rzeczy nie wierze, myślę że ludzie zbyt dużo sobie dopowiadają do nic nie znaczących wydarzeń i ponosi ich wtedy fantazja.
 

Sobombi

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
123
Punkty reakcji
43
Wiek
35
Miasto
Chorzów
Możecie wierzyć duchy, lub nie wierzyć. Ja wierze a napisze wam dlaczego pewnego dnia jak miałem 12 lat w moim pokoju ruszał się materac, póżniej o 16 przyszedł Ojciec z pracy, i płakał, a ja powiedziałem co babcia Adela umarła moja prababcia, a ojca babcia, i powiedział że tak, niby skąd mogłem wiedzieć wcześniej że umarła. Ja się czułem jak widziałem ruszający się materac, tak jakby byłem w jakieś hipnozie.
 

Sobombi

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
123
Punkty reakcji
43
Wiek
35
Miasto
Chorzów
Zrobiłem nagranie filmu z cmentarza bardziej mi chodziło, żeby nagrać jakiś głos, i niby coś nagrałem jakiś głos, ale nie wiem czy to był wiatr czy coś, tak jakby jakieś warczenie, w pewny momentach jest warczenie w innych nie ma warczenia. Ale nie wiem jak się wrzuca filmiki z aparatu fotograficznego na komputer.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Zrobiłem nagranie filmu z cmentarza bardziej mi chodziło, żeby nagrać jakiś głos, i niby coś nagrałem jakiś głos, ale nie wiem czy to był wiatr czy coś, tak jakby jakieś warczenie, w pewny momentach jest warczenie w innych nie ma warczenia. Ale nie wiem jak się wrzuca filmiki z aparatu fotograficznego na komputer.

Heh... Rozbawiłeś mnie.
 
M

MacaN

Guest
a ja się zastanawiam, czy to był :

a) trolling
b) młody chłopczyk
c) starsza osoba, która ma aparat i ogląda zdjęcia z niego tylko w aparacie.

ku twojej wiadomosci ( jeśli naprawdę nie wiesz ) filmy zgrywasz tak, jak zdjęcia.
 

Sobombi

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
123
Punkty reakcji
43
Wiek
35
Miasto
Chorzów
<p>
a ja się zastanawiam, czy to był :

a) trolling
b) młody chłopczyk
c) starsza osoba, która ma aparat i ogląda zdjęcia z niego tylko w aparacie.

ku twojej wiadomosci ( jeśli naprawdę nie wiesz ) filmy zgrywasz tak, jak zdjęcia.
Spokojnie troche nie każdy musi się znać na wszystkim.
 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Pierwsze zdjęcie to może być koleżanka , albo kolega tych dziewczyn , tyle że w ruchu. Czwarte zdjęcie to jawna fikcja :)
 

Cris777

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że można wierzyć w Boga, a w duchy itp. nie koniecznie, każdy wierzy jak chce.
Osobiście wierze w duchy, chociaż te zdjęcia nie wydają mi się wiarygodne.
Wiadomo, że mózg posługuje się uproszczeniami i czasem wydaje się, że coś się widzi (ale nie ma co widzieć), a poza tym te zdjęcie są najpewniej po "obróbce".
W moim przypadku jest tak, żę miałem problem z duchem kogoś z rodziny, kto się błąkał po domu i musiałem skorzystać z pomocy egzorcysty, dlatego wierze w duchy. Teraz w domu jest spokój, a wcześniej działy się różne dziwne rzeczy.
Może ktoś z was zna Wandę Prątnicką, bo z jej pomocy akurat korzystałem egzorcysta.pl. Z duchami jest jeszcze tak, że nie tylko można je czuć i widzieć, ale oddziałują na emocje, co może być bardzo uciążliwe.
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
SirBeton A co ty o tych zdjęciach myślisz ??hmm???

Co ja mysle, hmmm...Mysle, ze nie wszystkie moga byc prawdziwe, aczkolwiek jest jeszcze wiele, wiele innych zdjec, na ktorych rowniez sa uwiecznione zjawy, duchy.

PS. Sorka, lecz dawno mnie nie bylo, teraz powocilem z nowa wiedza, z nowymi doswiadczeniami :)

SirBeton A co ty o tych zdjęciach myślisz ??hmm???

Co ja mysle, hmmm...Mysle, ze nie wszystkie moga byc prawdziwe, aczkolwiek jest jeszcze wiele, wiele innych zdjec, na ktorych rowniez sa uwiecznione zjawy, duchy.

PS. Sorka, lecz dawno mnie nie bylo, teraz powocilem z nowa wiedza, z nowymi doswiadczeniami :)
 

Sobombi

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
123
Punkty reakcji
43
Wiek
35
Miasto
Chorzów
Nagrałem dwa filmiki jeden z wczoraj i usłyszałem krótką melodie tak po 3 minucie na grania. A drugi filmik to nagrałem z święta Zmarłych byłem na grobie swojej prababci, i dziadka groby są obok siebie. Pytałem się ich jak tam jest. Pytałem się jakie numery wpadną w totka, bo podobno duchy umieją przepowiedzieć coś. O prócz tych trzaskań rozmów ludzi na cmentarzu. Nagrałem coś takiego jakby jakaś melodia, lub jak jakiś warkot silnika czy coś takiego. Spróbuje to wrzucić.

<p>
Nagrałem dwa filmiki jeden z wczoraj i usłyszałem krótką melodie tak po 3 minucie na grania. A drugi filmik to nagrałem z święta Zmarłych byłem na grobie swojej prababci, i dziadka groby są obok siebie. Pytałem się ich jak tam jest. Pytałem się jakie numery wpadną w totka, bo podobno duchy umieją przepowiedzieć coś. O prócz tych trzaskań rozmów ludzi na cmentarzu. Nagrałem coś takiego jakby jakaś melodia, lub jak jakiś warkot silnika czy coś takiego. Spróbuje to wrzucić.
Kurde jak zmniejszyć plik, żeby je wrzucić
 

Sobombi

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
123
Punkty reakcji
43
Wiek
35
Miasto
Chorzów
Na razie dodam jedne zdjęcie co zrobiłem, w swoim pokoju
http://sobombi8.wrzuta.pl/obraz/9FPdW0eEMHW/sam_1206

A tutaj drugie zdjęcie zdjęcie orba
http://sobombi8.wrzuta.pl/obraz/0CyCrCUOzTS/sam_1268
 
Do góry